Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

krotalisma sto sasman

krotalisma sto sasman

Δημοσίευσηαπό nissanavarakias7 » 22 Μάιος 2011, 18:04

Geia sas,exw ena nissan navara d40 171hp,modelo tou 2010,22.000 xlm...mipws gnwrizei kaneis gia to krotalisma sto sasman???sto relanti akougetai to krotalisma sto sasman,otan pataw siblexti apomononei...exw paei sti nissan,mou allaxan disko plato kai volan kai sinixizei na to kanei...opws exei na mou protinei kati dekto...
Άβαταρ μέλους
nissanavarakias7
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 22 Μάιος 2011, 17:58
Τοποθεσία: trikala

krotalisma sto sasman

Δημοσίευσηαπό makis7416 » 22 Μάιος 2011, 19:14

οταν εισαι εν κηνηση ακουγετε το ιδιο,πιο λιγο,πιο πολυ???ειχα παρομιο προβλημα οχι σε ναβαρα και ηταν απο σαζμαν.αν το οδηγεις αγρια σιγουρα εχεις κανει ζιμια στο σαζμαν και οσο το αφηνεις θα επιδινονετε η κατασταση!!!δεν ειμαι μαστορας αλλα οπως προανεφερα ειχα παρομιο προβλημα!!!
Άβαταρ μέλους
makis7416
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 22 Σεπ 2008, 13:21
Τοποθεσία: kastoria

krotalisma sto sasman

Δημοσίευσηαπό nissanavarakias7 » 22 Μάιος 2011, 20:11

otan einai en kinish dn to akouo.To autokinhto dn exei douleutei agria.Otan sto relanti pas na koumposis taxitita xoris simplekti stamataei na krotalizei.
Άβαταρ μέλους
nissanavarakias7
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 22 Μάιος 2011, 17:58
Τοποθεσία: trikala

krotalisma sto sasman

Δημοσίευσηαπό makis7416 » 23 Μάιος 2011, 10:40

τι να σου πω φιλε μου πηγενε σε μαστορα που εμπιστευεσε να σου πει τι γνωμη του κι αν υποψιαζετε κ αυτος σαζμαν πηγενε στην αντιπροσοπεια να σου το αλαξουν.στην εγκυηση δεν εισαι???
Άβαταρ μέλους
makis7416
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 22 Σεπ 2008, 13:21
Τοποθεσία: kastoria

Δημοσίευσηαπό bull » 23 Μάιος 2011, 22:58

Μάλλον πρέπει να είναι το ρουλεμαν το prise direct (όχι μπριζντερέκ όπως το έλεγε ο μηχανικός μου) :D Τι δίσκο πλάτώ και κουταμάρες... Ελπίζω να μην τα πλήρωσες... Πάντως αν είναι αυτό (το έχω πάθει κι εγώ) ενώ είναι φτηνο ανταλλακτικό θέλει κατέβασμα το σασμάν. Οπότε... :(
PAJERO 2.6L TURBO EFI
Άβαταρ μέλους
bull
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: 03 Ιαν 2006, 00:00
Τοποθεσία: ΘΗΒΑ

Δημοσίευσηαπό heroicentaur » 24 Μάιος 2011, 13:12

Ειναι ενα μικρο ρουλεμαν κοστος το πολυ 10 ευρο αλλα μεγαλο κοστος το κατεβασμα του σασμαν. Κατι αλλο εισαι σιγουρος πως σου αλλαξανε ΒΟΛΑΝ? Διοτι η αλλαγη του βολαν απο ενα μοτερ θελει ζυγισμα σωστο κατι που δεν νομιζω πως θα σου κανανε αφου αυτο γινεται μωλις κατασκευαστει το μοτερ πριν καν μπει πανω στο αυτοκινητο.
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
heroicentaur
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2005, 12:43
Τοποθεσία: Athina

Δημοσίευσηαπό vagelis » 24 Μάιος 2011, 13:51

Ρουλεμαν ειναι ,αλαξε το οταν αλαξεις δισκο δεν αξιζει να δωσεις λεφτα για ανεβοκατεβασμα σασμαν,προβλημα δεν θα εχεις,εγω το ακουω πανω απο 2 χρονια.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό nissanavarakias7 » 24 Μάιος 2011, 16:59

Filarakia dn plirosa disko plato bolan einai sthn eguhsh exei alaxth kai to bolan.Sthn nissan sthn larissa mou lene oti einai fisiologiko allo navvara to kani perissotero kai allo ligotero.Gia to roliman sto prise direct mou lene oti dn einai auto.Phra thlefono sta kentrika sthn Nissan kai mou lene gia to krotalisma oti prepei na to akousoun ekei kai diskolo na allaxtei sasman
Άβαταρ μέλους
nissanavarakias7
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 22 Μάιος 2011, 17:58
Τοποθεσία: trikala

Δημοσίευσηαπό nissanavarakias7 » 24 Μάιος 2011, 17:03

Filarakia la8os to rouleman sto prise direct allaxteike mazi me disko plato bolan kai sinexizei na kanei to krotalisma.Sthn nissan mou eipane pws einai to sasman exoun parei kena ta dontia sta granazia gi auto kanei to krotalisma kai einai fisiologiko
Άβαταρ μέλους
nissanavarakias7
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 22 Μάιος 2011, 17:58
Τοποθεσία: trikala

Δημοσίευσηαπό bull » 24 Μάιος 2011, 21:34

Τα κενά στα δόντια ακουγονται όταν κινεισαι σαν ηχος τρόλευ δεν κροταλίζουν. Καποιο ρουλεμάν είναι, ισως μέσα στο σασμάν... Οσο για το οτι είναι δυσκολο να αλλάξουν σασμαν δεν το κατάλαβα... Δηλ. τι πρέπει, να το τρενάρουν μεχρι να τελειωσει η εγγύηση? Τα ίδια τραβηξε κι ο κουνιαδος μου με ένα Avensis. Μεχρι που τους τρέλλανε στα τηλεφωνα καθε μερα κι αναγκαστηκαν και του άλλαξαν μοτερ (του πήρε 6 μήνες γκρίνια):shock: . Το αμάξι ειναι καινούριο και δεν εισαι υποχρεωμένος να το ακούς να κανει σαν κροταλίας. Αυτοί ειναι υποχρεωμενοι να το φτιαξουν. Κι ένα μυστικό: Πες τους ότι θα στείλεις ενα email στην Νισσαν Ιαπωνιας και θα δεις τι θα πούν. Μόνο με όποιον μιλάς να παιρνεις ονόματα. "Να μου το δωσετε εγγράφως" θα λές αν επικαλούνται καποιον λόγο και δεν το φτιαχνουν. Γενικα. ζόρισέ τους... Την εποχή του internet το πιο εύκολο είναι να στείλεις ένα γράμμα στην εξυπηρέτηση πελατων της μαμάς εταιρείας. Οι Ιάπωνες θα τα πάρουν κρανίο. Δουλεύω σε πολυεθνική και ξέρω τι σου λέω... :wink:
PAJERO 2.6L TURBO EFI
Άβαταρ μέλους
bull
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: 03 Ιαν 2006, 00:00
Τοποθεσία: ΘΗΒΑ


Επιστροφή στο Nissan

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες