Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Wrangler 2.5 μοντ: 2001 - Προβλημα με A/C

Δημοσίευσηαπό Jugulator » 08 Αύγ 2008, 10:51

Eίπα και εγώ....τόσο θράσος ;
Κατά τα λοιπά ισχύει ότι είπαν οι προλαλήσαντες . Ψάξε ρωτώντας να βρεις ένα "καλό" συνεργείο που να κατέχει τα συγκεκριμένα αυτοκίνητα και μακριά από αντιπροσωπεία . Αυτές είναι μόνο να πουλάνε και τίποτε άλλο. Εντάξει όχι όλες ,αλλά είναι πολλές οι προβληματικές γαι τις οποίες ακούγονται συνεχώς παράπονα .
Άβαταρ μέλους
Jugulator
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2004, 12:43
Τοποθεσία: Βέροια

Δημοσίευσηαπό PanY » 08 Αύγ 2008, 12:39

Μηπως θα μπορουσαμε τουλαχιστον να στειλουμε ενα μηνυμα (αφου πρωτα συντονιστουμε και μπορεσουμε να μαζεψουμε οσες περισσοτερες "υπογραφες" γινεται) στην μαμα εταιρεια στην Αμερικη αναφεροντας ολα αυτα τα κωμικοΤΡΑΓΙΚΑ συμβαινουν με τον εδω αντιπροσωπο? Οχι πως θα αλλαζε κατι απ τη μια μερα στην αλλη αλλα τουλαχιστον θα βλεπαμε την αντιδραση της εταιρειας σε μια συλλογικη προσπαθεια και οχι απλα σε μεμονομενα παραπονα.

Ευσεβεις ποθοι ε...?

Λεω εγω τωρα...
'06 Wrangler TJ 4.0

Jeep και πάλι Jeep αλλά... Δεν είμαστε "Αμερικανακια"!!!
Άβαταρ μέλους
PanY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 21:40
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 08 Αύγ 2008, 12:53

Πολυ καλη κινηση...αν μπορεσουμε και συντονιστουμε, νομιζω κατι θα καταφερουμε.
The effort measures!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό PanY » 08 Αύγ 2008, 14:51

Μερα 5η

Τελικα η εβαπορετα πρεσσαριστηκε και δεν εχει διαρροη. Τους ειπα να αλλαξουν ολυς τους συνδεσμους και τα μαρκουτσια μιας και το καναμε καινουριο κι ελπιζω να μπορεσω να το παρω την Δευτερα και [-o<
'06 Wrangler TJ 4.0

Jeep και πάλι Jeep αλλά... Δεν είμαστε "Αμερικανακια"!!!
Άβαταρ μέλους
PanY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 21:40
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό kostas_renegade » 08 Αύγ 2008, 16:12

Αρα Παναγιώτη ποιο ηταν το πρόβλημα? κανένα ρακορ που εχανε? ενωση?σωληνάκι? τι ρωτάω και εγω τωρα ε? χαχαχα...τι να πει κανεις...ας λυθει το θέμα και παρακάλα να ειναι..μακρύς ο δρόμος προς το επόμενο πρόβλημα.. :P
04 KJ Renegade 3.7L Black Clear
Άβαταρ μέλους
kostas_renegade
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 11 Σεπ 2007, 18:54

Δημοσίευσηαπό PanY » 08 Αύγ 2008, 16:59

Το προβλημα? εχεχεχεχε... Ε μαλλον θα ειχε ξελασκαρει κανενα ρακορακι... εχεχεχεχε... Ε οκ, 1000 ευρω για ενα ρακορακι δεν ειναι και υπερβολικο ποσο, ε αμιγκος? εχεχεχεχε (<---- γελαει και κλαιει ταυτοχρονα)

Προσοχη εν τω μεταξυ χρειαζεται και στο κωλοχαρτο που σου δινουν κατα την παραλαβει στην πισω πλευρα του οποιου και αναφερονται καποιοι οροι που ειναι πραγματικα για κλαματα... οπως πχ "Ανταλλακτικα δεν επιστρεφονται μετα την τοποθετηση τους στο αυτοκινητο". Που σημαινει πως δεν εχω την δυνατοτητα να τους πω, βαλτε το κομπρεσσερ στο...

...ραφι απ τη στιγμη που δεν εφταιγε αυτο και αφαιρεστε 600 ευρουλακια.

Δεν πειραζει, πληρωνουμε και μαθαινουμε. Ας το φτιαξουν τωρα (ελπιζω δηλαδη) και αν με ξαναδουν να με χεσουν...
Άβαταρ μέλους
PanY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 21:40
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό ZooL » 08 Αύγ 2008, 19:20

PanY έγραψε:Μηπως θα μπορουσαμε τουλαχιστον να στειλουμε ενα μηνυμα (αφου πρωτα συντονιστουμε και μπορεσουμε να μαζεψουμε οσες περισσοτερες "υπογραφες" γινεται) στην μαμα εταιρεια στην Αμερικη αναφεροντας ολα αυτα τα κωμικοΤΡΑΓΙΚΑ συμβαινουν με τον εδω αντιπροσωπο? Οχι πως θα αλλαζε κατι απ τη μια μερα στην αλλη αλλα τουλαχιστον θα βλεπαμε την αντιδραση της εταιρειας σε μια συλλογικη προσπαθεια και οχι απλα σε μεμονομενα παραπονα.

Το έγραψα και νωρίτερα στην κουβέντα: σίγουρα πρέπει να γίνει κάποια παρόμοια κίνηση.

Για να μην γίνουμε όμως "γραφικοί", θα πρέπει να είμαστε καλά οργανωμένοι εξ αρχής.

Προτείνω να ξεκινήσει πρώτα μια κουβέντα για το ποια θα ήταν τα επιδιωκόμενα αποτελέσματα από μια τέτοια κίνηση, να γίνει παράλληλα μια καταγραφή ενός ικανού αριθμού τεκμηριωμένων περιστατικών και να δούμε στη συνέχεια που και πως θα απευθυνθούμε.

Γενικά, όσο πιο σοβαρά κινηθούμε, τόσο πιο σοβαρά θα μας πάρουν.

Χ.

'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06

Δημοσίευσηαπό ermis1975 » 08 Αύγ 2008, 19:25

Το θέμα είναι τις δοκιμές να τις κάνουν χωρίς να επιβαρύνουν το πελάτη. Αν νομίζει κάποιος οτι φταίει κάτι, ας το βάλει, να δεί αν είναι οκ και αν όχι να το βγάλει και να μη το αναφέρει καθόλου στο πελάτη! Το πάς για να σου φτιάξουν κάτι, αν δηλ σου πούν οτι έχει σπάσει πχ 1 ψυγείο και τελικά έφταιγε ένα λαστιχάκι... εσύ φταίς!?... Θέλει απο την αρχή εξήγηση το πράγμα...απότι φαίνεται! Και μετά καταγγελίες... (αν και πρέπει να αποφεύγονται).
Επίσης η αντιπροσωπεία στην Ελλάδα βλέπω οτι τουλάχιστον στην Αττική έχει 3-4 εξουδιοδοτημένα (τα 3 νομίζω δικά της)..?.. Που σημαίνει οτι για να ισχύει η εγγύησή σου (όσοι το πήραν καινούριο) είναι υποχρεωμένοι να μην έχουν επιλογή (μιας και όλα είναι τις μαμάς εταιρίας).
Αν βέβαια δεν έχεις εγγύηση, πρέπει να ψάξεις για το ποιός ξέρει το αμάξι, και ποιός το προσέχει στο service κλπ. Γιατί όλα μετράνε, και δεν είναι όλοι "λεφτάδες" που έχουν jeep...!
Άβαταρ μέλους
ermis1975
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: 18 Μάιος 2008, 10:34

Δημοσίευσηαπό PanY » 08 Αύγ 2008, 19:44

ZooL έγραψε:Γενικά, όσο πιο σοβαρά κινηθούμε, τόσο πιο σοβαρά θα μας πάρουν.


Συμφωνω απολυτα αμιγκο!
Άβαταρ μέλους
PanY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 21:40
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό haritak » 08 Αύγ 2008, 21:08

Just for the record:

Σε μοντέλο του 2001, 2.4 είχαμε το ίδιο πρόβλημα. Εδώ το επίσημο service νόμιζε ότι τους κάναμε πλάκα γιατί το aircondition δούλευε στην αρχή και μετά το δροσερό αεράκι τέλος. Μας έλεγαν ότι όταν πετύχει μία θερμοκρασία τότε σταματάει. Τώρα πως είναι δυνατόν να σταματάει όταν είναι ρυθμιζμένο στο φουλ και μέσα στο αμάξι σκάει ο τζίτζικας; Τεσπα, μια, δυο τρεις τελικά έγινε φασαρία, το αμάξι ήταν μέσα στην εγγύηση και τους ζητήσαμε να βάλουν άλλο aircondition. Το έκαναν και τελείωσε η ιστορία.
haritak
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό PanY » 13 Αύγ 2008, 12:25

Μερα 9η? 10η? (Εχω χασει το λογαριασμο...)

Ακομα το αυτοκινητο "δενεται" μετα την αφαιρεση της εβαπορετας για ελεγχο και μαλλον σημερα θα το παραλαβω (απ οτι μου ειπαν στη χθεσινη μας επικοινωνια). Τηλεφωνο δε μου χουν κανει ακομα βεβαια αλλα οσο ζω ελπιζω. Δεν ξερω βεβαια αν θα μου το χουν φτιαξει αλλα τουλαχιστον προσευχομαι να παρω το αυτοκινητο για να κανω καμια βολτα κι ας ειμαι και με βενταλια.
'06 Wrangler TJ 4.0

Jeep και πάλι Jeep αλλά... Δεν είμαστε "Αμερικανακια"!!!
Άβαταρ μέλους
PanY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 21:40
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό PanY » 13 Αύγ 2008, 15:57

Αλλη μια μερα περασε και τα ψεματα διαδεχονται το ενα το αλλο. Φυσικα και δεν με πηρε κανεις τηλεφωνο παρολο που επικοινωνησα εγω ο ιδιος μαζι τους σημερα το πρωι και η απαντηση του ανευθυνο-υπευθυνου ηταν πως το μεσημερακι θα βαλουμε φρεον, θα το τεσταρουμε και θα το παρετε.

Με πολυ, μα παρα πολυ μεγαλη επιεικεια...

ΕΙΣΤΕ ΜΕΓΑΛΟΙ ΞΕΦΤΙΛΕΣ ΚΥΡΙΟΙ ΤΗΣ CHRYSLER-JEEP HELLAS... MA ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΙ ΞΕΦΤΙΛΕΣ!!!!

Με εγκαρδιους χαιρετισμους

Παναγιωτης Υ.

Τηλ: 6932491129

(Ναι, αυτος ο μ@λ@κ@ς που σας εμπιστευτηκε το αυτοκινητο του, ενα Wrangler 2.4 limited με πινακιδα ΖΗΟ6351 και του εχετε βγαλει τη Παναγια για να το φτιαξετε... Aλλα δεν φταιτε εσεις... Εγω φταιω που δεν το πηγα σε κανεναν ποδηλατά να μου φουσκωσει και τα λαστιχα)
Άβαταρ μέλους
PanY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 21:40
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 13 Αύγ 2008, 17:17

Φιλε εχεις πεσει σε μαλακες! Τοσες μερες, ουτε μηχανη να κατεβαζανε..!
- Παντως καποιο "λακο εχει η φαβα". Τοσες μερες τι στο διαολο κανουνε! Για πονηρεψου λιγο, και αγριεψε γιατι παρατραβηξε...
The effort measures!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό PanY » 13 Αύγ 2008, 17:27

Mετα απ αυτο και σε περιπτωση που δεν ειχα αναγκη απο φραγκα, εκεινο που τους επρεπε ηταν να τους βαλω να τα αλλαξουν ΟΛΑ... Απο μηχανη, μεχρι HardTop (κι ας μην εχει γρατζουνια), λεβιε ταχυτητων, μεχρι πατακια...ΟΛΑ, να του βαλουν και οτι εξτρα εχουν στο κωλομπακαλικο τους και μετα να τους ελεγα... ωραια, τωρα βαλτε το και στον κωλο σας και πειτε μου, δουλευει το Α/C? Οχι πως με νοιαζει αλλα για να μου φυγει η απορια γιατι το αυτοκινητο δεν θα ρθω να το παρω...

Ετσι για το γαμωτο...
'06 Wrangler TJ 4.0

Jeep και πάλι Jeep αλλά... Δεν είμαστε "Αμερικανακια"!!!
Άβαταρ μέλους
PanY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 21:40
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό ilka71 » 13 Αύγ 2008, 21:59

μυτας στο καλαμακι και μπονος στην ηλιουπολη.πηγαινε για να βρεις την υγειά σου....
Άβαταρ μέλους
ilka71
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 13 Μαρ 2008, 20:59

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 12 επισκέπτες