Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

βελτιωση navara..

βελτιωση navara..

Δημοσίευσηαπό SpYrOs_Navara_D40 » 16 Σεπ 2011, 20:42

χαιρετω ολα τα μελη του φορουμ παρακολουθω αρκετο καιρο το φορουμ κ αποφασισα να γινω μελος στη μεγαλη σας παρεα.ειμαι κατοχος ενος navara D40 174ps εκδοση LE κ ενδιαφερομαι να του κανω καποιες βελτιωσεις...ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τον εν λογο οχημα.το εχουμε στην οικογενεια μας εδω και 4 χρονια με 115 χιλιαδες χμ.! αποφασισα μιας κ θα το παω για service σε λιγες μερες να το βελτιωσω μηχανικα κ περιφερειακα...εχω σκεφτει να το ανεβασω σε ps αλλα φοβαμαι μηπως θα βγαλει προβληματα!επισης πρεπει ν αλλαξω δισκοπλακες λετε να βαλω τις εργοστασιακες η να παω σε καποιες after market?τι εχετε να προτεινετε?Ευχαριστω εκ των προτερων κ συγγνωμη αν σας κουρασα...!
SpYrOs_Navara_D40
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 16 Σεπ 2011, 18:41

ν

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 17 Σεπ 2011, 12:02

Γεια σου Σπυρο !
Εγω θελω να σε ρωτησω αν σε αυτα τα χιλιομετρα εχει βγαλει κατι το οχημα !
Εχεις αλλαξει μπαταρια ? λαστιχα και αν ναι τι νουμερο ? ποσες φορες τακακια ? Δισκοπλακες θα αλλαξεις πρωτη φορα ?? Απαντησε μου , και μετα τα λεμε για την ιπποδυναμη !!!!
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

ν

Δημοσίευσηαπό SpYrOs_Navara_D40 » 17 Σεπ 2011, 14:23

το αυτοκινητο δε μου εχει βγαλει κανενα απολυτος προβλημα.ολα τα Service εχουν γινει στην αντιπροσωπεια.τα χλμ.ειναι σχεδον ολα σε ρυθμους ταξιδιου.εχω αλλαξει δυο φορες τακακια κ στο προηγουμενο service αλλαξα σιαγονες.δισκοπλακες θα αλλαξω πρωτη φορα.κ θελω να βελτιωσω τα φρενα του οχηματος,τα λαστιχα που φοραει ειναι τα pirelli scorpion str,δεν εμεινα ιδιαιτερα ικανοποιημενος.σε λιγο καιρο θα παω για αλλαγη.σκεφτομαι για τα kumho road venture kl 51.
SpYrOs_Navara_D40
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 16 Σεπ 2011, 18:41

ν

Δημοσίευσηαπό 222 » 19 Σεπ 2011, 17:52

φιλες spyro παντως το μονο που εχω να σου πω οσο αφορα τα λαστιχα- YOKOHAMA GEOLENDER GO 12 -αβλεπη.τα εχουν φορεσει παρα πολλοι και ειναι ευχαριστημενοι. το μονο κακο ειναι οτι αυτη την στιγμη υπαρχει προβλημα με τισ αποθηκες και εχουν ξεμεινει εντελως στην Ελλαδα.μου ειπαν οκτωβριο με νοεμβριο.περιμενω γιατι θα τα βαλω και εγω στο δικο μου navara. . .
Άβαταρ μέλους
222
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 16 Απρ 2011, 16:12
Τοποθεσία: amfissa fokida

ν

Δημοσίευσηαπό SpYrOs_Navara_D40 » 19 Σεπ 2011, 18:42

ευχαριστω για την απαντηση..σκεφτομαι κατι σε 80-20 λογο οτι δε κινουμε πολυ σε χωμα..κ δε θελω το αμαξι να χασει απο την ανεση του στα ταξιδια..θα το κοιταξω περισσοτερο παντως..σε μηχανικες βελτιωσεις εχει καποιος να μου προτεινει κατι?κ δισκοπλακες προτεινετε τις εργοστασιακες η αfter market θελω να βελτιωθει η αποδοση των φρενων μου...ευχαριστω εκ των προτερων...
SpYrOs_Navara_D40
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 16 Σεπ 2011, 18:41

Re: ν

Δημοσίευσηαπό JOHNVOR » 21 Σεπ 2011, 12:13

SpYrOs_Navara_D40 έγραψε:ευχαριστω για την απαντηση..σκεφτομαι κατι σε 80-20 λογο οτι δε κινουμε πολυ σε χωμα..κ δε θελω το αμαξι να χασει απο την ανεση του στα ταξιδια..θα το κοιταξω περισσοτερο παντως..σε μηχανικες βελτιωσεις εχει καποιος να μου προτεινει κατι?κ δισκοπλακες προτεινετε τις εργοστασιακες η αfter market θελω να βελτιωθει η αποδοση των φρενων μου...ευχαριστω εκ των προτερων...

Φιλε μου ειναι κριμα να βαλεις τις εργοστασιακες.
Υπαρχουν DBA με 150 ευρω την μια (τοσο εχουν και οι εργοστασιακες) που ειναι χαρακτες και με πολυ καλυτερο υλικο κατασκευεις απο τις μαμα.
Τις εχω βαλει δεν κανουν θορυβο καθουλου αν φοβασε κατι τετοιο.
Άβαταρ μέλους
JOHNVOR
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 18 Ιουν 2009, 09:43
Τοποθεσία: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Re: ν

Δημοσίευσηαπό SpYrOs_Navara_D40 » 21 Σεπ 2011, 17:43

οι εργοστασιακες εχουν 200 ευρω το ζευγαρι..μπορεις να μου πεις και αλλες λεπτομερειες για τις dba?εχεις δει βελτιωση στην αποδοση των φρενων?
SpYrOs_Navara_D40
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 16 Σεπ 2011, 18:41

Re: ν

Δημοσίευσηαπό JOHNVOR » 22 Σεπ 2011, 07:59

SpYrOs_Navara_D40 έγραψε:οι εργοστασιακες εχουν 200 ευρω το ζευγαρι..μπορεις να μου πεις και αλλες λεπτομερειες για τις dba?εχεις δει βελτιωση στην αποδοση των φρενων?

Eχω την αισθηση οτι ειχαν παραπανω χρηματα.200 ευρω μαζι με ΦΠΑ?
Τελοσπαντων εχουν καλυτερη αντοχη λογω υλικων. Δεν βραζουν τοσο ευκολα οπως τα εργοστασιακα και η αισθηση στο πεταλ εσφιξε. Εμενα που ειχαν φαγωθει(πιστευω και εσενα για να ψαχνεσαι) ειχε πολυ μαλακο πεταλ και αλλαζα τακακια ολη την ωρα γιατι τελειωναν γρηγορα.
http://www.nt.gr/gr/Results.asp?Model=6 ... roupID=378
Σε κανενα αυτοκινητο μου δεν εχω τελειωσει τις δισκοπλακες. Και ειδικα κατω απο 100000χλμ. Γιαυτο προτιμω οταν αλλαζω ενα εργοστασιακο ανταλλακτικο να βαζω ενα καλυτερο βελτιωτικο.
Αν θες υπαρχει εξαπιστονο κιτ της galfer με 2χιλ ευρω και αυτο ναι μειωνει τρελα την αποσταση.
Άβαταρ μέλους
JOHNVOR
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 18 Ιουν 2009, 09:43
Τοποθεσία: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Re: ν

Δημοσίευσηαπό SpYrOs_Navara_D40 » 22 Σεπ 2011, 15:59

ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου..τα ιδια εχω παθει κ εγω εχουν φθαρθει οι δισκοπλακες κ το πεταλ ειναι πολυ μαλακο στην αισθηση κ εχει πεσει η αποδοση των φρενων..ποιο μοντελο ακριβως φορας κ απο που τις πηρες?..καποια αλλη προταση για δισκοπλακες αλλες εταιρειας..??το κιτ αυτο της galfer πολυ καλο αλλα δυστυχως δεν ειναι για το πορτοφολι μου,.!επισης θελω να βελτιωσω την ιπποδυναμη κ την εισαγωγη αερα στον κινητηρα μπορει καποιος να βοηθησει με τη γνωση του...???Ευχαριστω εκ των προτερων!
SpYrOs_Navara_D40
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 16 Σεπ 2011, 18:41


Επιστροφή στο Nissan

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες

cron