Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Κουβεντούλα για navara, λάστιχα, Κρήτη κλπ

Κουβεντούλα για navara, λάστιχα, Κρήτη κλπ

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 31 Δεκ 2008, 12:23

ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ PATHFINDER

Καλως ηρθες !
Απο που εισαι απο τα Μάλια ?
Το PATHFINDER το πηρες για να πουλας μουρη σε αγγλιδες τουριστριες ?
Γιατι δεν πηρες το NAVARA πoυ ειναι SUPER WOW ?
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

NAVARA

Δημοσίευσηαπό firelord » 31 Δεκ 2008, 14:46

μηπως γιατι ειναι το ιδιο πραμα αλλα τοσο διαφορετικο?

μηπως γιατι δεν ηθελε την καροτσα?

και γιατι το ναβαρα ειναι σουπερτετοιο σε σχεση με το Παθ?
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό Mihalis_Creta » 31 Δεκ 2008, 16:35

Απο που εισαι απο τα Μάλια ?

Οχι απο Ηρακλειο ειμαι αλλα η γυναικα μου ειναι ομως.!!

Το PATHFINDER το πηρες για να πουλας μουρη σε αγγλιδες τουριστριες ?

Οχι το πηρα γιατι ειμαι οικογενειαρχης με 2 παιδια και μας αρεσουν τα ταξιδια και το καμπινκ. Να σκεφτεις οτι με το Ν14 ειχαμε παει σχεδον σε ολη την Κρητη , Πατρα , Σπερχειαδα , Υπατη, Καρδιτσα, Βολο και Θεσσαλονικη :!:
Ηθελα λοιπον ενα αμαξι που να μας πηγαινει παντου απροβληματιστα και να χωραει ενα ’’σκασμο’’ πραγματα :wink:
Η Κρητη εχει ’’βρωμισει ’’ απο navara και οι περισσοτεροι τα παιρνουν για αυτον ακριβως τον λογο που λες και ειδικα κατι τυποι απο Χανια , Ρεθυμνο οι οποιοι τους βαζουν κατι χοντρολαστιχα βαφουν τζαμια , φαναρια, και οτι αλλο φανταστεις μαυρο βαζουν και το σημα της κρητης στο πισω τζαμι και ερχονται στα Μαλια κατα τις νυχτερινες ωρες του καλοκαιριου μπας και βρουν καμμια μεθυσμενη Αγγλιδουλα και ξεχαρμανιασουν :evil:
Αλλα τι στα λεω Swadow 200 αφου εσυ τα ξερεις καλυτερα αφου κατα την αποψη σου ο μοναδικος λογος για να παρει κανεις Pathfinder ειναι η μουρη :shock: :!:
Στο χωριο μου λενε ’’ οποιος εχει την μυγα ....’’ :wink:
Παντως εκει που εχω παει το φορτηγακι της δουλειας μου Nissan 4x4 D21 τα navara εχουν κολωσει !!!
Άβαταρ μέλους
Mihalis_Creta
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2008, 01:48
Τοποθεσία: Ηρακλειο Κρητης

Δημοσίευσηαπό firelord » 31 Δεκ 2008, 19:59

κανουν και διαγωνισμους ντατσουνοντριφτ?
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

DODGE

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 31 Δεκ 2008, 20:15

Η απαντηση σου ηταν ωραια, χιουμοριστικη οπως ακριβως και η Ερωτηση ....αλλα να σου πω την αληθεια μου αφησε μια πικρη γευση .
Ο λογος ειναι οτι τιποτα απο ολα αυτα που ειπες δεν ισχυει για την αγορα του δικου μου NAVARA , εγω απλα το πηρα επειδη εχει ενα αερα και μια αυρα ελευθεριας . Σε αντιθεση με καποιους, εγω δεν ειμαι δημοσιος υπαλληλος, εχω Γένια μεγαλα σαν βουρτσα και οχι τεντα ξυρισμενος , μαλλιά σγουρα χαιτη, και οχι φαλακρα , δεν ειμαι οικεγενειαρχης , ζω μονος μου μαζι με την νταλικα μου και κανω δρομολογια.
Τωρα οταν σε λιγες ωρες θα πας να φας το πιλαφακι σου και να γιορτασεις σε καποιο Κυριλατο και Κοσμικο μαγαζι παρεα με κουστουματους κυριους και γραβατωμενους ποντικες εγω θα παρω την νταλικα μου και θα παω σε ενα αλλο Ρεβεγιον .... στο Ρεβεγιον των Λυκων , ...ενα υπαιθριο ρεβεγιον που κανουμε εγω και αλλοι συναδελφοι μου , αναβουμε φωτιες , τρωμε σουβλακια ,πινουμε μπυρες και ουισκι, ακουμε Heavy Metal, χορευουμε ,φωναζουμε βριζουμε μπροστα απο τα τρακτορια ...παρεα γιατι οχι με αγγλιδουλες και αλλες αλλοδαπες :wink: , ετσι χορευουμε με τους Λυκους , φορωντας ρουχα ανδροπρεπη στιβαρα, να μας θυμιζουν περιπετειες και αγωνες .
Καλη χρονια , και να θυμασε οτι το PATHFINDER δεν εχει μπλοκε , οπως το NAVARA , ειναι για γραβατες . :D
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

DODGE

Δημοσίευσηαπό firelord » 31 Δεκ 2008, 20:45

αυτο το υπαιθριο ρεβεγιον ειναι ΦΟΒΕΡΗ ιδεα παντως

παντως και οι δυο ειστε Οφφ, καθοσον ντατσουναδες

επρεπε να πατε σε Λαντ Ροβερ

για αλωνια και σαλονια

χρονια πολλα τετρακινητα αδελφια
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό bull » 02 Ιαν 2009, 11:24

Γειά σου ρε SHADOW, καλή χρονιά να έχεις εσύ το Ναβάρα σου, αλλά και όλοι οι συνφορουμίστες. :occasion1: :occasion5:

ΥΓ. Πηγα μετά τα Χριστούγεννα στη λίμνη Πλαστήρα φορώντας τα καινούρια μου Super Swamper Radial και έγινε της τρελλής... Το λάστιχο δεν παίζεται στο παγωμένο χιόνι. Οι φίλοι με τα BF Goodrich Μ/Τ και τις αναγομώσεις μείνανε με ανοιχτό το στόμα. 8) 8) 8) :D :D :D
PAJERO 2.6L TURBO EFI
Άβαταρ μέλους
bull
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: 03 Ιαν 2006, 00:00
Τοποθεσία: ΘΗΒΑ

NAVARA

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 02 Ιαν 2009, 18:20

Γεια σου και σε σενα ΤΑΥΡΕ και χροννια πολλα . Καλη χρονια σε ολους .
Τι μυστικιστικο λαστιχο ειναι παλι αυτο το supere supreme swam SUPERMAN ,πως το πες :D ?
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

NAVARA

Δημοσίευσηαπό Tsounts » 03 Ιαν 2009, 10:12

Καλή χρονία σε όλους. Bull υποθέτω ότι πήρες τα SSR super swamper. Τι διάσταση, πόσο και από που? Είναι ήσυχα στον δρόμο? Είδες διαφορά στην κατανάλωση? Τώρα φοράω στο navara μου τα maxxis bighorn με εργοστασιακή 255/65R17 αλλά σκέφτομαι να βάλω κάτι πιο μεγάλο και μάλλον τα SSR.
Άβαταρ μέλους
Tsounts
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 07 Μάιος 2008, 05:54
Τοποθεσία: Kalamaria, Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό bull » 03 Ιαν 2009, 12:03

Τα πηρα σε 31/10,5 γιατί αυτά υπήρχαν άμεσα διαθεσιμα (ήθελα 32αρια αλλα αυτά έμπαινα μονο σε 10'' ζάντες :shock: ). Διαφορά σε επιδόσεις δεν είδα γιατί πάντα αυτή την διάσταση χρησιμοποιώ :) Όσον αφορά το Ναβάρα τι πρόβλημα να έχει? Το αμάξι έχει αρκετή ροπή για να μην καταλάβει την διαφορά. Τώρα οι πρώτες μου εντυπώσεις απο τα SSR είναι άριστες. Πολύ καλό σε βρεγμένο και στεγνό όσον αφορά το κράτημα. Στα χιόνια εξαιρετικό. Στις λάσπες θα σας πω απο Τρίτη μόλις πάω 8) . Μιλάμε πάντα βέβαια για ένα καθαρο Μ/Τ λάστιχο κι όχι για soft καταστάσεις.
PAJERO 2.6L TURBO EFI
Άβαταρ μέλους
bull
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: 03 Ιαν 2006, 00:00
Τοποθεσία: ΘΗΒΑ

Δημοσίευσηαπό xtrail » 03 Ιαν 2009, 13:48

Τι κόστος?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

DODGE

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 03 Ιαν 2009, 13:49

Απο οτι καταλαβα αυτα τα λαστιχα πρεπει να ειναι μονο για σκληρους οδηγους και αμαξια ! :D
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

Δημοσίευσηαπό Mihalis_Creta » 03 Ιαν 2009, 16:33

Σε αντιθεση με καποιους, εγω δεν ειμαι δημοσιος υπαλληλος, εχω Γένια μεγαλα σαν βουρτσα και οχι τεντα ξυρισμενος , μαλλιά σγουρα χαιτη, και οχι φαλακρα


Εαν διαβαζες καλυτερα το πρωτο μου ποστ θα εβλεπες τι δουλεια κανω :wink:
Την δικη σου δουλεια μπορει να την κανω μιας και ειμαι κατοχος διπλωματος Ε' κατηγοριας (το ειχα βγαλει πριν πολλα χρονια στον στρατο ) , την δικη μου ομως δουλεια εσυ δεν μπορεις ουτε κατα φαντασια να την κανεις :!:
Γιατι πως να το κανουμε θελει εκτος απο '' μεγαλες μπαλες'' για να κρεμεσαι σε ενα πυλωνα τηλεπικοινωνιας 45μ. και να επισκευαζεις κατανεμητες και κεραιες , θελει και γνωσεις , ευστροφια και πειρα φυσικα.
Για να μην αναφερω την περιπτωση να βρισκεσαι μεσα στον οικισκο του πομπου να κανεις επισκευες και να πεφτουν οι κεραυνοι στα 100 μετρα πιο περα. :roll:
Τωρα διακρινω καποιο ρατσισμο για τους δημοσιους υπαλληλους ... γιατι :?: υπαρχουν καλοι και κακοι δημοσιοι υπαλληλοι οπως και σε ολα τα επαγγελματα ακομα και στο δικο σου :wink:
δεν ειμαι οικεγενειαρχης , ζω μονος μου μαζι με την νταλικα μου και κανω δρομολογια.

Και πολυ καλα κανεις :!: :!: :!: γιατι την σημερο εποχη πρεπει ο αντρας να εχει ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΑ ΜΠΑΛΑΚΙΑ εκτος απο υπομονη για να μπορεσει να θρεψει - στεριωσει οικογενεια και ταυτοχρονα να κανει και το κεφι του με διαφορα gadgets... :wink:
Τωρα οταν σε λιγες ωρες θα πας να φας το πιλαφακι σου και να γιορτασεις σε καποιο Κυριλατο και Κοσμικο μαγαζι παρεα με κουστουματους κυριους και γραβατωμενους ποντικες εγω θα παρω την νταλικα μου και θα παω σε ενα αλλο Ρεβεγιον ..

Και το πιλαφακι μου εφαγα και το αυγολεμονο και στο τζακι εβαλα λουκανικα ,απακια , πατατες καστανα χορεψαμε και την μερα της πρωτοχρονιας φορτωσα την οικογενεια στο Path του εκατσα και 4 αλυσιδες και το ανεβασα στο Δικταιο Ανδρο στο οροπεδιο Λασιθιου φτιαξαμε χιονανθρωπους παιξαμε χιονοπολεμο και μετα πηγαμε σε μια ταβερνα ενος φιλου μου στο χωριο Πλατη και την ''γκρεμισαμε ''' :D :D

να υπαιθριο ρεβεγιον που κανουμε εγω και αλλοι συναδελφοι μου , αναβουμε φωτιες , τρωμε σουβλακια ,πινουμε μπυρες και ουισκι, ακουμε Heavy Metal, χορευουμε ,φωναζουμε βριζουμε μπροστα απο τα τρακτορια ...παρεα γιατι οχι με αγγλιδουλες και αλλες αλλοδαπες

Με πηγες καμμια 20ετια πισω κατοχος τοτε μιας Kawasaki KLR 600 μαζευομασταν μια παρεα με αλλους τρελαμενους και πηγαιναμε προς Χερσονησσο ,Σταλιδα ,Μαλια και τα καναμε αυτα αλλα τοτε λογο ηλικιας σκεφτομασταν με το ''κατω κεφαλι '' :lol:

ετσι χορευουμε με τους Λυκους , φορωντας ρουχα ανδροπρεπη στιβαρα,

Τι ρουχα σαν αυτα που φορανε οι gay :lol: :lol: :?:

Καλη χρονια , και να θυμασε οτι το PATHFINDER δεν εχει μπλοκε , οπως το NAVARA , ειναι για γραβατες

Καλη χρονια και σε σενα και να θυμασαι οτι '' τα ρουχα δεν κανουν τον παπα '' :wink: :!:
Άβαταρ μέλους
Mihalis_Creta
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2008, 01:48
Τοποθεσία: Ηρακλειο Κρητης

Δημοσίευσηαπό xtrail » 03 Ιαν 2009, 16:57

Ελπίζω να μην αρχίσει μόνο καμιά βεντέτα!!!!! :D
Μιχάλη αν διαβάσεις και άλλες δημοσιευσεις του shadow θα καταλάβεις πως ειναι "πληρωμένος" υπερασπιστης των Navara :twisted:
Ελπίζω στο άμεσο μέλλον να γράψεις και άλλα στην ενότητα για το Path και σε άλλες φυσικά.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό bull » 04 Ιαν 2009, 15:26

xtrail έγραψε:Τι κόστος?


Οχτακό... αλλά τ' αξίζουν.
PAJERO 2.6L TURBO EFI
Άβαταρ μέλους
bull
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: 03 Ιαν 2006, 00:00
Τοποθεσία: ΘΗΒΑ

Επόμενο

Επιστροφή στο Nissan

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες

cron