Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Τι λάδια;;;;

Δημοσίευσηαπό ZooL » 27 Σεπ 2007, 12:30

SKARTOS έγραψε:Όχι ρέ παιδιά και 1400 €, για μιά ανάρτηση "φάντασμα"...

Συμφωνώ κι εγώ πως κάτι δεν δένει και τόσο καλά σ'αυτή την ιστορία...

Ιδού τα δικά μου συμπεράσματα:
Πριν κάποιο καιρό είχα διαβάσει στο hellasjeepclub γι'αυτή την ανάρτηση - άλλοι την λένε KML και άλλοι KLM ("κου-λου-μου"). Μετά διασταύρωσα κάποιες πληροφορίες κι από άλλα fora (και από εδώ μέσα νομίζω), όπου κάποιος, κάπου (δεν θυμάμαι ακριβώς), ανέφερε και ένα site, το http://www.kml.gr.
Το οποίο site (μέσα στο οποίο δεν υπάρχουν πουθενά στοιχεία επικοινωνίας, τηλέφωνα, διευθύνσεις, τίποτα...) φέρεται να είναι της εταιρίας που φέρεται να κατασκευάζει τα αμορτισέρ /ελατήρια, τα οποία φέρεται να βάζει το μαγαζί Jeepers (Γ.Σαββίδης - Δ.Καλακίδης) στην περιβόητη πλέον ανάρτηση εκ Θεσσαλονίκης - εκεί κατέληξα εγώ τουλάχιστον.

Μέχρι εδώ, όλα αυτά για μένα σημαίνουν από ανοργανωσιά, επαγγελματισμό της πλάκας, κλπ μέχρι φάρσα, πιθανή απάτη, κλπ. (προσωπική άποψη).

Αυτό που με μπερδεύει είναι ότι σε σχετικό post μου στο hellasjeepclub, μου απάντησε ένα από τα τακτικά παιδιά εκεί (Modus: "παρε τηλ τον Δημητρακη να στα πει για τη κου λου μου! www.jeepers.gr").
Και με μπερδεύει γιατί, όσο να'ναι, δίνει ένα στοιχείο αξιοπιστίας (credibility) στην όλη ιστορία - που από την άλλη όμως είναι μάλλον και το μοναδικό...

Εκτός κι αν πάλι, έχουν συνεννοηθεί εκεί πάνω τα καρντάσια για να κάνουν πλάκα σ'εμάς εδώ τους "χαμουτζήδες", τι άλλο να πω... (*)

Χ.

(*): παρακαλώ μη βρεθεί κανείς να πει ότι ανοίγω έριδες μεταξύ βορρά-νότου - άλλωστε κι εγώ βορειοελλαδίτικη καταγωγή έχω...

'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 27 Σεπ 2007, 12:59

Vasdaris πρεπει να μας πεις ποσο τα εβαλες τελικα, και τι εβαλες γιατι η λυση που προτινεις οντως ειναι ακριβη. Τα Παιδια το εψαξαν και δεν συμφωνουν.
The effort measures!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό vasdaris » 27 Σεπ 2007, 16:41

Παιδιά, εγώ ήμουν έτοιμος τότε να βάλω ΟΜΕ για να μην έχω προβλήματα κτλ Είχα ψάξει και το FankenLift αλλά δεν ήθελα να μπλέξω με εισαγωγές κτλ.

Να πω κάτι. εγώ εκεί κάνω τα service μου και είμαι γενικά ικανοποιημένος. Τα παιδιά ξέρουν πολύ καλά να "φτιάχνουν" jeep. Το ότι δεν απάντησαν στο τηλέφωνο αμέσως σημαινει ότι υπήρχε δουλειά στο συνεργείο μάλλον. Τίποτε παραπάνω. Ετσι κι αλλιώς εγώ ούτε μιζες παίρνω ούτε τίποτα τέτοιο. για να τους υπερασπιστώ.

Μην ξεχνάμε ότι και το FrankenLift είναι κάτι αντίστοιχο με τη λύση KML. Εκεί απλά τα μεγέθη (και τα κόστη) είναι πολύ διαφορετικά! Το ίδιο και το forum που σπονσοράρει το FrankenLift Μη νομίζετε ότι αυτοί που κάνουν το FrankenLift είναι καμμιά εταιριάκλα (για τα δεδομένα της Αμερικής)!!

Τέλος πάντων. Ο SKARTOS κι εγώ τότε είχαμε μια κουβεντούλα και θυμάται πολύ καλά την ιστορία... Οντως υπήρχε η παρανόηση με το ARB.

Εγώ σήμερα και μετά απο χρήση 1 έτος όπου κάθε μέρα κάνω 100Χλμ και απο αυτά κάποια καθημερινά είναι Off είμαι ικανοποιημένος.

Το αυτοκίνητο το αισθάνομαι πολύ δεμένο και σταθερό στην άσφαλτο. Δεν έχει "καθήσει" η ανάρτηση ενώ εκτός θα έλεγα ότι είναι παρα πολύ καλή για απλές διαδρομές (σε σχέση με τη μαμα) ενώ δεν χάνει σε άρθρωση και ασφάλεια στα νεροφαγώματα.

Συνολικά είναι μια καλή λύση η οποία δεν μου έχει βγάλει κανένα πρόβλημα και με έχει κάνει να αισθάνομαι απείρως καλύτερα στην άσφαλτο και πολύ καλύτερα (λόγω ύψους) στο χώμα. Αποστάτες δεν έχω βάλει γιατί φοβόμουν προβλήματα μελλοντικά.

Ο Δημήτρης έχει KJ και ότι "πουλάει" πρώτα το έχει δοκιμάσει στο δικό του. Μέσα σε αυτά είναι η SkyJacker & OME.

Πάντως έχω την εντύπωση ότι εγώ τα είχα πάρει περισυ πιο φτηνά. Κάπου εαν ψάξετε θα βρείτε και τα παλιότερα άρθρα μου.
Άβαταρ μέλους
vasdaris
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 09:43

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 27 Σεπ 2007, 17:14

Φίλε μου vasdaris, δέν αντιλέγω ότι μπορεί να είναι καλή η ανάρτηση (έτσι και αλλιώς, οτιδήποτε άλλο βάλεις εκτός απο τα μαμά, θα είναι απείρως καλύτερα :lol: ), αλλά μου κάνει εντύπωση, ότι μπήκα στο site που μας έδωσες, και βρήκα μιά εταιρεία να διαφημίζει ένα προιόν χωρίς να εξηγεί ακριβώς τί είναι. Μπαίνω μετά στο jeepers, και βλέπω ένα post να "θάβει " τά SJ και ΟΜΕ (χωρίς να εξηγεί το λόγο), και να εκθειάζει μία ανάρτηση άγνωστη. Εμένα προσωπικά αυτή η τακτική μου θυμίζει λίγο το "όπου δέν φτάνουμε, φτύνουμε". Μπορεί να είναι καλή - χρυσή, αλλά δέν μας λέει τί είναι. Και στη συνέχεια (για να σου πώ και την γνώμη μου), δέν θα εμπιστευόμουν ένα συνεργείο που θα μου ψήλωνε το αμάξι, και ειδικά μπροστά δέν θα μου έβαζε bump-stops, γιατί τάχα δέν χρειάζονται. Όπως δεν θα εμπιστευόμουν ένα συνεργείο, που θα μου έλεγε, ότι βάζοντας κομπρεσσεράκι αέρα στο μπροστινό αμορτισέρ, θα πάρω ύψος. Γι'αυτό συζητάμε εδώ μέσα, και λέμε τη γνώμη μας, σε θέματα που μπορούμε να έχουμε άποψη, για να μήν μας πιάνουν γενικά "κώτσους".
Όσον αφορά το frankenlift, έχεις απόλυτο δίκιο. Ηεταιρεία που το προμηθεύει δέν είναι και απο τίς μεγαλύτερες τής Αμερικής, όπως επίσης, έχει κάνει ένα πάντρεμα αξεσουάρ, και σου λέει αυτό είναι. Απο τήν άλλη όμως σου δίνει στοιχεία, ότι το πακέτο περιλαμβάνει αυτό και αυτό και αυτό, μέχρι και την τελευταία βίδα, όπως επισης σου λέει και ακριβώς πόσο ύψος θα πάρεις. Και όλα αυτά με εγγύηση και δοκιμασμένα.
Τέλος, θέλω να καταλάβεις, ότι δέν στη λέμε, επειδή πρότεινες κάτι. Απλά κουβέντα κάνουμε. :wink: :wink:
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό ZooL » 27 Σεπ 2007, 20:51

Ok, ανακεφαλαίωσις για την κου-λου-μου λοιπόν:

Μειον:
Δεν υπάρχει (μέχρι στιγμής τουλάχιστον) καμιάς μορφής "τεκμηρίωση", ώστε να ξέρει κανείς τι ακριβώς περιλαμβάνει το kit, τι ακριβώς αγοράζεις τέλος πάντων.
Αντίθετα, υπάρχουν διάφορες "ασάφειες" (πχ. το ανεκδιήγητο site www.kml.gr), που υποχρεώνουν τον άσχετο (όπως εγώ) να μπαίνει σε υποψίες σχετικά με την σοβαρότητα της όλης υπόθεσης.

Συν:
Yπάρχει τουλάχιστον ένας κάτοχός της από εδώ μέσα, που δηλώνει ότι είναι συνολικά ικανοποιημένος από την ανάρτηση, περιγράφοντας με λεπτομέρειες την εμπειρία του - ευχαριστούμε φίλε vasdaris.

Τα €1.400 της τιμής δεν θα τα έβαζα απαραίτητα στα μείον, αφού αντικειμενικά δεν απέχουν και πολύ από μια Skyjacker πχ. (η οποία, αν δεν κάνω λάθος, πρέπει να έρχεται γύρω στα €1.200).

Απο την άλλη όμως η Frankenlift κάνει $960 στην Αμερική, δηλαδή €680 (το Frankenlift II Premium Kit, με τα ΟΜΕ πίσω).
Όσο και να πάνε τα μεταφορικά, όσο και να πάει το τελωνείο, πάνω από €1.500 δεν νομίζω πως θα βγει τελικά... (*)

X.

(*) ακόμη να μου απαντήσουν στο email πάντως, με την ερώτηση αν στέλνουν Ευρώπη και πόσο μπορεί να κοστίζει αυτό...

'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 27 Σεπ 2007, 22:29

Εγώ στο τηλέφωνο μίλησα με τον Δημητράκη και μου τα είπε αυτά...
ακόμα έχω κάποιες απορίες όμως. όταν τον ρώτησα τι αμορτισερ και τι ελατήρια βάζουν , μου απάντησε ότι είναι αρκετά καλά και τα πίσω έχουν εξωτερικό καζανάκι!!! αυτοί έχουν βρει τον μαγικό τρόπο να βάζουν το ελατήριο σε τέτοια θέση που ότι και να κάνεις δεν ακουμπάει στο μπαλάκι!!! καλά, όλοι οι άλλοι τόσο μ@λ@κες είναι και το βάζουν λάθος...? και εμένα μου είπε ότι στο δικό του KJ έχει δοκιμάσει SkyJacker και την πέταξε αμέσως... ( αν είναι έτσι , ασ μου πει που την πέταξε να πάω να την πάρω lol ). και που το ξέρω εγώ ότι την έβαλε και την πέταξε? και τι έγινε που την έχει δοκιμάσει και στο δικό του...? και εγώ μπορεί να το πετάξω στην θάλασσα, θα το κάνει και αυτός γιατί θα είναι δοκιμασμένο? δηλαδή μας λέει ο τύπος έχω κάνει μια πατέντα, την έχω τσεκάρει στο δικό μου, έχω δώσει πιστοποίηση μόνος μου στον εαυτό μου , δεν σας λέω τι πράγματα περιλαμβάνει και σας την πουλάω όσο θέλω....
σχετικά με το συνεργείο, γιατί ξεκίνησε σαν εξουσιοδοτημένο και μετά συνέχισε ως ανεξάρτητο?
Τελευταία επεξεργασία από vaggelis και 03 Οκτ 2007, 18:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 27 Σεπ 2007, 22:39

ZooL έγραψε:Απο την άλλη όμως η Frankenlift κάνει $960 στην Αμερική, δηλαδή €680 (το Frankenlift II Premium Kit, με τα ΟΜΕ πίσω).
Όσο και να πάνε τα μεταφορικά, όσο και να πάει το τελωνείο, πάνω από €1.500 δεν νομίζω πως θα βγει τελικά...


να σου πω περίπου πόσο θα πάει....
$960 + περίπου $250 ως το πολύ $300 μεταφορικά. σύνολο $1260 ή € 893
βάλε και max 27% ( 19% φπα + 7-8% τελωνείο) € 241

συνολικά € 1134

άσε που υπάρχουν και διάφορα κόλπα πχ μπορείς να κάνεις υποτιμολόγιση, να πεις ότι είναι εξαρτήματα για γεωργικό μηχάνημα... έχω παράδειγμα φίλου που έφερε ROTREX (κομπρέσορας) σαν ανταλλακτικό για σόμπα πετρελαίου και δεν έδωσε ούτε ένα ευρώ τελωνείο ή φπα!!!!
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 03 Οκτ 2007, 17:53

Γιά όσους ενδιαφέρονται, υπαρχει έτοιμο κίτ για 2.5'', μαζί με τα upper control arms
http://jeepinbyal.com/detail.aspx?ID=3
Έχω τήν εντύπωση, πώς η τιμή είναι καλή, για κάποιον που μπορεί να το φέρει μόνος του.
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 03 Οκτ 2007, 18:18

Αυτό Γρηγόρη είναι μια SkyJacker ( σαν την δικιά σου ) + 2 πάνω ψαλίδια?
Τα ψαλίδια αυτά από αντοχή τι λένε?

οι φωτογραφίες καλές?
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 03 Οκτ 2007, 18:29

Βαγγέλη, τίς φωτό δέν τίς έχω κατεβάσει ακόμα :oops: :oops: :oops: :)
Αυτό, είναι ακριβώς σάν το δικό μου, μόνο που το δίνουν πακέτο μαζί με τα ψαλίδια. Αυτά θέλω να παραγγείλω απο το εξωτερικό για να μήν αλλάζω συνέχεια τα μαμίσια. Έχουν κατασκευαστεί ειδικά για αυτό το σκοπό, για να μήν βρίσκουν δηλαδή πάνω στό ελατήριο και σπάνε. Επίσης είναι και γρασσαριζόμενα :lol: :lol:
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό ZooL » 03 Οκτ 2007, 18:58

Να 'μαι κι εγώ :)

Εκ πρώτης όψεως, η Frankenlift έχει το πλεονέκτημα ότι το πάνω τμήμα της, εκεί όπου παίρνει το bump stop, είναι σχεδιασμένο έτσι ώστε να "δουλεύει" ακόμη και με τα εργοστασιακά μπράτσα - και ειδικά μετά από λίγο καιρό, όταν το όλο σύστημα "καθεται" λίγο, δουλεύει (λέει) καλύτερα.

Παρ' όλα αυτά, στα fora στην Αμερική γράφουν ότι μπράτσα του All J τ' αξίζουν τα λεφτά τους, ακόμη και αν είσαι Frankenlifted, γιατί επιτρέπουν ακόμη καλύτερη άρθρωση στο γόνατο και αποφορτίζουν κατά κάποιο τρόπο την λειτουργία των ball-joints, προστετεύοντας τα.

Έτσι, παρά τη διαφορά τιμής ($150 περισσότερα), εγώ προσωπικά πάω για Frankenlift + All J's Upper Arms. Στην παρούσα φάση το ψάχνω με τους Αμερικάνους για τα μεταφορικά - και προσπαθώ να "χωρέσω" στον προϋπολογισμό και τα έξτρα λεφτά για τα μπράτσα ;)

'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 03 Οκτ 2007, 22:09

ZooL έγραψε:Να 'μαι κι εγώ :)

Εκ πρώτης όψεως, η Frankenlift έχει το πλεονέκτημα ότι το πάνω τμήμα της, εκεί όπου παίρνει το bump stop, είναι σχεδιασμένο έτσι ώστε να "δουλεύει" ακόμη και με τα εργοστασιακά μπράτσα - και ειδικά μετά από λίγο καιρό, όταν το όλο σύστημα "καθεται" λίγο, δουλεύει (λέει) καλύτερα.

Παρ' όλα αυτά, στα fora στην Αμερική γράφουν ότι μπράτσα του All J τ' αξίζουν τα λεφτά τους, ακόμη και αν είσαι Frankenlifted, γιατί επιτρέπουν ακόμη καλύτερη άρθρωση στο γόνατο και αποφορτίζουν κατά κάποιο τρόπο την λειτουργία των ball-joints, προστετεύοντας τα.

Έτσι, παρά τη διαφορά τιμής ($150 περισσότερα), εγώ προσωπικά πάω για Frankenlift + All J's Upper Arms. Στην παρούσα φάση το ψάχνω με τους Αμερικάνους για τα μεταφορικά - και προσπαθώ να "χωρέσω" στον προϋπολογισμό και τα έξτρα λεφτά για τα μπράτσα ;)


Ωραίος :wink: :wink: :wink:
Τί σου λένε οι αμερικάνοι γιά τα μεταφορικά??? Πόσο περίπου θα φτάσουν???
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό ZooL » 03 Οκτ 2007, 22:28

Με UPS μου είπαν πως τα υπολογιζουν σε περίπου $500... :oops:

Μου έχουν συστήσει όμως μια εταιρία που φέρνει γενικά τέτοιου είδους πράγματα στην ευρώπη (http://www.pleinairinc.com/) - περιμένω να δω κι αυτοί τι θα μου πούνε.

Το σημαντικότερο πάντως κόστος, φοβάμαι πως θα είναι αυτό του εκτελωνισμού... Θα δείξει...

Χ.

'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06

Δημοσίευσηαπό vasdaris » 04 Οκτ 2007, 09:24

@SKARTOS
Δεν έχω την εντύπωση ότι "μου τη λέτε" ;) Να βοηθήσω προσπαθώ. τη Skyjacker του "Δημητράκη" την είχα δεί όπως και τα OME που είχε βάλει γιατί μέχρι να ψηλώσω έψαξα αρκετό καιρό. Μάλιστα τα είχα οδηγήσει κιόλας για να τα δοκιμάσω... Στα OME κουνούσε σαν βάρκα σε κάποιες φάσεις...

Δεν έφερα απο Αμερική το Frankenlift λόγω του ότι εάν κάτι πάει στραβά, όλοι θα πετάνε το μπαλάκι στους Αμερικάνους ενώ εδώ ξέρω ότι με την παραμικρή στραβή, είμαι οκ. Θα του την φέρω στο κεφάλι.

Συμφωνώ ότι το marketing στην περίπτωσή της KML είναι ψιλοάθλιο!

Τέλος πάντων. Πιθανότατα εαν ήμουν εκτός Θεσσαλονίκης, μάλλον δεν θα τα έβαζα. Επέλεξα τη λύση λόγω υποστήριξης και εγγύησης μιας που είναι έτσι κι αλλιώς το συνεργείο μου. Οσο για τα αμορτισέρ που θα ρυθμίζονταν με τον αέρα δεν θέλω να πιστέψω προς το παρόν ότι ήταν κάτι που έγινε επίτηδες αλλά μάλλον απο λάθος εκτίμηση τους. Εαν επαναληφθεί κάτι ανάλογο βέβαια τότε θα αλλάξω κι εγώ στάση...

Τελικά αυτό που μένει πάντως είναι ότι με βεβαιότητα το ψήλωμα μέχρι 2.5'' είναι κάτι που αλλάζει και βελτιώνει ριζικά το KJ. Just Do it!
Άβαταρ μέλους
vasdaris
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 09:43

Δημοσίευσηαπό COSTAR » 20 Νοέμ 2007, 00:28

Καλησπερα και απο μενα παιδια.

Εχει δοκιμασει κανεις τα Pennzoil??

PENNZOIL PLATINUM 5W50 100% SYNTHETIC (MADE IN USA)

TRY IT !!!!!!!!
COSTAR HELLAS
ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΩΝ JEEP
www.costar.gr
Άβαταρ μέλους
COSTAR
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 29 Ιαν 2005, 14:04
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 24 επισκέπτες