Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Nissan Pathfinder 2.5DCI 174PS 403nM

Δημοσίευσηαπό bull » 21 Μαρ 2007, 19:21

ALOY έγραψε:και κατι αλλο οποιοσ δεν ξερει δεν το κατεχει γενικα το αθλημα ασ αφησει τισ κρισεισ και επικρισεισ και ασ παει για καμια βολτα το σκυλο γιατι πολλα ματια διαβαζουν οτι γραφουμε και δεν σωστο να μοιραζουμε λαθοσ εντυπωσεισ για το καθε οχημα στον κοσμο και να τον καθοδηγουμε λαθοσ. φιλικα.

:? :? :? :? :( :(
Άβαταρ μέλους
bull
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: 03 Ιαν 2006, 00:00
Τοποθεσία: ΘΗΒΑ

Δημοσίευσηαπό thanasisvr » 21 Μαρ 2007, 22:20

Σε λιγο πάντως ALOY ίσως έχεις και συνάδελφο και θα τα λέμε με περισσότερες λεπτομέρειες

Αλέξανδρε αν το πάρεις (που σου το εύχομαι) θα έχεις δωράκι! :wink:
Άβαταρ μέλους
thanasisvr
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 19:09
Τοποθεσία: ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 21 Μαρ 2007, 22:28

ALOY έγραψε:
EAGLE2 έγραψε:Παντα ως παντα συντεκνε και δεν βρισκει ουτε στον γκιγκιλο απανω!!!


Λοιπον συντεκνε ακου να τα ακουσουν και οι υπολοιποι...
1.Η αποσταση απο το εδαφοσ αρχικα για το παθφαιντερ ειναι απολυτως μα απολυτως σωστη και για να μην πεταχτουν καποιοι να με διαψευσουν ασ ερθουν να μετρησουμε με μεζουρα για να το χωνεψουν.οποτε και γιατο ναβαρα η μετρηση εννοειτε σωστη.για να μην πω οτι ειναι και παραπανω αποσταση .. αλλα ασ μην μιλισω.
2.σε ανηφορα 45 μοιρων με σταση ξεκινησα κοπελια με το στροφομετρο κατω απο τισ 1.400 οκ.ουτε συμπλεξαρα ουτε πυρακια ουτε εσβησε αλλα ΣΠΙΝΙΑΡΕ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ....
και ας μην ξεχασουμε τα 200 κατι κιλα παραπανω απο το φορτηγο
αυτα

45 μοίρες = 100% κλιση........ :roll: :roll: :roll:
Ούτε οι πωλητές τους δεν τερατολογούν τόσο πολύ....... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό EAGLE2 » 21 Μαρ 2007, 23:06

45 μοιρες γωνια εννοουσε ο alou!!
Άβαταρ μέλους
EAGLE2
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 25 Ιαν 2007, 12:17

Δημοσίευσηαπό EAGLE2 » 21 Μαρ 2007, 23:10

Α!! Και ρε παιδια μην βγειτε με πανο καδρονιοα και ξυλα στους δρομους, ετσι συζητηση κανουμε! Και εννοειτε φυσικα οτι τα χιλιομετρα τελικης που λεμε για navara kai pathfinder εννοουνται χωρις να υπαρχει κοφτης , αλλιως πανω απο 170-180 δεν πηγαινουν!!! Αν βγει τερματιζει το κτερ στα 220!!!!
Άβαταρ μέλους
EAGLE2
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 25 Ιαν 2007, 12:17

Δημοσίευσηαπό ALOY » 22 Μαρ 2007, 01:34

bull έγραψε:
ALOY έγραψε:και κατι αλλο οποιοσ δεν ξερει δεν το κατεχει γενικα το αθλημα ασ αφησει τισ κρισεισ και επικρισεισ και ασ παει για καμια βολτα το σκυλο γιατι πολλα ματια διαβαζουν οτι γραφουμε και δεν σωστο να μοιραζουμε λαθοσ εντυπωσεισ για το καθε οχημα στον κοσμο και να τον καθοδηγουμε λαθοσ. φιλικα.

:? :? :? :? :( :(



Ε μην κλαψεις κιολασ απλα επειδη εγω δεν απαντησα οσο εσυ εγραφες αυτα τα διαφορα προτιμισα να σκεφτω να δοκιμασω να μετρησω και να απαντησω και αν εκανα κατι λαθος ας μου το πειτε
NISSAN PATHFINDER 2.5 DCI 174PS 403nM
TOYO OPEN CONTRY AT
Άβαταρ μέλους
ALOY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 13 Φεβ 2007, 18:39
Τοποθεσία: XANIA,ΚΡΗΤΗΣ

Δημοσίευσηαπό ALOY » 22 Μαρ 2007, 01:40

tasos953 έγραψε:
ALOY έγραψε:
EAGLE2 έγραψε:Παντα ως παντα συντεκνε και δεν βρισκει ουτε στον γκιγκιλο απανω!!!


Λοιπον συντεκνε ακου να τα ακουσουν και οι υπολοιποι...
1.Η αποσταση απο το εδαφοσ αρχικα για το παθφαιντερ ειναι απολυτως μα απολυτως σωστη και για να μην πεταχτουν καποιοι να με διαψευσουν ασ ερθουν να μετρησουμε με μεζουρα για να το χωνεψουν.οποτε και γιατο ναβαρα η μετρηση εννοειτε σωστη.για να μην πω οτι ειναι και παραπανω αποσταση .. αλλα ασ μην μιλισω.
2.σε ανηφορα 45 μοιρων με σταση ξεκινησα κοπελια με το στροφομετρο κατω απο τισ 1.400 οκ.ουτε συμπλεξαρα ουτε πυρακια ουτε εσβησε αλλα ΣΠΙΝΙΑΡΕ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ....
και ας μην ξεχασουμε τα 200 κατι κιλα παραπανω απο το φορτηγο
αυτα

45 μοίρες = 100% κλιση........ :roll: :roll: :roll:
Ούτε οι πωλητές τους δεν τερατολογούν τόσο πολύ....... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

φιλε βεροιωτη στους πωλητες τους τα ελεγα εγω τα χαρακτηριστικα και οταν το παρελαβα μπηκα μεσα και εξηγησα στον πωλητη τι κανει το καθε κουμπακι για να χει να λεει στους επομενους.
οσο για την ΄π@π@ρια που ειπα συγχωρεστε με δεν ειμαι εξοικιωμενος ακομα με τους τεχνικους ορους αλλα να σημειωθει οτι ποσταρω και υπο πιεση χρονου οποτε και παλι συγνωμη . Πιστευω οτι ο συντεκνος καταλαβε τι ηθελα να πω και με βοηθησε να εξηγησω.
NISSAN PATHFINDER 2.5 DCI 174PS 403nM
TOYO OPEN CONTRY AT
Άβαταρ μέλους
ALOY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 13 Φεβ 2007, 18:39
Τοποθεσία: XANIA,ΚΡΗΤΗΣ

Δημοσίευσηαπό ALOY » 22 Μαρ 2007, 01:52

EAGLE2 έγραψε:Α!! Και ρε παιδια μην βγειτε με πανο καδρονιοα και ξυλα στους δρομους, ετσι συζητηση κανουμε! Και εννοειτε φυσικα οτι τα χιλιομετρα τελικης που λεμε για navara kai pathfinder εννοουνται χωρις να υπαρχει κοφτης , αλλιως πανω απο 170-180 δεν πηγαινουν!!! Αν βγει τερματιζει το κτερ στα 220!!!!


ρε συντεκνε με μπερδεψες τωρα εγω 180 επιασα ανετα κοντερατα λεμε τωρα δεν ξερω τι ακριβια εχει γιατι θα πεταχτουν καποιοι οπωςδηπωτε......
και ειναι αστρωτο με τα πρωτα λαδια ακομα και απλα δεν ηθελα να το παω παραπανω αθηνα πατρα εθνικη.
αν κρινω απο τις στροφες του κινητηρα τη συγκεκριμενη στιγμη το πατημα στο πεταλ κτλ αλλα κα το αποθεμα υσχιος πιστευω οτι οτι γραφει το κοντερ το εχει ανετα και ειναι τα 174 αλογα. αν το χα 200αρι...
μηπως με την αντισταση του αερα στο φορτηγο χανει?
η μηπως κατι αλλο για εξηγησε. τι κοφτεσ λεσ?
NISSAN PATHFINDER 2.5 DCI 174PS 403nM
TOYO OPEN CONTRY AT
Άβαταρ μέλους
ALOY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 13 Φεβ 2007, 18:39
Τοποθεσία: XANIA,ΚΡΗΤΗΣ

Δημοσίευσηαπό bull » 22 Μαρ 2007, 10:38

ALOY έγραψε:Ε μην κλαψεις κιολασ απλα επειδη εγω δεν απαντησα οσο εσυ εγραφες αυτα τα διαφορα προτιμισα να σκεφτω να δοκιμασω να μετρησω και να απαντησω και αν εκανα κατι λαθος ας μου το πειτε


Ε όχι και να κλάψω που δεν απάντησες, φιλε ALOU. :) Απλά οι θέσεις του στυλ "και κατι αλλο οποιοσ δεν ξερει δεν το κατεχει γενικα το αθλημα ασ αφησει τισ κρισεισ και επικρισεισ και ασ παει για καμια βολτα το σκυλο" είναι λίγο λυπηρές - σε όποιον και να αναφέρονται. Σ' ένα forum σκοπός είναι η ανταλλαγή απόψεων -διαφορετικών καμμιά φορα- κι οχι η απόλυτη συμφωνια.
Τέλος πάντων, τα λέω αυτά με απολύτως φιλική διάθεση, ελπίζω οτι δεν παρεξηγούμαι.
Σου σπινιάρισε στην ανηφόρα είπες??? Αυτό ακριβώς εννοούσα κι εγώ σε αλλο topic που συζητάγαμε. Φαντάσου τώρα να είχε και λιγο χιόνο ή λασπη... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
bull
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: 03 Ιαν 2006, 00:00
Τοποθεσία: ΘΗΒΑ

Δημοσίευσηαπό ALOY » 22 Μαρ 2007, 11:54

bull έγραψε:
ALOY έγραψε:Ε μην κλαψεις κιολασ απλα επειδη εγω δεν απαντησα οσο εσυ εγραφες αυτα τα διαφορα προτιμισα να σκεφτω να δοκιμασω να μετρησω και να απαντησω και αν εκανα κατι λαθος ας μου το πειτε


Ε όχι και να κλάψω που δεν απάντησες, φιλε ALOU. :) Απλά οι θέσεις του στυλ "και κατι αλλο οποιοσ δεν ξερει δεν το κατεχει γενικα το αθλημα ασ αφησει τισ κρισεισ και επικρισεισ και ασ παει για καμια βολτα το σκυλο" είναι λίγο λυπηρές - σε όποιον και να αναφέρονται. Σ' ένα forum σκοπός είναι η ανταλλαγή απόψεων -διαφορετικών καμμιά φορα- κι οχι η απόλυτη συμφωνια.
Τέλος πάντων, τα λέω αυτά με απολύτως φιλική διάθεση, ελπίζω οτι δεν παρεξηγούμαι.
Σου σπινιάρισε στην ανηφόρα είπες??? Αυτό ακριβώς εννοούσα κι εγώ σε αλλο topic που συζητάγαμε. Φαντάσου τώρα να είχε και λιγο χιόνο ή λασπη... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

ΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΡΑ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙΣ?
ΕΙΣΤΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΦΟΡΟΥΜΑΔΕΣ ΠΡΟΒΛΕΨΙΜΟΙ.. ΛΟΙΠΟΝ ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΠΙΟ ΣΩΣΤΗ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΩΣΤΗ ΠΕΣ ΜΑΣ ΕΣΥ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΤΖΙΠΑΚΙ ΤΙ ΛΕΕΙ ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ ΤΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΕΧΕΙ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΟΠΟΙΝ ΕΝΔΕΙΑΦΕΡΕΤΕ ΓΙΑΤ Ο ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΤΗ ΑΠΟΗ ΜΟΥ ΩΣ ΧΡΗΣΤΗΣ.
ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΛΥΝΩ ΤΙς ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ.
ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΞΕΡΕΤΕ.. ΠΕΙΤΕ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΕΙΑΝΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.
NISSAN PATHFINDER 2.5 DCI 174PS 403nM
TOYO OPEN CONTRY AT
Άβαταρ μέλους
ALOY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 13 Φεβ 2007, 18:39
Τοποθεσία: XANIA,ΚΡΗΤΗΣ

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 22 Μαρ 2007, 17:24

Φίλε ALOU, καμμιά φωτογραφία με το αυτοκίνητό σου σε βουνό, μάχιμη, έχεις να μας δείξεις?? Να δούμε τέλος πάντων τι κάνει και το PATHFINDER στο χώμα????
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό EAGLE2 » 22 Μαρ 2007, 17:46

Παιδια ειπα μην βγειτε και με καδρονια στο δρομο και οπου βρειτε ο ενας τον αλλο χραπ χρουπ, γιατι εγω δακρυγονα δεν εχω για να ριξω!!!
Τωρα συντεκνε ALOU δεν ξερω πρωτα απο ολα αν το pathfinder εχει κοφτη, μπορει και να μην εχει , αλλα το φορτηγο σιγουρα εχει και επιβαλεται και απο την ευρωπαικη ενωση ετσι ενω ειχα μπολικες στροφες ακομα και ειχα πατησει τα 180 το κοτερ δεν κατεβενε αλλο, ομως για να μη βρεθουν παλι οι γνωστες κασανδρες θα πω δυο πραγματα: το φορτηγο στα 180 πηγαινε σαν να μη συμβαινει τιποτα και φαινοταν σαν να εχει για πλακα πολυ περισσοτερα χιλιομετρα! Και δευτερον ενας φιλος μου "τρελαμενος" αφαιρεσε τον ηλεκτρονικο κοφτη που εχει το αμαξι απο το εργοστασιο και το αμαξι απλα τερματισε το κοτερ!! Μετα βεβαια τον επανεφερε για λογους ασφαλειας!! Τωρα αν το pathfinder επειδη ειναι jeep με καλυτερη αεροδυναμικη δεν τον εχει δεν το ξερω αλλα δεν νομιζω οτι μπορει ως εχει να παει πανω απο 180 χωρις να σημαινει οτι δεν εχει και τη δυναμη να παει!! Εγω προσωπικα δεν το σκεφτομαι να τον βγαλω ,τουλαχιστον μεχρι να στρωθει καλα και να ληξει η εγγυηση!!
Άβαταρ μέλους
EAGLE2
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 25 Ιαν 2007, 12:17

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 22 Μαρ 2007, 18:27

EAGLE2 έγραψε:Παιδια ειπα μην βγειτε και με καδρονια στο δρομο και οπου βρειτε ο ενας τον αλλο χραπ χρουπ, γιατι εγω δακρυγονα δεν εχω για να ριξω!!!
Τωρα συντεκνε ALOU δεν ξερω πρωτα απο ολα αν το pathfinder εχει κοφτη, μπορει και να μην εχει , αλλα το φορτηγο σιγουρα εχει και επιβαλεται και απο την ευρωπαικη ενωση ετσι ενω ειχα μπολικες στροφες ακομα και ειχα πατησει τα 180 το κοτερ δεν κατεβενε αλλο, ομως για να μη βρεθουν παλι οι γνωστες κασανδρες θα πω δυο πραγματα: το φορτηγο στα 180 πηγαινε σαν να μη συμβαινει τιποτα και φαινοταν σαν να εχει για πλακα πολυ περισσοτερα χιλιομετρα! Και δευτερον ενας φιλος μου "τρελαμενος" αφαιρεσε τον ηλεκτρονικο κοφτη που εχει το αμαξι απο το εργοστασιο και το αμαξι απλα τερματισε το κοτερ!! Μετα βεβαια τον επανεφερε για λογους ασφαλειας!! Τωρα αν το pathfinder επειδη ειναι jeep με καλυτερη αεροδυναμικη δεν τον εχει δεν το ξερω αλλα δεν νομιζω οτι μπορει ως εχει να παει πανω απο 180 χωρις να σημαινει οτι δεν εχει και τη δυναμη να παει!! Εγω προσωπικα δεν το σκεφτομαι να τον βγαλω ,τουλαχιστον μεχρι να στρωθει καλα και να ληξει η εγγυηση!!


Σε άλλο post είχες γράψει :
ΝΑΙ ΚΑΙ 220 ΕΧΩ ΠΙΑΣΕΙ!! ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ! ΤΑ ΠΙΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΣΤΡΩΝΑ ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΤΑ ΠΙΑΣΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΧΑ 174 ΑΛΟΓΑ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ 174 ΚΑΙ 200 , ΣΤΗΝ ΑΝΗΦΟΡΑ ΤΟΥ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ ΑΝΕΒΑΙΝΑ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΕΚΤΗ!!

Tελικά, πόσα χλμ έχεις δεί να γράφει το κοντέρ ????
Πολύ μας έχεις μπερδέψει. :-k :-k :-k
Τελευταία επεξεργασία από SKARTOS και 22 Μαρ 2007, 19:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό jdelis » 22 Μαρ 2007, 18:59

Είχα κάποτε και μια Porche που έβγαζε τελική πάνω από 250!

Νόμιζα πως εδώ γράφουν τετρακίνητοι αλλά με αυτά που διαβάζω...

Αν θέλετε τέτοια πράγματα πάρτε μία Χ3 τρίλιτρη και τελειώσατε. Το πετρελαιοκίνητο το κακόμοιρο γιαυτό το πήρατε; :crazy:
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό EAGLE2 » 22 Μαρ 2007, 23:20

Ρε φιλαρακι τι θες τωρα δηλαδη?? Ποιος σας μπερδεψε!! Ενταξει τα 220 τα πιασε ο φιλος μου και γω καθομουν στο καθισμα του συνοδηγου...και ειμαι και 100 κιλα. Τον κοφτη τον ειχε βγαλμενο χωρις να το ξερω και γω υπεθεσα οτι τα πιανει και το δικο μου! Αλλα το φορτηγο δεν το πηρα για να τρεχω, και ετσι δεν σκεφτομαι να τον αφερεσω. Αυτα τα κανουν μονο κατι λαμογια με Χ3 που θελουν να πιανουν ....τελικες. Φιλε μου το κακομοιρο πετραιλεακι οπως λες βγαζει 50 kg ροπης στις 1600 στροφες, ροπη που βαζει τα γυαλια σε HUMMER H2 με 325 ατμοσφαιρικα αλογα, καλα για το Χ3 δεν το συζητω το κανει μια χαψια σε λασπες πετρες ,χωμα, χιονια ,νερο! Ατμοσφαιρα ξε ατμοσφαιρα πανα απ'ολα μετραει το τραβηγμα!
ααα!!! κιαν θελω να τρεχω περνω μια skyline με μοτερακι 2.7 και 700 αλογα μαμα και με βλεπουν οι γερμανικες μπεμπες με τα κυαλια!!!!!
Άβαταρ μέλους
EAGLE2
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 25 Ιαν 2007, 12:17

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Nissan

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες