Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

BEΛΤΙΩΣΕΙΣ ΣΕ NISSAN TERRANO II

Δημοσίευσηαπό aggas » 11 Μάιος 2007, 22:42

Δεν είμαι τελείος άσχετος με το 4χ4. Οι δύο κολλητοί μου έχουν TERRANO,και έχω πάει πολλές εκδρομές μαζί τους. Αυτός ήταν και ο λόγος που επέλεξα να αγοράσω το συγκεκριμένο αυτοκίνητο.Γιατί είδα τις δυνατότητές του.Όμως θα μου άρεσε να υπάρχει ένας ιστιοχώρος όπου θα μαζευτούν όλοι οι TERRANOπληκτοι μαζί.Ευσεβής πόθος αλλά..........
TERRANO II ZD30Ti
Άβαταρ μέλους
aggas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 09 Μάιος 2007, 03:07
Τοποθεσία: NEA MAKRI

Δημοσίευσηαπό Terranman » 23 Μάιος 2007, 15:00

Φίλε aggas καλορίζικο! Το terrano σου έχει πολλές δυνατότητες, αρκεί να μάθεις τις ιδιαιτερότητές του. Επειδή είναι από μαμά ψηλό, αν το σηκώσεις πολύ, θα πρέπει να προσέχεις τις πλευρικές κλίσεις. Επίσης, δεν παίρνει πολλές τροποποιήσεις. Ανάρτηση, μπλοκέ πίσω, ποδιές, ζαντολάστιχα και τέλος. Για εργάτη (που να μην προεξέχει), θα πρέπει να κόψεις λίγο μπροστά, ή να βάλεις το multimount που είναι αφαιρούμενο. Εγώ έχω βάλει BFGoodrich A/T 245/70-16 για καθημερινή χρήση και fedima partner 215/85-16 για εκτός. Ψάχνω για νέες ζάντες τώρα γιατί οι σιδερένιες που είχα βάλει στα fedima, είναι πολύ στενές. Αυτά προς το παρόν!
Άβαταρ μέλους
Terranman
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2006, 14:54
Τοποθεσία: Αθήνα, Χαλάνδρι

Δημοσίευσηαπό aggas » 23 Μάιος 2007, 15:32

Terranman έγραψε:Φίλε aggas καλορίζικο! Το terrano σου έχει πολλές δυνατότητες, αρκεί να μάθεις τις ιδιαιτερότητές του. Επειδή είναι από μαμά ψηλό, αν το σηκώσεις πολύ, θα πρέπει να προσέχεις τις πλευρικές κλίσεις. Επίσης, δεν παίρνει πολλές τροποποιήσεις. Ανάρτηση, μπλοκέ πίσω, ποδιές, ζαντολάστιχα και τέλος. Για εργάτη (που να μην προεξέχει), θα πρέπει να κόψεις λίγο μπροστά, ή να βάλεις το multimount που είναι αφαιρούμενο. Εγώ έχω βάλει BFGoodrich A/T 245/70-16 για καθημερινή χρήση και fedima partner 215/85-16 για εκτός. Ψάχνω για νέες ζάντες τώρα γιατί οι σιδερένιες που είχα βάλει στα fedima, είναι πολύ στενές. Αυτά προς το παρόν!



Θα σου ήμουν υπόχρεος εάν με ένα pm μπορούσες να με κατατοπίσεις για το που να ψάξω για ζάντες, ανάρτηση και το multimount :) :) 8)
TERRANO II ZD30Ti
Άβαταρ μέλους
aggas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 09 Μάιος 2007, 03:07
Τοποθεσία: NEA MAKRI

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Nissan

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 35 επισκέπτες