Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Εεεεε... κάποιοι το παρακάνανε!

Συζητήσεις, tips, συμβουλές και άλλα!

Εεεεε... κάποιοι το παρακάνανε!

Δημοσίευσηαπό superspy » 29 Σεπ 2008, 20:21

Βρε ΄σεις....

Ο Leipsippos πήγε στο Αμέρικα για να σπουδάσει. Και κάπου εκεί του την πέσαμε ΟΛΟΙ να μας στέλνει πράγματα.
Μερικοί όμως δεν έχουν το θεό τους και τον έχουν σκίσει.

Δεν είναι δυνατόν να θέλουν κάποιοι, να ψάχνει να τους βρίσκει τα πράγματα γιατί κάτι άκουσαν ότι εκεί στο Αμέρικα έχει, να τον βάζουν να πληρώνει από την τσέπη του για την αγορά και την αποστολή και μετά να τον φεσσόνουν και από πάνω. Και είναι ακόμα περισσότερο κρίμα και ντροπή γιατί αυτοί που τον φεσσώνουν μπορούν να τα αγοράσουν και μόνοι τους τα πράγματα.


Για σκέψου να σε παίρνει ο κάθε γνωστός και άγνωστος πχ από την Αμερική, να σε στέλνει να βρεις το καλό λάδι στην Καλαμάτα (γιατί εσύ που είσαι στην Ελλάδα είσαι πιο κοντά) να το αγοράζεις με τα χρήματα σου να δίνεις και για την αποστολή και μετά ο άλλος να σε ξεχνάει!

Είναι δυνατόν να του ζητάμε να αγοράζει τα πράγματα αυτός για την πάρτη μας; Ακόμα και αν θα του δώσουμε μετά τα χρήματα.





Σκέφτομαι ότι αν θα έπρεπε να ζητήσω εξυπηρέτηση (που θα του χρωστάω έτσι και αλλιώς μεγάλη χάρη) θα έβαζα τον κώλο μου κάτω και θα έψαχνα να βρώ εγώ τι ακριβώς θέλω. Σίγουρα δε θα τον έβαζα αυτόν να ψάχνει.

Μετά αφού βρω αυτό που θέλω, θα φροντίσω να το αγοράσω χωρίς να τον μπλέξω (έχει άλλες δουλειές να κάνει όχι να ασχολείται με μένα τον άσχετο) και μετά επίσης θα φροντίσω να παραδοθεί στην πόρτα του ενώ θα είχα ήδη καταθεσει το απαραίτητο χρήμα για την αποστολή και κάτι παραπάνω!
Στο κάτω κάτω χάρη θα μου έκανε και αν ήταν παραπάνω θα μου τα επέστρεφε όταν θα βγαίναμε για φαγητό όταν θα γύριζε.

Αν δεν είχα κάρτα, δεν ήξερα αγγλικά ή αν είμαι γενικά προβληματικός δεν θα του φορτωνόμουνα!



Αλλά αντί για το πιο πάνω λογικό, μερικοί τον τάραξαν στο καψόνι.

Βρες αυτό, δες αν είναι καλό και πάρτο μου.
Μπας και μπορείς να πάς να το δείς (300 μίλια μακριά!!!!).
Πίεσε για καλή τιμή.
Στείλτο μου αυρίο.
Δεν έχω κάρτα.
Δε μιλάω αγγλικά.
Δε ξέρω τι μου γίνεται.


Αλλά ακόμα και έτσι είναι ξεφτίλα κάποιοι να έχουν παραλάβει εδώ και αρκετό καιρό και να χρωστάνε ακόμα.

Και όταν έκανε μια κίνηση να πει κάτι σε άλλο forum που του χρωστάνε (οχι στο Off-Road.gr) πρώτα του την είπανε και μετά του σβήσανε και το μήνυμα γιατί δεν ήταν politically correct.

Τέλος, άλλο μια χάρη μια φορά το χρόνο (και να δούμε) και άλλο κάθε τρεις και λίγο, τράβα στο ταχυδρομείο....

Τα λέω λάθος;
Τελευταία επεξεργασία από superspy και 30 Σεπ 2008, 01:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Εεεεε... κάποιοι το παρακάνανε!

Δημοσίευσηαπό man300 » 29 Σεπ 2008, 20:38

eho zisi paromia empiria |+1000
Άβαταρ μέλους
man300
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2007, 20:51
Τοποθεσία: Χαλκιδικη

Εεεεε... κάποιοι το παρακάνανε!

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 30 Σεπ 2008, 14:00

Μια χαρά τα λές.
Οχι τίποτα άλλο,αλλά την πληρώνουν τώρα και όσοι είναι "εντάξει" στις δοσοληψίες τους.
Οσοι χρωστάνε..να ΤΣΑΚΙΣΤΟΥΝ να ξεχρεώσουν...."οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους".!!!
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό geco » 30 Σεπ 2008, 16:32

ΑΝΕΚΔΟΤΟ

Σε ένα μοναστήρι με καθολικούς μοναχούς (καπουτσίνους) πέφτει από σεισμό ένας τοίχος και σκοτώνει 8 από αυτούς!

Ανεβαίνουν λοιπόν οι ψυχές τους στα ουράνια και παρουσιάζονται στον Άγιο Πέτρο στην είσοδο του Παράδεισου.

-Μισό λεπτό να συνεννοηθώ με ... την Διεύθυνση! Τους εξηγεί εκείνος.
-Κύριε, λέει, φέρανε 8 καπουτσίνους!
-Λοιπόν, αυτός που τους παράγγειλε να πάει να ... πληρώσει !!!


Έτσι είναι και σε αυτή την περίπτωση:

Ισχύει η "Αρχή των καπουτσίνων" !!!
Ένας στο χώμα - χιλιάδες στον αγώνα !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Δημοσίευσηαπό superspy » 30 Σεπ 2008, 23:27

geco έγραψε:...
-Λοιπόν, αυτός που τους παράγγειλε να πάει να ... πληρώσει !!!
...


Στου κουφού την πόρτα.... πάρ' την πόρτα και φύγε.... :angry7:
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 30 Σεπ 2008, 23:44

Ειναι και αλλα στη μεση... απλα κατανταει κουραστικο να καθεσαι να κυνηγας για 100 ευρω τον καθε ηρωα θεατρου σκιων, ειναι και μερικοι που την εχουν δει κοζα νοστρα και απειλουν γιατι τους χαλαω λεει την πιατσα! Το ακουσα και αυτο! Ελεος, δηλαδη απο μια μπλουζα 30 euro περιμενουν να ζησουν;
Τεσπα, οσοι πληρωσαν-πληρωσαν, αλλιως μπηκαν στη μαυρη λιστα και των υπολοιπων τα πραγματα βγαινουν στο σφυρι απο αυριο! Μερικοι ουτε καν φανηκαν να τα παραλαβουν! Μιλαμε εχω να τα βαλω με Νοτιοαφρικανους εδω περα! :D :D :D
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 01 Οκτ 2008, 08:29

Δυστηχώς όταν μπαίνει το γ@μημένο το χρήμα στην μέση...οι φιλίες και όλα πάνε κατά διαόλου.
Αντι να λένε μερικοί ευχαριστώ στον Γιώργο για το τρέξιμο που έριξε για την πάρτη τους,του την λένε και από πάνω.!!
Τι να πείς...ο καθένας κρίνετε από τις πράξεις του.!!
Γιώργο ευχαριστώ πολύ για τα τουλάχιστον 500ευρώ που γλύτωσα χάρις σε σένα.!!!
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Η τεράστια Κοινωνική Σημασία των Βλακών εν τω Συγχρονω Βιω

Δημοσίευσηαπό superspy » 01 Οκτ 2008, 09:26

Από: http://www.phys.uoa.gr/~nektar/arts/pro ... idiots.htm

....
11. Η ηθική τέλος σχέσις μεταξύ βλακός και επιτηδείου η απατεωνος ειναι απροσδοκήτως διάφορός της ην εκλαμβάνει συνήθως η «κοινη γνώμη».

Ο συνήθης κοινωνικός άνθρωπος θεωρεί τον επιτήδειον και τον απατεώνα ως ανηθίκους μέν, αλλ’ ως υποδιαιρέσεις του ευφυούς.

Όλως το αντίθετον όμως συμβαίνει: ο επιτήδειος και ο απατεων είναι ακριβώς υποδιαιρέσεις του βλακός.

Και ιδού πως.
Ειπομεν ανωτέρω οτι η πονηρία, εκτος εαν ειναι μέσον αμύνης των ευφυων ουχι κατα των βλακων αλλα κατα της πονηρίας των, αποτελει φυσικην ιδιότητα των βλακων και δη φυσικην συνέπειαν του γεγονότος, οτι, λόγω ατροφίας του νοητικου των μηχανισμου, αποτελει αυτη την μόνην αμυναν αυτων κατα πάσης εξωθεν επιθέσεως.

Απο της διαπιστώσεως της αληθείας ταύτης μέχρι της ακολούθου αληθείας υπάρχει εv και μόνον βημα: οτι μόνον ο πνευματικως ανάπηρος εχει ανάγκην της επιτηδειότητος και της απάτης δια να προωθηθη η να επικρατήση.

Ουδεις ανθρωπος αξίας eχει ανάγκην να γίνη επιτήδειος η απατεών.

Η καθημερινη κοινωνικη πειρα διδάσκει οτι τα επίθετα ταυτα ουδέποτε κατώρθωσαν να «κολλήσουν» εις ανθρώπους πραγματικης αξίας, οι οποιοι, εαν υπηρξαν μισητοί, εχαρακτηρίσθησαν ισως ως «κακοί», ως «καταχθόνιοι», ως «γόητες», ως «τορπιλληταί» η ως «λιβελλογράφοι», ουδέποτε ομως ως επιτήδειοι η απατεωνες, και οταν ακόμη υπηρξαν συντηρητικοι εις τας σχέσεις των μετα των λοιπων ανθρώπων και κατώρθωσαν πάντοτε να προωθηθουν η να επικρατήσουν.

Απόλυτος εσωτερικη συνέπεια της πνευματικης αναπηρίας του βλακος ειναι αλλως τε οχι μόνον η αγελαία του τάσις, οχι μόνον η προώθησίς του «πλάτην με πλάτην» με την λεγεωνα των ομοίων του, οχι μόνον η προσφυγη εις τα ευτελέστερα μέσα της επιτηδειότητος, την ελλειψιν αντιθέτου γνώμης, την προσφοραν ευκόλων και ανηθίκων εκδουλεύσεων και την κολακείαν, αλλα και η συστηματικη αποφυγη πάσης συγκρούσεως και πάσης μάχης.

Και οταν ακόμη ο βλάξ, υπο την μορφην του επιτηδείου η του απατεωνος, εξαναγκασθη να δώση μάχην, θα δώση αυτην δια των πνευματικως ευκολοτέρων και συνεπως των ανηθικωτέρων «οπλων»: του ψεύδους, της διαστροφης, της ρaδιουργίας και της συκοφαντίας.

Εξ ου επεται το ακλόνητον δόγμα: και η ανηθικότης ειναι αποκλειστικον προνόμιον των βλακων
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!


Επιστροφή στο Moto Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 11 επισκέπτες

cron