Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

NISSAN TERRANO II

NISSAN TERRANO II

Δημοσίευσηαπό panayiotis » 13 Οκτ 2004, 22:03

Παιδια οι κατοχοι του Τερρανο μπορουνε να μου πουνε καποιους λογους που αξιζει να αγορασω το συγκεκριμενο αυτοκινητο?
Δωστε μου τα φωτα σας.
Άβαταρ μέλους
panayiotis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 30 Σεπ 2004, 20:55
Τοποθεσία: Καλαματα

Re: NISSAN TERRANO II

Δημοσίευσηαπό sef » 18 Οκτ 2004, 12:09

panayiotis έγραψε:Παιδια οι κατοχοι του Τερρανο μπορουνε να μου πουνε καποιους λογους που αξιζει να αγορασω το συγκεκριμενο αυτοκινητο?
Δωστε μου τα φωτα σας.


Καλως ορισες στην παρεα του φορουμ, αλλα και στους τερρανοπληκτους ελπιζω!!!

Κατα αρχην πες μου για τη χρηση το θες ...
Λιγο, μετριο, πολυ off road ?
Αναφερεσαι σε καινουργειο η μεταχειρισμενο?
Σε γενικες γραμμες πολυ καλο εργοστασιακο στησιμο, οπου το μονο που χρειαζεσαι επιπλεον ειναι μια τετραδα Mud λαστιχα, και μια ρυθμιση στον μηχανικο σου της μπροστινης αναρτησης για να ερθει το οχημα παραλληλα με το εδαφος και να μην ειναι μπρουμουτισμενο, πολυ απλη διδικασια διαρκει 10 λεπτα.
Και τωρα αν θες το κατι παραπανω βαζεις μια old man emu αναρτηση και περνεις και λιγα εκατοστα ακομα.
Ολες οι παραπανω ρυθμισεις στην αναρτηση δεν επηρεαζουν καθολου την
on road συμπεριφορα του οχηματος. Αλλα αυξανουν την οff road.
Και σαν επιλογος τωρα το αυτοκινητο ειναι για καθημερινο και οικογενειακο, στο σκληρο οff road μονο θα σου ξεφυγουν οχηματα με πολυ
περισσοτερες μετατροπες μονο!!!
Στο on road αν και δεν θεωρω τον εαυτο μου γρηγορο οδηγο, κανω την διαδρομη Γερακας Αθηνων-Ζαχαρο Ν. Ηλειας 2ωρες και 40 λεπτα.(βλεπε αττικο οδο, στροφες Αρτεμισιου-στροφες Τριπολεως-στροφες Μεγαλοπολης- αλλα και στα υποπτα σημεια απο τις ευθειες με μετρο γιατι παραμονευουν και ρανταρ).
Α να μην ξεχασω τους τεραστιους χωρους ιδιως στο πενταπορτο. :P
Επισης να δεις και το αναλογο θεμα που εχουμε ξανα αναλυσει τα περι Τερρανο θεματα μαζι μαζι με αλλους φιλους.
Η ζώνη σώζει ζωές !!!
Άβαταρ μέλους
sef
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 18:26

Δημοσίευσηαπό panayiotis » 19 Οκτ 2004, 12:39

sef ευχαριστω πολυ,θα ηθελα το αυτοκινητο να ειναι οικογενειακο,αλλα και μετριο προς το αρκετο(οχι extreme) offroading.
Θα με ικανοποιησει πιστευεις το 5πορτο?Το 3πορτο εχει μικρο χωρο αποσκευων?απο ανεση στην ασφαλτο πως παει?
Ενδιαφερομαι για το 2.7 turbo diesel καινουργιο η μεταχειρισμενο.
Υπαρχει καποια μαντρα στην Αθηνα να ψαξω?απο αξιοπιστια?απο αναταλλακτικα πως παει?
ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
panayiotis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 30 Σεπ 2004, 20:55
Τοποθεσία: Καλαματα

Δημοσίευσηαπό tedos » 24 Οκτ 2004, 07:36

panayiotis έγραψε:sef ευχαριστω πολυ,θα ηθελα το αυτοκινητο να ειναι οικογενειακο,αλλα και μετριο προς το αρκετο(οχι extreme) offroading.
Θα με ικανοποιησει πιστευεις το 5πορτο?Το 3πορτο εχει μικρο χωρο αποσκευων?απο ανεση στην ασφαλτο πως παει?
Ενδιαφερομαι για το 2.7 turbo diesel καινουργιο η μεταχειρισμενο.
Υπαρχει καποια μαντρα στην Αθηνα να ψαξω?απο αξιοπιστια?απο αναταλλακτικα πως παει?
ευχαριστω


Το τριπορτο εχει χωρους ικανους....εξαρταται απο το μεγεθος της οικογενειας :) :) :) Ομως δεν υπαρχουν τριπορτα στην αγορα.....
Τερας αξιοπιστιας και ανταλλακτικα υπαρχουν
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό sef » 26 Οκτ 2004, 10:52

tedos έγραψε:
panayiotis έγραψε:sef ευχαριστω πολυ,θα ηθελα το αυτοκινητο να ειναι οικογενειακο,αλλα και μετριο προς το αρκετο(οχι extreme) offroading.
Θα με ικανοποιησει πιστευεις το 5πορτο?Το 3πορτο εχει μικρο χωρο αποσκευων?απο ανεση στην ασφαλτο πως παει?
Ενδιαφερομαι για το 2.7 turbo diesel καινουργιο η μεταχειρισμενο.
Υπαρχει καποια μαντρα στην Αθηνα να ψαξω?απο αξιοπιστια?απο αναταλλακτικα πως παει?
ευχαριστω


Το τριπορτο εχει χωρους ικανους....εξαρταται απο το μεγεθος της οικογενειας :) :) :) Ομως δεν υπαρχουν τριπορτα στην αγορα.....
Τερας αξιοπιστιας και ανταλλακτικα υπαρχουν


Το τριπορτο εχει χωρους ενος καλου οικογεινειακου ΙΧ τουλαχιστον,
τωρα το πενταπορτο χωραει μια τετραδα MUD λαστιχακια 30χ9,5 χωρισ να ριξω τα καθισματα, χωραει διπλο στρωμα ευκολα με ριγμενες τισ παλτες, κουζινα, πλυντηριο, και τιγκαρι μονο αν βαλεις ντουλαπια μεσα και αλλα τετοια ογκωδη αντικειμενα, παντος με 3-4 ατομα ενηλικες σε ταξιδια στην πεθερα μου με τις αποσκευες συν ενα βουνο τσαντες με παραδοσιακα προιοντα δεν ξεπερναω ποτε σε υψος τις πλατες των πισω καθησματων.
Το μονο που δεν εχω κανει ακομα ειναι να βαλω μεσα στα παραπανω τα πραγματα απο τα νεογγενητα διδυμα, (διπλο καροτσι,παρκοκρεβατα κτλ)
Αλλα το στιβαγμα παντα με επιμελεια γινεται.
Τωρα οταν λεω Εxtreme καταστασεις εννοω σε εκδρομες με γνωστη λεσχη, και οχι σε αγωνες, αν και σε αγωνες ενα 3πορτο παλαιοτερα τα πηγαινε καλα.

Εγω παντος εαν ειχα τα 43.000Ε θα το επαιρνα καινουργιο αλλα το 3.0.
Το οποιο σου συστηνω εστω και μεταχειρισμενο εαν βρεις αξειζει η διαφορα πιστευω απο το 2.7!
Η ζώνη σώζει ζωές !!!
Άβαταρ μέλους
sef
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 18:26


Επιστροφή στο Nissan

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες