Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Νεο Hyundai Santa Fe 2.7 V6 2006

Δημοσίευσηαπό TLG » 30 Απρ 2006, 00:56

Santa έγραψε:Είμαι περίεργος να δώ απο που βγάζουν τα περιοδικά και οι εφημερίδες τις τιμές μιάς και δίνουν τελική ταχύτητα 189 χλμ....και κατανάλωση 11Lt τα 100χλμ.



Δεν τα βγαζουν απο καπου ...ειναι τα επισημα στοιχεια που δινει η καθε εταιρια ....http://www.hyundai.gr/hyundai/models/sa ... stics.html
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό Santa » 30 Απρ 2006, 12:33

TLG έγραψε:
Santa έγραψε:Είμαι περίεργος να δώ απο που βγάζουν τα περιοδικά και οι εφημερίδες τις τιμές μιάς και δίνουν τελική ταχύτητα 189 χλμ....και κατανάλωση 11Lt τα 100χλμ.



Δεν τα βγαζουν απο καπου ...ειναι τα επισημα στοιχεια που δινει η καθε εταιρια ....http://www.hyundai.gr/hyundai/models/sa ... stics.html


Ακόμα και έτσι θα πρέπει να γίνονται οι μετρήσεις κάτω απο ορισμένες συνθήκες. Που δεν μας γίνονται γνωστές....
Ας πούμε οτι το κοντέρ έχει μια απόκλιση 10 χλμ με την πραγματικότητα (μέτρηση gps). Η εταιρεία δίνει 179 χλμ τελική εγω πατησα τα 200 χλμ και πηγαινε κι αλλο.... αυτο που κολλαει.
Ας πουμε οτι η καταναλωση εκτος πόλης ειναι 8,4lt. Όπως λέει η εταιρεία. Τότε γιατι σε εμένα γιατι γραφει 14lt ?
Περίεργα πραγματα...
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό TLG » 30 Απρ 2006, 15:10

Santa έγραψε:Ακόμα και έτσι θα πρέπει να γίνονται οι μετρήσεις κάτω απο ορισμένες συνθήκες. Που δεν μας γίνονται γνωστές....
Ας πούμε οτι το κοντέρ έχει μια απόκλιση 10 χλμ με την πραγματικότητα (μέτρηση gps). Η εταιρεία δίνει 179 χλμ τελική εγω πατησα τα 200 χλμ και πηγαινε κι αλλο.... αυτο που κολλαει.
Ας πουμε οτι η καταναλωση εκτος πόλης ειναι 8,4lt. Όπως λέει η εταιρεία. Τότε γιατι σε εμένα γιατι γραφει 14lt ?
Περίεργα πραγματα...


Οντως γινονται κατω απο ορισμενες συνθηκες που σε εμας δεν γινονται γνωστες , αλλα με λιγο ψαξιμο πιστευω οτι θα τις βρουμε , γιατι προφανως θα ακολουθουν ολες οι μετρησεις καποιο standard ....
Η τελικη ενος αυτοκινητου επιρεαζεται απο πολλους παραγοντες ...κλιση εδαφους , ανεμος ,ποιοτητα οδοστρωματος κ.λ.π
Το ιδιο και η καταναλωση ....Η καταναλωση των 8,4lt/100km αναφερεται οταν το αυτοκινητο κινειται με σταθερη ταχυτητα περιπου 100-120χλμ/ωρα με 5η(4η στο αυτοματο προφανως) σε δρομο με μηδενικη κλιση κ με ανεμο που δεν επιβαρυνει την αεροδυναμικη αντισταση ....Δοκιμασε το και θα δεις .....
Εγω παντως πηγαινω ανετα με αυτη την ταχυτητα το GV με 5η και με περιπου 7,4 λιτρα στιγμιαια καταναλωση ....
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό MauroPaltoudias » 01 Μάιος 2006, 15:47

TLG έγραψε:Η καταναλωση των 8,4lt/100km αναφερεται οταν το αυτοκινητο κινειται με σταθερη ταχυτητα περιπου 100-120χλμ/ωρα με 5η(4η στο αυτοματο προφανως) σε δρομο με μηδενικη κλιση κ με ανεμο που δεν επιβαρυνει την αεροδυναμικη αντισταση ....Δοκιμασε το και θα δεις .....
Εγω παντως πηγαινω ανετα με αυτη την ταχυτητα το GV με 5η και με περιπου 7,4 λιτρα στιγμιαια καταναλωση ....


Για την hyundai (προφανώς και για ΚΙΑ) είναι σταθερά τα 90 χμλ/ώρα με 5η. Τσεκαρισμένα πράγματα.
Άβαταρ μέλους
MauroPaltoudias
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 05 Αύγ 2005, 23:32

Δημοσίευσηαπό tucson2.0lt » 02 Μάιος 2006, 01:23

Santa έγραψε:ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ

Αρχισα προοδευτικά να αυξάνω τις ταχύτητες και τους ρυθμους οδηγησης μιας και ήδη έχω κάνει 1200 χλμ.

καλο θα ειναι να πας για την πρωτη αλλαγη λαδιων...μη κρατας πολυ τα εργοστασιακα λαδια.. η γνωμη μου.
Άβαταρ μέλους
tucson2.0lt
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: 17 Απρ 2006, 16:32

Δημοσίευσηαπό Santa » 02 Μάιος 2006, 01:38

tucson2.0lt έγραψε:
Santa έγραψε:ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ

Αρχισα προοδευτικά να αυξάνω τις ταχύτητες και τους ρυθμους οδηγησης μιας και ήδη έχω κάνει 1200 χλμ.

καλο θα ειναι να πας για την πρωτη αλλαγη λαδιων...μη κρατας πολυ τα εργοστασιακα λαδια.. η γνωμη μου.


Έχουμε ξανανεφέρει εδώ στο forum οτι τα κράματα μετάλλου που χρησιμοποιούν οι εταιριες πλέον είναι διαφορετικά και πιό ανθεκτικά απο εκείνα που χρησιμοποιήσαν στην δεκαετία του 90. Έτσι λοιπόν οι τριβές του εσωτερικού των κινητήρων είναι ελάχιστες.
Δίνουν την πρώτη αλλαγή οι περισσότερες εταιρίες (ακόμα και η Hyundai) στα 15.000 χλμ. Εγω θα τα αλλάξω στα 10.000 χλμ. Η εγγύηση γράφει αυτά.
Έτσι έκανα και στο Maverick το ίδιο και τα αλλαξα στα 12.000 χλμ με το ζόρι δεν με <αφηναν> απο την αντιπροσωπεία νωρίτερα. Σε πληροφορώ λοιπόν οτι έκανα μαζί του 27000 χλμ και στο μόνο που δεν είχα πρόβλημα ποτέ ήταν ο κινητήρας που κράτησε αψογα σα βράχος μέχρι να το πουλήσω...
Τώρα αν θέλει να αλλάξει κάποιος λάδια στα 1500 χλμ και μετά κάθε 5000 χλμ δεν θα του πεί κανείς όχι. Εγώ προσωπικά εκ πείρας το βρίσκω περιτό εκτός αν υπάρχουν αποδείξεις για το αντιθετο. Μήπως ξέρεις κάτι που δέν ξέρουμε για τα Hyundai?
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό tucson2.0lt » 05 Μάιος 2006, 22:05

Santa έγραψε:Έχουμε ξανανεφέρει εδώ στο forum οτι τα κράματα μετάλλου που χρησιμοποιούν οι εταιριες πλέον είναι διαφορετικά και πιό ανθεκτικά απο εκείνα που χρησιμοποιήσαν στην δεκαετία του 90. Έτσι λοιπόν οι τριβές του εσωτερικού των κινητήρων είναι ελάχιστες.
Δίνουν την πρώτη αλλαγή οι περισσότερες εταιρίες (ακόμα και η Hyundai) στα 15.000 χλμ. Εγω θα τα αλλάξω στα 10.000 χλμ. Η εγγύηση γράφει αυτά.
Έτσι έκανα και στο Maverick το ίδιο και τα αλλαξα στα 12.000 χλμ με το ζόρι δεν με <αφηναν> απο την αντιπροσωπεία νωρίτερα. Σε πληροφορώ λοιπόν οτι έκανα μαζί του 27000 χλμ και στο μόνο που δεν είχα πρόβλημα ποτέ ήταν ο κινητήρας που κράτησε αψογα σα βράχος μέχρι να το πουλήσω...
Τώρα αν θέλει να αλλάξει κάποιος λάδια στα 1500 χλμ και μετά κάθε 5000 χλμ δεν θα του πεί κανείς όχι. Εγώ προσωπικά εκ πείρας το βρίσκω περιτό εκτός αν υπάρχουν αποδείξεις για το αντιθετο. Μήπως ξέρεις κάτι που δέν ξέρουμε για τα Hyundai?


Εμενα παλι μου ειπαν οταν πηγα για αλλαγη στα 1300χλμ οτι καλα κανω και τα αλλαζω τοσο νωρις γιατι μπορει να εχουν γρεζια (λογω του οτι ειναι καινουρια η μηχανη).Ακομη,μου ειπαν οι επομενες αλλαγες καλο θα ειναι να γινονται καθε 7500χλμ γιατι τα λαδια που χρησιμοποιουν ειναι ημισυνθετικα....
Και 'γω εχω ακομη(εκτος απο tucson) ενα skoda του '92 με 200000χλμ και το μονο που δεν εχω αλλαξει ειναι ο κινητηρας που δουλευει τελεια.(λογω σωστης συντηρησης)
Άβαταρ μέλους
tucson2.0lt
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: 17 Απρ 2006, 16:32

Δημοσίευσηαπό tucson2.0lt » 05 Μάιος 2006, 22:14

Santa,tο εχεις παει εκτος δρομου καθολου?Περιμενουμε εντυπωσεις!!
Άβαταρ μέλους
tucson2.0lt
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: 17 Απρ 2006, 16:32

Δημοσίευσηαπό tucson2.0lt » 05 Μάιος 2006, 22:15

Santa,tο εχεις παει εκτος δρομου καθολου?Περιμενουμε εντυπωσεις!!
Άβαταρ μέλους
tucson2.0lt
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: 17 Απρ 2006, 16:32

Δημοσίευσηαπό Santa » 06 Μάιος 2006, 00:08

tucson2.0lt έγραψε:Santa,tο εχεις παει εκτος δρομου καθολου?Περιμενουμε εντυπωσεις!!


Λοιπόν για τα εκτός δρόμου.
Καταρχήν λυπάσαι να πηγαίνεις εκτός δρόμου ένα τέτοιο αμάξι. Το Santa δεν ζορίζεται καθόλου σε light χωματόδρομο με γρήγορη οδήγηση. Το Esp δεν το αφήνει να πετάξει κώλο, μπορείς βέβαια να το απομονώσεις.
Σε λάσπες και αμμο δεν το έχω χώσει ακόμα λόγω του ότι δεν έχω και τα κατάλληλα ελαστικά (ασφάλτινα Hanckook 235/65/16). Τις αναρριχητικές ικανότητες τις δοκίμασα σε ασχημο χωματόδρομο με πολλά νεροφαγώματα και μεγάλη κλίση και δεν κόλλησε καθόλου ούτε ζορίστηκε ώστε να μυρίσει ο δίσκος. Σημειωτέον οτι το έχω πάει εκεί που πήγαινα με το Mav ώστε να μπορώ να συγκρίνω. Μεγάλη διαφορά. Δύναμη υπάρχει πάντα απο τον κινητήρα ο οποίος κατεμέ είναι ένα διαμάντι. Ο δίσκος δεν έχει μυρίσει ποτέ. Απο ότι έχω παρατηρήσει δεν έχει μεγάλη διαδρομή η ανάρτηση σε σχέση με του mav που ήταν αρκετή. Έτσι σε μεγάλη λακούβα (πάντα σε χωματόδρομο) ακούσα και ένα ντούπ απο τις αναρτήσεις. Αλλα όχι κάτι που με απασχόλησε.
Προς το παρόν αυτά.
Δειτε και μια φωτό ακόμα.
Στην συγκεκριμένη μικρή σχετικά σε κλίση ανηφόρα το mav με οπισθεν μυριζε ο δισκος και ζοριζόταν. Το Santa δεν κατάλαβε τιποτα.

Εικόνα

Και αλλη μία με αναμμένα τα μικρά φώτα. Τα οποία φαίνονται απειλητικά μέσα στη νύχτα...

[img]http://www.videoland.gr/takis/santa/Εικόνα024.jpg[/img]
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό SantaFe_2006_lover » 06 Μάιος 2006, 23:19

Αγαπητοί φίλοι,

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!!

Την Παρασκευή το απόγευμα, έγινα και εγώ ένας περήφανος κάτοχος του νέου SantaFe. Σήμερα άκανα ήδη τα πρώτα 130 χιλιόμετρα. Σας διαβεβαιώ, πως ότι έχει γράψει ο Santa μέχρι τώρα είναι πέρα για πέρα αληθινό. Έχω μείνει έκθαμβος!! Μπράβο στη HYUNDAI!!! Σε ελαφρύ χωματόδρομο που το πήγα ούτε που τον κατάλαβα. Σας υπόσχομαι να συνεχίσω να γράφω τις εμπειρίες μου, δώστε μου μόνο λίγο χρόνο. Επίσης πήγα στο ΙΚΕΑ. Ένοιωθα όλα τα βλέμματα στραμμένα επάνω μου. Είναι λογικό, όταν σκάει ένα καινούριο θηρίο στο δρόμο και μάλιστα τόσο όμορφο :wink:

Φίλε Santa, τι θα έλεγες για μια συνάντηση κάποια στιγμή; Αλήθεια, έχεις βρεί κάποια καλή λύση για την κεντρική κονσόλα; Το SONY που έχει μέσα δέν είναι άσχημο, αλλά ..... Στην αντιπροσωπεία πάντως που ρώτησα για αυτό που φοράει από τη μάνα του, μου είπαν πως και να θέλει κανείς δεν μπορεί να το παραγγείλει. Πρέπει μάλλον να προσανατολιστούμε προς άλλη κατεύθυνση. Όσον αφορά στο park-control, έχεις απόλυτο δίκιο, λόγω όγκου είναι απολύτως απαραίτητο. Μπορείς να μου περιγράψεις λίγο το δικό σου (function, πόσοι αισθητήρες, κόστος, πού το εγκατέστησες κ.λ.π.).
Άβαταρ μέλους
SantaFe_2006_lover
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 18:09

Δημοσίευσηαπό Santa » 06 Μάιος 2006, 23:55

SantaFe_2006_lover έγραψε:Αγαπητοί φίλοι,

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!!

Την Παρασκευή το απόγευμα, έγινα και εγώ ένας περήφανος κάτοχος του νέου SantaFe. Σήμερα άκανα ήδη τα πρώτα 130 χιλιόμετρα. Σας διαβεβαιώ, πως ότι έχει γράψει ο Santa μέχρι τώρα είναι πέρα για πέρα αληθινό. Έχω μείνει έκθαμβος!! Μπράβο στη HYUNDAI!!! Σε ελαφρύ χωματόδρομο που το πήγα ούτε που τον κατάλαβα. Σας υπόσχομαι να συνεχίσω να γράφω τις εμπειρίες μου, δώστε μου μόνο λίγο χρόνο. Επίσης πήγα στο ΙΚΕΑ. Ένοιωθα όλα τα βλέμματα στραμμένα επάνω μου. Είναι λογικό, όταν σκάει ένα καινούριο θηρίο στο δρόμο και μάλιστα τόσο όμορφο :wink:

Φίλε Santa, τι θα έλεγες για μια συνάντηση κάποια στιγμή; Αλήθεια, έχεις βρεί κάποια καλή λύση για την κεντρική κονσόλα; Το SONY που έχει μέσα δέν είναι άσχημο, αλλά ..... Στην αντιπροσωπεία πάντως που ρώτησα για αυτό που φοράει από τη μάνα του, μου είπαν πως και να θέλει κανείς δεν μπορεί να το παραγγείλει. Πρέπει μάλλον να προσανατολιστούμε προς άλλη κατεύθυνση. Όσον αφορά στο park-control, έχεις απόλυτο δίκιο, λόγω όγκου είναι απολύτως απαραίτητο. Μπορείς να μου περιγράψεις λίγο το δικό σου (function, πόσοι αισθητήρες, κόστος, πού το εγκατέστησες κ.λ.π.).


Επιτέλους!!! Θα γράφω σε κάποιον που είναι κάτοχος ενός Santa fe.
Σου έυχομαι ολόψυχα καλορίζικο.
Μένω Αγία Παρασκευή αν μένεις κοντά μπορούμε να συναντηθούμε...
Σε τι χρώμα το πήρες? Μήπως πέρασες το βράδυ σήμερα απο Μαραθώνος καθόλου στο ύψος του Πικερμίου? Αν νάι σε είδα!!!! Όσο αφορά το στερεοφωνικό το αλλαξα με το εξής:
http://www.mrsound.gr/showprod.php?aa=227
Είναι bluetooth δηλαδη μπορεί να συνδέσεις το κινητό σου είναι Mp3 είναι στο χρώμα του ταμπλό δηλαδή μπλε και είναι και φτηνό 399 ευρώ.
Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Το park control έβαλα ένα της cobra με 160 περιπου ευρώ ηχητικό και πολυ καλό me 4 διακριτικούς αισθητήρες. Το έβαλα στην Αγια Παρασκευη στη Χαλανδρίου Mr.Sound τηλ. 2106081426 θα ζητησεις τον Θαναση.
Ότι αλλο θές μπορείς να με βρείς στο κινητό 6977269422 .
Καλορίζικο και πάλι.....
Περιμένω με αγωνία εντυπώσεις... Χαλαρά στην αρχή μέχρι τις 4000 στροφές. Μή το ζορίζεις για να το στρώσεις καλά. Μετα τα 1500 δώστου να καταλάβει. Εγώ κάνω <κόντρες> με ψευτοφτιαγμένους στα φανάρια.. :twisted: :twisted: :twisted: έχει πλάκα....
Αλήθεια σου έδωσαν προσπέκτους η ακόμα τα περιμένουν....
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό SantaFe_2006_lover » 07 Μάιος 2006, 01:24

Santa έγραψε:Επιτέλους!!! Θα γράφω σε κάποιον που είναι κάτοχος ενός Santa fe.
Σου έυχομαι ολόψυχα καλορίζικο.
Μένω Αγία Παρασκευή αν μένεις κοντά μπορούμε να συναντηθούμε...
Σε τι χρώμα το πήρες? Μήπως πέρασες το βράδυ σήμερα απο Μαραθώνος καθόλου στο ύψος του Πικερμίου? Αν νάι σε είδα!!!! Όσο αφορά το στερεοφωνικό το αλλαξα με το εξής:
http://www.mrsound.gr/showprod.php?aa=227
Είναι bluetooth δηλαδη μπορεί να συνδέσεις το κινητό σου είναι Mp3 είναι στο χρώμα του ταμπλό δηλαδή μπλε και είναι και φτηνό 399 ευρώ.
Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Το park control έβαλα ένα της cobra με 160 περιπου ευρώ ηχητικό και πολυ καλό me 4 διακριτικούς αισθητήρες. Το έβαλα στην Αγια Παρασκευη στη Χαλανδρίου Mr.Sound τηλ. 2106081426 θα ζητησεις τον Θαναση.
Ότι αλλο θές μπορείς να με βρείς στο κινητό 6977269422 .
Καλορίζικο και πάλι.....
Περιμένω με αγωνία εντυπώσεις... Χαλαρά στην αρχή μέχρι τις 4000 στροφές. Μή το ζορίζεις για να το στρώσεις καλά. Μετα τα 1500 δώστου να καταλάβει. Εγώ κάνω <κόντρες> με ψευτοφτιαγμένους στα φανάρια.. :twisted: :twisted: :twisted: έχει πλάκα....
Αλήθεια σου έδωσαν προσπέκτους η ακόμα τα περιμένουν....
Φίλε Santa σε ευχαριστώ πολύ και εγώ με τη σειρά μου για τις ευχές σου!

Όχι σήμερα το βράδυ δεν το έβγαλα έξω. Το πήρα στο 5Q δηλαδή μπλε σκούρο του όνυχα περλέ με μπέζ δερμάτινο σαλόνι και τη Full έκδοση. Αν έχεις όρεξη σήμερα που είναι Κυριακή, κατά το απογευματάκι να βρεθούμε. Είμαι τόσο καυ...... να το οδηγήσω που θα ερχόμουνα να δώ έναν "ομοϊδεάτη" ακόμα πιο μακρυά. Θέλω να δώ αυτά που εγκατέστησες επίσης και σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
Αν είσαι μέσα για τη συνάντηση στείλε ένα ok εδώ στο forum και θα επικοινωνήσω μαζί σου στο κινητό αύριο.
Προσπέκτους και εγχειρίδιο χρήσης πήρα στα ελληνικά, αν θές τα φέρνω μαζί μου.
Άβαταρ μέλους
SantaFe_2006_lover
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 18:09

Δημοσίευσηαπό Santa » 07 Μάιος 2006, 11:49

SantaFe_2006_lover έγραψε:
Santa έγραψε:Επιτέλους!!! Θα γράφω σε κάποιον που είναι κάτοχος ενός Santa fe.
Σου έυχομαι ολόψυχα καλορίζικο.
Μένω Αγία Παρασκευή αν μένεις κοντά μπορούμε να συναντηθούμε...
Σε τι χρώμα το πήρες? Μήπως πέρασες το βράδυ σήμερα απο Μαραθώνος καθόλου στο ύψος του Πικερμίου? Αν νάι σε είδα!!!! Όσο αφορά το στερεοφωνικό το αλλαξα με το εξής:
http://www.mrsound.gr/showprod.php?aa=227
Είναι bluetooth δηλαδη μπορεί να συνδέσεις το κινητό σου είναι Mp3 είναι στο χρώμα του ταμπλό δηλαδή μπλε και είναι και φτηνό 399 ευρώ.
Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Το park control έβαλα ένα της cobra με 160 περιπου ευρώ ηχητικό και πολυ καλό me 4 διακριτικούς αισθητήρες. Το έβαλα στην Αγια Παρασκευη στη Χαλανδρίου Mr.Sound τηλ. 2106081426 θα ζητησεις τον Θαναση.
Ότι αλλο θές μπορείς να με βρείς στο κινητό 6977269422 .
Καλορίζικο και πάλι.....
Περιμένω με αγωνία εντυπώσεις... Χαλαρά στην αρχή μέχρι τις 4000 στροφές. Μή το ζορίζεις για να το στρώσεις καλά. Μετα τα 1500 δώστου να καταλάβει. Εγώ κάνω <κόντρες> με ψευτοφτιαγμένους στα φανάρια.. :twisted: :twisted: :twisted: έχει πλάκα....
Αλήθεια σου έδωσαν προσπέκτους η ακόμα τα περιμένουν....
Φίλε Santa σε ευχαριστώ πολύ και εγώ με τη σειρά μου για τις ευχές σου!

Όχι σήμερα το βράδυ δεν το έβγαλα έξω. Το πήρα στο 5Q δηλαδή μπλε σκούρο του όνυχα περλέ με μπέζ δερμάτινο σαλόνι και τη Full έκδοση. Αν έχεις όρεξη σήμερα που είναι Κυριακή, κατά το απογευματάκι να βρεθούμε. Είμαι τόσο καυ...... να το οδηγήσω που θα ερχόμουνα να δώ έναν "ομοϊδεάτη" ακόμα πιο μακρυά. Θέλω να δώ αυτά που εγκατέστησες επίσης και σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
Αν είσαι μέσα για τη συνάντηση στείλε ένα ok εδώ στο forum και θα επικοινωνήσω μαζί σου στο κινητό αύριο.
Προσπέκτους και εγχειρίδιο χρήσης πήρα στα ελληνικά, αν θές τα φέρνω μαζί μου.


Σήμερα δυστυχως θα είμαι Κόρινθο για δουλειές. Οπότε κανονιζουμε να βρεθουμε αυριο αν θές....πάρε με να συννενοηθουμε.
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό tucson2.0lt » 07 Μάιος 2006, 19:45

SantaFe_2006_lover έγραψε:Αγαπητοί φίλοι,

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!!

Την Παρασκευή το απόγευμα, έγινα και εγώ ένας περήφανος κάτοχος του νέου SantaFe. Σήμερα άκανα ήδη τα πρώτα 130 χιλιόμετρα. Σας διαβεβαιώ, πως ότι έχει γράψει ο Santa μέχρι τώρα είναι πέρα για πέρα αληθινό. Έχω μείνει έκθαμβος!! Μπράβο στη HYUNDAI!!! Σε ελαφρύ χωματόδρομο που το πήγα ούτε που τον κατάλαβα. Σας υπόσχομαι να συνεχίσω να γράφω τις εμπειρίες μου, δώστε μου μόνο λίγο χρόνο. Επίσης πήγα στο ΙΚΕΑ. Ένοιωθα όλα τα βλέμματα στραμμένα επάνω μου. Είναι λογικό, όταν σκάει ένα καινούριο θηρίο στο δρόμο και μάλιστα τόσο όμορφο :wink:

Φίλε Santa, τι θα έλεγες για μια συνάντηση κάποια στιγμή; Αλήθεια, έχεις βρεί κάποια καλή λύση για την κεντρική κονσόλα; Το SONY που έχει μέσα δέν είναι άσχημο, αλλά ..... Στην αντιπροσωπεία πάντως που ρώτησα για αυτό που φοράει από τη μάνα του, μου είπαν πως και να θέλει κανείς δεν μπορεί να το παραγγείλει. Πρέπει μάλλον να προσανατολιστούμε προς άλλη κατεύθυνση. Όσον αφορά στο park-control, έχεις απόλυτο δίκιο, λόγω όγκου είναι απολύτως απαραίτητο. Μπορείς να μου περιγράψεις λίγο το δικό σου (function, πόσοι αισθητήρες, κόστος, πού το εγκατέστησες κ.λ.π.).


ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ :)
Πραγματι αγορασες ενα SUV που δεν εχει να ζηλεψει σε τιποτα αλλα πολυ ακριβοτερα μοντελα σε αυτη την κατηγορια και οχι μονο!!


Μπορει καποιος να μου πει καμια ιστοσελιδα με parking control (πχ cobra...κλπ)?
Άβαταρ μέλους
tucson2.0lt
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: 17 Απρ 2006, 16:32

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Kia & Hyundai

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες