Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Stratego 6: Θεραπεία Σ.Ε.Α.Λ., με Ναυμαχία στο Πανταβρέχει.

Στερεά Ελλάδα, Αττική, Πελοπόνησσος, Κρήτη και νησιά Αιγαίου

Stratego 6: Θεραπεία Σ.Ε.Α.Λ., με Ναυμαχία στο Πανταβρέχει.

Δημοσίευσηαπό blackchris » 30 Αύγ 2004, 13:13

Αγαπητοί συν-strateg -ιτες, έχω δυστυχώς να σας ανακοινώσω κάτι σοβαρό για την υγείας μου (εκτός απο την χρόνια σχιζοφρένια), μια και μόλις παρέλαβα τα αποτελέσματα των εξετάσεων.
Ομάδα διακεκριμένων επιστημόνων που με εξέτασαν αποφάνθηκαν ομόφωνα το εξής: πάσχω απο Σ.Ε.Α.Λ. (Σύνδρομο Επίκτητης Ανεπάρκειας Λάσπης), ασθένεια που παρουσιάζεται τα καλοκαίρια με έντονα συμπτώματα την ανία (με υποτροπή σε κοπροσκυλία), καθώς και έντονη ξυνοπουλίαση με τσουγκράνα.

Το χειρότερο δε είναι ότι το Σ.Ε.Α.Λ. είναι μεταδοτικό !!!!!!

Οι γιατροί μου συνέστησαν άμεση εκστρατεία σε περιοχή μεγάλου υψομέτρου με μεγάλες εναλλαγές τοπίου το οποίο να συνδυάζει και διάσχιση φαραγγιού (ένα και ένα για την ξυνοπούλιαση)
Η επιτροπή υγείας εκφράζει φόβους ότι τα κρούσματα είναι πολλά γι΄αυτό προτείνω σε όλους εξέταση για Σ.Ε.Α.Λ., και αν το αποτέλεσμα είναι θετικό, εμπρός για την προτεινόμενη θεραπεία.

Κατόπιν αυτού προτείνω:
προορισμός Πανταβρέχει για άμεση θεραπεία το Σ/Κ 18 - 19 Σεπτεμβρίου,
διαμονή σε σκηνές (όσων αντέχει το παΐδι τους), με διαδρομή και πρόγραμμα, που θα αποφασίσουμε όλοι οι συμπάσχοντες (προαιρετική συμμετοχή σε ομαδική ψυχοθεραπεία στον χώρο κατασκήνωσης ), καθώς και εξερεύνησης του φαραγγιού μια και η εποχή είναι η καταλληλότερη.

Εμπρός ένδοξα μέλη του Stratego (και μη)δηλώστε την συμμετοχή σας πριν να είναι αργά !
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό vagelis » 30 Αύγ 2004, 14:25

Αντε καλο χειμωνα.
Επειδη και γω πασχω απο την ιδια αρωστια με τον μπλακκρις δηλωνω συμετοχη,και προτεινω να παμε απο ορεινη Ναυπακτια τωρα που εγινε και η γεφυρα και να γυρισουμε μεσω Βαρδουσιων,θα χορτασουμε χωμα που μας χρειαζετε μετα απο τοση θαλασοθεραπεια.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό blackchris » 30 Αύγ 2004, 15:09

vagelis έγραψε:Αντε καλο χειμωνα.
Επειδη και γω πασχω απο την ιδια αρωστια με τον μπλακκρις δηλωνω συμετοχη,και προτεινω να παμε απο ορεινη Ναυπακτια τωρα που εγινε και η γεφυρα και να γυρισουμε μεσω Βαρδουσιων,θα χορτασουμε χωμα που μας χρειαζετε μετα απο τοση θαλασοθεραπεια.


Ξέχασα να πω ότι ο Vagelis δεν δικαιούται να προτείνει διαδρομή γιατί είναι τιμωρημένος με 3 στερήσεις άποψης διαδρομής, γιατί την τελευταία φορά μας πήγε Πανταβρέχει μέσω Καππαδοκίας :evil: :evil: :evil:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό tazmania » 30 Αύγ 2004, 15:28

Άντε να ξεσκουριάσμουμε λιγάκι :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό taxideytis » 30 Αύγ 2004, 21:59

ειμαι και γω μέσα....Μια ημερομηνία και ώρα αναχώρησης? Λοιπές πιθανές λεπτομέρειες; :)
Άβαταρ μέλους
taxideytis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2003, 23:42
Τοποθεσία: menidi

Δημοσίευσηαπό tazmania » 31 Αύγ 2004, 09:56

Πληροφορίες θέλουν τον Άδωνη, να αρνείται πεισματικά να "χαραμίσει" το κορμί του στην φύση, αρνείται να κοιμίσει αυτό το θαύμα της φύσης μέσα σε μια σκηνή :shock:

Θα κάνουμε κάτι γι' αυτό;
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό teroulas » 31 Αύγ 2004, 11:11

Γιώργο μου δεν απαντώ στο ερώτημά σου, εκδηλώνω με αυτό το post το ενδιαφέρον μου για παρέα σας, δεν κατάφερα να μαζέψω τους υπόλοιπους για την μπουζουκοκατάσταση που σου είπα, όμως μάλλον θα έρθουμε κι εμείς... :D

θα σας το σιγουρέψω όσο πλησιάζουμε.

Θα μπορεί το terios ? Δεν το έχω πάει τετοια βόλτα από τότε που το πήρα :oops:
Βάλτε περισσότερες λεπτομέρειες.

Για τη σκηνή εμείς είμαστε ΟΚ.
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tazmania » 31 Αύγ 2004, 11:15

Σιγά που δεν μπορεί το Terios, εδώ θα έρθει ο Blackchris με το Vitara :twisted: :twisted: και θα κωλώσει το terios :twisted: :twisted:

Άντε να δούμε και τους υπόλοιπους :!:

Distouli :?: Tedouli :?: Format :?:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό teroulas » 31 Αύγ 2004, 11:55

tazmania έγραψε:Σιγά που δεν μπορεί το Terios, εδώ θα έρθει ο Blackchris με το Vitara :twisted: :twisted: και θα κωλώσει το terios :twisted: :twisted:


Τέτοια λέγε μου να μ' ανεβάζεις... :lol:
Εχεις θράσσος πάντως έτσι :?: :D :shock:

Θα τραβήξουμε και videaki για DVD με ήχο Dolby Digital. Θα τραβάει η προσωπική μου camera-woman...(Σύζυγος)
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό vagelis » 31 Αύγ 2004, 12:39

tazmania έγραψε:Πληροφορίες θέλουν τον Άδωνη, να αρνείται πεισματικά να "χαραμίσει" το κορμί του στην φύση, αρνείται να κοιμίσει αυτό το θαύμα της φύσης μέσα σε μια σκηνή :shock:

Θα κάνουμε κάτι γι' αυτό;


Προταση μου ειναι να παμε απο Ναυπακτο,Ανω χωρα,Αμπελακιωτισα,,Περδικοβρυση,Τενιτη λιμνη ευηνου,Ροσκα οπου ειναι και το Παντα βρεχει.
Λιγο πριν την Ροσκα εχει εναν ξενωνα για τον τεντουλη,δεν ξερω αν ειναι ανοικτος,αν οχι εχει πολλους στην Δομμνιστα που ειναι περιπου 30 χλμμ.απο Παντα βρεχει,κοιματε εκει και τον μαζευουμε φευγωντας γιατι ουτως η αλλως θα πρεπει να παρουμε βενζινη,δεν υπαρχει αλλου,κι'απο εκει Αμπλιανη, Κυριακοχωρι, Αργυρια,Κολοκυθια,Ανατολη,Δαφνη, Παυλιανη Αθηνα.
Απο εδω λεω να αναχωρησουμε Σαββατο πρωι(6-7 πμ)
Τι λετε κι'εσεις?
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό tazmania » 31 Αύγ 2004, 12:51

Εμείς δεν έχουμε πρόβλημα, έτσι κι αλλιώς σε σκηνή θα κοιμηθούμε. Να δούμε τι θα πει κι ο tedoulis, εάν θέλει να χάσει την φάση το βράδυ και το γλέντι :D
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό vagelis » 31 Αύγ 2004, 15:17

tazmania έγραψε:Εμείς δεν έχουμε πρόβλημα, έτσι κι αλλιώς σε σκηνή θα κοιμηθούμε. Να δούμε τι θα πει κι ο tedoulis, εάν θέλει να χάσει την φάση το βράδυ και το γλέντι :D


Γιωργο κανε κατι και ψηστονε,διαθετω και διπλο φουσκωτο στρωμα.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό blackchris » 31 Αύγ 2004, 18:15

taxideytis έγραψε:ειμαι και γω μέσα....Μια ημερομηνία και ώρα αναχώρησης? Λοιπές πιθανές λεπτομέρειες; :)


Σ/Κ 18 - 19 Σεπτεμβρίου αναχώρηση πρωί πριν λαλήσουν οι κοκόροι 5:30 - 06:00 γιατί είναι και μακριά και μικραίνει και η μέρα.
Στο πανταβρέχει όσοι θέλουμε θα μπούμε στο φαράγγι για εξερεύνηση μέχρι τους καταρράκτες, γύρω στην 1 ώρα πηγαινέλα, (απαραίτητα παπούτσια για βρέξιμο και όχι παντόφλες, και φυσικά μαγιό). Αυτή η εποχή για το φαράγγι είναι η ιδανική διότι τα νερά είναι χαμηλά.
Φυσικά πρέπει να έχεις σκηνή και λοιπό εξοπλισμό εκτός και αν θέλεις να μείνεις σε δωμάτιο με τα ΚΑΠΗ του stratego :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό vagelis » 31 Αύγ 2004, 18:21

blackchris έγραψε:
taxideytis έγραψε:ειμαι και γω μέσα....Μια ημερομηνία και ώρα αναχώρησης? Λοιπές πιθανές λεπτομέρειες; :)


Σ/Κ 18 - 19 Σεπτεμβρίου αναχώρηση πρωί πριν λαλήσουν οι κοκόροι 5:30 - 06:00 γιατί είναι και μακριά και μικραίνει και η μέρα.
Στο πανταβρέχει όσοι θέλουμε θα μπούμε στο φαράγγι για εξερεύνηση μέχρι τους καταρράκτες, γύρω στην 1 ώρα πηγαινέλα, (απαραίτητα παπούτσια για βρέξιμο και όχι παντόφλες, και φυσικά μαγιό). Αυτή η εποχή για το φαράγγι είναι η ιδανική διότι τα νερά είναι χαμηλά.
Φυσικά πρέπει να έχεις σκηνή και λοιπό εξοπλισμό εκτός και αν θέλεις να μείνεις σε δωμάτιο με τα ΚΑΠΗ του stratego :twisted:


Η αναχωρηση θα ειναι σε ωρα Ελλαδας η Αγγλιας?
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό blackchris » 31 Αύγ 2004, 18:27

teroulas έγραψε:Θα μπορεί το terios ? Δεν το έχω πάει τετοια βόλτα από τότε που το πήρα :oops:

Μην ανησυχείς αυτή την εποχή περνάει και ΙΧ, άλλωστε στην περιοχή υπάρχει και EXRESS SERVICE γι΄αυτό άλλωστε παίρνουμε μαζί και τον Tazmania (αν και απο την EXPESS τον απείλησαν ότι αν δεν πετάξει την μπουρού του, το NIVA δεν θα τον ξαναμαζέψουν).
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Επόμενο

Επιστροφή στο Κεντρική & Νότια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 22 επισκέπτες