Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Με αφορμή μια απλή βόλτα....

Δημοσίευσηαπό michailbm » 21 Νοέμ 2006, 20:56

Να αναφερθώ και εγώ στους "αθλητές" κυνηγούς , που μάλλον τους χαλάσαμε το "άθλημα" με την φασαρία που έκαναν τα 10 αυτοκίνητα Yellow Twisted .


Να σας πληροφορήσω οτι κινιόσασταν μέσα σε ελεγχόμενη περιοχή κυνηγίου και κανονικά θα έπρεπε να είχατε ενημερώσει το τοπικό δασαρχείο που με την σειρά του θα έπρεπε να σας είχε ή όχι επιτρέψει να κινηθείτε στην συγκεκριμένη διαδρομή που θα είχατε καταθέσει εγγράφως !
Τι πιο λογικό και φυσικό απο το να συναντήσετε κυνηγούς μέσα σε μια κρατική κυνηγετική περιοχή που παρεμπιπτόντως ,αν και κρατική υπό την διοίκηση του δασαρχείου, την συντηρούν και την εμπλουτίζουν με θηράματα οι ίδιοι οι κυνηγοί ?
Θα παρακαλέσω να μην αναφέρεστε υποτιμητικά για το κυνήγι και τους κυνηγούς (διότι ειναι κάτι που δεν γνωρίζετε) και πολύ περισσότερο για τους κυνηγούς που κυνηγάν σε οργανωμένες περιοχές , όπως αυτή του Κισσαβου , διότι αυτοί ειναι απoλύτως συνειδητοποιημένοι και πολύ πιο οικολόγοι απο όλους αυτούς που επαγγέλλονται τον χαρακτηρισμό αυτο!
Τι κι αν ήταν πολλοί , τι κι αν τους βλέπατε με τα οπλα στα χέρια και σας “τρόμαζε” η θέα αυτή ….. όλα εκεί είναι απόλυτα ελεγχόμενα ….. εκτός από τους περιηγητές που δεν γνωρίζουν τους κανόνες και κινούνται (με την ανοχή του δασαρχείου βεβαια) ανεξέλεγκτα θέτοντας πρώτιστος σε κίνδυνο εαυτούς και δευτερεύων χαλώντας το χομπυ των υπόλοιπων που εχουν αδρά πληρώσει για να ασκήσουν !
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό xtrail » 21 Νοέμ 2006, 22:34

Επειδή όποτε γίνεται κουβέντα για κυνηγους κλπ πάντα ξεσπά πόλεμος και επειδή δεν θα ήθελα να χαλάσουμε την ενότητα για την βόλτα στον Κισσαβο με άσχετα πράγματα ανοιγω μια νέα ενότητα.
Το μόνο δικό μου σχόλιο έχει να κάνει με το ότι θα πρέπει να παίρνω και άδεια για να κυκλοφορώ σε ΔΗΜΟΣΙΟ δάσος που ειναι ελευθερο για όλους...!!!!!!
Μιχαλη όλοι έχουν δικαίωμα να κυκλοφορούν ελευθερα στο δάσος και ειδικά αν απλά κινούνται για να θαυμάσουν την φύση (δεν αναβουν φωτιά, δεν πετάνε σκουπίδια, δεν κινούνται εκτός δρόμου ώστε να καταστρέψουν κάτι από την φύση)
Επαναλαμβάνω πως δεν παίρνω καμια δημόσια θέση για τους κυνηγούς
για το σχόλιο
όλα εκεί είναι απόλυτα ελεγχόμενα ….. εκτός από τους περιηγητές που δεν γνωρίζουν τους κανόνες και κινούνται (με την ανοχή του δασαρχείου βεβαια) ανεξέλεγκτα θέτοντας πρώτιστος σε κίνδυνο εαυτούς

κάνοντας και λίγη πλάκα...ευτυχώς δεν καταλήξαμε δηλαδή και στον φούρνο με πατάτες...!!! :D
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό alexishara » 21 Νοέμ 2006, 23:00

Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΦΥΣΙΚΗ ΟΜΟΡΦΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΑ!!!!!ΕΞΑΛΟΥ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΟΥΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΣΩΣΤΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ!ΑΛΛΑ ΚΥΝΗΓΟΙ ΣΑΝ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΥΗΣΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΙΣΣΑΒΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΖΑΡΚΑΔΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΚΑΠΟ ΤΟΥ ΑΓΡΟΤΙΚΟΥ.ΑΥΤΟΣ ΘΕΛΕΙ ΣΚΟΤΩΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ.
Τελευταία επεξεργασία από alexishara και 23 Νοέμ 2006, 07:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
alexishara
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 20 Οκτ 2006, 12:17
Τοποθεσία: ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό michailbm » 21 Νοέμ 2006, 23:05

Επειδή όποτε γίνεται κουβέντα για κυνηγους κλπ πάντα ξεσπά πόλεμος και επειδή δεν θα ήθελα να χαλάσουμε την ενότητα για την βόλτα στον Κισσαβο με άσχετα πράγματα ανοιγω μια νέα ενότητα.

Δεν ξέρω γιατι πρέπει να ενοχλήσει η δικιά μου απάντηση και όχι τα σχόλια που άλλοι απρόκλητα έκαναν!
Δεν μου άρεσε πάντως το γεγονός οτι άφησες εκεί τα υποτιμητικά σχόλια για τους κυνηγούς και δεν άφησες την απάντηση του γιατι ήταν οι κυνηγοί εκεί και του τι ήταν εκεί!
Παρακαλώ να αφαιρέσεις και τα σχολεία αυτα απο εκεί ή άλλως να βάλεις την πρώτη παράγραφο της παραπάνω απάντησης μου πίσω εκεί που ήταν!



ο μόνο δικό μου σχόλιο έχει να κάνει με το ότι θα πρέπει να παίρνω και άδεια για να κυκλοφορώ σε ΔΗΜΟΣΙΟ δάσος που ειναι ελευθερο για όλους...!!!!!!
Μιχαλη όλοι έχουν δικαίωμα να κυκλοφορούν ελευθερα στο δάσος και ειδικά αν απλά κινούνται για να θαυμάσουν την φύση (δεν αναβουν φωτιά, δεν πετάνε σκουπίδια, δεν κινούνται εκτός δρόμου ώστε να καταστρέψουν κάτι από την φύση)

Κοιτά έτσι όπως τα λες θα έπρεπε να ειναι παντού και για όλους!
Αλλά οι ελεγχόμενες περιοχές δεν ειναι σε μέρες και ώρες κυνηγίου Ελευθερές για όλους και αυτο δια νόμου , όπως επίσης τις υπόλοιπες μέρες πρέπει να ελέγχονται ποιοι μπαίνουν και τι θέλουν να κάνουν εκεί (άσχετο αν αυτο δεν τηρείτε όπως πολλοί νόμοι στην Ελλάδα) ειναι με λίγα λόγια δεσμευμένη περιοχή για την ανάπτυξη της χλωρίδας και της πανίδας ελεγχόμενα και το πλεόνασμα των δέντρων το δίνουν στην υλοτομία και της θηρεύσιμης πανίδας στους κυνηγούς τα οποία πληρώνουν και οι υλοτόμοι και οι κυνηγοί με τα κοματι και επιπλέον με αντάλλαγμα την συντήρηση-αναδάσωση και τον εμπλουτισμό της πανίδας καθώς και την αναγκαστική έκδοση άδειας που επίσης την πληρώνουμε και οι κυνηγοί και οι υλοτόμοι αδρά στο δασαρχείο!
Το καθεστώς με τις δεσμευμένες εκτάσεις της επικράτειας δεν ειναι μόνο για το κυνήγι αλλά για πολλούς και διάφορους άλλους λόγους όπως τα πεδία βολής του Στράτου , οι μη ανασκαμμένοι πιθανοί αρχαιολογικοί χώροι κλπ , που σε όλους αυτούς τους χώρους δεν μπορεί να εισέρχεται κανένας χωρίς ειδικοί άδεια!
Ούτε εμένα μου αρέσει αυτο αλλά έτσι ειναι και εφόσον ειναι νόμος του ελληνικού κράτους και νομίζω οτι αναφέρεται και στο σύνταγμα, πρέπει να τηρείτε.... αλλά είπαμε οτι εδώ Ελλάδα ειναι!
Τελευταία επεξεργασία από michailbm και 21 Νοέμ 2006, 23:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό michailbm » 21 Νοέμ 2006, 23:15

alexishara έγραψε:Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΦΥΣΙΚΗ ΟΜΟΡΦΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΑ!!!!!ΕΞΑΛΟΥ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΟΥΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΣΩΣΤΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ!ΑΛΛΑ ΚΥΝΗΓΟΙ ΣΑΝ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΥΗΣΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΙΣΣΑΒΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΖΑΡΚΑΔΙ ΚΑΙ Ο Μ..... ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΚΑΠΟ ΤΟΥ ΑΓΡΟΤΙΚΟΥ.ΑΥΤΟΣ ΘΕΛΕΙ ΣΚΟΤΩΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ.


Αυτο γατί τον κάνει κακό κυνηγό?
Επειδη εσένα σε σοκαρε η εικόνα δεν σημαινει τίποτα... ο άνθρωπος νόμιμα κυνήγησε και έπιασε το ζαρκάδι , το οποίο ήταν πλεόνασμα για το συγκεκριμένο βουνό , και ως έπαθλο το επιδείκνυε , όπως θα έκανε κάποιος με ενα ψάρι πχ ,που ζώο ειναι κι αυτο αλλά δεν σοκάρει όμως η εικόνα του !
Υ.Σ. μην εκφράζεσαι με επίθετα άσχημα για κάποιους που δεν καταλαβαίνεις γιατι το ίδιο εύκολα θα μπορούσε κάποιος βλέποντας πχ εμάς τους "οφροουντερς" (μια και είμαστε σε ανάλογο φόρουμ) και μη κατανοώντας το τι κάνουμε , να μας χαρακτηρίσει έτσι!
Καλύτερα να σβήσεις αυτό το επίθετο από εκεί!
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 22 Νοέμ 2006, 09:48

Φίλοι μου ειρήνη υμίν! Καλό είναι να αποφεύγουμε τους χαρακτηρισμούς για κάτι που δεν γνωρίζουμε ή νομίζουμε ότι γνωρίζουμε! Γιατί ως γνωστόν η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας και κάνει μεγαλύτερο κακό :8:


Και για να κατευνάσω τα πνεύματα παραθέτω και μια δικιά μου φώτο:


Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από Lonely_Wolf και 22 Νοέμ 2006, 10:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 22 Νοέμ 2006, 10:02

α. Η αφαίρεση των σχόλιων δεν εγινε με σκοπό την φύμωση κανενός. Όπως επίσης και η αφαίρεση σχόλιων δεν γίνεται ποτέ. Ανοίγω συνήθως νέα ενότητα, και μεταφέρω όσα από τα μηνύματα(ολόκληρα, όχι τμήματα) είναι άσχετα με την συζήτηση, ώστε να μην δημιουργείται μπάχαλο. Ελπίζω να το διόρθωσα όπως ζήτησες
β. Οπως λες Μιχάλη θα μπορούσα κι εγώ να απαντήσω σχετικά με την απαγόρευση που λες, πως αν δω πχ ντιζελοκινητο στην Θεσσαλονίκη (που υπάρχει απαγόρευση κινησης αλλά και διελευσης) να το γρατσουνίσω, να του σκάσω τα λάστιχα κλπ επειδή μου "μολύνει" τον αέρα μου.
Να σημειώσω πως δεν ειμαι αντίθετος με το ντίζελ κλπ αλλά με απαγορεύσεις του τύπου "εσύ απαγορευεται να μπεις εδώ". Αντίστοιχη απαγόρευση υπήρχε και στις καταδύσεις, δηλαδή παλιά δεν επιτρεπόταν να βουτας παρά μόνο σε λίγα μέρη και τώρα μπορείς παντού (άσχετα αν μερικοί κολλημένοι λιμενικοί δεν λένε να το συνηδητοποιήσουν), όπως και με την πετρελαιοκίνηση υπάρχει αυτή η ηλίθια απαγόρευση, αυτό που εμένα με εξοργησε είναι τα λεγόμενα σου περι ειδικής άδειας. Αλλά πουθενα δεν είδα πινακίδα "ελεγχόμενη ζώνη, απαγορευεται η διελευση, κινδυνος-θάνατος κλπ"
γ. Σχετικά με αυτό που λες για τους οφφροαδερς μπορώ να σου πω πάλι πως ειμαι αντίθετος να υπάρχει απαγόρευση, αλλά και εντελώς αντίθετος όταν κάποιοι ξεσκίζουν την φύση κάνοντας τεράστια αυλάκια από τα περάσματα των θηρίων μονο και μόνο για να αποδείξουν ότι μπορούν.
δ. Αν και γενικά είμαι αντίθετος με το κυνήγι, ψάρεμα (τις 10 φορες που το έχω κάνει μου χάλασε την διάθεση το σπαρτάρισμα) και πολύ περισσότερο με την επίδειξη του "επάθλου" προτιμώ όπως λες να γίνεται σε ελεγχόμενες ζώνες, με θηράματα που βάζουν οι ίδιοι οι κυνηγοί, παρά το "πυροβολώ ανεξέλεγκτα ότι κινείται και όπου κι αν βρίσκομαι, οποιαδήποτε στιγμή του χρόνου". Επίσης ειμαι αντίθετος με σχόλια που κάποιοι βρίζουν κάποιους που είναι αντίθετοι με τα πιστευω τους.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 22 Νοέμ 2006, 10:09

Lonely_Wolf έγραψε:Φίλοι μου ειρήνη υμίν! Καλό είναι να αποφεύγουμε τους χαρακτηρισμούς για κάτι που δεν γνωρίζουμε ή νομίζουμε ότι γνωρίζουμε! Γιατί ως γνωστόν η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας και κάνει μεγαλύτερο κακό :8:


Και για να κατευνάσω τα πνεύματα παραθέτω και μια δικιά μου φώτο:


Εικόνα


Δημήτρη να φανταστώ πως το σκότωσες με τα σουβλερά σου δόντια??? :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 22 Νοέμ 2006, 10:18

xtrail έγραψε:...Δημήτρη να φανταστώ πως το σκότωσες με τα σουβλερά σου δόντια??? :D :D :D :D


Εννοείτε ::lol: ::wink: ...όλα τα σφάζω, όλα τα πετσοκόβω :P :P :P
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό macedonas » 22 Νοέμ 2006, 10:52

Το θέμα ελεγχόμενες κυνηγητικές περιοχές σηκώνει πολύ κουβέντα και δε νομίζω πως θα βγάλουμε άκρη.Απο τη στιγμή όμως που είναι νόμος του κράτους δε μπορούμε να κάνουμε και τίποτα.
Εγώ προσωπικά είμαι εναντίον του συγκεκριμένου μέτρου και πολύ φοβάμαι οτι στο μέλον μόνο έτσι θα μπορούμε να κάνουμε το χόμπι μας.
Έχουμε την τύχη εμείς οι κυνηγοί να ζούμε σε μία χώρα, ίσως τη μοναδική σε όλη την Ευρώπη που επιτρέπετε στις περισσότερες περιοχές το ελεύθερο κυνήγι.Ελεύθερο λέγοντας οχι πυροβολάμε και σκοτώνουμε οτι κινείτε όπως λέχθηκε , αλλάχωρίς να πληρώνουμε για να μπούμε και για αυτά που καρπωνόμαστε.
Άλωστε εμείς οι ίδιοι οργανώσαμε αλλά και πληρώνουμε το σώμα των ομοσπονδιακών θηροφηλάκων οι οποίοι και κάνουν ένα πολύ μεγάλο και δύσκολο έργο.
Αυτά τα ολίγα και δε σκοπεύω να συνεχίσω καμία αντιπαράθεση γιατί απλά δεν πρόκειτε να οδηγήσει πουθενά.
Εκτός και αν γράψει κάποιος ο οποίος δεν έχει φάει ποτέ στη ζωή του παλτσετούλα στα κάρβουνα
:twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
macedonas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: 08 Μάιος 2005, 08:37
Τοποθεσία: Πολύκαστρο

Δημοσίευσηαπό gmav » 22 Νοέμ 2006, 10:58

macedonas έγραψε:....Εκτός και αν γράψει κάποιος ο οποίος δεν έχει φάει ποτέ στη ζωή του παλτσετούλα στα κάρβουνα
:twisted: :twisted: :twisted:



δηλαδή την παλτσετούλα στα κάρβουνα ΜΟΝΟ απο κυνήγι την τρώμε? :shock: :shock: :shock:
JEANNEAU - SUN ODYSSEY 45' 2005 - "ELPIDA"
Εικόνα
www.sailman.gr
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό macedonas » 22 Νοέμ 2006, 11:20

gmav έγραψε:
macedonas έγραψε:....Εκτός και αν γράψει κάποιος ο οποίος δεν έχει φάει ποτέ στη ζωή του παλτσετούλα στα κάρβουνα
:twisted: :twisted: :twisted:



δηλαδή την παλτσετούλα στα κάρβουνα ΜΟΝΟ απο κυνήγι την τρώμε? :shock: :shock: :shock:


Το να μπαίνει κάποιος κτηνοτρόφος μέσα στο μαντρί με τα γουρούνια, να το κοπανάει μία με την ανάποδη του τσεκουριού, και ενώ αυτό σπαρταράει ξαπλωμένο, να του κόβει το λαιμό για να φας εσύ την μπριζόλα σου το θεωρείς ηθικό και το κυνήγι όχι;
Άβαταρ μέλους
macedonas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: 08 Μάιος 2005, 08:37
Τοποθεσία: Πολύκαστρο

Δημοσίευσηαπό kyr » 22 Νοέμ 2006, 11:23

Το θέμα έχει συζητηθεί εκτενώς εδώ: http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-2475.html , απο όπου πήρα και τον τίτλο.







Συγχαρητήρια για τη φωτό lonely wolf :(
Άβαταρ μέλους
kyr
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2005, 14:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 22 Νοέμ 2006, 11:41

Παιδιά μην πάτε την συζήτηση στο θέμα κυνηγοί...δεν βγαίνει άκρη. Ουτως ή άλλως το να τρώμε το κρέας μπορεί για κάποιον να είναι καλό και για αλλον όχι. Ο τρόπος που γίνεται η σφαγή είναι το θέμα?? Αν τρως κρέας, για να φτάσει το τελικό προιόν στο πιάτο έχει προηγηθεί η θανάτωση, με οποιονδήποτε τρόπο, "ηπιο" ή βίαιο. Δεν βρέχει μπριζόλες ούτε φυτρώνουν πουθενα παϊδάκια. Τελεία και παυλα.
Η απαγόρευση όμως της εισόδου σε δημόσιο δάσος και μάλιστα όταν δεν υπάρχουν πινακίδες, μπάρες, φρουροί κλπ που να το δηλώνουν....επειδή εκεί κάποιοι το θεωρούν τσιφλίκι τους, αυτό ειναι μέγα θέμα!!!
Και να ρωτήσω τον Χρήστο, είναι κακό να γίνεται το κυνήγι σε ελεγχόμενες περιοχές? Όπως ίσως και το ψάρεμα θα έπρεπε? Για να μην γίνεται υπερβολική εκμετάλλευση και να μείνει και κάτι για τα παιδιά μας
Τελευταία επεξεργασία από xtrail και 22 Νοέμ 2006, 11:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 22 Νοέμ 2006, 11:49

kyr1 έγραψε:Το θέμα έχει συζητηθεί εκτενώς εδώ: http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-2475.html , απο όπου πήρα και τον τίτλο.







Συγχαρητήρια για τη φωτό lonely wolf :(


Φίλε Χρήστο (kyr1) αφού είσαι αντίθετος με την κατάσταση, πες μου την Κυριακή στο τραπέζι τι έφαγες και από πού προέρχεται αυτό που έφαγες ::?: ::?: ::?:
Τελευταία επεξεργασία από Lonely_Wolf και 22 Νοέμ 2006, 14:14, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Επόμενο

Επιστροφή στο Θέματα Β. Ελλάδος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 10 επισκέπτες