Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΗ ΒΟΛΤΑ

Στερεά Ελλάδα, Αττική, Πελοπόνησσος, Κρήτη και νησιά Αιγαίου

Δημοσίευσηαπό grandjohn » 04 Δεκ 2007, 09:41

BILLJEEP έγραψε:
Pajerinho έγραψε:Μπράβο παιδια, ωραία εκδρομή. Ο niknav βλέπω ότι έχει γίνει πολύ μάχιμος. Με τί λάστιχα ήταν? Γιάννη μαζί σου, καλύτερα να το χώνεις και να κολάς παρά να το χώνεις...... στο γκαράζ :wink:


COOPER ATR.
Δεν λες που δεν εφυγε απο κατω. Υποχωρησε το εδαφος, αλλα φταιει και αυτος, γιατι πατησε στην ακρη.


Δεν πατησε μονο στην ακρη Βασιλη ,ο πισω δεξιος τροχος εφυγε στον αερα, αλλα με την φορα που ειχε, πατησε στην αλλη ακρη και εφυγε.
Άβαταρ μέλους
grandjohn
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 30 Ιουν 2006, 20:56
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό teroulas » 04 Δεκ 2007, 09:45

Ζηλεύω. Πραγματικά. Γιατί έχω πολύ καιρό να πάω βόλτα με το Βαγγέλη και τη Ρϊτα για κόφτη :mrgreen:

Ελπίζω να τα καταφέρω σε καμμιά επόμενη. Απ ότι είδα μάλλον με το τεριος θα τα έβρισκα λίγο σκούρα. Αλλά με το galloper θα ήταν φίνα

Αθάνατο κίτρινο χρέπι χιχιχι
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 04 Δεκ 2007, 09:46

Ειχε Αγιο!
The effort measures!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό gmak » 04 Δεκ 2007, 10:54

ναι μεν μπορει να παιζει ρολο το υψος αλλα θεωρω οτι κατι τα λαστιχα, κατι οτι δεν εχει ηλεκτρονικα βοηθηματα το συγκεκριμενο gv esp+tcs κατι η τεχνικη συνεβαλαν στο να κολλησει.Το περιορισμενης δεν δουλευει "κλειδωμενο".

Γιαννη τελευταιος περνουσες?
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό gmak » 04 Δεκ 2007, 10:57

εγω παντως μεχρι τωρα δεν εχω κολλησει ακομα....
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 04 Δεκ 2007, 11:08

Τι διαφορα εχει στη τετρακινηση το δικο σου απο του Γιαννη? Γιωργο ειναι οντως πιο χαμηλος, εχει βαλει και αυτες τις ποδιες και οσο να' ναι......
The effort measures!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό gmak » 04 Δεκ 2007, 11:27

δεν λεω οτι δεν ειναι χαμηλος...αλλα δεν δικαιολογητε να μην περασει ενα λασπωμενο σημειο...δεν ξερω τις συνθηκες αλλα ισως αυτο το μειονεκτημα το υπερκαλυπτε με την "φορα"...δεν ξερω

η διαφορα στην τετρακινηση με μενα ειναι οτι εχω το tcs που λειτουργει σαν ηλεκτρονικο μπλοκε και μεταφερει την ροπη στον τροχο που πραγματικα χρειαζεται...
ο Γιαννης δεν το εχει....

μαλιστα σε μια βραδυνη βολτα εχοντας τα ασφαλτινα λαστιχα τα ηλεκτρονικα με εσωσαν και δεν κολλησα...και ειχα και 2 ατομα που ολι μαζι καναμε για 5, και η λασπη ηταν τοση που την αλλη μερα εβγαζα λασπη απο τα ψαλιδια και τις ποδιες

βασιλη τελευταιος περνουσε?
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό grandjohn » 04 Δεκ 2007, 11:46

gmak έγραψε:δεν λεω οτι δεν ειναι χαμηλος...αλλα δεν δικαιολογητε να μην περασει ενα λασπωμενο σημειο...δεν ξερω τις συνθηκες αλλα ισως αυτο το μειονεκτημα το υπερκαλυπτε με την "φορα"...δεν ξερω

η διαφορα στην τετρακινηση με μενα ειναι οτι εχω το tcs που λειτουργει σαν ηλεκτρονικο μπλοκε και μεταφερει την ροπη στον τροχο που πραγματικα χρειαζεται...
ο Γιαννης δεν το εχει....

μαλιστα σε μια βραδυνη βολτα εχοντας τα ασφαλτινα λαστιχα τα ηλεκτρονικα με εσωσαν και δεν κολλησα...και ειχα και 2 ατομα που ολι μαζι καναμε για 5, και η λασπη ηταν τοση που την αλλη μερα εβγαζα λασπη απο τα ψαλιδια και τις ποδιες

βασιλη τελευταιος περνουσε?


Γιωργο καλημερα ,
Μου φαινεται οτι δεν εχεις καταλαβει τι εγινε και δεν φαινεται απο τις φωτο καλά.
Βρες ενα σημειο λασπη πυλο και κατσε πανω με την κοιλια και τους τροχους να ειναι στον αερα σαν λουνα παρκ.
Θα σε βοηθουσε το esp - tcs για να φυγεις;.:roll:
Επειδη εγω ημουν μεσα στο αμαξι και πιστευω οτι μπορω να κρινω καλυτερα τι εγινε, το ειπα πριν και το ξαναλεω υψος και παλι υψος.
Αντε να δεχτω οτι με mud λαστιχα και περισσοτερη φορα μπορει να εσερνα την λασπη και να εβγαινα.
Αν δεν χωνομουν πιο πολλυ και πάλι..
Λασπη να μην σου πω απο που βγαζω ακόμα..
Άβαταρ μέλους
grandjohn
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 30 Ιουν 2006, 20:56
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό gmak » 04 Δεκ 2007, 11:49

οπως ειπες δεν ημουν εκει και δεν μπορω να ξερω..
το υψος ειναι 20 ποντους...βεβαια δεν ξερω απο που το μετρανε...εγω ξερω οτι παντα μετρανε απο το χαμηλοτερο σημειο...το ναβαρα ποσο ειχε 21-22??Βεβαια και οι ποδιες οπως ειπε και ο βασιλης λειτουργησαν σαν φτυαρι..εσυ εβρισκες στην κοιλια...οι αλλοι δεν εβρισκα περναγαν χωρις επαφη απο κατω?
να ξαναρωτησω ησουν τελευταιος που περναγες?
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό grandjohn » 04 Δεκ 2007, 12:25

gmak έγραψε:οπως ειπες δεν ημουν εκει και δεν μπορω να ξερω..
το υψος ειναι 20 ποντους...βεβαια δεν ξερω απο που το μετρανε...εγω ξερω οτι παντα μετρανε απο το χαμηλοτερο σημειο...το ναβαρα ποσο ειχε 21-22??Βεβαια και οι ποδιες οπως ειπε και ο βασιλης λειτουργησαν σαν φτυαρι..εσυ εβρισκες στην κοιλια...οι αλλοι δεν εβρισκα περναγαν χωρις επαφη απο κατω?
να ξαναρωτησω ησουν τελευταιος που περναγες?


Δεν περνουσα τελευταιος, 3ος περνουσα αν θυμαμαι καλα.
Οι ποδιες Γιωργο εχουν μπαζωθει απο την λασπη , πρεπει να τις βγαλω το απογευμα να αναπνευσει το αμαξι (καρτερ κτλ).
Τα 2 land cruiser ηταν και ψηλωμενα σιγα μην εβρισκαν.Το rover 88 εχει αρκετο υψος απο την μαμα του..
Το cherokee , και το navara εβρισκαν (ακουσα τον Βασιλη που παραπονεθηκε και ο Νικος την γλυτωσε οριακα μια φορα) αλλα οχι αυτο το πραγμα ρε φιλε.
Κοιτα για να μην απογοητευομαστε αφηνω μια πορτα για τα mud λαστιχα και την λασπη που μαζεψαν οι ποδιες.
Οπως ξαναειπα απο το ιδιο σημειο περασα και περσυ , ειχα βρει και τοτε αλλα δεν καλλησα.
Η μονη διαφορα απο περσυ ειναι οι ποδιες :?
Εμπειριες ρε Γιωργο δεν πειραζει , εμεις να ειμαστε καλά..
Τελευταία επεξεργασία από grandjohn και 09 Δεκ 2007, 17:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
grandjohn
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 30 Ιουν 2006, 20:56
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό gmak » 04 Δεκ 2007, 13:31

grandjohn έγραψε:
gmak έγραψε:οπως ειπες δεν ημουν εκει και δεν μπορω να ξερω..
το υψος ειναι 20 ποντους...βεβαια δεν ξερω απο που το μετρανε...εγω ξερω οτι παντα μετρανε απο το χαμηλοτερο σημειο...το ναβαρα ποσο ειχε 21-22??Βεβαια και οι ποδιες οπως ειπε και ο βασιλης λειτουργησαν σαν φτυαρι..εσυ εβρισκες στην κοιλια...οι αλλοι δεν εβρισκα περναγαν χωρις επαφη απο κατω?
να ξαναρωτησω ησουν τελευταιος που περναγες?


Δεν περνουσα τελευταιος, 3ος περνουσα αν θυμαμαι καλα.
Η ποδιες Γιωργο εχουν μπαζωθει απο την λασπη , πρεπει να τις βγαλω το απογευμα να αναπνευσει το αμαξι (καρτερ κτλ).
Τα 2 land cruiser ηταν και ψηλωμενα σιγα μην εβρισκαν.Το rover 88 εχει αρκετο υψος απο την μαμα του..
Το cherokee , και το navara εβρισκαν (ακουσα τον Βασιλη που παραπονεθηκε και ο Νικος την γλυτωσε οριακα μια φορα) αλλα οχι αυτο το πραγμα ρε φιλε.
Κοιτα για να μην απογοητευομαστε αφηνω μια πορτα για τα mud λαστιχα και την λασπη που μαζεψαν οι ποδιες.
Οπως ξαναειπα απο το ιδιο σημειο περασα και περσυ , ειχα βρει και τοτε αλλα δεν καλλησα.
Η μονη διαφορα απο περσυ ειναι οι ποδιες :?
Εμπειριες ρε Γιωργο δεν πειραζει , εμεις να ειμαστε καλά..



νοειτε φιλε γιαννη οτι ειναι εμπειριες..οπως και νοειτε οτι δεν εχουμε το απολυτο offroad οχημα απλα αυτο το "ισοπεδωμα" δεν το δεχομαι οταν υπαρχουν παρα πολλοι παραγοντες που μπορει να επηρεασαν το κολλημα
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό grandjohn » 04 Δεκ 2007, 14:03

gmak έγραψε:
grandjohn έγραψε:
gmak έγραψε:οπως ειπες δεν ημουν εκει και δεν μπορω να ξερω..
το υψος ειναι 20 ποντους...βεβαια δεν ξερω απο που το μετρανε...εγω ξερω οτι παντα μετρανε απο το χαμηλοτερο σημειο...το ναβαρα ποσο ειχε 21-22??Βεβαια και οι ποδιες οπως ειπε και ο βασιλης λειτουργησαν σαν φτυαρι..εσυ εβρισκες στην κοιλια...οι αλλοι δεν εβρισκα περναγαν χωρις επαφη απο κατω?
να ξαναρωτησω ησουν τελευταιος που περναγες?


Δεν περνουσα τελευταιος, 3ος περνουσα αν θυμαμαι καλα.
Η ποδιες Γιωργο εχουν μπαζωθει απο την λασπη , πρεπει να τις βγαλω το απογευμα να αναπνευσει το αμαξι (καρτερ κτλ).
Τα 2 land cruiser ηταν και ψηλωμενα σιγα μην εβρισκαν.Το rover 88 εχει αρκετο υψος απο την μαμα του..
Το cherokee , και το navara εβρισκαν (ακουσα τον Βασιλη που παραπονεθηκε και ο Νικος την γλυτωσε οριακα μια φορα) αλλα οχι αυτο το πραγμα ρε φιλε.
Κοιτα για να μην απογοητευομαστε αφηνω μια πορτα για τα mud λαστιχα και την λασπη που μαζεψαν οι ποδιες.
Οπως ξαναειπα απο το ιδιο σημειο περασα και περσυ , ειχα βρει και τοτε αλλα δεν καλλησα.
Η μονη διαφορα απο περσυ ειναι οι ποδιες :?
Εμπειριες ρε Γιωργο δεν πειραζει , εμεις να ειμαστε καλά..



νοειτε φιλε γιαννη οτι ειναι εμπειριες..οπως και νοειτε οτι δεν εχουμε το απολυτο offroad οχημα απλα αυτο το "ισοπεδωμα" δεν το δεχομαι οταν υπαρχουν παρα πολλοι παραγοντες που μπορει να επηρεασαν το κολλημα


Ξέρω τι σε έχει πειράξει , αλλά μην παρεξηγείσαι , δεν υπάρχει λόγος.

Κάποιος που έχει συνηθίσει με τζιπ παλαιότερης γενιάς (που εκ των πραγμάτων είναι φτιαγμένα για πιο σκληρή χρήση) βλέπει τα καινούργια με 'στραβό' μάτι, και αυτό οδηγει σε υπερβολικες απόψεις.
Το αμαξι και το δικο μου και το δικο σου δεν μπαινουν πρωτη φορα στην λασπη και δεν ειναι η τελευταια που θα βγουν.
Οι παραγοντες ειναι πολλοι που μπορει να ερθει η ΄κακια' στιγμη αλλα και στο κατω - κατω γι αυτο τον λογο παμε παρεα στο βουνο.
Προσωπικα φιλε Γιωργο δεν εχω σκοπο να σταματησω να πηγαινω στο βουνο απο αυτο που εγινε.
Ισα - ισα εμαθα οτι απο μερη που εχεις περασει και τα θεωρεις 'ανετα' δεν πρεπει ποτε να πηγαινεις μονος σου.
Οτι η παρεα δενει πιο πολυ με κατι τετοια και βλεπεις ολοι πως αντιδρουν στα δυσκολα.
Αν μου πεις ανα ξαναδοκιμαζα στο ιδιο σημειο να ξαναπερασω , θα σου ελεγα και βεβαια ναι.
Εχουμε χιλιους λογους να στραβωσουμε καθημερινα (δουλειες κτλ) δεν θα στραβωνουμε και με το χομπι μας.
Δεν θα με δεις ποτε να μπαινω σε αντιπαραθεση για τετοια πραγματα, εκτος αν κανω πλακα.
Άβαταρ μέλους
grandjohn
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 30 Ιουν 2006, 20:56
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό gmak » 04 Δεκ 2007, 14:40

grandjohn έγραψε:
gmak έγραψε:
grandjohn έγραψε:
gmak έγραψε:οπως ειπες δεν ημουν εκει και δεν μπορω να ξερω..
το υψος ειναι 20 ποντους...βεβαια δεν ξερω απο που το μετρανε...εγω ξερω οτι παντα μετρανε απο το χαμηλοτερο σημειο...το ναβαρα ποσο ειχε 21-22??Βεβαια και οι ποδιες οπως ειπε και ο βασιλης λειτουργησαν σαν φτυαρι..εσυ εβρισκες στην κοιλια...οι αλλοι δεν εβρισκα περναγαν χωρις επαφη απο κατω?
να ξαναρωτησω ησουν τελευταιος που περναγες?


Δεν περνουσα τελευταιος, 3ος περνουσα αν θυμαμαι καλα.
Η ποδιες Γιωργο εχουν μπαζωθει απο την λασπη , πρεπει να τις βγαλω το απογευμα να αναπνευσει το αμαξι (καρτερ κτλ).
Τα 2 land cruiser ηταν και ψηλωμενα σιγα μην εβρισκαν.Το rover 88 εχει αρκετο υψος απο την μαμα του..
Το cherokee , και το navara εβρισκαν (ακουσα τον Βασιλη που παραπονεθηκε και ο Νικος την γλυτωσε οριακα μια φορα) αλλα οχι αυτο το πραγμα ρε φιλε.
Κοιτα για να μην απογοητευομαστε αφηνω μια πορτα για τα mud λαστιχα και την λασπη που μαζεψαν οι ποδιες.
Οπως ξαναειπα απο το ιδιο σημειο περασα και περσυ , ειχα βρει και τοτε αλλα δεν καλλησα.
Η μονη διαφορα απο περσυ ειναι οι ποδιες :?
Εμπειριες ρε Γιωργο δεν πειραζει , εμεις να ειμαστε καλά..



νοειτε φιλε γιαννη οτι ειναι εμπειριες..οπως και νοειτε οτι δεν εχουμε το απολυτο offroad οχημα απλα αυτο το "ισοπεδωμα" δεν το δεχομαι οταν υπαρχουν παρα πολλοι παραγοντες που μπορει να επηρεασαν το κολλημα


Ξέρω τι σε έχει πειράξει , αλλά μην παρεξηγείσαι , δεν υπάρχει λόγος.

Κάποιος που έχει συνηθίσει με τζιπ παλαιότερης γενιάς (που εκ των πραγμάτων είναι φτιαγμένα για πιο σκληρή χρήση) βλέπει τα καινούργια με 'στραβό' μάτι, και αυτό οδηγει σε υπερβολικες απόψεις.
Το αμαξι και το δικο μου και το δικο σου δεν μπαινουν πρωτη φορα στην λασπη και δεν ειναι η τελευταια που θα βγουν.
Οι παραγοντες ειναι πολλοι που μπορει να ερθει η ΄κακια' στιγμη αλλα και στο κατω - κατω γι αυτο τον λογο παμε παρεα στο βουνο.
Προσωπικα φιλε Γιωργο δεν εχω σκοπο να σταματησω να πηγαινω στο βουνο απο αυτο που εγινε.
Ισα - ισα εμαθα οτι απο μερη που εχεις περασει και τα θεωρεις 'ανετα' δεν πρεπει ποτε να πηγαινεις μονος σου.
Οτι η παρεα δενει πιο πολυ με κατι τετοια και βλεπεις ολοι πως αντιδρουν στα δυσκολα.
Αν μου πεις ανα ξαναδοκιμαζα στο ιδιο σημειο να ξαναπερασω , θα σου ελεγα και βεβαια ναι.
Εχουμε χιλιους λογους να στραβωσουμε καθημερινα (δουλειες κτλ) δεν θα στραβωνουμε και με το χομπι μας.
Δεν θα με δεις ποτε να μπαινω σε αντιπαραθεση για τετοια πραγματα, εκτος αν κανω πλακα.


σε ολα εχεις δικιο...τελεία..δεν μπορω να πω κατι...με καλυψες
γ

ια κοιτα τις 15 μηπως κανουμε τιποτα...και εσυ και ο βασιλης, ο nicknav και οποιος αλλος μπορει...
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 05 Δεκ 2007, 08:06

Γιάννη πίες του το αίμα δεν καταλαβαίνει τίποτα :twisted: :twisted: . Τα ηλεκτρονικά όντως βοηθάνε αλλά έως ένα σημείο .... Τέλος καθαρισέ το από κάτω το συντομότερο....
Δύο πράγματα ειναι απέραντα : η βλακεία ορισμένων ανθρώπων και το σύμπαν - για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος....."Αϊνστάιν".
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Δημοσίευσηαπό NIKNAV » 08 Δεκ 2007, 16:51

Παιδιά καλησπέρα NIKNAV εδώ. Ελλειψα καιρό αλλά επανήλθα δρυμήτερος .Εφυγα από τον ΟΤΕ για να πάω στην FORTHNET και περιμένω κοντά 2 μήνες για την σύνδεση και αυτή τη στιγμή που γράφω βρίσκομαι σε INTERNET KAFE.Βέβαια ενημερώμομαι και από τον φίλο μου τον BILLJEEP. Aπό την πρώτη εκδρομή άλλαξα κάποια πράγματα στο αυτοκίνητο,έβγαλα τα σκαλοπάτια και άλλαξα λάστιχα (COOPER ATR) μεγάλη διαφορά βέβαια.Οσο για την εκδρομή στην Ευβοια μου άρεσε πάρα πολύ και πιο πολύ το κομμάτι με την λάσπη,δεν το λέω επειδή έμεινε ο Γιάννης και τον τράβηξα εγώ,αν δεν ήμουν εγώ θα ήταν κάποιος άλλος. Ετσι είναι αυτά συμβαίνουν,αρκεί να υπάρχει καλή παρέα και ώντος υπήρχε και με καλό αργηγό τον Βαγγέλη.Το ύψος του αυτοκινήτου είναι 25 πόντους από το σασί και 32 από τον μασπιέ βέβαια δεν περίμενα ότι θα πέρναγα εύκολα.Δεν θέλω να το σηκώσω άλλο γιατί θα χάσω αλλού και άμα κολλήσω και εγώ θα με τραβήξει κάποιος αλλος.Αντε τώρα κανονίστε για κανα χιόνι.Περιμένω πρόταση.
Άβαταρ μέλους
NIKNAV
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 11 Σεπ 2007, 20:13
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ, ΑΘΗΝΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κεντρική & Νότια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 17 επισκέπτες