Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Stratego V "Το κύκνειο άσμα"

Στερεά Ελλάδα, Αττική, Πελοπόνησσος, Κρήτη και νησιά Αιγαίου

Δημοσίευσηαπό max » 20 Μάιος 2004, 15:59

Προς Teroula

Να το σπάσεις με αυτούς μπααααα!!!!
Στην αρχή είχα ένα GV μετά ένα φτιαγμένο GV δεν άντεξα το πούλησα και πήρα MPV (Streetaδικο).

Με βλέπω να αγοράζω ένα ρημάδι να το φτιάξω για να πηγαίνω βόλτες μαζί τους.

Πλάκα κάνω η παρέα είναι κορυφαία και πραγματικά θα περάσεις ωραία και το ποιο σημαντικό ότι και να σου τύχει θα είναι εκεί να βοηθήσουν.

Max
Άβαταρ μέλους
max
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 25 Φεβ 2003, 10:40

Δημοσίευσηαπό vagelis » 20 Μάιος 2004, 16:03

Εμενα το προβλημα μου ειναι η αναχωρηση την Παρασκευη,δεν εχω ατομο να αφησω το Σαββατο,μπορω να φυγω Σαββατο μεσημερι ,την Δευτερα δεν με νοιαζει το κλεινω το ριμαδι.
Γιαγκουλα μην φοβιζεις τον κοσμο,επειδη γερασες και δεν βλεπεις κι'επεσες στο νεροφαγωμα νομιζεις οτι ολοι ειναι σαν την μουρη σου?
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 20 Μάιος 2004, 16:42

Σιγά μη φοβήθηκε !

Αντε τώρα μη τα ξεράσω όλα, για τα ΙΧ που συνατήσαμε σε διάφορους εξόδους ..... ας πουμε στην Ορεινή Ναυπακτία. Max ετσι που το πάμε ελα με το ΙΧ σου αγόρι μου. :lol: :lol: :lol: :lol:

Το μόνο επικύνδινο στις εξορμήσεις είναι να είσαι πισω απο την αποσπώμενη εξάτμηση του Βαγγέλη.

Στα σοβαρά τώρα, πάντα μπορεί να υπάρξουν ατυχες στιγμές και στο χώμα και στην ασφαλτο, οπότε ή παράμετρος βγάινει απο την εξισωση.

Απ΄ότι βλέπω υπάρχει μαι δυσκολία στο πρόγραμμα. Ισως η εκδρομή θα πρέπει
1. Να είναι σε κοντινότερο προορισμό
2. Να μην διανυκτερευσουμε στο ιδιο σημείο , αλλά οι διανυκτερευσεις να είναι σε σημεία που μας φέρνουν σταδιακά προς την Αθήνα , έτσι ώστε να μπορούν να κάνουν join οι καθυστερημένοι
3. Η εξόρμηση της κάθε ημέρας να είναι μέσω χωματόδρομων στο επόμενο σημείο διανυκτερευσης.
4. Αχτι το έχω να γυρίσουμε αθήνα απο τα βουνά και όχι την εθνική. Ισως θα πρέπει να το συμπεριλάβουμε και αυτό.

Προτάσεις δεν ακούω και ανησυχώ.
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ

Δημοσίευσηαπό zipos » 20 Μάιος 2004, 18:00

Γειας σας !! :P
zipos
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 19 Μάιος 2004, 15:31

Δημοσίευσηαπό tedos » 20 Μάιος 2004, 18:37

blackchris έγραψε:Επειδή βλέπω ότι οι περισσότεροι από το Kopanego Team :twisted: κωλύονται για την Δευτέρα του Αγίου Πνεύματος, δεν έχω πρόβλημα να το αλλάξουμε και να κάνουμε την εξόρμηση μόνο Σ/Κ, αλλά καλό θα ήταν να αναχωρήσουμε Παρασκευή βράδυ για να κερδίσουμε χρόνο. Βέβαια ο προορισμός θα πρέπει να είναι κοντινότερος.
Γι΄ αυτό λοιπόν κάντε προτάσεις για διαδρομή, και μόλις συμφωνήσουμε, θα μπορέσουμε να δούμε και γι΄αυτούς που δεν συμπαθούν τα αντίσκηνα :twisted: (για κάποιους tedous δηλαδή) να βρεθεί δωματιάκι με θέρμανση :twisted: :twisted:


Ποιος κωλυεται Δευτερα???? :? :?

Α ναι αγαπητε καπελα στο δωματιακι εκτος απο θερμανση θα μπορουσα να εχω και ΥΔΡΟΜΑΣΑΖ??? :twisted: :twisted: :twisted:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό tedos » 20 Μάιος 2004, 18:39

Που εισαι ρε DISTA να βγαλεις διαδρομη?????
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό To_Mantroskylo » 20 Μάιος 2004, 18:50

Aγαπητε καπελα σκυλους με ειδικοτητα την περιγραφη εκδρομων δεχεστε???? :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
To_Mantroskylo
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 03 Φεβ 2004, 20:25

Δημοσίευσηαπό vagelis » 20 Μάιος 2004, 19:13

To_Mantroskylo έγραψε:Aγαπητε καπελα σκυλους με ειδικοτητα την περιγραφη εκδρομων δεχεστε???? :twisted: :twisted: :twisted:

Αντε και να δεις τι σου εχω γω,μια Λιζα αλλο πραμα.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 20 Μάιος 2004, 20:07

Πρόταση 1

Παρασκευη : Αναχώρηση και Διανυκτερευση Καλαμπάκα (wolf ερχόμαστε)

Σάββατο : Βόλτες στη περιοχή Ασπροποτάμου και διανυκτερευση στη Καστανιά σε υψ 1300 μ. Υπάρχει κοινοτικός ξενώνας.

Κυριακή : Διάσχιση Λακμού (Περιστέρι) , Σιράκο Καλαρύτες και στη συνέχεια Τζουμέρκα (αγναντα, πραμαντα) διανυκτερευση στα Αγναντα.

Δευτέρα : Αθαμάνιο, Λίμνη Πλαστήρα - Καρπενήσι - Αθήνα.

Τρίτι : Υπνος Ολη μέρα. Πάλι με ξεπατώσατε

Αντε για να ακούω προτάσεις και σχόλια.
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό tazmania » 20 Μάιος 2004, 22:26

tedos έγραψε:
blackchris έγραψε:Επειδή βλέπω ότι οι περισσότεροι από το Kopanego Team :twisted: κωλύονται για την Δευτέρα του Αγίου Πνεύματος, δεν έχω πρόβλημα να το αλλάξουμε και να κάνουμε την εξόρμηση μόνο Σ/Κ, αλλά καλό θα ήταν να αναχωρήσουμε Παρασκευή βράδυ για να κερδίσουμε χρόνο. Βέβαια ο προορισμός θα πρέπει να είναι κοντινότερος.
Γι΄ αυτό λοιπόν κάντε προτάσεις για διαδρομή, και μόλις συμφωνήσουμε, θα μπορέσουμε να δούμε και γι΄αυτούς που δεν συμπαθούν τα αντίσκηνα :twisted: (για κάποιους tedous δηλαδή) να βρεθεί δωματιάκι με θέρμανση :twisted: :twisted:


Ποιος κωλυεται Δευτερα???? :? :?

Α ναι αγαπητε καπελα στο δωματιακι εκτος απο θερμανση θα μπορουσα να εχω και ΥΔΡΟΜΑΣΑΖ??? :twisted: :twisted: :twisted:


Το είπα εγώ αλλά ποιος με ακούει. Τώρα στα γεράματα αποφάσισες να βρεις την θηλυκή σου φύση :?:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tazmania » 20 Μάιος 2004, 22:28

Μέσα κι εμείς κατά πάσα πιθανότητα.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό georgek » 21 Μάιος 2004, 07:16

giagoulas έγραψε:Πρόταση 1



Κυριακή : Διάσχιση Λακμού (Περιστέρι) , Σιράκο Καλαρύτες και στη συνέχεια Τζουμέρκα (αγναντα, πραμαντα) διανυκτερευση στα Αγναντα.


Αντε για να ακούω προτάσεις και σχόλια.



Αν και δεν σας ξέρω από κοντά το 4χ4 αλλά και η Αθήνα με κάνει να σας αισθάνομαι πατριώττες μου. Εγώ έχω καταγωγή από Κρήτη, γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Αθήνα (Χαϊδάρι), αλλά εδώ και ένα χρόνο εργάζομαι και μένω στις..... Σέρρες.
Το περασμένο ΣΚ είχαμε πάει Πίνδο από Σέρρες και προσπαθήσαμε να περάσουμε το Λάκμο. Η αρχική διαδρομή ήταν Ανήλιο-Χαλίκι- Περιστέρι. Είχε πολύ χιόνι και γυρίσαμε πίσω στα 1800 μ. Πιστεύω ότι είναι χαμένος χρόνος γιατί έχει πολλά ανεμοσούρια με μήκος από 50 μ. και πάνω. Επίσης το τοπίο δεν είχα να προσφέρει και πολλά. Πάντως αν τελικά αποφασίσετε να πάτε θα χαρώ πολύ να καταφέρετε, να περάσετε γιατί εμείς γυρίσαμε πίσω και η γεύση της ήττας από τη φύση είναι πάντα πικρή. Να πάρετε το αίμα μας πίσω.

Καλά να περάσετε.
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό tazmania » 21 Μάιος 2004, 07:42

georgek έγραψε:
giagoulas έγραψε:Πρόταση 1



Κυριακή : Διάσχιση Λακμού (Περιστέρι) , Σιράκο Καλαρύτες και στη συνέχεια Τζουμέρκα (αγναντα, πραμαντα) διανυκτερευση στα Αγναντα.


Αντε για να ακούω προτάσεις και σχόλια.



Αν και δεν σας ξέρω από κοντά το 4χ4 αλλά και η Αθήνα με κάνει να σας αισθάνομαι πατριώττες μου. Εγώ έχω καταγωγή από Κρήτη, γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Αθήνα (Χαϊδάρι), αλλά εδώ και ένα χρόνο εργάζομαι και μένω στις..... Σέρρες.
Το περασμένο ΣΚ είχαμε πάει Πίνδο από Σέρρες και προσπαθήσαμε να περάσουμε το Λάκμο. Η αρχική διαδρομή ήταν Ανήλιο-Χαλίκι- Περιστέρι. Είχε πολύ χιόνι και γυρίσαμε πίσω στα 1800 μ. Πιστεύω ότι είναι χαμένος χρόνος γιατί έχει πολλά ανεμοσούρια με μήκος από 50 μ. και πάνω. Επίσης το τοπίο δεν είχα να προσφέρει και πολλά. Πάντως αν τελικά αποφασίσετε να πάτε θα χαρώ πολύ να καταφέρετε, να περάσετε γιατί εμείς γυρίσαμε πίσω και η γεύση της ήττας από τη φύση είναι πάντα πικρή. Να πάρετε το αίμα μας πίσω.

Καλά να περάσετε.


Εκεί να πάμε :D :D

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση :D :D . Σου διαφεύγει όμως, ότι δεν έχεις να κάνεις με απλούς εκδρομείς αλλά παλαβούς off roader :twisted: :twisted:

Ελπίζω να σε δούμε και από κοντά :D
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό georgek » 21 Μάιος 2004, 08:16

tazmania έγραψε:
georgek έγραψε:
giagoulas έγραψε:Πρόταση 1




Εκεί να πάμε :D :D

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση :D :D . Σου διαφεύγει όμως, ότι δεν έχεις να κάνεις με απλούς εκδρομείς αλλά παλαβούς off roader :twisted: :twisted:

Ελπίζω να σε δούμε και από κοντά :D


Το ξέρω ότι δεν έχω να κάνω με απλούς εκδρομείς αφού παρακολουθώ το forum. Όμως και εσύ μην υποτιμάς τους Βορειοελλαδίτες off-roaders γιατί είναι εξίσου παλαβοί. (Μιλάω σε τρίτο πληθυντικό γιατί όπως είπα εγώ αισθάνομαι ξένος εδώ). Στη συγκεκριμένη "εκδρομή" συμμετείχαν 2 ΚΙΑ Sportage, 1 Terrano, 1 Cherokee και 1 Terios. Όλοι με mud λάστιχα (εκτός από το Terios που φορούσε Α/Τ) και 'σηκωμενοι'. (ΟΜΕ κ.λ.π).
Επίσης είχαμε μαζί μας 8 φτυάρια, 2 αλυσοπρίονα, εργάτες, ιμάντες, σκαπανικά, σκηνές, υπνόσακους και πολλά κιλά .......παϊδάκια, :shock: που μόνο απλή εκδρομή δεν χαρακτηρίζουν.
Και μην ξεχνάς ότι οι Βορειοελλαδίτες έχουν μεγαλώσει μέσα στα βουνά.

Anyway εγώ πάντα εύχομαι να περάσετε για να αποδείξετε ότι οι Αθηναίοι τα καταφέρνουν καλύτερα από αυτούς εδώ που μας θεωρούν παιδιά της πόλης!!!

Θα έρθω στην Αθήνα το ΣΚ του Αγίου Πνεύματος όταν εσείς θα είσαστε στα βουνά. Πιο πιθανό πιστεύω είναι να συναντηθούμε σε ....κάποιο βουνό.
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 21 Μάιος 2004, 10:18

Το αρσενικό πλήρωμα του Dr. Format team θα είναι μαζί σας (άνευ απροόπτου) για extreme διαβίωση σε σκηνές, από Παρασκευή βράδυ μέχρι και Δευτέρα.
Αυτά με τους ξενώνες ξεχάστε τα :twisted: :twisted: :twisted: (ακούς Tedouli παιδί μου :?: ).
Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να συμπλεύσουν και δύο φιλικά 2-2 (βλέπε τουτού) το cherokee που είδατε τις προάλλες στο Μαυρολιθάρι και/ή ένα Landcruiser κοντό.

Υ.Γ.: αυτοί οι τελευταίοι τίτλοι μου έφεραν βαρειά κατάθλιψη και αυτοκτονικές τάσεις: η τελευταία... :oops: το κύκνειο άσμα... :cry: τι έγινε ρε μάγκες την πεθάναμε την stratego team ??? Ποιος ευθύνεται για αυτό, να τιμωρηθεί πάραυτα :!: (ακούς Μαντρόσκυλο :?: ) Αντε να ξαναλειτουργήσει το point system 8)
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κεντρική & Νότια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες