Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Περίεργα πράγματα ... !

Δημοσίευσηαπό tucson2.0lt » 20 Απρ 2006, 12:59

τα λαδια ομως που βαζουν στις αντιπροσωπειες ειναι μαπα,τα φθηνοτερα που υπαρχουν ασχετα ποσο τα χρεωνουν,σωστα?.Τα εμπιστευεσαι για τοσα πολλα χλμ?
Άβαταρ μέλους
tucson2.0lt
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: 17 Απρ 2006, 16:32

Δημοσίευσηαπό fokion » 20 Απρ 2006, 13:13

Οχι - παντα παω τα δικα μου Castrol στο ΚΙΑ Aral to Ibiza
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό Santa » 20 Απρ 2006, 16:51

fokion έγραψε:Ετσι ετσι.... στα αεροπλανα ειναι χαζοι που μετρανε ωρες λειτουργιας???

Και κατι αλλο

Κανεις λεμε τωρα μια βουτιτσα σε ενα λασπολουτρακι.. τοσο οσο χρειαζεται οι "αναπνευσηρες" διαφορικών και σαζμαν να βουτηξουν μεσα.. θα περιμενεις ποτε θα ερθει η ωρα του service να τα αλλαξεις???

Υπο την αιρεση λοιπον του ο καθενας που εχει ακουμπησει τα ωραια του λεφτα κανει οτι θελει.

Εχεις δωσει ενα τσουβαλι λεφτα τα 50 ευρω καθε οποτε τσιγκουνευεσαι????


Βρε παιδια,
Δεν είπαμε να το βουτάμε στη λάσπη να κάνουμε ατελείωτα χιλιομετρα καθημερινά σε καρόδρομους, να το φορτώνουμε κλπ και να μην συντηρησουμε το αμαξι καθόλου. Τα χιλιομετρα που λέω και λένε αφορούν κανονικές συνθήκες χρήσης. Στην ασφαλτο δηλαδη.
Αλλα πείτε μου και το αλλο αν ξεκινήσεις να κακομεταχειρίζεσαι τα πρώτα χιλιόμετρα του καινούργιου σου αυτοκινήτου τότε μάλλον θα στα <δώσει όλα στο χέρι> νωρίτερα και απο το πρώτο σέρβις....Οι υποδείξεις των αντιπροσωπειών είναι για κανονικές συνθήκες οδήγησης.
Και τέλος πείτε μου ποιό το όφελος να επισκέπτεται κανείς το σέρβις στα 15000 χλμ ή μία φορά το χρόνο και όχι κάθε 5000 χλμ. ή 3 φορές το χρόνο? Μάλλον χαμένες οι αντιπροσωπείες είναι γιατι πουλούν λιγότερα λάδια και <εργατικά>....Αρα ακολουθούμε τις υποδείξεις των αντιπροσωπειών (για κανονική οδήγηση μιλάμε) και αν χαλάσει κάτι υπάρχει και η εγγύηση (Εγώ ξέρω καλά τι σημαίνει αλλαγές στην εγγύηση....)
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Kia & Hyundai

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 21 επισκέπτες