Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Nissan Pathfinder 2.5DCI 174PS 403nM

Δημοσίευσηαπό EAGLE2 » 23 Μαρ 2007, 17:31

Αγαπητε skarte το navara φοραει απο μαμα 255/70 R16 Υπαρχει και η δυνατοτητα να φορεσει 265 /70R16 ,οχι ομως και το προφιλ των 75 ακομα δηλαδη και να χωραει δεν το συνιστα ο κατασκευαστης, φυσικα και υπαρχουν 265/75R16 λαστιχα, αλλα το πιο κουφο ξερεις πιο ειναι?? οτι το pathfinder του φιλου "μερακλη" 100% φοραει το 70 προφιλ γιατι το αμαξι το ξερω....το ξερω και τα λαστιχα του μαλιστα ειναι τα cooper discovery!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ----ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
EAGLE2
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 25 Ιαν 2007, 12:17

Δημοσίευσηαπό EAGLE2 » 23 Μαρ 2007, 18:09

Λες βρε συντεκνε να τρελαθουνε στου Θεοχαρακη και να κουβαλησουνε το αμερικανικο θηριο NISSAN TITAN και να τρεχουν και να μη φτανουν υστερα τα 16χρονα με τις γερμανικες μπεμπες?? αχαχα πλακα θα χει , NISSAN ειναι αυτη και SKYLINE ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΚΑΙ ΙNINITY ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΑΠΟ 2008 , ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΕΒΕΙ ΑΚΟΜΑ!!!
Άβαταρ μέλους
EAGLE2
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 25 Ιαν 2007, 12:17

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 23 Μαρ 2007, 18:14

Νομίζω, πώς με ένα ψήλωμα της τάξης τών 1.5'', μπορεί να το χωρέσει το 265/75. Επειδή δέν έχω δεί όμως απο κοντά τους θόλους, κρατώ μια επιφύλαξη.Πάντως υπάρχει ωραίο 255/70 mud terrain, που θα πάρεις και λίγο ύψος.
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό xtrail » 23 Μαρ 2007, 18:36

255/70R16 Overall Diameter 763.27 mm
265/70R16 Overall Diameter 777.24 mm
265/75R16 Overall Diameter 803.65 mm
Αν υποθέσουμε ότι το πρώτο ειναι το μαμα τότε το δευτερο ειναι οκ (μας αλλάζει έλαχιστα το βήμα και μας ψηλώνει περίπου μισό πόντο) το δευτερο ειναι περίπου 2 εκατοστά ψήλωμα όχι πως δεν χωράει αλλά πιθανόν σε κάποιες καταστάσεις να βρίσκει θόλο και φυσικά "κόβει" το αυτοκίνητο αρκετά
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 23 Μαρ 2007, 18:41

Αυτά απ'όσο ξέρω είναι για λάστιχα "στριτάδικα". Άν πάς σε all terrain ή mud terrain, στίς ίδιες διαστάσεις, είναι λιγο ψηλότερα, λόγω του τακουνιού.
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό xtrail » 23 Μαρ 2007, 19:02

Εχεις δίκιο πως υπάρχουν διαφορές, αλλά δεν έχει να κάνει με τον τύπο του ελαστικού αλλά με τον κάθε κατασκευαστή
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό ALOY » 24 Μαρ 2007, 00:00

SKARTOS έγραψε:
ALOY έγραψε:
jdelis έγραψε:Φίλοι με τα Nissan εδώ κάνετε λάθος, γιατί τυχαίνει να είμαι κολλητός με το μόνο άνθρωπο ίσως που έχει φτιάξει το Pathfinder στην Ελλάδα. Έχοντας βάλει ανάρτηση ΟΜΕ, εργάτη και λάστιχα 265Χ75R16 νομίζω πως έχει μία άποψη παραπάνω. Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο πήγε εκδρομή στους αμμόλοφους της Τυνησίας και κάναμε μαζί 4 αγώνες πέρισυ. Αν νομίζετε πως η εμπειρία σας πλησιάζει αυτά που ανέφερα (πάντα μιλώντας για το ίδιο αυτοκίνητο), ευχαρίστως να συζητήσουμε πάνω στις εκτός δρόμου δυνατότητες του Pathfinder. Για το αν τελικιάζει στα 220 ομολογουμένως δεν ενδιαφερθήκαμε να το δοκιμάσουμε...

Εγώ έχω διαμορφώσει άποψη και είναι μέτρια. Φυσικά και μπορώ να το τεκμηριώσω αν θέλετε, αλλά με επιχειρήματα. Και πράγματα που έχουν προκύψει στην πράξη, όχι από τα προσπέκτους της εταιρίας.

ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΦΙΛΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΡΘΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΜΠΑ ΝΑ ΝΕ ΚΑΙ ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΣΟΥ Ο ΑΛΟΓΟΣΚΟΥΦΗΣ ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΙΣ??
ΔΕΝ ΠΑ ΝΑ ΠΗΓΑΤΕ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΥΝΗΣΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΡΙΣΟ.! ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΚΑΤΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΑΜΣ ΣΝΟΜΠΑΡΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΤΙΘΕΤΕ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΟΥ ! ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΤΑΞΙΟΙ ΣΑΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΘΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΒΟΛΤΕΣ ΣΤΑ ΚΑΤΣΤΑΒΡΑΧΑ ΤΟΥ ΟΜΑΛΟΥ !


Τί σου είπε ρε μεγάλε ο jdelis, και του επιτίθεσε τώρα έτσι? Ούτε αυτό που σας είπε σας άρεσε?Αντί να τον ρωτήσεις,πώς "ψήλωσε" (άν σε ενδιαφέρει) ο φίλος του το pathfinder, εσύ του επιτίθεσε!!!! Τί θεωρήτε τελικά ουσιαστικό για να μάθετε??Μέχρι στιγμής, δεν έχουμε δεί να μιλάτε για βόλτες στα "κατσάβραχα" του ομαλού, αλλά για το πού πάτε και τα τελικιάζετε.
ΕΣΕΙΣ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΣΑΣ??? ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ, ΤΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ.
Δέν σας έβρισε κανείς τα αυτοκίνητά σας, εσείς γίνεστε εριστικοί και επιθετικοί με το παραμικρό.


TO <Αν νομίζετε πως η εμπειρία σας πλησιάζει αυτά που ανέφερα (πάντα μιλώντας για το ίδιο αυτοκίνητο),>ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΦΙΛΑΡΑΚΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΑΣΕ ΜΑΣ ΡΕ ΣΚΑΡΤΕ!
ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΕΙΑΦΕΡΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΨΗΛΩΣΕ ΑΦΟΥ ΗΤΑΝ ΜΕΤΡΙΟ ΣΚ@ΤΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΘΑ ΒΑΛΕ!ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΙ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΜΕΤΡΙΟ? ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΛΕΙΟ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙΣ ΤΙΣ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΕΣ ΕΛΛΕΙΨΕΙΣ
ΑΝ ΘΕΛΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΘΦΑΙΝΤΕΡ ΑΣ ΜΑΣ ΒΡΕΙ!
ΔΩΣΤΕ ΕΝΑ ΤΕΛΟΣ ΒΑΡΕΘΗΚΑ! ΑΠΟ ΤΙ ΒΛΕΠΩ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ!
ΤΙ ΛΕΤΕ ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΟΙ? ΓΚΟΥΝΤΓΙΑΡ ΡΑΝΓΚΛΕΡ ΕΙΧΕ ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ? ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΟΙ 17ΑΡΕΣ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΥ ΑΚΑΤΑΛΗΛΕΣ ΓΙΑ ΟΦΦ ΡΟΑΝΤ?
NISSAN PATHFINDER 2.5 DCI 174PS 403nM
TOYO OPEN CONTRY AT
Άβαταρ μέλους
ALOY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 13 Φεβ 2007, 18:39
Τοποθεσία: XANIA,ΚΡΗΤΗΣ

Δημοσίευσηαπό ALOY » 24 Μαρ 2007, 02:18

ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΠΗΡΑ ΠΡΙΝ 3 ΜΗΝΕΣ.
ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΣΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΟΣΟ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΟΙ ΠΑΛΟΙΟΙ?
Η ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΞΩ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΣΤΡΩΣΕ!
ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ! ΩΣ ΤΟΤΕ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕ ΜΑΜΑ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΡΙΝΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΠΑΕΙ ΣΥΓΚΡΙΤΗΚΑ ΜΕ ΑΛΛΑ ΟΧΗΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΟΧΗΜΑ. ΕΙΜΑΙ ΑΡΧΑΡΙΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΗ ΑΚΟΜΑ ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΤΟΥ ΕΙΤΕ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΑΣ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΟΛΥΧ3Σ@ΜΕ.
NISSAN PATHFINDER 2.5 DCI 174PS 403nM
TOYO OPEN CONTRY AT
Άβαταρ μέλους
ALOY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 13 Φεβ 2007, 18:39
Τοποθεσία: XANIA,ΚΡΗΤΗΣ

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 24 Μαρ 2007, 08:28

1. Ο jdelis δεν είναι "φιλαράκος" μου. Φιλαράκια μου είναι αυτοί που πίνουμε μαζί μπύρες και πάμε βόλτες στο βουνό. Το παλληκάρι το γνώρισα εδώ μέσα, ανταλλάξαμε κάποιες απόψεις για τα 4Χ4,για βελτιώσεις, και για οδήγηση στο χώμα.

2. Όταν βελτιώνεις ένα τετρακίνητο ("ψήλωμα", μπλοκέ, κ.α.), δέν το κάνεις γιατί τα εργοστασιακά δεν είναι απαραιτήτος καλά. Το κάνεις για να καταπονείς όσο το δυνατόν λιγότερο το αυτοκίνητο στο χώμα.Δέν σου είπε κανένας να το πειράξεις το αυτοκίνητο, αλλά απο κάτι τέτοιους σαν τον "φιλαράκο"μου παίρνεις πληροφορίες και ιδέες για το μέλλον, άν σ'ενδιαφέρει να χρησιμοποιήσεις το αυτοκίνητο γι'αυτό που πραγματικά είναι!

3. Τονίζεις συνέχεια, ότι είσαι αρχάριος και άσχετος με το 4Χ4. Και πώς περιμένεις να βελτιωθείς και να μάθεις να οδηγάς στο χώμα???? Θα σου πούμε εμείς απο το forum???Όχι μεγάλε, θα πάρεις το αυτοκίνητό σου, θα βγείς στο βουνό, θα πάς να το "χώσεις", και άν πάει κάτι στραβά, τότε θα ρωτήσεις " ρέ παιδιά εχθές κόλλησα εκεί, πώς έπρεπε να το περάσω εκείνο το λούκι"??? Απο το ιnternet θα γίνεις offroader????

4. Όσο για τις άλλες απορίες, μ'αυτό το στύλ και τη συμπεριφορά που έχεις, με την απορία θα μείνεις. Τουλάχιστον ο eagle, είναι πιό ευγενικός και πιό συζητήσιμος.


ΠΕΡΙΜΕΝΩ
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό jdelis » 24 Μαρ 2007, 11:09

EAGLE2 έγραψε:Αγαπητε skarte το navara φοραει απο μαμα 255/70 R16 Υπαρχει και η δυνατοτητα να φορεσει 265 /70R16 ,οχι ομως και το προφιλ των 75 ακομα δηλαδη και να χωραει δεν το συνιστα ο κατασκευαστης, φυσικα και υπαρχουν 265/75R16 λαστιχα, αλλα το πιο κουφο ξερεις πιο ειναι?? οτι το pathfinder του φιλου "μερακλη" 100% φοραει το 70 προφιλ γιατι το αμαξι το ξερω....το ξερω και τα λαστιχα του μαλιστα ειναι τα cooper discovery!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ----ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!


Προφανώς αφού το ξέρεις καλύτερα θα έχεις δίκιο. Τώρα το "75" που γράφει επάνω μάλλον θα μπήκε για παραπλανητικούς λόγους, "70" θα εννοεί!

Ξέχασα να τονίσω πως εμπρός έχουν μπει και προσθήκες κάπου 1", αλλά αυτές ουσιαστικά ισοφαρίζουν το ύψος που χάθηκε λόγω του εργάτη.
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό xtrail » 24 Μαρ 2007, 11:10

Γιάννη αν μπορείς δώσε περισσότερα στοιχεία για τις μετατροπές και τι δεν σου άρεσε
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό jdelis » 24 Μαρ 2007, 11:20

xtrail έγραψε:
jdelis έγραψε:Φίλοι με τα Nissan εδώ κάνετε λάθος, γιατί τυχαίνει να είμαι κολλητός με το μόνο άνθρωπο ίσως που έχει φτιάξει το Pathfinder στην Ελλάδα. Έχοντας βάλει ανάρτηση ΟΜΕ, εργάτη και λάστιχα 265Χ75R16 νομίζω πως έχει μία άποψη παραπάνω. Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο πήγε εκδρομή στους αμμόλοφους της Τυνησίας και κάναμε μαζί 4 αγώνες πέρισυ. ..................Εγώ έχω διαμορφώσει άποψη και είναι μέτρια. ........
Μια που δεν νομίζω να ενδιαφέρει κανέναν σοβαρό άνθρωπο που αγοράζει τετρακίνητο με σκοπό τις εκτος δρομου διαδρομές η τελική ταχύτητα, μήπως θα μπορούσες να μας πεις τις εμπειρίες σου και γιατί το θεωρείς μέτριο (σε ποιά σημεία?)


Συμπτωματικά ο φίλος μου xtrail είχε πριν αγοράσει το pathfinder. Φυσικά δε συγκρίνονται μεταξύ τους ως προς τις δυνατότητες εκτός δρόμου. Το δεύτερο όμως προσπαθώ να το κρίνω σαν (σχετικά) καθαρόαιμο και όχι SUV, γιαυτό είμαι πιο αυστηρός.

Σε μαμίσια κατάσταση το μεγαλύτερο πρόβλημά του είναι το ύψος. Είναι ΠΑΡΑ πολύ χαμηλό, και μιλάω για την κοιλιά και όχι τα διαφορικά. Αποτέλεσμα να τακάρει πολύ εύκολα σε παχύ χιόνι και στην άμμο. Επίσης βρίσκει εύκολα από κάτω. Η ανάρτηση είναι το πρώτο πράγμα που χρειάζεται, μαζί με ποδιές.

Επίσης έχει πίσω ψαλίδια με πολύ μικρή διαδρομή. Αυτό σε συνάρτηση με την έλλειψη κάθε τύπου βοηθήματος (μπλοκέ κλπ...) το κάνει να κρεμάει εύκολα και να χάνει πρόσφυση.

Τέλος η ροπή του κινητήρα χαμηλά δεν είναι πολύ ικανοποιητική για diesel. Ίσως γιαυτό και η ύπαρξη του 6αριού σασμάν, με την πολύ κοντή κλιμάκωση.

Συμπερασματικά το τοποθετώ κάπου μεταξύ των SUV και ενός Land Cruiser από τα καινούργια αυτοκίνητα.
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό cliff » 24 Μαρ 2007, 11:27

Πολύ ενδιαφέρον. Την εντύπωση του χαμηλού τη δίνει το αυτοκίνητο με το που θα το πρωτοδεί κανείς, οπότε δεν είναι απλά εντύπωση αλλά η πραγματικότητα. Είναι όμως εύκολο να ψηλώσει λίγο ή δημιουργείται πρόβλημα με τις γωνίες των ημιαξονίων? :)
cliff
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 18 Ιουν 2003, 19:44

Δημοσίευσηαπό jdelis » 24 Μαρ 2007, 11:27

ALOY έγραψε:ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΦΙΛΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΡΘΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΜΠΑ ΝΑ ΝΕ ΚΑΙ ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΣΟΥ Ο ΑΛΟΓΟΣΚΟΥΦΗΣ ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΙΣ??
ΔΕΝ ΠΑ ΝΑ ΠΗΓΑΤΕ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΥΝΗΣΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΡΙΣΟ.! ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΚΑΤΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΑΜΣ ΣΝΟΜΠΑΡΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΤΙΘΕΤΕ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΟΥ ! ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΤΑΞΙΟΙ ΣΑΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΘΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΒΟΛΤΕΣ ΣΤΑ ΚΑΤΣΤΑΒΡΑΧΑ ΤΟΥ ΟΜΑΛΟΥ !


Αγαπητέ ALOY δεν θα μπω στον κόπο να απαντήσω, προσπαθώντας να κρατήσω ένα επίπεδο στη συζήτηση, και ασχολούμενος με όσους έχουν πραγματικά διάθεση να ανταλλάξουν επιχειρήματα. Εξάλλου ότι και να σου πουν, εσύ αυτό που θέλεις θα πιστέψεις τελικά. Και φυσικά δεν σνομπάρισα κανέναν, αρεκεί να συνειδητοποιήσεις πως σε κάποια θέματα, υπάρχουν κάποιοι που ξέρουν πέντε πραγματάκια περισσότερα από εσένα. Όπως και από εμένα φυσικά.

Ραντεβού σε καμιά πίστα (ασφάλτινη φυσικά) γιατί στο βουνό δεν προβλέπω να σε συναντήσω σύντομα... :lolmen:
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό jdelis » 24 Μαρ 2007, 11:33

cliff έγραψε:Πολύ ενδιαφέρον. Την εντύπωση του χαμηλού τη δίνει το αυτοκίνητο με το που θα το πρωτοδεί κανείς, οπότε δεν είναι απλά εντύπωση αλλά η πραγματικότητα. Είναι όμως εύκολο να ψηλώσει λίγο ή δημιουργείται πρόβλημα με τις γωνίες των ημιαξονίων? :)


Μέχρι τις 2" δεν υπάρχει πρόβλημα. Πέραν αυτού έχει βγάλει και η Calmini ανάρτηση 5" τώρα, που δείχνει ενδιαφέρουσα. Ο φίλος το σκέφτεται σοβαρά, όπως και για μπλοκέ πίσω που το ψάχνουμε παρέα.

Γενικά πάντως η ανεξάρτητη ανάρτηση πάντα θα θέτει περιορισμούς, σαν αντιστάθμισμα φυσικά στην καλύτερη συμπεριφορά στο δρόμο.
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Nissan

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 33 επισκέπτες