Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΚΙΑ

ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΚΙΑ

Δημοσίευσηαπό REFRI » 18 Δεκ 2006, 21:55

ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟ SPORTAGE 2.0 FULL. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΛΑ.ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΧΤΡΑ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ Η ΟΧΙ? ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ. ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΑΙΡΝΩ SUV. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Άβαταρ μέλους
REFRI
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 18 Δεκ 2006, 21:23
Τοποθεσία: keratsini pireas

Δημοσίευσηαπό tucson2.0lt » 19 Δεκ 2006, 15:47

Τελεια επιλογη :wink: Καλοριζικο! Ο συναγερμος που εχει ειναι μονο για τις πορτες αν ανοιξουν.Αν σπασει τζαμι δεν χτυπαει.Καλο θα ειναι να βαλεις ενα συναγερμο εσυ, ξερεις με αισθητηρες στις μπροστα κολονες για να ανιχνευει κραδασμους και κινηση.
Άβαταρ μέλους
tucson2.0lt
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: 17 Απρ 2006, 16:32

Re: ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΚΙΑ

Δημοσίευσηαπό tucson2.0lt » 19 Δεκ 2006, 16:14

REFRI έγραψε:ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ. ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΑΙΡΝΩ SUV.

Και γω πρωτη φορα πηρα suv και ειμαι εντυπωσιασμενος :D Μπορεις να τα συνδιασεις ολα...ανετα ταξιδια,κινηση στη πολη,αλλα και χωμα,χιονι κ.τ.λ παντα σε λογικα πλαισια.Η καταναλωση του ειναι καλη γυρω στα 11-12lt\100χλμ Φυσικα εξαρταται και απο τον οδηγο.....Ποτε το παραλαμβανεις?
Άβαταρ μέλους
tucson2.0lt
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: 17 Απρ 2006, 16:32

Re: ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΚΙΑ

Δημοσίευσηαπό kozagio » 19 Δεκ 2006, 23:59

REFRI έγραψε:ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟ SPORTAGE 2.0 FULL. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΛΑ.ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΧΤΡΑ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ Η ΟΧΙ? ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ. ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΑΙΡΝΩ SUV. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ



καλοριζικο και απο εμενα πιστευω οτι ειναι πολυ τιμιο 4χ4

πηγαινε στην αντιπροσωπεια και ζητα εξτρα το πακετο που επεκτεινει την εγγυηση για δυο χρονια ακομα δινει δυο χρονια οδικη βοηθεια δινει τον ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ και ενα πακετο εργαλειων εκτακτου αναγκης που αποτελειτε απο ηλεκτρικη τρομπα ιμαντα ρυμουλκησης καλωδια ρευματος ενα μικρο φτυαρακι και ενα σφυρακι.... ολα αυτα με περιπου 600 ευρω .... ετσι για να μην σε πιασουν αδιαβαστο γιατι δεν το λενε
Άβαταρ μέλους
kozagio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 16 Οκτ 2006, 08:20
Τοποθεσία: NEA MAKRH ATTIKH

Re: ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΚΙΑ

Δημοσίευσηαπό kozagio » 20 Δεκ 2006, 00:01

εγω στο sorento το πιο πανω πακετο το πληρωσα 700 ευρω στο sportage ειναι φθηνοτερο
Άβαταρ μέλους
kozagio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 16 Οκτ 2006, 08:20
Τοποθεσία: NEA MAKRH ATTIKH

Δημοσίευσηαπό apoazo » 20 Δεκ 2006, 10:25

καλοριζικο. ΚΑΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ
Άβαταρ μέλους
apoazo
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2006, 10:17

Δημοσίευσηαπό REFRI » 20 Δεκ 2006, 22:50

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΧΤΡΑ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΚΑΙ ΑΣ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ (ΚΙΑ).ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 15 ΓΕΝΑΡΙ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ.ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΜΕ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΚΑΙ ΠΑΚΕΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΕΠΤΟΜΑΙ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ ΕΧΕΙ 17500 ΕΥΡΩ!! ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΩΝΙΟ?
Άβαταρ μέλους
REFRI
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 18 Δεκ 2006, 21:23
Τοποθεσία: keratsini pireas

Δημοσίευσηαπό donald » 21 Δεκ 2006, 10:55

Στην Αμερική να δεις πόσο έχει :alright: Μάλλον τελικά θεωρούν στην Ελλάδα πολύ φραγκάτους όσους έχουνε τετρακίνητα γούστα :tank:
Άβαταρ μέλους
donald
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 26 Μάιος 2006, 13:05
Τοποθεσία: Πολίχνη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό axbab » 26 Δεκ 2006, 23:02

ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΣΕ ΕΚΔΟΣΗ 2Χ4 ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ,ΙΣΠΑΝΙΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΧΩΡΕΣ.ΑΝ ΔΕΙΣ ΤΙ ΠΕΡΙΛΑΜΒΆΝΕΙ ΣΤΑ 17500 ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ.ΑΠΟ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΩΣ ΚΑΙ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ
Άβαταρ μέλους
axbab
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 19 Ιαν 2006, 02:20
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό FABARMBOY » 11 Φεβ 2007, 00:26

Γεια σας παιδες και απο εμενα τελικα οι διαφορετικες τιμες δεν ειναι μονο θεμα τελωνειου και μεταφορικων αλλα και ελληνικων αντιπροσωπειων!
Οι διαφορες στα αυτοκινητα εξωτερικου με τα εδω εισαγωμενα μεγαλες !
Μην ξεχνατε οτι αν καποιος παει και αγορασει ενα καινουργιο αυτοκινητο απο γερμανια και το φερει εδω στο τελωνειο θα φαει σκισιμο/γδυσιμο οικονομικο!
Οποτε και δεν συμφερει οποτε και οι αντιπροσωπειες εδω εχουν την συμπαρασταση τους κρατους γιατι το κρατος βγαζει πολλα λεφτα απο τα τελωνεια!!
Άβαταρ μέλους
FABARMBOY
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 10 Φεβ 2007, 20:17
Τοποθεσία: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό nntezan » 25 Φεβ 2007, 21:01

Γειά σας κ΄από εμένα. Έκλεισα το 3,5έρι sorento κ΄ περιμένω την παραλαβή του. Επειδή είμαι καραάσχετος από αυτόματα, μπας κ΄ μπορεί κάποιος να μου πει θεωρητικά πως μπαίνουν οι ταχύτητες. Πάντως για να πω την αλήθεια ένας από τους λόγους που με κάναν να πάρω το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ήταν κ΄το foroum σας. Ευχαριστώ για τη βοήθεια που μου προσφέρατε στην επιλογή του.
Άβαταρ μέλους
nntezan
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 25 Φεβ 2007, 18:21
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό donald » 26 Φεβ 2007, 09:49

nntezan έγραψε:Γειά σας κ΄από εμένα. Έκλεισα το 3,5έρι sorento κ΄ περιμένω την παραλαβή του. Επειδή είμαι καραάσχετος από αυτόματα, μπας κ΄ μπορεί κάποιος να μου πει θεωρητικά πως μπαίνουν οι ταχύτητες. Πάντως για να πω την αλήθεια ένας από τους λόγους που με κάναν να πάρω το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ήταν κ΄το foroum σας. Ευχαριστώ για τη βοήθεια που μου προσφέρατε στην επιλογή του.

Και θεωρητικά και πρακτικά, ότι θέλεις :P
Το αυτόματο σου έχει 4 θέσεις και πέντε ταχύτητες.Την Ρ την βάζεις αφού παρκάρεις, την R την βάζεις για να κάνεις όπισθεν, την Ν την επιλέγεις όταν δεν θέλεις να έχεις καμία ταχύτητα (είναι το νεκρό) και την D την έχεις για πηγαίνεις μπροστά.
Όταν είσαι στην D και ενώ κινείσαι μπορείς να περάσεις κατευθείαν στο σειριακό απλά σκουντώντας δεξιά τον λεβιέ.Θα σε βάλει στην ταχύτητα που έχει εκείνη την στιγμή και θα στο δείξει στο καντράν (δεξιά κάτω).Αλλάζεις τις ταχύτητες μετακινώντας τον λεβιέ μπρος και πίσω.Υπάρχει περίπτωση να μην δεχτεί κάποια ταχύτητα (στο κατέβασμα) αμέσως γιατί δεν έχει εκείνη την ώρα τις στροφές που πρέπει.Θα αντιδράσει στην αμέσως μετά εντολή(δεν θα έχει χαλάσει - είπαμε είναι αυτόματο όχι χαζό!!)
Υπάρχει ενότητα που αναλύεται η χρήση του αυτόματου σασμάν(μέχρι να το πάρεις καλό διάβασμα), για όποιο άλλο ερώτημα εδώ είμαστε.
Με το καλό να το παραλάβεις και καλοτάξιδο το :tank:
Άβαταρ μέλους
donald
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 26 Μάιος 2006, 13:05
Τοποθεσία: Πολίχνη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό nntezan » 26 Φεβ 2007, 20:49

Φίλε donald ευχαριστώ για τις οδηγίες. Έχω πολλές ερωτήσεις κ΄ συγγνώμη για την ταλαιπωρία. Θάθελα να μάθω μερικά βασικά για την αρχή όπως π.χ. αν χρειάζεται να κάνεις κάποια km στην αρχή προσεκτικά ή αν θέλει κάποια ιδιαίτερη προσοχή κάποιο σημείο του αυτοκινήτου. Μπορώ να το βγάλω με το καλημέρα στο χώμα (όχι τρελλά πράγματα γιατί δεν το ξέρω το αμάξι) κ΄ ρωτάω εσάς γιατί δεν έχω κ΄μεγάλη εμπιστοσύνη στον πωλητή. Επίσης να ρωτήσω αν μπορώ όταν σταματώ για λίγο π.χ. φανάρια, να αφήνω το λεβιέ στη θέση D ή πρέπει να είναι υποχρεωτικά στη νεκρά. Τέτοιου είδους πραγματάκια. Ευχαριστώ κ΄πάλι για τις οδηγίες.
Άβαταρ μέλους
nntezan
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 25 Φεβ 2007, 18:21
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό donald » 27 Φεβ 2007, 10:05

Καλημέρα, δεν μου κάνει κόπο να σε πω κάποια πράγματα.
Καλό θα ήταν να κάνεις καμιά 1.000χλμ χωρίς να το πας στο χώμα όχι για τίποτα άλλο, απλά για να μάθεις πρώτα το αμάξι και μετά τα περίπλοκα(ακόμη δεν ξέρεις που πατάνε οι ρόδες σου).
Στα φανάρια στην αρχή μέχρι να συνηθίσεις τις κινήσεις του αυτόματου, άφηνε το στο Drive μόνο να πατάς το φρένο οπωσδήποτε γιατί διαφορετικά θα φιληθείς με τον μπροστινό σου. :roll: Όταν θα εξοικειωθείς με το θηριάκι σου τότε βάζε το Ν. Μέσα στην πόλη μην προσπαθήσεις με το σειριακό γιατί θα μπερδευτείς και θα αγχωθείς με τον κινητήρα που θα αρχίσει να μουγκρίζει :wink:
Άβαταρ μέλους
donald
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 26 Μάιος 2006, 13:05
Τοποθεσία: Πολίχνη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό nntezan » 27 Φεβ 2007, 16:27

Donald σ' ευχαριστώ κ΄ πάλι. Απ' ότι μου γράφεις, μου φαίνεται πολύ απλό. Θα ακολουθήσω κατά γράμμα τις οδηγίες σου, όταν το πάρω, ελπίζω προς το τέλος της βδομάδας. Μέχρι τότε υπομονή!
Άβαταρ μέλους
nntezan
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 25 Φεβ 2007, 18:21
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Επόμενο

Επιστροφή στο Kia & Hyundai

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες