Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Stratego 6: Θεραπεία Σ.Ε.Α.Λ., με Ναυμαχία στο Πανταβρέχει.

Στερεά Ελλάδα, Αττική, Πελοπόνησσος, Κρήτη και νησιά Αιγαίου

Δημοσίευσηαπό blackchris » 31 Αύγ 2004, 18:36

vagelis έγραψε:
blackchris έγραψε:
taxideytis έγραψε:ειμαι και γω μέσα....Μια ημερομηνία και ώρα αναχώρησης? Λοιπές πιθανές λεπτομέρειες; :)


Σ/Κ 18 - 19 Σεπτεμβρίου αναχώρηση πρωί πριν λαλήσουν οι κοκόροι 5:30 - 06:00 γιατί είναι και μακριά και μικραίνει και η μέρα.
Στο πανταβρέχει όσοι θέλουμε θα μπούμε στο φαράγγι για εξερεύνηση μέχρι τους καταρράκτες, γύρω στην 1 ώρα πηγαινέλα, (απαραίτητα παπούτσια για βρέξιμο και όχι παντόφλες, και φυσικά μαγιό). Αυτή η εποχή για το φαράγγι είναι η ιδανική διότι τα νερά είναι χαμηλά.
Φυσικά πρέπει να έχεις σκηνή και λοιπό εξοπλισμό εκτός και αν θέλεις να μείνεις σε δωμάτιο με τα ΚΑΠΗ του stratego :twisted:


Η αναχωρηση θα ειναι σε ωρα Ελλαδας η Αγγλιας?


Are you talking to me ? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό blackchris » 31 Αύγ 2004, 18:55

Αγαπητοί συν-strateg-ιτες να οργανωθούμε για να μην χάσουμε τον μπούσουλα, ως προς τους συμμετέχοντες.

1. Blackchris (ο κάπελας)
2. Vagelis (ο φαρμακοχέρις)
3. Tazmania (ο ποιο γρήγορος της Ευρώπης)
4. Dista (το κουρασμένο παλικάρι)
5. Tedos (ο Άδωνης) ?
6. Zipos (ο κούκος)
7. Denis (το μοτεράκι)
8. teroulas
9. taxideytis

Πιστεύω ότι ο συνήθης αριθμός των 10 αυτοκινήτων, είναι αρκετός ως προς τις συμμετοχές, για να μην καταλήξουμε αντί για εκδρομή, ορεινό μποτιλιάρισμα.
Οπότε περιμένουμε ακόμα μια συμμετοχή, εκτός και αν υπάρξουν ακυρώσεις.
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό tazmania » 01 Σεπ 2004, 04:33

blackchris έγραψε:..., εκτός και αν υπάρξουν ακυρώσεις.


Ναι, εγώ θέλω ν' ακυρώσω... την δική σου συμμετοχή :!: Έχω βαρεθεί να σε ξεκολλάμε συνέχεια και να μας την λες κι από πάνω :evil: :evil:
Αυτή την φορά, όμως, έχω βρει την λύσει. Θα σου δέσω ένα βαρέλι στο λαιμό - από αυτά που βάζεις τις μπόμπες που σερβίρεις στο καταγώγιο σου- και θα σε φουντάρω στον Πανταβρέχει να ησυχάσουμε :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tazmania » 01 Σεπ 2004, 20:13

vagelis έγραψε:Προταση μου ειναι να παμε απο Ναυπακτο,Ανω χωρα,Αμπελακιωτισα,,Περδικοβρυση,Τενιτη λιμνη ευηνου,Ροσκα οπου ειναι και το Παντα βρεχει.
Λιγο πριν την Ροσκα εχει εναν ξενωνα για τον τεντουλη,δεν ξερω αν ειναι ανοικτος,αν οχι εχει πολλους στην Δομμνιστα που ειναι περιπου 30 χλμμ.απο Παντα βρεχει,κοιματε εκει και τον μαζευουμε φευγωντας γιατι ουτως η αλλως θα πρεπει να παρουμε βενζινη,δεν υπαρχει αλλου,κι'απο εκει Αμπλιανη, Κυριακοχωρι, Αργυρια,Κολοκυθια,Ανατολη,Δαφνη, Παυλιανη Αθηνα.
Απο εδω λεω να αναχωρησουμε Σαββατο πρωι(6-7 πμ)
Τι λετε κι'εσεις?


Ο Άδωνης δεν σηκώνει κουβέντα για σκηνή και σαπούνια...εεεε λάθος αυτό είναι άλλο !!!

Θα πάει σε δωμάτιο και μάλιστα λεει ότι θα μας νοικιάζει...άκουσον - άκουσον... το μπάνιο για να βγάλει τα έξοδα :twisted:

Βαγγέλη, έχεις κανένα τηλέφωνο να μας δώσεις για να του κλείσουμε δωμάτιο;
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό taxideytis » 01 Σεπ 2004, 21:19

οκ, δεκτές οι προτάσεις σας..αλλωστε πρώτη μου εκδρομή μαζί σας οφείλω να προσαρμοσθώ...χμ..κανείς αναχώρηση Παρασκευή μεσημέρι; λεμε τώρα.... :)
Άβαταρ μέλους
taxideytis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2003, 23:42
Τοποθεσία: menidi

Δημοσίευσηαπό tazmania » 01 Σεπ 2004, 23:05

taxideytis έγραψε:οκ, δεκτές οι προτάσεις σας..αλλωστε πρώτη μου εκδρομή μαζί σας οφείλω να προσαρμοσθώ...χμ..κανείς αναχώρηση Παρασκευή μεσημέρι; λεμε τώρα.... :)


Δουλεύουμε Κώστα μου.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Tedos(Aδωνις) » 02 Σεπ 2004, 06:52

Οχι δεν θα κανω κανενα σχολιο......τι εχω τραβηξει για να καταφερω ν α ξαναμπω στη σελιδα.....αυτα θα τα μαθετε εν καιρω..... :twisted: :twisted: :twisted: Μη νομιζετε ομως οτι δεν σας βλεπω που μου το εχετε κανει το Stratego παιδικη χαρα!!! :twisted: :twisted: :twisted: Ενα δικλινο στο πρωτο τραπεζι πιστα παρακαλω και γρηγορα!!!

Α και μη ξεχασω....Θερμο Καλωσορισμα στους νεους (Τα Φρεσκα χερια ειναι παντα ευπροσδεκτα στο σκαψιμο) :twisted: :twisted: :twisted:
Tedos(Aδωνις)
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 02 Σεπ 2004, 06:46

Δημοσίευσηαπό teroulas » 02 Σεπ 2004, 08:03

Tedos(Αδωνις) έγραψε:Τα Φρεσκα χερια ειναι παντα ευπροσδεκτα στο σκαψιμο


:shock: :shock: Εγώ μαθαίνω αργά...στις πρώτες 5 εκδρομές εσεις θα σκάβετε, εγώ θα βιντεοσκοπώ και θα μελετάω μετα το video στο σπίτι για να μαθαίνω :lol: :lol: :lol:
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Tedos(Aδωνις) » 02 Σεπ 2004, 08:12

teroulas έγραψε:
Tedos(Αδωνις) έγραψε:Τα Φρεσκα χερια ειναι παντα ευπροσδεκτα στο σκαψιμο


:shock: :shock: Εγώ μαθαίνω αργά...στις πρώτες 5 εκδρομές εσεις θα σκάβετε, εγώ θα βιντεοσκοπώ και θα μελετάω μετα το video στο σπίτι για να μαθαίνω :lol: :lol: :lol:


Μην ανησυχεις.....οταν θα κρεμεσαι με τους 2 τροχους στο γκρεμι και θα εκλιπαρεις να σε τραβηξουμε :twisted: :twisted: :twisted: τοτε να δεις ποσο γρηγορα θα μαθεις το σκαψιμο :twisted: :twisted: :twisted: Καλωςηρθες στο Stratego!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Tedos(Aδωνις)
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 02 Σεπ 2004, 06:46

Δημοσίευσηαπό dista » 02 Σεπ 2004, 08:27

Ρε ξεπλυμένε Άδωνις καλώς ήρθες.
Μάλλον πρέπει να έρθω μαζί σας για να μπει μια τάξη με τα στραβάδια, να τους βγάλουμε και τα γράσα από τα μάτια για να βλέπουν :evil: πως είναι οι εκστρατείες του Stratego :P .
Αλήθεια Ταζούλι θα έρθεις με το ....πολεμικό :D θα περνάει από τα .....χάσματα :shock:

ΥΓ. Θα έρθει και 4WD_Beba οπότε Mr.Άδωνις θα σου δανείσει και σένα κανένα κοκαλάκι για να μη σου πέφτουν στα μάτια όση ώρα σκάβεις :twisted:
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Tedos(Aδωνις) » 02 Σεπ 2004, 10:09

dista έγραψε:ΥΓ. Θα έρθει και 4WD_Beba οπότε Mr.Άδωνις θα σου δανείσει και σένα κανένα κοκαλάκι για να μη σου πέφτουν στα μάτια όση ώρα σκάβεις :twisted:


Aπλα ζηλευεις την πλουσια κομη μου :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Tedos(Aδωνις)
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 02 Σεπ 2004, 06:46

Δημοσίευσηαπό blackchris » 02 Σεπ 2004, 11:34

Tedos(Aδωνις) έγραψε:
dista έγραψε:ΥΓ. Θα έρθει και 4WD_Beba οπότε Mr.Άδωνις θα σου δανείσει και σένα κανένα κοκαλάκι για να μη σου πέφτουν στα μάτια όση ώρα σκάβεις :twisted:


Aπλα ζηλευεις την πλουσια κομη μου :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Με τέτοια πλούσια κόμη την πρώτη φορά που σε είδα σε πέρασα για χεβιμεταλά. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άσε που έχεις και ψαλίδα :twisted: :twisted:
Με Ultrex λούστηκες ? :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό blackchris » 02 Σεπ 2004, 12:11

teroulas και taxideytis απο επικοινωνίες πως πάτε, CB, pmr ?
Το Stratego χρησιμοποιεί κατά κύριο λόγο CΒ και πολλοί έχουμε και pmr.
Οι επικοινωνίες σε μια εκδρομή είναι όλος ο χαβαλές,
φανταστείτε τον Άδωνι σε μια στιγμή αδυναμίας, να μας αποκαλύψει στο CB τo καλά κρυμμένο μυστικό του, για το πως μπορεί και διατηρεί έτσι εξαίσια την κόμη του, (ένα μυστικό που πολλοί για να το μάθουν θα σκότωναν) και εσείς να μην μπορείτε να ακούσετε.
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 02 Σεπ 2004, 12:59

Χαιρετώ όλα τα παιδάκια , νέους , γέρους και ασθενείς :D :D :D

Καλά να περάσετε, θα ρίξω ένα χορό της βροχής για σάς
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό teroulas » 02 Σεπ 2004, 13:13

blackchris έγραψε:teroulas και taxideytis απο επικοινωνίες πως πάτε, CB, pmr ?


Εγώ έχω PMR και ένα V-U που μιλάει και στα PMR 8)
CB όμως δεν έχω ακόμα :cry:
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κεντρική & Νότια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες