Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

x trail

x trail

Δημοσίευσηαπό varmenak » 06 Φεβ 2013, 23:51

Καλησπερα σε ολους

Ειμαι καινουργιο μελος στη παρεα αφου πολυ προσφατα εγινα κατοχος ενος xtrail diesel 2.2 του 2006.
Κατ΄αρχην θελω να συγχαρω τα μελη για τη ευρεια διαχυση γνωσης που προσφερουν σε μελη πρωτοεισαχθεντα στο χωρο καθως και για το ωραιο κλιμα που επικρατει στο forum.
Αυτο που παρατηρησα ειναι πως ο συμπλεκτης στο συγκεκριμενο xtrail ειναι αρκετα σκληρος ,σε σημειο που μετα απο πολυωρη οδηγηση στη πολη να κουραζει.Θελω λοιπον να ρωτησω
α. Ειναι αυτο κατι το φυσιολογικο ? (αν κ δεν νομιζω)
β.Θελω να κλεισω ενα ραντεβου σε αντιπροσωπεια να το δουμε.(Επιθυμητες προτασεις για συγκεκριμενη αντιπροσωπεια -μαστορα ΄΄εμπιστοσυνης΄΄)
γ.Η υδραυλικη υποστηριξη του συμπλεκτη απο που παιρνει υγρα ?Εχει αυτονομα ή απο καπου αλλου π.χ φρενα?
δ.Υπαρχει περιπτωση να ειναι ντιζα ή κ δισκο-πλατω (αν κ ειχε αλλαχτει πριν 60000,χωρις χρηση σε off road διαδρομες)?

Ευχαριστω
varmenak
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 06 Φεβ 2013, 14:19

Re: x trail

Δημοσίευσηαπό superspy » 06 Φεβ 2013, 23:58

Καλως ήλθες!
Δεν μπορούμε να ξέρουμε τι εννοείς "σκληρό" καθότι, αυτό μπορεί να το πει μόνο ένας χρήστης που θα το συγκρίνει με κάποιο άλλο. Κανονικά όχι, η αίσθηση πρέπει να είναι -σχετικά- μαλακιά.

Αυτό που μπορώ να σου πω, είναι ότι αν ταλαιπωρηθεί αρκετά το "χτένι" και όσο μαζεύει χιλιόμετρα, μπορεί να γίνει πιο σκληρό και να χάσει διαδρομή. Ένα καινούργιο θα σου φανεί "πουπουλο"

Πέρα από αυτό όμως, αν ΔΕΝ πατινάρει - σκορτσάρει δε ... χρειάζεται να ανησυχείς και πολύ (για να σε αφήσει) ;-)

Καλοτάξιδο!
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: x trail

Δημοσίευσηαπό varmenak » 07 Φεβ 2013, 00:06

για να το θεσω διαφορετικα αν θελησει να το παρει η γυναικα μου για παραδειγμα θα γυμνασει κ λιγο τη γαμπα του αριστερου ποδιου.Εγω οκ τη παλευω.Η ερωτηση αποσκοπει περισσοτερο σε καποιον που αντιμετωπισε παρομοια κατασταση κ το ελυσε.

Αλλωστε ο ΄΄γριφος΄΄ θα λυθει φανταζομαι στο συνεργειο.Αληθεια καποιο που να εμπιστευομαστε ? στειλτε p.m
varmenak
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 06 Φεβ 2013, 14:19

Re: x trail

Δημοσίευσηαπό vagelis » 07 Φεβ 2013, 08:23

Μια πατεντα που κανουν οι εγγλεζοι στα λαντ ροβερ ειναι σεβρο στον συμπλεκτη και γινεται πουπουλο.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis


Επιστροφή στο Nissan

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες