Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

NISSAN PATHFINDER

NISSAN PATHFINDER

Δημοσίευσηαπό protaris » 23 Ιαν 2006, 21:11

:roll:
Έχει κανείς αποψη για το NISSAN pathfinder?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
protaris
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 23 Ιαν 2006, 21:08

NISSAN PATHFINDER

Δημοσίευσηαπό aenaon02 » 23 Ιαν 2006, 21:54

yeap ο κουμπαρος μου το εχει . Αρκετα καλο αλλα α) εχει 6 ταχυτητες β) για τα λεφτα του θα ηθελα πιο καλο σαλονι ( αν και εχει και την ακριβη εκδοση ) δερματινο ας πουμε και οχι αλκανταρα γ) αρκετα μακρυ για εκτος δρομου και δ) πισω δεν εχει ακαμτο αξονα .Αυτα για τωρα εαν θες μπορω να συνεχισω ..... ( μπα :love3: ... πλακα κανω αυτα ειχα να πω :alright: )
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
aenaon02
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: 20 Ιαν 2006, 09:40
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: NISSAN PATHFINDER

Δημοσίευσηαπό protaris » 23 Ιαν 2006, 22:10

aenaon02 έγραψε:yeap ο κουμπαρος μου το εχει . Αρκετα καλο αλλα α) εχει 6 ταχυτητες β) για τα λεφτα του θα ηθελα πιο καλο σαλονι ( αν και εχει και την ακριβη εκδοση ) δερματινο ας πουμε και οχι αλκανταρα γ) αρκετα μακρυ για εκτος δρομου και δ) πισω δεν εχει ακαμτο αξονα .Αυτα για τωρα εαν θες μπορω να συνεχισω ..... ( μπα :love3: ... πλακα κανω αυτα ειχα να πω :alright: )


ΟΚ τα παραπάνω τα γνωρίζω, ο κουμπάρος σου είναι ευχαριστημένος;
του έχει βγάλει προβλήματα; Από θόρυβο/ηχομόνωση πως πάει, ακούγεται πολύ ο diesel μέσα στην καμπίνα;
Άβαταρ μέλους
protaris
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 23 Ιαν 2006, 21:08

Re: NISSAN PATHFINDER

Δημοσίευσηαπό aenaon02 » 23 Ιαν 2006, 22:15

Προβληματα κανενα - θορυβο δρομου ελαχιστο εως καθολου θα ελεγα - diesel μεσα ελαχιστος αλλα περισοτερος απο το sorento ...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
aenaon02
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: 20 Ιαν 2006, 09:40
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: NISSAN PATHFINDER

Δημοσίευσηαπό aenaon02 » 24 Ιαν 2006, 13:34

Οριστε σου εφερα τον κουμπαρο μου να σου απαντησει ο ιδιος που το εχει.... ( vasilis 7272 ) :-) :-)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
aenaon02
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: 20 Ιαν 2006, 09:40
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: NISSAN PATHFINDER

Δημοσίευσηαπό protaris » 24 Ιαν 2006, 14:28

aenaon02 έγραψε:Οριστε σου εφερα τον κουμπαρο μου να σου απαντησει ο ιδιος που το εχει.... ( vasilis 7272 ) :-) :-)

:) :) :)
@vasilis7272,
Κουμπάρε, πες μου σε παρακαλώ τις εντυπώσεις από το PATHFINDER, το'χεις καιρό; Είσαι ευχαριστημένος
Άβαταρ μέλους
protaris
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 23 Ιαν 2006, 21:08

Re: NISSAN PATHFINDER

Δημοσίευσηαπό vasilis_7272 » 24 Ιαν 2006, 20:31

ΓΕΙΑ ! ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΥΜΠΑΡΟ ... Κυκλοφορώ με το pathfinder εδώ και 4 μηνες εχω να σου πω αρκετα πραγματα ! Καταρχην δεν μετανοιόνω σε καμια περιπτωση για την επιλογή μου ...ειμαι πολλη ευχαριστιμένος απο καθε αποψη! Πιο ειδικά ομως εαν θελεις σχετικα και με τισ παρατηρήσεις του aenaon θέλω να σου πω τα εξης: α) Στην ασφαλτο θεωρώ οτι ταξιδευεισ σαν Βασιλιας (160 χωρίσ αγχος )αφού εχεις τον απολυτο ελενχο και το αμαξι δεν παει βαρκα γιαλο στισ στροφεσ οπωσ συμβαίνει με πολλα suv ... ακουγα για τον θορυβόδη κινητηρα και για το εξάρι σασμαν οπωσ και για την εσωτερική πολυτέλεια σχετικα με το σαλόνι του ! Η απαντησή μου είναι η εξής : έχει οντώσ ενα πιο δυνατό κινητήρα με καμια δεκαριά κιλά ροπη και κάτι ψιλα παραπάνω απο πολλά άλλα με έναν ηχο που τον προσπερνασ οταν ταξιδεύεις και σε καμια περείπτωση δεν τον καταλαβαίνεις ... Το σασμαν του στην αρχή θα σου φανει λιγο κουραστικό αλλα θυμίσου οτι το θέλεισ και για εκτοσ δρόμου και το αυτόματο δεν ειναι option στην συνέχεια θα καταλάβεισ ότι με δύο ταχύτητεσ λυνοντε όλα ( 3 & 5 ) ! Το εσώτερικό του το προτιμο οπως είναι και δεν θα του άλλαζα τίποτα αντε και να πρόσθετα ένα navigator. Οσο για το δερμα δεν θελω να ακούω ΜΠΙΠ το προτιμώ σαφως χωρίσ και μάλιστα με το συγκεκριμένο ύφασμα τύπου gordex που έχει οσο για τα υπόλοιπα ειναι στην κρίση του καθενός ... Να σημειώσω ότι άλλαξα με 35€ τα λαμπάκια στουσ προβολεισ γιατι δεν μου άρεσαν μόνο τα φώτα του τα ήθελα πιο δύνατα.... Και τώρα στο επίμαχο σημείο OFF-ROAD ! Λοιπον πας παντού .... Ναι έχει μακρί μεταξώνιο και δεν έχει ακαμπτους άξονες ( Τρίχες ) και η γωνία αποφυγέις δεν συγγρίνετε με ένα μικρο VITARA ... Ελεος ρε παιδια δεν λέω καλα και αυτά αλλα δεν μπορεις να τα έχεις και όλα και απο την άλλη θα έλαγα έαν σε υπηρετεί και δεν το υπηρετείς τότε δεν θασε προδόσει πουθενα ... Στουσ 4 μηνες που το έχω έχω κάνει 18000 km με ένα 20% απο αυτά εκτός δρόμου ! Θα σου πώ μόνο πώς σε μια πρόσφατη εξόρμιση στο βούνο παρέα με 2 SORENTO ήταν όλα τα λεφτα αρκεί να σού πώ ότι δέσαμε με ιμάντα δέντρο πού είχε πέσει στην μέση του δρόμου και με αργό αρχισά να το τραβάω ( θα ακολουθήσει καποια στιγμη και video ) ένιωθες ότι το γκάζι με την αδρεναλίνη είχαν γίνει ένα .... ΑΥΤΑΑΑ ! ΠΙΣΤΕΥΟ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΥΨΑ ΕΑΝ ΟΧΙ ΡΏΤΑ ΟΤΙ ΘΕΣ !
Α! και να μην ξεχάσω στο κουμπαρακι μου τον aenaon θα συνιστούσα να σταματήσεινα βάζει πράγματα πάνω στο SORENTO γιατι στο τέλος θα αγόραση το LAND CRUISER .... αλλώστε έιναι μια χαρα και έτσι το αμαξακι του:):):):):)
Άβαταρ μέλους
vasilis_7272
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 24 Ιαν 2006, 13:26
Τοποθεσία: kalamata

Re: NISSAN PATHFINDER

Δημοσίευσηαπό aenaon02 » 25 Ιαν 2006, 06:48

το Sorento κομπαρε θα σταματησει να φτιαχνετε οταν γινει compressor turbo intercooler gti gsi gt με abs ebd esp antispin hill climbing control και gps mms A!!! και sms !!! :dude: :bang: :haha2:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
aenaon02
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: 20 Ιαν 2006, 09:40
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: NISSAN PATHFINDER

Δημοσίευσηαπό protaris » 25 Ιαν 2006, 07:42

vasilis_7272 έγραψε:ΓΕΙΑ ! ............


Σε ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για τις πληροφορίες και τον κόπο που έκανες να μεταφέρεις στο φόρουμ τις εμπειρίες σου. Το PATHFINDER είναι η πρώτη μου επιλογή αλλά επειδή το προηγούμενο SUV που αγόρασα ήταν μεγάλη αποτυχία (FREELANDER ::( ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΚΡΙΑ ) δεν θέλω να την ξαναπάθω με πατάτα αυτοκίνητο και ρωτάω όσο μπορώ πριν το παραγγείλω.

Ευχαριστώ και πάλι

\:D/
Άβαταρ μέλους
protaris
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 23 Ιαν 2006, 21:08

Re: NISSAN PATHFINDER

Δημοσίευσηαπό vasilis_7272 » 25 Ιαν 2006, 19:58

Λοιπον κομπαρε πέρα ότι εισαι ασχετος με το 4χ4 γενικώς δεν γνωρίζεις ότι το pathfinder δεν βγαίνει και δεν βγήκε ποτε gti gsi gt με abs ebd esp antispin hill climbing control και gps mms A!!! και sms !!! Αυτό ομώς που πρέπει να ξέρεισ και μάθετο ναι έιναι turbo intercooler και αύτό αρκει ..... ΣΕ ΠΕΡΈΙΠΤΩΣΗ ΔΕ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΔΕΣΟΥΜΕ ΚΟΛΟ ΚΟΛΟ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΒΡΕΙΣ .... :assshaking: :assshaking:
Α! και να μην ξεχάσω η δεξια οθώνη που έχεις βάλει πίσω απο το προσκέφαλο του συνοδήγού θέλει λιγο χρώμα γιατί χάνει λίγο ..... :band:
Άβαταρ μέλους
vasilis_7272
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 24 Ιαν 2006, 13:26
Τοποθεσία: kalamata

Re: NISSAN PATHFINDER

Δημοσίευσηαπό aenaon02 » 25 Ιαν 2006, 21:07

ΧΟ ΧΟ ΧΟ :haha2: :haha2: :haha2: keep on walking men :alright: :alright: :alright: ..... ή μαλλον singing :band: ..... :booty: .... :haha: \:D/
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
aenaon02
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: 20 Ιαν 2006, 09:40
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: NISSAN PATHFINDER

Δημοσίευσηαπό magic » 28 Ιαν 2006, 02:06

Μετα απο Test Drive που το εκανα στην Εκθεση αυτοκινητου ....
ειχε βαρυ τιμονι!!! και γενικα το ενιωθα βαρυ!!!
κατα τα αλλα ειχε καλη ροπη!!!!
Αυτααααα!!!
Δεν παμε πουθενα .... Ελα !!!
http://magiakos.p7.com
Άβαταρ μέλους
magic
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2004, 15:32
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό xtrail » 01 Φεβ 2006, 20:19

Τελικά τι έγινε με την ανάκληση του??
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό dtadkrina » 14 Ιούλ 2006, 16:27

http://www.nismoclub.gr/forum/index.php ... 346.0.html
δε νομιζω οτι ηταν κατι συγκλονιστικο!
Εικόνα
www.nismoclub.gr
the only NISsan MOtorsport club
Άβαταρ μέλους
dtadkrina
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2006, 16:01

Δημοσίευσηαπό ollram » 22 Αύγ 2006, 13:49

Κάποιος άλλος που θα μοιρασθεί μαζί μας τις εντυπώσεις του από το Pathfinder dci????
Άβαταρ μέλους
ollram
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 10 Μάιος 2006, 14:18

Επόμενο

Επιστροφή στο Nissan

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 20 επισκέπτες