Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

SANTA FE CRDi 2.2 - KAYSIMA

SANTA FE CRDi 2.2 - KAYSIMA

Δημοσίευσηαπό RAK-CRDI-2.2 » 05 Νοέμ 2007, 14:15

ΧΑΙΡΕΤΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ!

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΚΙΝΗΤΟ ΣΑΝΤΑ ΦΕ ΜΟΥ

ΚΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ!

ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΗΣ ΠΑΓΩΝΙΑΣ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ???

ΟΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΓΓΥΗΜΕΝΗ ΛΥΣΗ, ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ!!

ΚΩΣΤΑΣ - ΒΕΡΟΙΑ
Άβαταρ μέλους
RAK-CRDI-2.2
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2007, 14:05
Τοποθεσία: BEROIA

SANTA FE CRDi 2.2 - KAYSIMA

Δημοσίευσηαπό tmsmast » 06 Νοέμ 2007, 18:39

Καλοτάξιδο το θηρίο σου!
Μόνο από συγκεκριμένα βενζινάδικα και ιδιαίτερα αυτά που γεμίζουν τα ταξι! Κάτι θα ξέρουν...
Άβαταρ μέλους
tmsmast
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 08 Μαρ 2007, 10:32
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό Jugulator » 07 Νοέμ 2007, 09:25

Καλοτάξιδο και απροβλημάτιστα .....εκατομμύρια χιλιόμετρα ! Δεν είναι σχήμα λόγου αφού οι diesel κινητήρες για τόσα είναι.
Για την ποιότητα του καυσίμου συμφωνώ με τον προηγούμενο φίλο , άν και σε σχετικές συζητήσεις με κατόχους δηζελοκίνητων οχημάτων ΙΧ , ΔΧ , ή και ΤΑΧΙ δεν μου ανέφεραν κάποιο πρόβλημα χειμώνα ή καλοκαίρι. Τώρα άν μάθεις για κάποιον βενζινά κάτι θετικό ακόμα καλύτερα ....πηγαίνεις μόνιμα (μέχρι νεωτέρας !) εκεί μια που οι αποστάσεις στη Βέροια είναι μικρές .
Άβαταρ μέλους
Jugulator
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2004, 12:43
Τοποθεσία: Βέροια

Δημοσίευσηαπό makfrag » 07 Νοέμ 2007, 10:42

Καλοτάξιδο και καλορίζικο και από εμένα φίλε!!! Για το θέμα ποιότητας ντήζελ να το προσέξεις πολύ (ρώτα κανένα ταξιτζή αυτοί ξέρουν!!!), παίζει νοθεία πολύ. Επίσης για το θέμα της παγωνιάς πρόσεξε το γιατί το ντήζελ στο κρύο παγώνει, υπάρχουν όμως αντιπαγωτικά πρόσθετα για ντήζελ για αυτή την δουλειά. Ρώτα σε βενζινάδικο , λογικά θα ξέρουν. 8)
It's the first day of the rest of your life......
makfrag
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 19 Ιούλ 2004, 18:58

Δημοσίευσηαπό panayiotis » 07 Νοέμ 2007, 16:20

Καλοταξιδο,εκτος απο ταξι κοιτα που βαζουν και τα υπεραστικα λεωφορεια-ειναι ολα καινουργια απο την προσφατη ανανεωση στολου.
Φιλος στα Γιαννενα μου εχει πει για πετρελαιο sorento οτι και στους -15 επαιρνε τσακμακι.
Εγω λογω τοπου κατοικιας δεν ξερω απο χαμηλες θερμοκρασιες,αλλα περισυ στην Καστορια το πρωι με ξαστερια και -8 το sorento 2.5 crdi δεν δυσκολευοτανε καθολου να παρει μπροστα απλα ηταν πιο τραχυς ο θορυβος στην αρχη .
73 DE SW3JBY
KIA SORENTO 2.5 CRDI -Ενα TOD Sorento που συνδιαζει την αυτοματη τετρακινηση της Borg-Warner με το μηχανικο κλειδωμα του κεντρικου συμπλεκτη.
Άβαταρ μέλους
panayiotis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 30 Σεπ 2004, 20:55
Τοποθεσία: Καλαματα

Δημοσίευσηαπό HP » 08 Νοέμ 2007, 21:09

ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ και απροβλημάτιστο.
¨Οταν πηγαίνεις εκδρομές και εκτός περιοχών που γνωρίζεις να βάζεις μικρό ποσοστό αντιπαγωτικού τον χειμώνα μόνος σου, 40τοις 100 απο αυτό που θέλει κανονικά.
HP
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2007, 13:13


Επιστροφή στο Kia & Hyundai

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες