Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

αξιοπιστο navara200ps?

Δημοσίευσηαπό EAGLE2 » 26 Ιαν 2007, 16:27

Κοτερισια μεγαλε ναι! 220km! Εγω το χρησιμοποιω για φορτωμα με προιοντα και ανθρωπους σε δυσβατους παντως δρομους! Εσυ καταλαβα οτι το θες και για μουρη, καλως γιατι και γι'αυτο κανει απο τις εκδοσεις se και πανω, αν θες και μπλοκε διαφορικα παρε τη se plus με γαντζους στο χωρο φορτωσης! Θα εκπλαγεις με το 200αρι τοσο ποσο ανετα θα ροπιαζει πανω σε χιονια και αμμο και με τα εργοστασιακα 255 continental all-season παει καλα, αλλα πιστευω πως με μια αλλαγη στη γομα σε 265/70 R16 ΒFGOODRICH ALL-TERRAIN θα το κανει απλα "αρμα"!!
Τωρα βεβαια για το δικτη ταχυτητας των goodrich δεν ειμαι σιγουρος αν θα εχει συμβατοτητα με την τελικη του αυτοκινητου, νομιζω πανε μεχρι 170!?????
Οσο για το καπακι το λεει η λογικη και η φυσικη πως οταν καλυψεις ενα κενο χωρο σε κατι που τρεχει τοσο πολυ και ζυγιζει τοσο πολυ με ενα πολυεστερικο καπακι και πλαστικα roll-bar εννοειται οτι θα υπαρχει βελτιωση! Εδω ενα παραθυρο αν αφησεις ανοικτο στην εθνικη αυξανεις την καταναλωση! Φαντασου τον ανοικτο χωρο στην καροτσα!!! Αλλα σου συνιστω οχι το μεγαλο το hard -top που ειναι παρα πολυ βαρυ. Μιλαω για τα επιπεδα που απλα κλεινουν την καροτσα και εχουν μια αεροδυναμικη επιφανεια και που συνδιαζονται με συμπαγη πλαστικα roll-bar. H εταιρεια angi εχει βγαλει ενα φανταστικο απο εμφανισης τουλαχιστον τετοιο καπο και μπορει να το δεις στο site!
ΕΙΝΑΙ ΟΜΩς ΑΚΡΙΒΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΤΟΥ NAVARA ΑΚΟΥ 1600 ΕΥΡΩ!! το καπακι με roll-bar!!
OΣΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΧΩ ΤΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΑΚΟΜΑ ,ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΑΚΙ ,Ε!! ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑΡΙ!!
ΕΣΥ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΛΕΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΓΙΑ NAVARA??
Άβαταρ μέλους
EAGLE2
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 25 Ιαν 2007, 12:17

Δημοσίευσηαπό pajerov6 » 26 Ιαν 2007, 17:30

EVO στην ακρη περνα ο eagle2 με NAVARA 200PS TURBO !!Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!! και καταπινει και TUAREG KAI PAJERO KAI CAYENNE S και οτι βρει μπροστα του ,γιατι οταν κανεις αυξηση ιπποδυναμης σε ενα αυτοκινητο χωρις να αλλαξουν οι στροφες που ανεβασει ο κινητηρας ή η σχεση μεταδοσης ή να ανεβει ο κοφτης παει πιο πολλα χλμ (αυτο βεβαια μονο στο NAVARA)!!!!!!!!!!!Τρεμετε λαμογια :evil: :evil: :roll: :roll: :shock: :shock: :!: :!: :twisted: :twisted: Φιλικα ενα λαμογιο!!!!!!!!!!!
Pajero DOHC-24 V6 3500
Άβαταρ μέλους
pajerov6
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 13 Οκτ 2006, 11:12
Τοποθεσία: Βολος

Δημοσίευσηαπό EAGLE2 » 26 Ιαν 2007, 18:13

ΜΑ 'ΡΕΣΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΑ 'ΡΕΣΕΙΣ!! ΜΗ ΜΕ ΠΑΡΑΚΑΛΑΣ ΟΜΩΣ ΚΛΕΓΟΝΤΑΣ ΝΑ ΣΕ ΡΥΜΟΥΛΚΗΣΩ ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΝΙΓΕΣΑΙ ΣΤΟ ΧΙΟΝΙ ΜΕ ΚΑΝΑ CAYENNE ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ : ΠΑΤΑ ΤΟ ΓΚΑΖΑΚΙ ΚΑΙ ΤΡΕΞΕ!! ΓΡΗΓΟΡΕ!!
ΚΑΛΩΣ, ΦΙΛΙΚΑ ΕΝΑ ΑΝΤΙΛΑΜΟΓΙΟ, ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!
ΑΑΑ!!! ΚΑΙ ΠΕΣ ΣΤOYS ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ ΜΕ ΤΑ CAYENNE ΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙΑ ,ΝΑΙ ΝΑΙ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΦΟΡΤΗΓΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΠΛΟΥΣ ΚΟΜΠΡΕΣΟΡΕΣ ΤΑ 500 ΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΜΕ ΧΩΡΟ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΕΝΑ TOUAREG ,ENA CAYENNE,KAI ENA X5 ΣΤΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΑΝΤΙ ΑΛΛΑ ΤΡΙΑ ΛΑΜΟΓΑΚΙΑ ΦΙΛΟΥΣ! ΘΑ ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΕΤΕ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!!!!!!!!!!
ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ!!!!
Άβαταρ μέλους
EAGLE2
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 25 Ιαν 2007, 12:17

Δημοσίευσηαπό xtrail » 26 Ιαν 2007, 18:26

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΤΙ ΕΙΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΝΤΡΕΣ.....ΣΤΟΠ!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό EAGLE2 » 26 Ιαν 2007, 19:44

Ε ΜΑ ΔΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝΕ ?
ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΣΥ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ ΛΕΣ ΟΤΙ ΠΑΤΑΤΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΠΟΥ ΕΔΩ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΜΕ Η NISSAN ΤΟΥΣ ΠΙΝΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΗ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ ΠΗΔΗΜΑΤΑΚΙΑ!! ΑΚΟΥ ΧΥΘΗΚΑΝ ΟΙ ΑΞΟΝΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΙΘΑΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ,ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΕΠΕΨΕ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΟΜΠΟΝΙ!!
ΣΟΒΑΡΕΨΟΥ ΑΡΙΤΕΚΤΟΝ!!!! ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ ΜΙΑ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ, ΛΕΓΕ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΨΥΛΟΙ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΥΑΛΟ ΚΟΥΒΑΛΑΤΕ ΣΑΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ!!!!!
Άβαταρ μέλους
EAGLE2
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 25 Ιαν 2007, 12:17

Δημοσίευσηαπό xtrail » 26 Ιαν 2007, 20:00

ΛΕΣ ΟΤΙ ΠΑΤΑΤΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ

1.Αν διαβάζεις προσεκτικά είπα πως αναφέρεται στο forum του www.nissanclub.gr. Δεν είναι δικές μου απόψεις, μεταφέρω πράγματα που γράφονται σε πιο εξειδικευμένα site και μάλιστα σχετικά με nissan.
2. Ειμαι πολυ σοβαρός και επειδή δεν με ξέρεις, θα ήθελα να είσαι γενικά πιο ευγενικός με όλους. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ. Δεν έχω τίποτα μαζί σου και ο σκοπός μιας συζήτησης δεν είναι να μαλώνουμε αλλά να ανταλάσσουμε εμπειρίες και απόψεις
3. Nissan έχω κι εγώ :D
Τελευταία επεξεργασία από xtrail και 27 Ιαν 2007, 10:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό pajerov6 » 26 Ιαν 2007, 20:06

φιλε xtrail nissan εχεις, σωστα το ειπες ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ NAVARA OYTE F16 !!!!! :roll:και ενα βιντεακι να φτιαχνει το κεφι!!!!
Dakar Rally 2007 Mitsubishi Pajero EVO
http://www.youtube.com/results?search_q ... rch=Search
Pajero DOHC-24 V6 3500
Άβαταρ μέλους
pajerov6
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 13 Οκτ 2006, 11:12
Τοποθεσία: Βολος

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 26 Ιαν 2007, 20:26

Πως την είδες ανθρωπέ μου με αυτες τις γκλαμουριες?
Απο χωριό είμαι και γώ (όπως και συ φαντάζομαι) έχω αμάξι με καρότσα εδω και τέσσερα χρόνια το έχω μονίμως λασπωμένο και έχω πάρει πολλες φορές την καρότσα μου γεμάτη με λάσπες και έχω πάει στα μπουζούκια και στα κλαμπ.
Όσο για το Pinin είναι εξίσου λασπωμένο σε καθημερινή βάση.

Υ.Γ. Αν έχω γράψει κάτι υποκειμενικό στην συζήτηση ας μου το πεί κάποιος. Αναφέρω μερικά νούμερα που γνωρίζω. Όποιος θέλει τα διαβάζει, τα κρίνει και αγοράζει αυτο που του κάνει.
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό EAGLE2 » 26 Ιαν 2007, 21:43

EΛΑΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΠΛΑΚΑ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΜΕ ΓΡΙΠΗ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!! ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΝΤΡΕΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΛΑ ΜΕ ΚΑΛΟΥΣ ΜΕΡΑΚΛΗΔΕΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΛΗ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΡΑΚΙ!!
ΠΑΝΤΩΣ ΕΣΕΙΣ ΜΕΡΑΚΛΗΔΕΣ ΕΙΣΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ!
ΑΡΧΙΤΕΚΤΩΝ ΜΗΝ ΨΑΡΩΝΕΙΣ ΕΤΣΙ ΣΤΟ ΠΑ ΕΠΕΙΔΗ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ! ΚΑΙ ΗΣΟΥΝ 100% ΜΕΡΑΚΛΗΣ!
ΚΑΙ ΣΥ PALERO V6 EXEIS ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΧΙΟΥΜΟΡ!
ΚΑΙ ΣΥ ΝIKOLAS EIMAI SIGOYROS OTI TO ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΙΠΕΙ!! ΝΑ ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΤΕ!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΠΟ ΧΑΝΙΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΡΗΤΗ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ TEST-DRIVE .... ENNOEITAI ΠΑΝΤΑ ΦΥΣΙΚΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΧΗΓΟ ..... NAVARA (XA, XA,XA)!! TA ΛΕΜΕ!!
Άβαταρ μέλους
EAGLE2
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 25 Ιαν 2007, 12:17

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 26 Ιαν 2007, 22:47

Προσωπικά δεν παρεξηγούμαι εύκολα. Η συζήτηση γίνεται για τα αυτοκίνητα και οχι για μας.
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό saxovts » 26 Ιαν 2007, 23:07

κυριε pajerov6 και κυριε EAGLE2 μην πετατε σποντες ο ενας τον αλλο,ας ηρεμησουμε ολοι.να ξερετε οτι με το να κουβεντιαζουμε ηρεμα και σωστα θα μαθουμε αρκετα πραγματα.οσο για το ναβαρα,που πιανει 220 κοντερισια,δεν το λεει μονο ο φιλος μας EAGLE2,αλλα και το προηγουμενο περιοδικο CAR&TRUKC ο δοκιμαστης εγραφε οτι επιανε 220 στο δρομο αττικης.[εκτος αν ειναι πληρωμενος ο δοκιμαστης και λεει ψεματα για την τελικη]τωρα,το ναβαρα με 174 ρς εχει πραγματικα 175[αν δεν κανω λαθος]αρα κοντερισια γραφει 190 περιπου.επισης να ξερετε οτι βρηκα μια ιστοσελιδα για το l200 με 167 αλογα οτι εχει τελικη πραγματικα 180-190.υπομονη θα το δουμε στα ελληνικα περιοδικα.
Άβαταρ μέλους
saxovts
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 22 Ιαν 2007, 23:14

Δημοσίευσηαπό saxovts » 26 Ιαν 2007, 23:45

τωρα,εχω καποιες αποριες και εμαθα κατι για καπακια στην καροτσα.οταν παρω το ναβαρα,θελω να βαλω μονοκοματο καπακι πλαστικο η πολυεστερα δεν μου αρεσουν τα καπακια που ανοιγη το μισο οπως ειναι απο το gianso.τελικα βρηκα μονοκοματο,εχει ο αμπατζας,ρωτησα τιμη καπακι για ναβαρα,κομπλε τοποθετημενη βαμενη στο χρωμα του αμαξωματος 1450 ευρω.η ιστοσελιδα του www.4x4abatzas.gr.θα ηθελα να μαθω καποια πραγματα για το μοτερ απο ναβαρα d40.η βαλβιδες,ειναι αυτορυθμιζομενες?η θελουν ρυθμισμα καθε τοσα χιλ?αλλο,η καδενα χρονισμου εκκεντροφορου με στροφαλοφορου, ειναι με ιμαντα η με αλυσιδα?οσο για τα λαστιχα ΒFGOODRICH ALL-TERRAIN ειναι πονοκεφαλος οταν πας πανω απο160.και εχω δει ΒFGOODRICH ALL-TERRAIN οτι στα χιονια ειναι κορυφαια.τι να κανουμε?δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα!!!!α μαλλον ναβαρα θα παρω επειδη,εχει ωραια μουρη,αρκετα φαρδυ,εσωτερικο μου αρεσει,και εχει 50 ροπη με 200 αλογα.αλλα ειμαι επιφυλακτικος για το θεμα αξιοπιστια.
Άβαταρ μέλους
saxovts
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 22 Ιαν 2007, 23:14

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 27 Ιαν 2007, 00:08

Τα συγκεκριμένα λαστιχα τα έχω και στο L200 και στο Pinin. Μετά τα 160 η μηχανή και ο αέρας κάνουν πολύ περισσότερο θόρυβο απο τα λάστιχα.
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό saxovts » 27 Ιαν 2007, 00:11

για βρεγμενο δρομο,τι αποψη εχεις?
Άβαταρ μέλους
saxovts
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 22 Ιαν 2007, 23:14

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 27 Ιαν 2007, 00:54

Έχω ακούσει αρκετές φορές οτι τα Bf γλιστράνε. Απο την χρήση που τα έχω κάνει μέχρι τώρα δεν μου έδειξαν κάτι τέτοιο. Τώρα έχουν 50000 χλμ και στο στεγνό είναι μια χαρα στη βροχή θέλουν προσοχή και τα λάστιχα και το αυτοκίνητο.
Όταν πήρα το Pinin είχε πάνω τα 694 με καμια 10000χλμ δεν ένοιωσα κάτι το ιδιαίτερο στα κρατήματα. Τώρα έβαλα τα Bf τα οποία κρατάνε πολύ καλα. Θα δούμε σε 10000 χλμ την πραγματική διαφορα!
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Nissan

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 28 επισκέπτες