Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΑΓΟΡΑ NISSAN NAVARA V6 DCI 3.0L

ΑΓΟΡΑ NISSAN NAVARA V6 DCI 3.0L

Δημοσίευσηαπό makis982 » 18 Νοέμ 2012, 13:08

ΝΑ ΜΗ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΟΥΜΕ ΣΕ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΗΛΩ!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ "ΕΡΓΑΛΕΙΟ" !!!ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΜΕΓΑΛΗ ΚΙΝΗΣΗ ΣΤΟ FORUM ΕΓΩ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ!!!
Άβαταρ μέλους
makis982
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:35

Re: ΑΓΟΡΑ NISSAN NAVARA V6 DCI 3.0L

Δημοσίευσηαπό makis982 » 22 Νοέμ 2012, 10:20

51 προβολες και ουτε ενα σχολιο!!Ισως αυτοι που το διαβασαν να σκευοντε καπως ετσι " πλακα μας κανεις ρε φιλε σε καιρο οικονομηκης κρησης πας να παρεις 40+ χιλιαρικα αυτοκινητο!!ας ειναι καλα τα λευτα του μπαμπα κλπ κλπ κλπ" !!!Να πω κατραχην οτι ειμαι αγροτης και τα λεφτα ειναι η αληθια οτι δεν περισευουν ουτε μου αφησε κανα κομποδεμα ο πατερας μου για να πω οτι παω τα σκαω και το περνω(σ αυτη τη περηπτωση το αυτοκινητο θα μου εβγενε αρκετα κατω απο 40) οι τραπεζες δεν εγκρινουν χρηματοδοτησεις !!Εγω εχω καταφερει να μαζεψω ενα Α ποσο 15000!!Με αυτα ως προκαταβολη πηγαινω στη nissan και περνω το αυτοκινητο μεσο ενος προγραματος της εταιριας(οχι τραπεζα) και οφειλω να το ξεπληρωσω μεσα σε 3 χρονια οπως θελω εγω!!Το προγραμμα αυτο ειναι ιδιωτηκο συμφωνητικο με τη εταιρια υπογραφεις γραματια και τα βαζεις ετσι οπως σε βολευει να πληρονεις (πχ.τον ιαννουαριο μπορω να δοσω 200ε τον φεβρουαριο 50ε τον μαρτιο 1000ε κ.ο.κ)!!ειναι πολυ απλο το μονο που χριαζετε ειναι σωστο κουμαντο στα οικονομηκα!!τωρα αν για καποιον αλλο λογο δεν σχολιαζετε δεν ξερω τι να πω!!!Αυτα!!
Άβαταρ μέλους
makis982
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:35

Re: ΑΓΟΡΑ NISSAN NAVARA V6 DCI 3.0L

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 22 Νοέμ 2012, 14:20

Άντε να κάνω εγώ "ποδαρικό".... :lol: :lol: :lol:
Η μόνη γνώμη και άποψη που έχω για αυτά που έγραψες, είναι μόνο για την χρηματοδότηση της NISSAN. Διάβασε τα "ψιλά" γράμματα σ'αυτό που θα υπογράψεις (άν δεν το έχεις κάνει ακόμα) στο συμβόλαιο, γιατί πολύ "ελαστικό" μου φαίνετε το πρόγραμμα, και εγώ γενικά είμαι επιφυλακτικός μ'αυτά.
Όσον αφορά το αυτοκίνητο, μάλλον ο πρώτος που θα μας πεί τη γνώμη του και την αποψή του ,θα είσαι εσύ, καθώς δεν νομίζω να έχει και άλλος το συγκεκριμένο αυτοκίνητο εδώ μέσα. Το μόνο που έχω ακούσει είναι ότι έχει τρελό γκάζι (και κατανάλωση μαζί). Γιατί θές οπωσδήποτε το 3λιτρο, και δέν κοιτάς και το 2.5λιτρο με τα 190 άλογα, το οποίο μπορείς να τι τσιπάρεις άν θές, και θα είναι και φθηνότερο απο το 3λιτρο?????? ;)
Και για του λόγου το αληθές κοίτα εδώ http://www.racechip.de/en/chiptuning/ni ... -140kw.php
Όπως και νά'χει καλορίζικο και καλοτάξιδο ;) ;)
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Re: ΑΓΟΡΑ NISSAN NAVARA V6 DCI 3.0L

Δημοσίευσηαπό makis982 » 23 Νοέμ 2012, 10:41

Καλημερα SKARTOS !!Σιγουρα τα ψιλα γραμματα θελουν προσοχη αλλα ειναι αρκετα ελαστικο το προγαμμα οπως προανεφερα!!ενωειτε οτι θα εχει και τους αναλογους τοκους !!πιστευω οτι αυτο το προγραμμα το εβγαλαν για να μπορουν να πουλησουν εφοσον οι τραπεζες για να βγαλουν χρηματοδοτηση ζηταν λαγους με πετραχιλια στην κυριολεξια και ακομα και αν τους φερεις τους λαγους παλι παιζετε αν θα στη βγαλουν!!Στο θεμα με το 3.0 η το 2,5 δεν ξερω να σου πω γιατι εχω κολησει με το 3αρι το εχω πολυ μερακι που λεν και στο χοριο μου !!ξερω οτι ειναι σχεδον το ιδιο αυτοκινητο με διαφορετικη μηχανη και καποια ψιλοπραματα διαφορετηκα ισως το κολημα μου να ειναι αυτες οι διαφορες!!ασε που ειμαι κατα του τσιπαρισματος και διαφορων αλλων πιραγματων!!Οσο για τις εντυποσεις του αυτοκινητου εγω θα τις μαθω 3 μηνες μετα την παραγκελια(κατα τον μαρτιο δλδ) και ενωειτε οτι θα τις μιραστω με ολους εδω μεσα!!αν παλι υπραχει κανεις τυχερος που να καταφερε να το καβαλησει ας πει πρωτος αυτος οτι εχει να πει!!Με εναν εμπορο που μιλησα το οδηγησε στη γερμανια και το μονο που μου ειπε ειναι "ασε φιλε το αμαξι πεταει" !!!
Άβαταρ μέλους
makis982
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:35

Re: ΑΓΟΡΑ NISSAN NAVARA V6 DCI 3.0L

Δημοσίευσηαπό antonn » 25 Νοέμ 2012, 17:27

Πάντως έχουμε εμείς αυτό με τα 174 άλογα και είναι αρκετά γρήγορο. Επίσης δεν είχαμε ιδιαίτερα προβλήματα με ήπια χρήση όμως και χωρίς τσιπ.
Μόνο να προσέξεις αν πάρεις με 1,5 καμπίνα, είναι πολύ μικρά τα 2 καθισματάκια πίσω. Είναι επίσης άβολα, με τίποτε ταξίδι δεν μπορείς. Εντελώς όρθια η πλάτη τους και δεν υπάρχει τρόπος ρύθμισης. Το κάτω τους κομμάτι πολύ μικρό.
Σκαλοπάτια μην βάλεις και το σίδερο κάτω από τον προφυλακτήρα, γιατί χαμηλώνουν το αυτοκίνητο. Το σίδερο μπρος από τον προφυλακτήρα, χαλά την αεροδυναμική. Αν όλα τα σίδερα τα βάλεις εκτός αντιπροσωπείας, είναι παράνομα και θα έχεις πρόβλημα και με την ασφάλεια. Μου φαίνονται και κιτς. Όλα τα σίδερα είναι ο θάνατος για τους πεζούς φυσικά.
Χοροπηδάει ο πίσω άξονας σε σχέση με ‘ένα suv και απορώ πως δεν το λένε στα περιοδικά. Αν έχεις 36 που συστήνεται στα λάστιχα, είναι ανυπόφορο. Αν βάλεις 30 είναι σχετικά καλό για ταξίδι
Επίσης βάλε το ερώτημά σου και στο 4tforum.gr
Άβαταρ μέλους
antonn
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 07 Δεκ 2008, 21:54

Re: ΑΓΟΡΑ NISSAN NAVARA V6 DCI 3.0L

Δημοσίευσηαπό antonn » 25 Νοέμ 2012, 17:32

Υπάρχουν και τσιπ δύο σταδίων. Το γυρνάς στα 200 άλογα και γαζώνει. Το γυρνάς μετά στα 174 και είσαι και οικονομικός με μακροζωία. Σε κάθε περίπτωση και αυτό στην αντιπροσωπεία για να μην χάσεις την εγγύηση.
Σίγουρα επίσης θα χάσεις μεταπώληση με το τρίλιτρο. Θα τρελαίνεσαι που θα πουλιέται 6000 ε πιο φθηνά από το 2,5 και αγοραστή δεν θα βρίσκεις!
Οπωσδήποτε: crouse control, esp, δερμάτινο τιμόνι και μοχλό ταχυτήτων, ζάντες αλουμινίου μόνο γνήσιες, υπολογιστή ταξιδίου για να τσεκάρεις την κατανάλωσή σου και να πηγαίνεις οικονομικά. Για τόσα λεφτά φυσικά μόνο το τετράθυρο αξίζει. Προσοχή την καρότσα μπορείς να της βάλεις κάλυμμα μόνο μέχρι το ύψος της και όχι να προεξέχει αυτό. Αλλιώς το πρόστιμο είναι βαρύτατο. Το πλαστικό κάλυμμα του δαπέδου της καρότσας πρέπει επίσης να το έχει από την αρχή. Όχι να γρατσουνίσεις την καρότσα και μετά να το βάλεις!
Άβαταρ μέλους
antonn
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 07 Δεκ 2008, 21:54

Re: ΑΓΟΡΑ NISSAN NAVARA V6 DCI 3.0L

Δημοσίευσηαπό johndrama » 25 Νοέμ 2012, 17:56

Για μεταχειρισμενο δεν ενδιαφερεσαι;
Άβαταρ μέλους
johndrama
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 31 Αύγ 2008, 02:25
Τοποθεσία: N.Δραμας

Re: ΑΓΟΡΑ NISSAN NAVARA V6 DCI 3.0L

Δημοσίευσηαπό makis982 » 25 Νοέμ 2012, 22:38

Ευχαρηστω antonn για τις πληροφοριες!!τετραπορτο θα το παρω!!johndrama και για μεταχειρισμενο ενδιαφερομαι αν υπαρχει περιπτοση χρηματοδοτησης!!!αν οχι παω στον theo!!!
Άβαταρ μέλους
makis982
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:35

Re: ΑΓΟΡΑ NISSAN NAVARA V6 DCI 3.0L

Δημοσίευσηαπό makis982 » 02 Μάιος 2013, 22:06

ενα εχω να σας πω!! πολυυυυυυυ εργαλειο!!!δεν εχω αλλα λογια οτι και να πω λιγο ειναι!!
Άβαταρ μέλους
makis982
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:35

Re: ΑΓΟΡΑ NISSAN NAVARA V6 DCI 3.0L

Δημοσίευσηαπό yannis24 » 03 Μάιος 2013, 08:11

Καλοριζικο λοιπόν !!!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
yannis24
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: 13 Ιαν 2006, 12:02
Τοποθεσία: athens

Re: ΑΓΟΡΑ NISSAN NAVARA V6 DCI 3.0L

Δημοσίευσηαπό makis982 » 04 Μάιος 2013, 20:11

ευχαριστω πολυ yannis24
Άβαταρ μέλους
makis982
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:35

Re: ΑΓΟΡΑ NISSAN NAVARA V6 DCI 3.0L

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 13 Μάιος 2013, 13:26

Γιά πέ.. γιά πέ..... :-) :-) :-)
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Re: ΑΓΟΡΑ NISSAN NAVARA V6 DCI 3.0L

Δημοσίευσηαπό makis982 » 26 Μάιος 2013, 16:35

skartos αν και δεν περιγραφετε με λογια εγω θα προσπαθησω να σου δωσω να καταλαβεις!!!Σκετη απολαυση!!τρελη δυναμη, τελιο κιβωτιο, παταει καλα στο δρομο, καταναλοση 10 λιτρα με μικτη οδηγηση(απ ολα δλδ πολη βουνο εθνηκη χωραφια)!!!απο μεσα πολυτελεστατο τζιπ!!το εχω 25 μερες και εχω 5500 χλμ!!για οποιαδηποτε λεπτομερια ρωτα να σου πω!!!
Άβαταρ μέλους
makis982
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:35

Re: ΑΓΟΡΑ NISSAN NAVARA V6 DCI 3.0L

Δημοσίευσηαπό jimbmf » 24 Δεκ 2013, 22:04

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΣΚΕΨΗ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ 3.0 V6 NAVARA.ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ(ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ 2 Κ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 3).ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΜΑΓΙΚΟ.ΑΚΡΙΒΟ ΑΛΛΑ ΜΑΓΙΚΟ.ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΩΣ ΚΑΙΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 ΛΙΤΡΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟΥ 2009 ΑΥΤΟΜΑΤΟ.ΟΙ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΟΣΟ Κ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΜΟΝΟ ΜΕ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ SUV Κ ΟΧΙ ΑΓΡΟΤΙΚΑ Η ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΘΕΙ.ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΞΩΓΗΙΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ NISSAN NAVARA 3.0 V6 ΑΞΙΑΣ 41.750 € ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΕΝΟ EURO 4.......ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΒΛΕΠΕΤΕ Κ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΣΩΣΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΕΣΤΕ!!ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ.Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΤΟΥ 2010 ΩΣ EURO 5 ΜΟΝΟ Κ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕΧΡΙ Κ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΟΛΟΥ ΤΟΥ 2011 ΕΙΝΑΙ EURO 4.ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΟ ΣΚΑΨΙΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΣ ΡΙΞΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
jimbmf
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 11 Δεκ 2013, 18:41

Re: ΑΓΟΡΑ NISSAN NAVARA V6 DCI 3.0L

Δημοσίευσηαπό panas1 » 12 Φεβ 2014, 21:54

Μηπως το Navara v6 δεν εχει pdf ? ισως να ηταν η πρωτη φουρνια χωρις γιλτρο μικροσωματιδιων και δεν πηρε το eyro 5?
panas1
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 11 Φεβ 2014, 23:58

Επόμενο

Επιστροφή στο Nissan

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες