Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΝΕΟ HYUNDAI SANTA-FE 7ΘΕΣΙΟ

ΝΕΟ HYUNDAI SANTA-FE 7ΘΕΣΙΟ

Δημοσίευσηαπό aspanos » 16 Ιούλ 2006, 20:22

Πήγα χθές στην Ηyundai στην λεωφόρο Καβάλας να δώ το νέο 7θέσιο Hyundai (κάποιος τυχερούλης θα το χαίρεται σε λίγες μέρες!!) και θεώρησα καλό να σας δείξω μερικές φωτογραφίες που τράβηξα μαζί με κάποια πρώτα σχόλια!

Φυσικά επειδή έχει 3η σειρά καθισμάτων δεν έχει κάλυμα πορτ-μπαγκάς και φυσικά ο βοηθητικός χώρος κάτω απο το απο το πορτ-μπαγκάς δέχεται τα καθίσματα όταν είναι διπλωμένα, τα οποία είναι κανονικά καθίσματα με τις δικές τους ζώνες ασφαλείας. Μονο μειονέκτημα : ο χώρος αποσκευών μικραίνει δραματικά!

Πως σας φαίνεται ?? :?: Περιμένω τα σχολια σας! :)
Άβαταρ μέλους
aspanos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2006, 12:29

Και χειριστήρια στο τιμόνι!

Δημοσίευσηαπό aspanos » 16 Ιούλ 2006, 20:25

Εχει και χειριστήρια για το radio-cd στο τιμόνι!!
Άβαταρ μέλους
aspanos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2006, 12:29

Δημοσίευσηαπό Santa » 17 Ιούλ 2006, 00:29

Μάλιστα.... Τώρα μου έκανες την καρδιά περίβολο....
Θα πάω αυριο στη Hyundai να τους ξεχεσω....
Μου είχαν πεί, αλλα είχα διαβάσει κιόλας, οτι δεν θα ερχόταν καμία έκδοση στην Ελλάδα με το ραδιοcd και το cruise control.
Όσο αφορά τα εξτρά καθίσματα τοποθετούνται εύκολα και στις ήδη εκδόσεις των santa fe με επιπλέον χρήματα φυσικά.
Αυτό που με χάλασε μόνο απο τις φωτό που είδα ήταν τα χειρηστήρια και ειδικά το cruise control στο τιμόνι....μόνο αυτό μου λείπει ....

Τι θα κάνεις θα το πάρεις τελικά?
Η 7θέσια μαμίσια έκδοση είναι πιό ακριβή απο το υπάρχον?
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό aspanos » 17 Ιούλ 2006, 07:53

Sorry Παναγιώτη μου που σε στενοχώρησα... :(

Η μαμίσια 7θέσια έκδοση στοιχίζει 1500 ευρώ παραπάνω απο την μεσαία GLS
all inlcusive! To μόνο που δεν σκέφτηκα να κυττάξω ήταν αν το ντουλαπάκι είναι κλιματιζόμενο σαν μινι ψυγείο! :D

Και σήμερα Δευτέρα να πάς στον Κόμβο (Κηφισσού και Καβάλας) θα το προλάβεις να το δείς απο κοντά!

99% θα το πάρω απλώς κυττάω την χρηματοδοτική μίσθωση γιατι η εφορία μας έσκισε φέτος!!
:x :x
Άβαταρ μέλους
aspanos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2006, 12:29

Δημοσίευσηαπό Santa » 17 Ιούλ 2006, 23:40

aspanos έγραψε:Sorry Παναγιώτη μου που σε στενοχώρησα... :(

Η μαμίσια 7θέσια έκδοση στοιχίζει 1500 ευρώ παραπάνω απο την μεσαία GLS
all inlcusive! To μόνο που δεν σκέφτηκα να κυττάξω ήταν αν το ντουλαπάκι είναι κλιματιζόμενο σαν μινι ψυγείο! :D

Και σήμερα Δευτέρα να πάς στον Κόμβο (Κηφισσού και Καβάλας) θα το προλάβεις να το δείς απο κοντά!

99% θα το πάρω απλώς κυττάω την χρηματοδοτική μίσθωση γιατι η εφορία μας έσκισε φέτος!!
:x :x


Πάντως αν δεν χρειάζεσαι τα 7 καθίσματα μπορείς κάλλιστα να βολευτείς με τα κανονικά. Η θυσία του χωρου αποσκευών απο ότι βλέπω είναι πολύ μεγάλη και δεν αξίζει να δώσεις 1500 ευρώ παραπάνω για κάτι που θα χρησιμοποιείς μια φορά στο τόσο. Το πορτμπαγκαζ χωρίς την τρίτη σειρά στο δικό μου είναι τεράστια μιάς και ο χώρος κάτω απο τα πίσω καθίσματα ανοίγει και διπλασιάζεται! Είναι το μεγάλο προτέρημα του αυτοκινήτου....
Όσο για το cd player δεν με ενθουσίασε τόσο όσο τα χειριστήρια στο τιμόνι μαζί με το cruise control.
Το ψυγείο ανάμεσα στα καθίσματα θα το έχει οπωσδήποτε. Δές και επίσης για τη πυξίδα στο καθρεπτάκι μπροστά και τους αισθητήρες βροχής και τα αυτόματα φώτα....Λογικά θα πρέπει να το έχει αυτή η έκδοση.
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό donald » 18 Ιούλ 2006, 10:42

Santa έγραψε:Όσο για το cd player δεν με ενθουσίασε τόσο όσο τα χειριστήρια στο τιμόνι μαζί με το cruise control.
Το ψυγείο ανάμεσα στα καθίσματα θα το έχει οπωσδήποτε. Δές και επίσης για τη πυξίδα στο καθρεπτάκι μπροστά και τους αισθητήρες βροχής και τα αυτόματα φώτα....Λογικά θα πρέπει να το έχει αυτή η έκδοση.


Από ότι περιέγραψες το αμάξι σου, πρέπει να έχεις κατά κάποιο τρόπο το cruise control γιατί όταν αφήνεις το γκάζι το αμάξι πηγαίνει με κάποια σταθερή ταχύτητα ενώ σε μένα εξαρτάται άμεσα με την μορφή του δρόμου και έτσι σε κατηφόρα ενώ αφήνω γκάζι το αυτοκίνητο τρέχει πιο γρήγορα λόγω βάρους.Το ψυγείο αν ήθελες θα το έπερνες, σωστά: Οι αισθητήρες βροχής δεν είναι για την Ελλάδα με τόσες κουτσουλιές και με τον περίεργο τρόπο που βρέχει. Νομίζω ότι πήρες πολύ καλή έκδοση.
Άβαταρ μέλους
donald
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 26 Μάιος 2006, 13:05
Τοποθεσία: Πολίχνη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Santa » 19 Ιούλ 2006, 23:07

donald έγραψε:
Santa έγραψε:Όσο για το cd player δεν με ενθουσίασε τόσο όσο τα χειριστήρια στο τιμόνι μαζί με το cruise control.
Το ψυγείο ανάμεσα στα καθίσματα θα το έχει οπωσδήποτε. Δές και επίσης για τη πυξίδα στο καθρεπτάκι μπροστά και τους αισθητήρες βροχής και τα αυτόματα φώτα....Λογικά θα πρέπει να το έχει αυτή η έκδοση.


Από ότι περιέγραψες το αμάξι σου, πρέπει να έχεις κατά κάποιο τρόπο το cruise control γιατί όταν αφήνεις το γκάζι το αμάξι πηγαίνει με κάποια σταθερή ταχύτητα ενώ σε μένα εξαρτάται άμεσα με την μορφή του δρόμου και έτσι σε κατηφόρα ενώ αφήνω γκάζι το αυτοκίνητο τρέχει πιο γρήγορα λόγω βάρους.Το ψυγείο αν ήθελες θα το έπερνες, σωστά: Οι αισθητήρες βροχής δεν είναι για την Ελλάδα με τόσες κουτσουλιές και με τον περίεργο τρόπο που βρέχει. Νομίζω ότι πήρες πολύ καλή έκδοση.


Απο τη στιγμή που αφήνω το γκάζι σταδιακά (όχι αμέσως) πέφτει η ταχύτητα (μιλάμε για ευθεία παντα). Το cruise control σταθεροποιεί την ταχύτητα εκεί που θα το επιλέξεις με αποτέλεσμα να μήν έχεις το πόδι στο γκάζι...και να σε παίρνει ο ύπνος πιό εύκολα. :lol: :lol:
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό MARIAHYUNDAI » 20 Ιούλ 2006, 10:05

aspanos έγραψε:Sorry Παναγιώτη μου που σε στενοχώρησα... :(

Η μαμίσια 7θέσια έκδοση στοιχίζει 1500 ευρώ παραπάνω απο την μεσαία GLS
all inlcusive! To μόνο που δεν σκέφτηκα να κυττάξω ήταν αν το ντουλαπάκι είναι κλιματιζόμενο σαν μινι ψυγείο! :D

Και σήμερα Δευτέρα να πάς στον Κόμβο (Κηφισσού και Καβάλας) θα το προλάβεις να το δείς απο κοντά!

99% θα το πάρω απλώς κυττάω την χρηματοδοτική μίσθωση γιατι η εφορία μας έσκισε φέτος!!
:x :x



Αν τελικά αποφασίσεις να το αγοράσεις επικοινωνησε και θα σου πω πως μπορείς να το αγοράσεις με δώρο φώτα ΧΕΝΟΝ SUPER
Άβαταρ μέλους
MARIAHYUNDAI
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2006, 09:52
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ

Δημοσίευσηαπό MARIAHYUNDAI » 20 Ιούλ 2006, 10:05

aspanos έγραψε:Sorry Παναγιώτη μου που σε στενοχώρησα... :(

Η μαμίσια 7θέσια έκδοση στοιχίζει 1500 ευρώ παραπάνω απο την μεσαία GLS
all inlcusive! To μόνο που δεν σκέφτηκα να κυττάξω ήταν αν το ντουλαπάκι είναι κλιματιζόμενο σαν μινι ψυγείο! :D

Και σήμερα Δευτέρα να πάς στον Κόμβο (Κηφισσού και Καβάλας) θα το προλάβεις να το δείς απο κοντά!

99% θα το πάρω απλώς κυττάω την χρηματοδοτική μίσθωση γιατι η εφορία μας έσκισε φέτος!!
:x :x
Άβαταρ μέλους
MARIAHYUNDAI
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2006, 09:52
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ


Επιστροφή στο Kia & Hyundai

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 25 επισκέπτες