Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ανταλλακτικο απο Αμερικη !!

ανταλλακτικο απο Αμερικη !!

Δημοσίευσηαπό yannis24 » 14 Σεπ 2009, 14:10

ακουστε τι επαθα και θαυμαστε για μια ακομη φορα την Ελληνικη αντιπροσωπεια της κατα τ'αλλα αγαπημενης μας μαρκας....

Στο Grand μοντελλο 2002 το τελευταιο μηνα μου ειχε χαλασει ο μοχλος των φλας....
Δεν επαιζε το αριστερο φλας καθολου.....για να αναψει επρεπε να κανω μια "συνδυασμενη" κινηση με τα αλαρμ και να το πετυχω.....τον τελευταιο καιρο μαλιστα ουτε αυτο γινοτανε οποτε δεν ειχα καθολου αριστερο φλας....
ολα τα αλλα μπλιμπλικια και φωτα που εει πανω ο μοχλος επαιζαν κανονικα..(φωτα, δεξι φλας, προβολεις....κτλ )

μετα και απο αρκετο ψαξιμο με τον μηχανικο μου , μου συνεστησε να παρω τηλεφωνο την JEEP στην Γλυφαδα να παραγειλω εναν ....
αφου περιμενα κανενα 30λεπτο στο τηλεφωνο καποιος αξιωθηκε να απαντησει και μου ειπε οτι το ανταλακτικο που θελω κανει €170 + ΦΠΑ....και παραδοση σε κανα μηνα ( ετσι ειπε !!) γιατι δεν το εχει ετοιμοπαραδωτο !!

εφαγα λιγο το πρωτο σοκ και το επομενο βημα μου : e-bay !!
το ανταλακτικο εβρεθει λοιπον ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ απο Αμερικη στα €62 ΜΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ παρακαλω και το περιμενω μεσα στην εβδομαδα.....

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ !!! στο 1/3 της τιμης !!!
Άβαταρ μέλους
yannis24
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: 13 Ιαν 2006, 12:02
Τοποθεσία: athens

ανταλλακτικο απο Αμερικη !!

Δημοσίευσηαπό GIANNAGGELOS » 16 Σεπ 2009, 02:36

καλησπερα... το δευετρο κοντο Galloper που πηραμε παρυσι τετοια εποχη ειχε το "σοβαρο προβλημα" δεν δουλευαν καθολυ φλας και αλαρμ μετα αποπολυ παιξιμο με διακοπτες συνδιαστηκα και οι δυο μαζι διακοπτες, ειδαμε οτι κατι γινετε, βγαζουμε παοτο αλλο τον διακοπτη τον αλαρμ και τελικα ηταν αυτο... μετα απολιγους μηνες χαλασε και στο αλλο... ο πρωην ιδιακτητης μας ειπε για μεγαλοκοστος και οτι ηθελε καποια παλκετα αλλαγη, ετσι του χανε πει..!

σε περιτωηι που συνεχισει το προβλημα, κοιτα μηπως φταει ο διακοτης των αλαρμ ή καποιο ρελε ή κατι τετοιο.!! αν δεν κρατιεσαι κοιτα το πριν σου ρθει η παραγγελεια ετσι για το γαμωτο..!
Άβαταρ μέλους
GIANNAGGELOS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2007, 12:36
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ ΠΑΛΛΗΝΗ


Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες