Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

NAVARA VS ALL-Διαξιφισμοί και άλλα...

Δημοσίευσηαπό EAGLE2 » 23 Μάιος 2007, 00:15

Ενας μαγαζατορας μου το πε ,θα ταν ασχετος φαινεται, ευχαριστω για τις πληροφοριες θαναση να σαι καλα!!!
Άβαταρ μέλους
EAGLE2
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 25 Ιαν 2007, 12:17

Δημοσίευσηαπό sirros » 23 Μάιος 2007, 02:22

πσιτ που σε greek-lover ξεκαβαλα .

βασικα δεν παιζεσε , σου χρειαζετε ενας ΙΚΕ για να στρωσεις .

εχεις πολυ πλακα αλλα οταν σοβαρευτεις και πεις ενταξει ρε παιδια ημουν μικρος και με κοροηδεψαν και με επεισαν να παρω το ναβαρα και οτι παει στο βουνο θα σε παρουν και οι αλλοι στα σοβαρα , μεχρι τοτε εχεις το απολητο 4χ4 για την ασφαλτο

στο χωριο μου λεμε <για την ηλικια σου καλη κ μ@λ@κια σου> χωρις παρεξηγηση , για την επιλογη αυτοκινιτου και την θεοποιηση της αγροτοκαροτσας.
Άβαταρ μέλους
sirros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005, 08:30
Τοποθεσία: ΦΩΚΙΔΑ

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 23 Μάιος 2007, 06:52

Μπάαα.......τώρα σε πειράζει που σε βρίζουν έεεεε????? Όσο βρίζεις όμως εσύ,δέν πειράζει έεεε???? Τό "μ@λ@κες", "λαμόγια", κλπ, που λές κατα καιρούς και συνεχίζεις να λές, σε όσους μπαίνουν εδω μέσα, τα ξεχνάς έεεε??Δυστυχώς (και λάθος απο μερικούς) παίρνει η μπάλα και τον Αργύρη τον ΑLOU, o oποίος έχει αποδεχθεί ότι δέν έχει το ΚΑΛΥΤΕΡΟ αμάξι, αλλά ένα ικανό 4Χ4 (όπως οι περισσότεροι εδω μέσα) για να πηγαίνει τίς βόλτες του και τις εκδρομές του, και προσπαθεί να μάθει και κάτι εδω μέσα το παλληκάρι. Αλλά τί λέω? Αφού έχει δίπλα απο την πόρτα του τον μέγα δάσκαλο και γκουρού της τετρακίνησης, τί τίς θέλει τίς πληροφορίες απο εμάς???
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 23 Μάιος 2007, 07:52

EAGLE2 έγραψε:Aυτο ειδικα το αφιερωνω στο SIRRO επειδη κατι ελεγε για το ΗUMMER 1 και επειδη τολμησε να τα συγκρινει με κατι jimny kai wrangler , χωρις πλακα ρε αδερφε δε λεω οτι δεν ειναι καλα αλλα ενταξει μην τα βαζεις και απεναντι στο ΒΑΣΙΛΙΑ Η1 ,τον πραγματικο βασιλια δηλαδη και οχι στον ψευτο-βασιλια-ισα landcruiser ,και που σαι πσιτ ,εχει και καροτσα!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=MtWSXhWJ ... ed&search=


Και μιάς και έθιξες το θέμα HUMMER vs WRANGLER,κοίτα αυτό το βιντεάκι, για να δείς τον ΒΑΣΙΛΙΑ (HUMMER) ξεβράκωτο..
http://www.youtube.com/watch?v=lpxoomyFs_0
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό supermario » 23 Μάιος 2007, 08:45

Μην ασχολειστε...................... 8) 8) 8)
Άβαταρ μέλους
supermario
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 17:46
Τοποθεσία: ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό Johnkokk » 23 Μάιος 2007, 09:53

Eagle2 δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι, κλπ, αλλά φέρεσαι λίγο ανώριμα εδω μέσα.
Ολα τα αναγάγεις(και μιλάω και σε άλλα θέματα) στο "NAVARA 200 αλογάκια, 50 κιλά ροπή".
Ξέρω υπεύθυνους στη nissan που είναι πολύ λιγότερο φανατικοί με το προιόν τους.Κάποια στιγμή είχα ρωτήσει κάποιον υπεύθυνο απ' τα κεντρικά της Αθήνας και το μόνο NISSAN που μπορούσε κάπως να συγκρίνει με το LC π.χ., ήταν το PATROL.

Επίσης το NAVARA (η οποιοδήποτε άλλο φορτηγάκι) δεν είναι κατάλληλο για όλο το κόσμο για πολλούς και διάφορους λόγους.Εξακολουθείς να συγκρίνεις τα φορτηγάκια όχι μεταξύ τους που είναι το σωστό, αλλά με άλλα τζιπ.Απλά δεν γίνεται.Αλλα τα πορτοκάλια άλλα τα μήλα και άλλες οι φράουλες.

Σαν να μπεί κάποιος νταλικέρης εδω μέσα και να αρχίσει να σου λέει για το SCANIA σε σχέση με το NAVARA π.χ. Συγκρίνονται ?
Άβαταρ μέλους
Johnkokk
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 14 Απρ 2007, 15:43
Τοποθεσία: Ηράκλειο, Κρητη

Δημοσίευσηαπό jdelis » 23 Μάιος 2007, 10:08

EAGLE2 έγραψε:ΤΟ 50'50 ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΤΙ OFF-ROAD ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ!!!!!!!!!
Ετσι που πηρατε αερα σε λιγο θα μου πειτε οτι εχετε και πιο πολυ ροπη απο NAVARA , ENA εχει πιο πολυ ροπη απο NAVARA 200PS και αυτο ειναι δεν ειναι αλλο απο το νινι μιας γυναικας...... αν εχετε τετοιο μπορει να τραβατε και καλυτερα, αλλιως ξεχαστε το........ Eγκαταλειψτε το σπορ το πλοιο βουλιαζει!!!
ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΒΗΝΟΝΤΑΙ.... ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΗΘΙΚΗΣ ΤΑΞΗΣ ΝΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΦΩΝΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΩΘΟΥΝ ΤΗΝ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ ΤΗΣ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑΣ ,ΤΗΣ ΚΥΡΙΛΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΔΕΙΞΗΣ!!!
ΖΗΤΩ ΤΟ NAVARA ΛΑΜΟΓΙΑ , ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΑΣ ΕΒΑΛΕ ΣΤΗ ΘΕΣΗΣ ΣΑΣ!!!!!!!!


Tι λετε ρε κοπελια να πουμε ,εγω εχω μεινει στο μαντρι και δε βλεπω κοσμο??, εδω εχω παρει το μισο γυναικειο πληθυσμο της ευρωπης που ερχεται για διακοπες στην κρητη στα μαλια και πλατανια και θα μου πεις οτι ειμαι απολιτιστος?? Και παλια χωρις ναβαρα, απλα τις φορτωνα στην καροτσα του παλιου τουοτα και φευγαμε για τα χωραφια!!
Εσεις εκει στην Αθηνα ειστε κλεισμενοι μες στα διαμερισματα και παρακαλατε να ρθετε μονιμες διακοπες στην κρητη ...αλλα μπα εκει θα ψοφησετε!!!! Επισης θα παρακαλουσα να μη βριζετε, αλλα τη λεω ειναι σα να λεω στα προβατα να μη αφοδευουν!!!
Ε καλα ο τυπος που λεει ειρωνιες για το HUMMER H1 πρεπει να πινει πολλα....λαδοξυδα ...σιγα μην ασχοληθω!!! Ο αλλος με το jimny πινει αυτο το LSD που λεγαμε και ο αλλος ο skartos ο αστραπογιαννος πρεπει να ειναι πολυ μαγκακι οταν καθεται μπροστα στον υπολογιστη και πληκτρολογει σε αγνωστους που ειναι εκατονταδες χιλιομετρα μακρια!!
Τωρα ο τυπος με το subaru μου φαινεται πολυ ενταξει ατομο και ειλικρινα πεθανα στο γελιο οταν ειδα τα βιντεακια, ειλικρινα με κανες και γελασα!!
Οι κρητικοι που ξερεις δεν ειναι ετσι γιατι πλεον δυστηχως και εδω στη κρητη οι αντρες ή φουστηδες ειναι ή δεν εχουν φορτηγα, υπομονη ,υπομονη ,ερχονται και τα αμερικανικα καροτσια και θα καλοπερνατε στις αυγουστιατικες καλοκαιρινες διακοπες σας αθηναικα τζιπαδικα λαμογια!!
ααα!!! Και ακουσα οτι υπαρχει και καθηγητης 'δασκαλος εδω μεσα?? Βρε δασκαλε εκανες καμια απεργια να παρεις βασικο μισθο που ηθελες 5000 ευρω το μηνα ,ετσι γιατι πολυ κουραζεσε και εχεις χρονο να μπαινεις και σε forum ....να αμειβεσαι βρε αδερφε αφου τα ξυνεις αυτοκρατορικα!!!


Μιας και το επίπεδο σε αυτό το θέμα έχει πάρει την κατηφόρα, προσωπικά παύω να ασχολούμαι. Απορώ με την υπομονή που έχετε οι υπόλοιποι, εκτός αν το κάνετε για διασκέδαση πλέον... :silly:
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό jimnys » 23 Μάιος 2007, 12:05

Ναβαρούχοι......έχετε κόψει καδένα μου φένεται :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: απο τα πολλά αλόγατα :lol: :lol: :lol: :lol:
Land Jimny Cruiser
Άβαταρ μέλους
jimnys
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: 20 Ιαν 2003, 17:32
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΙΣΣΩΝΑΣ

Δημοσίευσηαπό EAGLE2 » 23 Μάιος 2007, 12:52

E ρε φιλε skarte παραιτουμαι , αν πιστευεις ειλικρινα οτι το HUMMER 1 ειναι μπακατελα μπροστα στα wrangler τοτε τι να πω ,τι καθομαι ο δυστηχως και λεω για το NAVARA ,εδω τα τεθωρακισμενα θα βγαλεις αχρηστα μπροστα στους υπερυψωμενους τενεκεδες με ροδες!!
Καλα νομιζεις οτι ειμαι χαζος???? Δε βλεπω οτι το HUMMER που ειναι στο βιντεακι ειναι του 1985 με 150 αλογα? Kαλα το συγκρινεις με wrangler του 2005 ??
Το κανονικο ειναι με 300 αλογακια TURBO DIESEL 6.6L και ...... και ναι 77 κιλα ροπης , με 80 μοιρες γωνια προσεγγισης, και κατι αλλα που δε στα λεω για να μη ντραπουμε ολοι!!!

ΔΕΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑΣΚΕΨΟΥ ΤΟ .....ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΚΤΙΘΕΣΑΙ ΕΤΣΙ , ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ .....ΕΓΩ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΑΝΕΧΟΜΟΥΝ ΝΑ ΡΕΖΙΛΕΥΟΜΑΙ ΕΤΣΙ.....

http://www.youtube.com/watch?v=Yf9FPs40 ... ed&search=
Άβαταρ μέλους
EAGLE2
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 25 Ιαν 2007, 12:17

Δημοσίευσηαπό EAGLE2 » 23 Μάιος 2007, 12:56

ΕΙΝΑΙ DIESEL , DIESEL ,DIESEL ,EINAI DIESEL ME ΚΑΡΟΤΣΑ ΚΙ ΟΛΛΑΣ!!!
Άβαταρ μέλους
EAGLE2
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 25 Ιαν 2007, 12:17

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 23 Μάιος 2007, 13:05

EAGLE2 έγραψε:E ρε φιλε skarte παραιτουμαι , αν πιστευεις ειλικρινα οτι το HUMMER 1 ειναι μπακατελα μπροστα στα wrangler τοτε τι να πω ,τι καθομαι ο δυστηχως και λεω για το NAVARA ,εδω τα τεθωρακισμενα θα βγαλεις αχρηστα μπροστα στους υπερυψωμενους τενεκεδες με ροδες!!
Καλα νομιζεις οτι ειμαι χαζος???? Δε βλεπω οτι το HUMMER που ειναι στο βιντεακι ειναι του 1985 με 150 αλογα? Kαλα το συγκρινεις με wrangler του 2005 ??
Το κανονικο ειναι με 300 αλογακια TURBO DIESEL 6.6L και ...... και ναι 77 κιλα ροπης , με 80 μοιρες γωνια προσεγγισης, και κατι αλλα που δε στα λεω για να μη ντραπουμε ολοι!!!

ΔΕΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑΣΚΕΨΟΥ ΤΟ .....ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΚΤΙΘΕΣΑΙ ΕΤΣΙ , ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ .....ΕΓΩ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΑΝΕΧΟΜΟΥΝ ΝΑ ΡΕΖΙΛΕΥΟΜΑΙ ΕΤΣΙ.....

http://www.youtube.com/watch?v=Yf9FPs40 ... ed&search=



1. Δέν είπα ποτέ ότι το HUMMER είναι μπακατέλα. Ίσα - ίσα. (εσύ θεοποιείς μερικά αμάξια).
2. Στο βίντεο που παρέθεσα, εκτός τών άλλων, υπάρχουν ένα XJ και ένα CJ (υπολόγισε χρονολογίες).
3. Τώρα ,για το ποιός ρεζιλεύετε με τα βίντεο που βάζει........ άστο. (ο κόσμος έχει μάτια και βλέπει)
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό EAGLE2 » 23 Μάιος 2007, 13:27

ΕΙΠΕΣ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΞΕΒΡΑΚΩΤΟ ΤΕΤΡΚΙΝΗΤΟ !!!
Άβαταρ μέλους
EAGLE2
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 25 Ιαν 2007, 12:17

Δημοσίευσηαπό jimnys » 23 Μάιος 2007, 13:42

EAGLE2 έγραψε:ΕΙΠΕΣ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΞΕΒΡΑΚΩΤΟ ΤΕΤΡΚΙΝΗΤΟ !!!


Kαι χωρίς καρότσα...
Που το πας αυτό..αχαχαχαχαχαχαχα
Land Jimny Cruiser
Άβαταρ μέλους
jimnys
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: 20 Ιαν 2003, 17:32
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΙΣΣΩΝΑΣ

Δημοσίευσηαπό xtrail » 23 Μάιος 2007, 14:27

jdelis έγραψε:Μιας και το επίπεδο σε αυτό το θέμα έχει πάρει την κατηφόρα, προσωπικά παύω να ασχολούμαι. Απορώ με την υπομονή που έχετε οι υπόλοιποι, εκτός αν το κάνετε για διασκέδαση πλέον... :silly:
:wink: :wink:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό sirros » 23 Μάιος 2007, 14:44

xtrail έγραψε:
jdelis έγραψε:Μιας και το επίπεδο σε αυτό το θέμα έχει πάρει την κατηφόρα, προσωπικά παύω να ασχολούμαι. Απορώ με την υπομονή που έχετε οι υπόλοιποι, εκτός αν το κάνετε για διασκέδαση πλέον... :silly:
:wink: :wink:


esy ti les re Gianni , exei poli gelio meine
Άβαταρ μέλους
sirros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005, 08:30
Τοποθεσία: ΦΩΚΙΔΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Nissan

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες