Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Hyundai Tucson

Δημοσίευσηαπό BLACKSUN » 30 Μάιος 2008, 14:25

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ CLIMA ....και εχω δωσει 21000+εξοδα. τα υπολοιπα ειναι μεταξυ εμενα και του αντιπροσωπου σε 2 μηνες χωρις παρακράτηση.
ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΟΜΩΣ ΗΡΘΕ ΧΩΡΙΣ TCS.
ρωτησα ΑΜΕΣΩΣ γιατι δεν υπαρχει ενδειξη και ο "εξυπνος" ηλεκτρολογος τους απαντησε και μου είπαν οτι ειναι το πιο πιθανο ειναι να ειναι ενσωματομενο ..... μπούρδες αυγολέμονο.... δεν υπηρχε ούτε ενδειξη στο καντραν ..... (θα τα πουμε στη συνεχεια με αυτον, αναλυτικότατα και "ΤΕΤ Α ΤΕΤ", γιατι την επόμενη ημέρα είπε ότι σίγουρα είναι ενσωματωμενο !!!) ...

πηρα στα κεντρικα .... ΤΟ ΕΠΑΙΖΑΝ ΟΤΙ ΔΕ ΤΟ ΗΞΕΡΑΝ ....
πηγε η φίλη μου στο χαλανδρι .... διαβεβαιωναν οτι ερχονται ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ME TCS !!!!!
ο αντιπροσωπος μου ειπε οτι θα το ψαξει, αλλα μου ξεκαθάρισε απο την αρχη ότι δε θα πρέπει να είμαι αισιοδοξος, γιατι συνήθως δεν γίνεται τίποτα (ΑΦΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΙΜΟΛΟΓΗΣΗ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΕΓΩ) .... αυτός ηξερε τελικα ...

εγω ξεκαθάρισα και στους δυο οτι αν δεν εχω ικανοποιητική απαντηση, θα πάρω το τιμολόγιο, εκτύπωση απο το site με τη προσφορα και θα παω στον εισαγγελέα υπηρεσίας ........... να μου πει τι να κάνω ...........

ΣΤΑ ΚΕΝΤΙΚΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΧΑΝ ΕΤΟΙΜΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ - ΠΟΙΗΜΑ - "Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ ΤΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΧΩΡΙΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ"
του απάντησα οτι το γνωρίζω, αλλά και εκείνος θα έπρεπε να γνωρίζει ότι όταν αυτό συμβαίνει μετά απο τη παραγγελία, την εξόφληση και ενω συνεχίζει να υπάρχει η προσφορά στο site ..... ειναι απλά ΑΠΑΤΗ .... και το δεχτηκε .......[/b]

επίσης επέμεναν να παω ξανα στην αντιπροσωπία ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ για να βεβαιωθούν ότι δεν υπάρχει TCS...
του απάντησα ότι δεν εχω νευριάσει ακόμα παρά την απάτη, και πως καλό θα ήταν να μη προσπαθει να με νευριάσει ....
του είπα ότι δεν είναι σε θέση να με στέλνει πουθενα να τρέχω, και τον ρώτησα αφου δεν υπάρχει κουμπί και ενδειξη, αν υπάρχει πιθανότητα να το έχουν βάλει την οραφή .......... η κάπου αλλού ίσως ?!?!?!?!?
ζητησε συγνωμη και μου είπε ότι θα το δει αυτός .... (μεγάλη επιτυχία !!!)

τελικά ο αντιπρόσωπος μου ειπε οτι του ειπαν πως υπάρχει εγκύκλιος απο 3 ΜΑΡΤΙΟΥ !!!!!!!!! [b](που τυχαια δεν διαβασε !!!yoohoo)
που λεει οτι απο εδω και περα θα ερχονται χωρις TCS.
Με παρακάλεσε να μη κάνω καμία ενέργεια .... ουτε αυτή που κάνω τώρα ..... και ότι θα μου κάνει τα 2 πρωτα servis δωρεάν ......

δεχτηκα, γιατι δεν έχω καμία όρεξη να τρέχω πίσω απο "φαντάσματα", αλλά του ξεκαθάρισα ότι αν συνεχίσουν να έρχονται με tcs, τότε σίγουρα θα τους κάνω αγωγη για απάτη ...... και ας μην εχω πολύ εμπιστοσύνη στα πολλά πολλά ηλεκτρονικά συστήματα, που δημιουργόντας την πεποιήθηση σε κάποιους, ότι το αυτόκίνητο ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ !!!!!!!!!!!!!!
ΑΠΛΆ ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΚΟΜΠΙΝΑ, ΣΤΗΝ ΑΠΟ ΠΙΣΩ .... ΓΚΡΡΡΡΡΡ .....
ΔΕ ΤΟ "ΠΑΙΖΩ" ΟΤΙ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΧΙ ΑΝ ΤΟ ΕΙΧΕ, ΑΠΛΆ ΔΕ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ .... (υπαρχει το 4wd τουλαχιστον !!!!)

ΠΑΝΤΩΣ ΑΠ' ΟΤΙ ΚΑΤΆΛΑΒΑ, ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΙΝΙΑΡΕΙ .... (ΔΕ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΑΚΟΜΑ !!!!!!!)

... ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΛΑ ΑΠ' ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΓΕΝΙΚΑ........ ΤΟ TUCSON ΕΙΧΕ ΠΑΝΤΟΥ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΟΧΙ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟ "ΤΡΑΒΗΓΜΑ" ΤΟΥ.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟ TCS ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΑΝ "ΚΟΦΤΗΣ" αν δε κανω λαθος.
ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΟ ΕΒΓΑΛΑΝ ΓΙ' ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΛΟΓΟ (?).........
ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΙΑ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΜΕ ΑΛΛΗ ΤΙΜΗ (?!!?)..........
(ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΈΦΕΡΑΝ ΑΥΤΌ)

(παντως το δικο μου παραγγελθηκε 2μαιου, και ηταν στο πλοιο με ημερομηνια (αφιξης?) 24 απριλίου .......(ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΕΠΕΣΑ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΑΠΕΡΓΊΑ ΠΟΥ ΜΠΛΟΚΑΡΑΝ ΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ..... ΚΑΛΌ Ε ???!!!!!.... ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΙ 20+ ΗΜΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ)

σήμερα με διαβεβαιωσαν απο τα κεντρικα οτι απο εδω και περα θα ερχεται χωρις TCS.
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΩ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΠΑΡΑΛΑΒΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ SITE ΤΟΥΣ, ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ

ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ... ο ηλεκτρολογος δε θα τη βγαλει ευκολα στα servis... !!!! ...ας ρωταγε πριν μιλήσει ... ακου ειναι ενσωματωμένο .... !!!
ΤΟ ΕΙΠΑ ΗΔΗ ΣΤΟΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ ΟΤΙ Ο ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΕΚΑΝΕ ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΚΑΚΙΑ ......

θελω να δω τα μουτρα τους οταν θα καθομαι "κολλητα" απο πανω τους στα servis ....
ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΩΣ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΨΕΜΑΤΑ !!!.... ΕΙΝΑΙ ΑΦΕΡΈΓΓΥΟΙ ΚΑΙ ΨΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΣΤΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΜΟΥ .... ΓΙΑ ΠΑΣΑ ΝΟΜΙΜΗ ΧΡΗΣΗ...

ΣΙΓΟΥΡΑ ... ΘΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΕΤΟΙΟ ΨΕΜΑ, (ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ) ΝΑ ΑΚΟΥΜΠΗΣΟΥΝΝ ΕΞΟΦΛΗΜΕΝΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΛΈΠΩ !!!!!!!!!!!!!!!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΟΥ "ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ" .... Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΞΕΡΑΤΑ .....
ΠΟΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ????
ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΨΕΥΤΙΚΕΣ ΔΙΑΦΗΜΊΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΓΓΡΑΦΑ ????????
Η ΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΤΗΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΨΕΜΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΕΤΟΙΜΟ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ??????

Ε ΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ !!!!!!
ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΚΥΡΙΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗ ΤΗΡΗΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ....

ΟΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΛΟΓΟ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΑΛΩ ΦΑΣΑΡΙΕΣ (ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ, ΟΠΟΤΕ ΤΙΣ ΑΦΉΝΩ ΠΊΣΩ) .... ΑΝ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ..........

"ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟΣ, ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ... ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΑΚΟΣ, ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΛΊΤΕΡΟΣ ....... "

ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΛΙΓΑ
SORRY ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΤΟ ....ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΕΤΕ...

τα λεμε
Άβαταρ μέλους
BLACKSUN
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 14:07
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ, ΕΥΒΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό BLACKSUN » 30 Μάιος 2008, 14:42

ΜΟΛΙΣ ΤΣΕΚΑΡΑ ΤΟ SITE ΤΗΣ HYUNDAI.....
ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ TCS ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΟΝΤΕΛΟ ...
Άβαταρ μέλους
BLACKSUN
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 14:07
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ, ΕΥΒΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό tucson2.0lt » 30 Μάιος 2008, 15:18

Ακου να δεις τι μ@@@@ κανανε!Τωρα το ακουω πρωτη φορα απο σενα οτι αφαιρεσανε το tcs απο τον εξοπλισμο.Ουτε καν σην full εκδοση δεν το εχουν(τωρα κοιταξα το site).Αυτο που σου λενε για το οτι δεν τραβαει και φταιει το tcs απλα δεν στεκει!Εγω οταν το απενεργοποιω δεν παρατηρω καμια διαφορα ως προς το τραβηγμα!Παντως βοηθαει πολυ σε μερικες καταστασεις.
Και κατι αλλο..εσενα τι διαστασεις εχουν τα λαστιχα σου?Ρωταω γιατι ξερω οτι οι νεες εισαγωγες εδω και 1,5-2 χρονια ερχονται με λαστιχα 235-60(και το δικο σου 235-60 πρεπει να εχει).Αλλα στο site γραφουν 215-65 το οποιο ισχυει για τα παλαιοτερα tucson οπως και το δικο μου.

Υ.Γ Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω γα ποιο λογο αφαιρεσανε τελειως το tcs απο ολες τις εκδοσεις :? ...εξαλλου ειχε κουμπακι για το βγαλεις οff αμα ηθελες και ετσι δεν εκοβε απο τις δυνατοτητες του αμαξιου ειδικα στο off-road.
Άβαταρ μέλους
tucson2.0lt
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: 17 Απρ 2006, 16:32

Δημοσίευσηαπό tucsonarios » 30 Μάιος 2008, 15:52

συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες τελικά αυτά.και χωρίς τουσουσου μια χαρά θα είσαι με το καινούριο αυτοκίνητο σου,άντε με γεια.εμένα φοράει από την μαμά του 235/60/16 κουμο ελαστικά.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tucsonarios
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 20 Μάιος 2008, 19:02
Τοποθεσία: Larissa

Δημοσίευσηαπό BLACKSUN » 30 Μάιος 2008, 16:01

ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΚΟΣΤΟΣ ΙΣΩΣ ... ΤΟ ΜΟΝΟ ΛΟΓΙΚΟ, ΤΙ ΝΑ ΠΩ .... ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ (ΛΑΥΡΙΟΥ-ΧΑΛΑΝΔΡΙ) ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ ΑΠ' ΟΤΙ ΛΕΝΕ, ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΕΓΓΡΑΦΟ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΕΣ ΛΕΝΕ, ΑΛΛΑ ΑΛΛΟΙ ΔΕ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΑΝ, ΑΛΛΟΙ ΔΕ ΤΟ ΕΙΔΑΝ .....
ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ "ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ" ....

ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΔΕ, ΠΟΥ ΑΠ' ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΗΡΘΑΝ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕ, ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ TCS, ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΚΑΙ 3000 ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΕΡΓΙΑ .... ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΠΩΣ ΤΑ ΕΒΓΑΛΑΝ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΠΡΟΟΘΗΣΑΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙ .... ΤΟ ΧΑΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ....

ΠΑΝΤΩΣ ΦΊΛΕ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗ ΣΚΈΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ..............
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΉΣΕΙ ΤΟ 4Χ4 Η ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΦΡΕΝΟ ΙΣΩΣ ΣΕ ΚΆΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ....

ΤΩΡΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΕ ΦΑΣΗ ΑΥΤΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ ... ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΩ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΌ ΜΟΥ ΤΗ ΣΚΈΨΗ ...... ΤΙ ΜΑΛΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ TCS, ΤΙ ΜΑΛΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΌ ΤΟ TCS !!!!!!! XA XA XA XA

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΩ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝΕ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗ ΣΠΑΣΟΥΝ ΣΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ 24 ΩΡΕΣ ....... ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ .....

ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΉΣ, ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ..... 2 ΗΜΕΡΕΣ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΘΑ ΤΟ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΩ ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ .......

ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΟΛΙΣ ΔΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ......
Άβαταρ μέλους
BLACKSUN
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 14:07
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ, ΕΥΒΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό BLACKSUN » 30 Μάιος 2008, 16:04

ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΚΟΥΜΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ........
Άβαταρ μέλους
BLACKSUN
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 14:07
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ, ΕΥΒΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό BLACKSUN » 30 Μάιος 2008, 16:11

ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΟ ΜΠΑΜΠΑ (ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ) ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ (ΚΑΜΙΑΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ), ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΡΟΟΘΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΤΟΥ, ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΑΤΣΑΛΑ .........
Α!!!!! ΑΛΛΑΞΕ ΑΥΤΟ Ε????? ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ..... ΤΣΤΣΤΣ ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΚΟΡΕΑΤΕΣ ....... !!!!!
ΤΟ ΚΑΚΟ ΦΙΛΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΑ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ...... ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΘΛΗΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΙΣΜΟΎ !!!!
ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΑ ........

ΜΙΑ ΣΤΙΒΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ..... ΜΟΥΡΛΙΑ !!!!!!!!!!!

ΤΙ ΝΑ ΠΩ, ΑΣ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΠΟΥΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ (ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΧΡΥΣΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ)
Άβαταρ μέλους
BLACKSUN
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 14:07
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ, ΕΥΒΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό tucson2.0lt » 30 Μάιος 2008, 18:06

Τωρα οτι εγινε εγινε...εχω την περιεργια να δω αν αυτο εγινε μονο μονο στην Ελλαδα ή και στην Ευρωπη.Παντως αφαιρεσανε ενα σημαντικο εξαρτημα απο τον εξοπλισμο του(αλλοι περιμενανε να του προσθεσουν στον εξοπλισμο και ESP ενω αυτοι εβγαλαν και το βασικο TCS, τι να πει κανεις???.)Aλλα δεν εγινε καμια μειωση τιμης τωρα που βγαλανε το TCS ,οσο ειχε πριν τοσο εχει και τωρα.Απο οτι καταλαβαινω αυτη η αλλαγη εγινε τωρα προσφατα και ουτε οι ιδιοι στη Hyundai Ελλας δεν ξερανε(δεν ειχαν ενημερωθει) και για αυτο ακουγες αυτες τις αρλουμπες.
Τελος παντων τωρα κοιταξε να χαρεις το αμαξι και μην σκεφτεσαι το TCS.Και σε τελικη αναλυση για να σε βοηθησω να το ξεχασεις δεν θα σκεφτεσαι τωρα να απενεργοποιω το tcs?να το ενεργοποιησω?και αν κολλησω?και αλλα τετοια.χαχα.
Άβαταρ μέλους
tucson2.0lt
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: 17 Απρ 2006, 16:32

Δημοσίευσηαπό BLACKSUN » 30 Μάιος 2008, 18:29

ΕΤΣΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ... ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ !!!!!
ΘΑ ΦΡΟΝΤΙΣΩ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΩ ....
ΑΠ' ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΠΟ ....

....ΟΠΟΤΕ..... ΑΣ ΕΙΝΑΙ !!!
Άβαταρ μέλους
BLACKSUN
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 14:07
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ, ΕΥΒΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό tucson2.0lt » 30 Μάιος 2008, 18:39

Nα σου πω να προσεξεις μιας που ειναι καινουριο το αμαξι,αν το aircondition ψυχει καλα.Εχει τυχει σε μενα οπως και σε μερικους γνωστους μου να μην εχει σταγονα φρεον απο το εργοστασιο.Φυσικα το συμπληρωσαν στο συνεργειο χωρις καμια χρεωση και τωρα ολα οκ.
Άβαταρ μέλους
tucson2.0lt
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: 17 Απρ 2006, 16:32

Δημοσίευσηαπό BLACKSUN » 30 Μάιος 2008, 19:25

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ "ΠΑΓΩΝΕΙ" ΚΑΝΟΝΙΚΑ
Άβαταρ μέλους
BLACKSUN
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 14:07
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ, ΕΥΒΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό tucson2.0lt » 30 Μάιος 2008, 20:28

E τοτε εισαι οκ!Εμενα ουτε καν ελαχιστα δεν δροσιζε...
Άβαταρ μέλους
tucson2.0lt
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: 17 Απρ 2006, 16:32

Δημοσίευσηαπό leonidas » 30 Μάιος 2008, 22:55

Καλωσήρθες στο βασίλειο του Δάβαρη. Από τέτοια... έχουν δει πολλά τα μάτια μας. Κι εγώ όταν παρήγγειλα την βασική έκδοση του σλοβάκικου Sportage ο πωλητής μου είχε πει ότι "βεβαίως έχει TCS". "Μα στο site δεν το έχει στον εξοπλισμό" του έλεγα. "Όχι, όχι είμαι βέβαιος πως έχει" απαντούσε το μοσχάρι.

Και πού να σου εμφανίσει και κανένα πρόβλημα, να πρέπει να τσακωθείς για την εγγύηση. Εκεί να δεις γλέντια.
Άβαταρ μέλους
leonidas
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 14 Μαρ 2008, 11:46
Τοποθεσία: Πικέρμι

Δημοσίευσηαπό tucson2.0lt » 31 Μάιος 2008, 02:10

leonidas έγραψε:Καλωσήρθες στο βασίλειο του Δάβαρη. Από τέτοια... έχουν δει πολλά τα μάτια μας. Κι εγώ όταν παρήγγειλα την βασική έκδοση του σλοβάκικου Sportage ο πωλητής μου είχε πει ότι "βεβαίως έχει TCS". "Μα στο site δεν το έχει στον εξοπλισμό" του έλεγα. "Όχι, όχι είμαι βέβαιος πως έχει" απαντούσε το μοσχάρι.

Και πού να σου εμφανίσει και κανένα πρόβλημα, να πρέπει να τσακωθείς για την εγγύηση. Εκεί να δεις γλέντια.


Mα καλα αυτη ειναι η δουλεια τους!!Να ξερουν απέξω τον εξοπλισμο των αυτοκινητων που πουλανε.Και αυτο ακομη βαριουνται να κανουν!
Καλα στο θεμα εγγυησης πρεπει να σου τυχει κατι τρανταχτο για να στο αλλαξουν χωρις αντιρρηση στην εγγυηση.Τωρα αν εχεις κατι διαροουλες κατι ηχους κτλ πρεπει να δωσεις μαχη για να καταλαβουν και να τους αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας!
Ευτυχως που το tucson δεν θελει να επισκεπτεται συχνα το συνεργειο!:D
Άβαταρ μέλους
tucson2.0lt
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: 17 Απρ 2006, 16:32

Δημοσίευσηαπό BLACKSUN » 31 Μάιος 2008, 08:51

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΔΑΒΑΡΗΣ Η ΣΑΡΑΚΑΚΗΣ Η VW Η AUDI ..... (ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ)... Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΔΙΩΧΝΑΝ ΜΗ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑΣΤΙΚΟ ERROR ΠΟΥ ΕΒΓΑΖΕ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ ΕΝΑ Α6, ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΝ ΕΔΙΩΞΑΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ, ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΤΟ ΘΕΙΚΟ ...... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ, ΜΆΛΛΟΝ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΠΟΖΙΤΟ ΤΗΣ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΕΙΝΑΙ !!!!!!!!!!!!!???????!!!!!!!!!!!!!! ΞΑΝΑ ΕΛΑ ...............................................

ΡΕ ΓΑΜΩ ΤΟ ΜΟΥ .... ΕΝΤΑΞΕΙ .... ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΖΟΜΑΡΑ(*) ΣΤΟ ΤΕΠΟΖΙΤΟ ΑΣΧΕΤΗ, ΧΩΡΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΡΟΛΟ Η ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΌΤΗΤΑ ........ ΑΛΛΑ. Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ "ΧΤΥΠΑΕΙ" ΣΤΟ ΚΑΥΣΙΜΟ, ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΚΑΤΑ .... ΕΒΑΖΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΙΨΙΟ ΜΟΥ ΜΕΣΑ 12 ΜΗΝΩΝ ......
ΕΛΑ ΜΩΡΕ
ΣΙΓΑ
ΕΝΤΑΞΕΙ
ΔΕ ΒΑΡΙΕΣΕ
ΜΕ ΤΟΥΣ ΒΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ .......
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ .... Α Δ Ι Α Φ Ο Ρ Ι Α ΜΕ Η Μ Ι Μ Α Θ Ε Ι Α ..........


(*)ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΓΡΑΦΑ ΕΧΘΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΙΣΩΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΦΟΡΤΩΝΟΥΝ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ, ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ .......
ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ ΤΣΙΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΤΑ "ΧΩΝΟΥΝ" ΟΠΟΥ ΒΡΟΥΝ .... ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΗ ΞΕΡΟΝΤΑΣ, Η ΜΗΝ ΕΧΟΝΤΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΕΣ ΕΚΔΟΧΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ, Η ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΝ ΙΣΩΣ (ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΝ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΕΣ ΕΚΔΟΧΕΣ) .....

ΠΑΝΤΩΣ ΟΙ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΦΑΊΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΜΑΘΕΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ....

ΙΣΩΣ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ, ΟΙ ΑΓΓΛΟΙ Η ΟΙ ΙΑΠΩΝΕΣ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ, ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΕΙ
.... ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙΞΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ, ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΣΜΟ. ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΤΟ "ΘΕΜΑ" ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΤΡΟΠΟ .... ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ "ΠΑΙΖΟΥΜΕ" ΟΤΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ "ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ" ΜΕ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ...........

ΑΦΟΥ ΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΠΕΤΥΧΕ !!!!!!!!!!!!

ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΙΟΨΗΦΊΑ, ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ .... ΑΣΤΑ ....
ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΥΣ ΦΩΣΤΗΡΕΣ, ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΗ ΑΝΤΊΛΗΨΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟΥΣ.

ΤΩΡΑ ... ΑΝ ΒΓΑΛΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΔΕΧΤΟΥΝ ΘΑ ΔΟΥΜΕ .....
ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ....

ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ HANKOOK OPTIMO A406 235 60 16 - 10 ΚΟΡΕΑΤΙΚΑ.


ΠΑΝΤΩΣ .... ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ .....
ΚΑΛΟ ΤΟ SERVIS ΓΕΝΙΚΑ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ....
ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ 25, ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ "ΓΛΕΝΤΙΑ" ...
.... ΚΑΛΟΠΕΡΝΑΜΕ, ΚΑΛΟΠΕΡΝΑΜΕ .......
Άβαταρ μέλους
BLACKSUN
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 14:07
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ, ΕΥΒΟΙΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Kia & Hyundai

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες