Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Owner's manual για Kawasaki KLR 650

Συζητήσεις, tips, συμβουλές και άλλα!

Owner's manual για Kawasaki KLR 650

Δημοσίευσηαπό panopapa » 02 Ιουν 2007, 16:44

Παιδιά καλημέρα είμαι νέος χρήστης του site αλλά 27 χρόνια μοτοσικλετιστής. Έχω αλλάξει μέχρι σήμερα πολλές μοτοσικλέτες καινούργιες και μεταχειρισμένες αλλά αυτό μου συνέβη για πρώτη και ελπίζω και τελευταία φορά. Χθές λοιπόν (1-6-2007) παρέλαβα από το κατάστημα του Κ.Βύνιου στην Καλλιθέα την καινούργια μου μοτοσικλέτα μία Kawasaki KLR 650. Όπως ήταν φυσικό για μία καινούργια μοτοσικλέτα ζήτησα και το εγχειρίδιο χρήσης της (Owner's manual), όμως όπως με πληροφόρησε ο παραπάνω πωλητής η επίσημη αντιπροσωπεία της Kawasaki TEOMOTO A.E. ΔΕΝ ΔΙΑΘΕΤΕΙ OWNER'S MANUAL για την μοτοσικλέτα μου πράγμα το οποίο εκτός από απαράδεκτο είναι και παράνομο. Μάλιστα ο πωλητής μου ανακοίνωσε μετά από σχετική διαμαρτυρία ότι η αντιπροσωπεία είπε να...πάρω τηλέφωνο αν θέλω κάποιες πληροφορίες για την καινούργια μοτοσικλέτα μου!!! Ως δικαιολογία προέβαλαν το ότι η συγκεκριμένη μοτοσικλέτα είναι σε προσφορά λες και μου την χάρισαν (με τα παρελκόμενα έφθασε τις 5.500 ευρώ περίπου). Επιπλέον το χαρτί της εγγύησης δεν μου το παρέδωσαν μαζί με την μοτοσικλέτα αλλά μου είπαν να περάσω μετά από 15 ημέρες να το παραλάβω από το κατάστημα πώλησης. Απόλυτη δηλαδή εξυπηρέτηση και συνέπεια. Έχω στείλει στην "ΤΕΟΜΟΤΟ Α.Ε." δύο mail μέχρι στιγμής και ακόμη περιμένω απάντηση. Αυτά προς πληροφόρηση όλων των φίλων του site και για να καταλάβουμε όλοι πως μία κακή αντιπροσωπεία δυσφημεί ένα κατά τα άλλα καλό προϊόν. Παρακαλώ λοιπόν όποιον έχει το owner's manual του Kawasaki KLR 650 να μου το προμηθεύσει ή να μου πει κάποιος που μπορώ να το βρώ. Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
panopapa
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 08:56

Owner

Δημοσίευσηαπό klri » 03 Ιουν 2007, 22:42

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ KLR-650 ΤΟ 2004 ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΚΑΙ MANUAL ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ.ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΛΑΒΗ Ο ΘΕΟΧΑΡΑΚΗΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜANUAL ΓΙΑ ΤΟ KLR.ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΙΣΟΣ Ο ΠΑΠΠΑΣΠΥΡΟΥ.ΕΝΑ SITE ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ www.dual-star.com ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΤΗΣ ΕΓΓΙΗΣΗΣ ΝΑ ΣΤΟ ΣΦΡΑΓΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΣ ΣΤΟ ΘΕΟΧΑΡΑΚΗ.ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΛΗ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΗΣΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΛΑ ΣΕ ΑΣΦΑΛΤΟ ΚΑΙ ΧΩΜΑ.ΚΑΛΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ
Άβαταρ μέλους
klri
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 14 Μαρ 2006, 22:50


Επιστροφή στο Moto Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες