Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

jeep WRANGLER

jeep WRANGLER

Δημοσίευσηαπό Pasalimani » 12 Απρ 2007, 23:02

geia sas paidia eimai neos sti parea,kai neos odigos jeep.den eixa pote jeep kai den kserw kai kanenan pou na exei opote elpizw sti voitheia sas stis apories mou xazes kai mh.
agorasa ena wrangler metaxeirismeno apo tin antiprosopeia prin apo 2 mines.tou 05 me 17000 xlm.
apories:
1)ta lastixa mou otan strivw tsirizoun para poly,einai fysiologiko ayto?pira stin antiproswpeia nai mou leei ola ta jeep to kanoun ayto.egw den exei tyxei n akousw kanena allo pantws san to diko mou.
2) otan vazw deytera ti niwthw san na koumpwnei,san na kanei ena gkap,enan ixo telospanton.mono me ti deytera mou symvainei ayto.normal einai ayto?
3) kai to pio sovaro pou paratirisa stis pisw rodes mou: http://www.imagewoof.com/view_image/20c ... C00691.JPG
http://www.imagewoof.com/view_image/7c6 ... C00692.JPG san skouria mou kanei,einai fysiologiko ayto to pragma?
Άβαταρ μέλους
Pasalimani
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 12 Απρ 2007, 22:48
Τοποθεσία: peiraias

jeep WRANGLER

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 13 Απρ 2007, 02:43

1) Μήπως στρίβεις γιούρια ??? . Δεν πρέπει να ξεχνάς ότι αυτό το αμάξι δεν είναι Ι.Χ.
2) Μήπως αλλάζεις σπασμένη την πρώτη όταν στο κάνει αυτό ???
3) Σκουριά είναι μην δίνεις σημασία !!!
Δύο πράγματα ειναι απέραντα : η βλακεία ορισμένων ανθρώπων και το σύμπαν - για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος....."Αϊνστάιν".
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

jeep WRANGLER

Δημοσίευσηαπό m.misk(j)is » 13 Απρ 2007, 11:02

Συμφονώ με mplizolas!
Στο Ν 3 ομως, δεν θα έπρεπε μετά από 2 μήνες να έχει πατηθεί η σκουριά?
Μήπως οι φωτο ειναι με το που αγοράστηκε το όχημα?
KJ 2004 3.7 Extreme Sport
WH 2009 3.0 crd Overland
Άβαταρ μέλους
m.misk(j)is
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 359
Εγγραφή: 22 Δεκ 2006, 10:49
Τοποθεσία: Αργυρούπολη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Pasalimani » 13 Απρ 2007, 12:18

δεν στριβω γιουργια και ποτε δεν στριβω αποτομα με ταχυτητα,αλλα και σταματημενος αν παω να παρω μια στροφη(οχι αναστροφη) 90 μοιρες ας πουμε,τσιριζουνε.
τι εννοεις την αλλαζω σπασμενη?
οι φωτο ειναι απο χτες το βραδυ,και του εχω κανει 3000χλμ απο τοτε που το πηρα.τι μπορει να συμβει με τη σκουρια?
Άβαταρ μέλους
Pasalimani
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 12 Απρ 2007, 22:48
Τοποθεσία: peiraias

Δημοσίευσηαπό yiannos_wrangler » 23 Απρ 2007, 14:05

1. Τι ελαστικά φοράς; γενικά τα Mud και τα All-Terain να ξέρεις ότι κάνουν πιο πολύ θόρυβο από τα κανονικά. Δεν πιστεύω να στρίβεις στην άσφαλτο με 4Χ4; Το Wrangler δεν έχει ουσιαστικά κεντρικό διαφορικό αλλά αλυσίδα που κατανέμει μόνιμα 50-50 μπρος πισω. Γενικά μην οδηγάς σε στεγνή άσφαλτο με 4Χ4.
2. Το κάνει και σε εμένα όταν βάζω την δευτέρα αφού έχω τελικώσει την πρώτη (΄τέρμα γκάζι). Αν στο κάνει συνεχώς να πας να το δεις με γιατί μπορεί να θες σετ ντεπραγιάζ ή να διορθωθεί ο συγχρονισμός.
3. Σκουριά ανάλογη είχα και εγώ στο καπάκι του ταμπούρου. Έβγαλα την ρόδα, το έτριψα και το έβαψα (αστάρι+χρωμα) ασημένιο για να δείχνει πιο ωραίο. Έκτοτε (πριν 3 χρόνια...) δεν έχω πρόβλημα. Αλλού να σε ανησυχήσει η σκουριά. Το αμάξι το είδες από κάτω πριν το αγοράσεις;
Άβαταρ μέλους
yiannos_wrangler
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 23 Ιαν 2007, 13:53


Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες