Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

NAVARA VS ALL-Διαξιφισμοί και άλλα...

Δημοσίευσηαπό EAGLE2 » 22 Μάιος 2007, 21:53

ΔΕ ΒΑΖΩ ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΠΟΤΕ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ποτε δεν εχω βαλει , πηγα προσφατα σε συνεργειο της NISSAN και μου ειπαν οτι ειναι απο τα καλυτερα διατηρημενα που εχουν ελενξει, οδηγαω απο 5 χρονων φορτηγακια ,το εκλεβα του πατερα μου το βραδυ που κοιμοταν και ερχομουνα το πρωι!
Ειμαι καλος οδηγος και σεβομαι τους γυρω μου , οχι σαν τους τζιπαδες που τα χουν μονο για να προσβαλουν οτι κινειται!!!!
Άβαταρ μέλους
EAGLE2
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 25 Ιαν 2007, 12:17

Δημοσίευσηαπό Johnkokk » 22 Μάιος 2007, 22:07

Το LC έχει 5άρι αυτόματο
Άβαταρ μέλους
Johnkokk
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 14 Απρ 2007, 15:43
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρητη

Δημοσίευσηαπό Pajerinho » 22 Μάιος 2007, 22:08

EAGLE2 έγραψε:Το καταλαβαινουμε πολυ καλα αυτο που λες, αλλα το unimog ανεβαινει οχι μονο απο γραναζωμα αλλα και για λογους καλυτερης γεωμετριας, νομιζεις δηλαδη οτι αν ειχε το ναβαρα τετοια γεωμετρια με τετοιες ροδαρες δε θα πετουσε απο μαντρα σε μαντρα??
Ε και μη μου πεις οτι τα LAND CRUISER ή τα HUMMER με 4αρια αυτοματα ψευτοκιβωτια εχουνε και καλυτερο γραναζωμα........΄... απο το nissan!!! ELEOS!!!!!!!!!

Γιατί τ' ανάγεις όλα στη Nissan και στο Navara?
Εγώ γενικά μίλησα.
Όσο για το τι θα έκανε το Navara (και οποιοδήποτε άλλο 4κίνητο) αν είχε τις λαστιχάρες του Unimog, απλά δε θα έκανε τίποτα. Ούτε να ξεκινήσει δε θα μπορούσε καλά καλά.
Pajero Pinin 2.0GDI
www.4x4fun.gr
Άβαταρ μέλους
Pajerinho
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 750
Εγγραφή: 22 Δεκ 2005, 18:02
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 22 Μάιος 2007, 22:08

EAGLE2 έγραψε:Ειμαι καλος οδηγος και σεβομαι τους γυρω μου , οχι σαν τους τζιπαδες που τα χουν μονο για να προσβαλουν οτι κινειται!!!!


Κάνοντας μια αναδρομή στα post που έχεις γράψει, απο τα 118 στα 120 βρίζεις και κοροιδεύεις, όλους αυτούς που δέν έχουν πάρει navara. Θα έλεγα ότι έχεις κόψει άλυσο......έχεις πάρει και το παλούκι μαζί. Χρήζεις ψυχιατρικής παρακολούθησης. Η μεγαλύτερη τιμωρία για σένα, είναι ο τρόπος που σκέφτεσαι. Η παρατεταμένη διαμονή στο μαντρί, σ'έχει πειράξει στόν εγκέφαλο. Δέν κατεβαίνεις λιγάκι παραλιακά, να δείς λίγο πολιτισμό, μπάς και συνέλθει το κεφάλι σου.......έεεε . ΑΣΧΕΤΕ......ΑΣΤΡΑΠΟΓΙΑΝΝΕ!!!!
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό sirros » 22 Μάιος 2007, 22:11

Πως σεβεσε τους γυρο σου οταν κυκλοφορεις με 200 με το αγροτικο? η το βαζεις σε πιστα και το τρεχεις ? χαχαχα


Μην δοκιμάσεις να συγκρίνεις τη μαλακια σου με τα 50 κιλά ροπής με οποιοδήποτε wrangler , samy , jimny , LR90-110 κτλ. Που έχει πολύ πιο λίγα άλογα και ροπή .
Θα είναι σαν να κλέβουμε εκκλησία .

Καπάκια μηχανής και πίσω διαφορικά σου λένε τίποτα ?

Νομίζεις ότι μας δουλεύεις και θεωρείς απόλυτο εργαλείο το Η1 και τα unimog με την καλή γεωμετρία χαχαχα.

Ρε άντε φόρτωσε καμιά πατάτα και κανα καρπούζι να τα πας να πάρουν αέρα και αν δεν τα τραβάμε τα 50 κιλά του Ναβάρα θα σου δανείσω το fiorino .

Ευτυχώς οι κρητικοί που γνωρίζω δεν λένε τέτοιες μαλ….
Άβαταρ μέλους
sirros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005, 08:30
Τοποθεσία: ΦΩΚΙΔΑ

Δημοσίευσηαπό sirros » 22 Μάιος 2007, 22:13

SKARTOS έγραψε: ΑΣΧΕΤΕ......ΑΣΤΡΑΠΟΓΙΑΝΝΕ!!!!


εισαι θεος
Άβαταρ μέλους
sirros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005, 08:30
Τοποθεσία: ΦΩΚΙΔΑ

Δημοσίευσηαπό SUB20XT » 22 Μάιος 2007, 22:15

Αγαπητοί φίλοι eagle και alou,

Οφείλω να ομολογήσω οτι διαβάζω αρκετό καιρό τώρα τα post σας και πρέπει να είστε πολύ χαβαλέδες τύποι... Εγώ πάντως το έχω διασκεδάσει αρκετά, να είστε καλά ρε παλικάρια...
Τα Nissan είναι τα καλύτερα αυτοκίνητα όντως και όλοι οι άλλοι μάλλον είναι λίγο άσχετοι που δεν αγόρασαν Navara & Path..... Ποιό LC και κουραφέξαλα... Navara και μόνο navara...

Παραθέτω και 2 σχετικά clips... Το πρώτο σπονδή στo navara και το δεύτερο πρέπει να είναι και απο Κρήτη μεριά....

http://www.youtube.com/watch?v=3yu4UiDkn6U
http://www.youtube.com/watch?v=a0OXWLuoJ7g
Άβαταρ μέλους
SUB20XT
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 24 Αύγ 2006, 15:55

Δημοσίευσηαπό camelg4 » 22 Μάιος 2007, 22:22

[Και καλα πρεπει να ντραπω λεει γιατι μας διαβαζουν και μικρα παιδια που θελουν να μαθουν , ανθρωπε μου εδω μιλαμε για τετρακινητα και οχι για αυγα κιντερ....... αλλα χμ , χμ , επρεπε να το φανταστω ....καλα ρε παιδια επρεπε να μου το πειτε απο την αρχη ....ενταξει ,ενταξει παντου υπαρχουν τετοιοι ....... μαλιστα καποιοι εδω μεσα αρχισαν ναεκδηλωνονταιανοικτα , καποιος μαλιστα μιλησε και για την π...τσ...α ενος μαυριδερου γυφτου........ ο νυστικος καρβελια ονειρευται.....
Τι διαολο σε σκληροπυρινικο forum 4x4 νομιζα οτι ημουνα ,οχι στο κλουβι με τις τρελες!!![/quote]


xtrail τι θελει να πει ο ποιητης????????????? :oops: :oops: :oops:
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.
Άβαταρ μέλους
camelg4
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1761
Εγγραφή: 26 Δεκ 2006, 19:52
Τοποθεσία: polikastro

Δημοσίευσηαπό ekarpod » 22 Μάιος 2007, 22:23

Εντάξει φίλε μου,

δεν το βάζεις και στην άσφαλτο γιατί εκεί είναι όντως καταστροφικό,

επίσης φαντάζομαι θα έχεις καταλάβει ότι δεν πρέπει να το βάζεις όταν ο δρόμος είναι γλιστερός (πάγος - χιόνι) με πλάγιες κλίσεις και επικίνδυνες χαράδρες, επίσης να μην το βάζεις όταν καταβαίνεις γλυστερά κομμάτια με πολύ κλειστές στροφές - όπως και όταν ανεβαίνεις (ακόμη και σε χαλίκι, θα πας ευθεία...), να μην το βάζεις όταν αναπτύσεις γενικά πάνω από 25 περίπου χλμ την ώρα (σε οποιοδήποτε οδόστρωμα), και σίγουρα μην το βάζεις αν περνάς μεγάλες κροκάλες, να μην το βάζεις γενικά...

κατά τα άλλα έχεις ένα 4χ4 με το καλύτερο σύστημα...

Ξέρεις έχω (και πολλοί άλλοι) μόνιμη τετρακίνηση με εμπρός-πίσω άκαμπτο άξονα, κεντρικό κλείδωμα χειροκίνητο, εμπρός-πίσω torsen, τέσσερα ελατήρια, πανάρ, ατέρμονα, πραγματικές αργές σχέσεις, άσε που είναι μοντέλο 90, με 300.000 χλμ και σε όλα τα παραπάνω που θα πας με 25χλμ maximum μπορώ διασκεδάζω με ασφάλεια και να περνάω με όσο γκάζι αντέχω και ροπή να δείς ο V8...

Ταξιδεύω επίσης στην εθνική όσο θέλω (ανάλογα τα λάστιχα) με δισκόφρενα και ελατήρια και στους 4 τροχούς (από το 1989 που σχεδιάστηκε το αυτοκίνητο)

Μήπως και τα ταμπούρα οι σούστες και τα ελάσματα που έχεις για μπροστινή ανάρτηση είναι και αυτά πρόοδος ?
Άβαταρ μέλους
ekarpod
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: 14 Απρ 2006, 14:12
Τοποθεσία: Λαγονήσι, Αττική

Δημοσίευσηαπό thanasisvr » 22 Μάιος 2007, 22:24

ΔΕ ΒΑΖΩ ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΠΟΤΕ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ποτε δεν εχω βαλει

Απλά για να τελειώνει το ζήτημα:αν είχες το L200, θα έβαζες τετρακίνηση ΟΠΟΥ και ΟΤΑΝ γούσταρες..
Τελευταία επεξεργασία από thanasisvr και 22 Μάιος 2007, 22:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
thanasisvr
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 19:09
Τοποθεσία: ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό SUB20XT » 22 Μάιος 2007, 22:27

Αγαπητοί φίλοι eagle και alou,

Οφείλω να ομολογήσω οτι διαβάζω αρκετό καιρό τώρα τα post σας και πρέπει να είστε πολύ χαβαλέδες τύποι... Εγώ πάντως το έχω διασκεδάσει αρκετά, να είστε καλά ρε παλικάρια...
Τα Nissan είναι τα καλύτερα αυτοκίνητα όντως και όλοι οι άλλοι μάλλον είναι λίγο άσχετοι που δεν αγόρασαν Navara & Path..... Ποιό LC και κουραφέξαλα... Navara και μόνο navara...

Παραθέτω και 2 σχετικά clips... Το πρώτο σπονδή στo navara και το δεύτερο πρέπει να είναι και απο Κρήτη μεριά....

http://www.youtube.com/watch?v=3yu4UiDkn6U
http://www.youtube.com/watch?v=a0OXWLuoJ7g
Άβαταρ μέλους
SUB20XT
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 24 Αύγ 2006, 15:55

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 22 Μάιος 2007, 22:27

:laughing5: :laughing5: :laughing5: :laughing5: :laughing5: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6:
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό camelg4 » 22 Μάιος 2007, 22:33

thanasisvr έγραψε:
ΔΕ ΒΑΖΩ ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΠΟΤΕ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ποτε δεν εχω βαλει

Απλά για να τελειώνει το ζήτημα:αν είχες το L200, θα έβαζες τετρακίνηση ΟΠΟΥ και ΟΤΑΝ γούσταρες..



που εισαι εσυ ρε Θαναση χαθηκες!!!!
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.
Άβαταρ μέλους
camelg4
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1761
Εγγραφή: 26 Δεκ 2006, 19:52
Τοποθεσία: polikastro

Δημοσίευσηαπό SUB20XT » 22 Μάιος 2007, 22:38

Ένα ακόμα καλό που σας βρήκα....

Navara εναντίον άλλων αθώων 4x4.....

http://www.youtube.com/watch?v=lOV3ITzHmyk
Άβαταρ μέλους
SUB20XT
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 24 Αύγ 2006, 15:55

Δημοσίευσηαπό thanasisvr » 22 Μάιος 2007, 22:38

Τι να μιλάω μαζί σου ρε...Εσύ αντί για Navara πήρες Toyota!!! :D :D :D :D :D :D :D
P.S. Έμπλεξα με τις εξετάσεις στο σχολείο..Τελειώνουμε όμως, να πάρει και ο x-trail το νέο εργαλείο και κανονίζουμε καμιά εξόρμηση :wink:
Άβαταρ μέλους
thanasisvr
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 19:09
Τοποθεσία: ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Nissan

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες