Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Εκδρομή στην Αρκαδία την Κυριακή 14/10/2007

Στερεά Ελλάδα, Αττική, Πελοπόνησσος, Κρήτη και νησιά Αιγαίου

Re: Εκδρομή στην Αρκαδία την Κυριακή 14/10/2007

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 10 Οκτ 2007, 10:39

vaggelis έγραψε:Τώρα με έβαλες σε σκέψεις.... που είπες πως είναι η κυρά-Σούλα? :twisted: :twisted
:

Πριν το χιονοδρομικο κανεις αριστερα. Ρωτα κιολας γιατι δεν φενεται.
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

Re: Εκδρομή στην Αρκαδία την Κυριακή 14/10/2007

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 10 Οκτ 2007, 21:35

BILLJEEP έγραψε:Τι βλεπουμε? οι θεσεις ειναι περιορισμενες. παρε τηλ.


Γιατί ? Λεωφορείο είναι? Μην μου πεις ότι είναι και αριθμημένες!!! :lolmen:
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Re: Εκδρομή στην Αρκαδία την Κυριακή 14/10/2007

Δημοσίευσηαπό teroulas » 11 Οκτ 2007, 07:46

Ελήφθει
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Εκδρομή στην Αρκαδία την Κυριακή 14/10/2007

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 11 Οκτ 2007, 08:02

vaggelis έγραψε:
BILLJEEP έγραψε:Τι βλεπουμε? οι θεσεις ειναι περιορισμενες. παρε τηλ.


Γιατί ? Λεωφορείο είναι? Μην μου πεις ότι είναι και αριθμημένες!!! :lolmen:



Ρε συ οποιον και να ρωτησεις την Κυρα Σουλα την ξερει. Αρκει να φτασεις Μαιναλο. Και εχθες που μιλησα με τον κουμπαρο μου, εχει βρεξει πολυ! Αρα θα ειναι καλα!
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

Re: Εκδρομή στην Αρκαδία την Κυριακή 14/10/2007

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 11 Οκτ 2007, 09:18

BILLJEEP έγραψε:
vaggelis έγραψε:
BILLJEEP έγραψε:Τι βλεπουμε? οι θεσεις ειναι περιορισμενες. παρε τηλ.


Γιατί ? Λεωφορείο είναι? Μην μου πεις ότι είναι και αριθμημένες!!! :lolmen:



Ρε συ οποιον και να ρωτησεις την Κυρα Σουλα την ξερει. Αρκει να φτασεις Μαιναλο. Και εχθες που μιλησα με τον κουμπαρο μου, εχει βρεξει πολυ! Αρα θα ειναι καλα!


Ρε Βασίλη, εγώ λέω για την εκδρομή με τους Go Explorers.... :twisted: :twisted: :twisted:

Όσο για την Κυρά-Σούλα, κατάλαβα που είναι... 8)
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Re: Εκδρομή στην Αρκαδία την Κυριακή 14/10/2007

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 11 Οκτ 2007, 09:59

vaggelis έγραψε:Ρε Βασίλη, εγώ λέω για την εκδρομή με τους Go Explorers.... :twisted: :twisted: :twisted:

Όσο για την Κυρά-Σούλα, κατάλαβα που είναι... 8)


Sorry malakia δικια μου. Απλα δεν θα ειναι πανω απο 15 αυτοκινητα.
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 15 Οκτ 2007, 07:07

Άντε, για βάλτε καμμιά φωτό απο την εκδρομή στη Βυτίνα. Κάντε και μιά μίνι περιγραφή της διαδρομής.
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 15 Οκτ 2007, 09:25

αν και βουνισιος εχω μεινει αφωνος απο τα βουνα της ορεινης αρκαδιας.ητανε πολυ καλη επιλογη.χαρηκα πολυ που γνωριστηκα με τον Βαγγελη.γενικα η περιοχη εχει απειρες χωματινες διαδρομες με πολυ ωραια θεματα.υποβαλλω την πρωτη φωτο σχετικη με τη βλαστηση που επικρατει...
Εικόνα
να ακομη μια με εμας μεσα..
Εικόνα
επισης κατα την διαρκεια του "χωματινου κομματιου"της εκδρομης συναντησαμε τυχαια την λεσχη 4χ4 ναυπλιου.τους ακολουθησαμε για 1 ωρα διαδρομη και αφου γνωριστηκαμε και βγαλαμε και σχετικη φωτο χωρισαμε ο καθενας το μονοπατι του..
Εικόνα
...A hundred clocks are ticking
The line becomes a circle
Spin the wheel of fortune
Or learn to navigate...
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 15 Οκτ 2007, 09:40

ητανε πολυ καλη εξορμηση και ολα εξελιχθηκαν τελεια.ειδικα και η ταβερνα(επιλογη του Βαγγελη)μιας που εγω απο εκει ειχα μεσανυχτα, ητανε αριστη καθως και το"ψαρονεφρι με γλυκοκαυτερη σως"απο τα καλυτερα που εχω δοκιμασει ποτε.αυτο που μαρεσε περισσοτερο ητανε το χαλαρο και οχι το"αντε να χωθουμε να φυγουμε να γυρισουμε πισω".στον απογευματινο καφε και αργοτερα στην επιστροφη ο καιρος μας εκανε τη χαρη και εβρεχε μια ωραια χειμωνειατικη βροχη.επισης κατι που ηθελα να πω ειναι οτι το Α και το Ω ολης της εξορμησης ειναι το cb.ειναι πολυ χρησιμο για να μιλας με τα αλλα τζιπ αλλα και να μην αναγκαζεσαι να σταματας καθε λιγο.εχει και μεγαλη εμβελεια.οποτε αποτελει προτευων εξοπλισμο.στο μελλον πρεπει να γινει εξορμηση αλλα με διανυκτερυεση για να χαρουμε περισσοτερο χωμα.να και σχετικη φωτο απο την περιοχη...
Εικόνα
και ακομη μια απο τα χωριουδακια "φυτεμενα μεσα στο δασος...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 15 Οκτ 2007, 14:56

Να πω και εγώ ότι η εκδρομή ήταν υπέροχη. το τοπίο ιδανικό και ο καιρός αρκετά καλός για βόλτα στο βουνό. αν έιχε βρέξει λίγο νωρίτερα θα ήταν ακόμα πιο καλά. η εκδρομή μας γενικά είχε αρκετά καλό timing. και βέβαια είχαμε και την τύχη με το μέρος μας όταν "πιάσαμε" στο CB τα παιδιά από την λέσχη 4Χ4 του ναυπλίου!!! στην αρχή απλά τους ακούγαμε.... και μετά τους είδαμε μπροστά μας! κάναμε μαζί τους μια όμορφη διαδρομή αλλά αργότερα χωρίσαμε τους δρόμους μας, αυτοί προς δημητσάνα εμείς προς βυτίνα... εκεί βρήκαμε μια διαδρομή σκέτη τρέλα!!! αυτά τα χρώματα στα φυτά και τα δέντρα... το άρωμα της φύσης... ο "δρόμος"....απλά τέλεια!!!!
ετοιμάζω φωτογραφίες... να δω τι θα κάνω με το video ( έχω βγάλει πάνω απο 30' όλο off-road ). αναμήνατε στα μόνιτορ... :-)
όσο για το φαγητό, δεν ξέρω αν ήταν καλή η κυρα-σούλα που είχε πει ο βασίλης αλλά την "μάχη" την κέρδισαν τα κόκκινα πυθάρια. όταν περάσαμε απ'έξω δεν καταφέραμε να αντισταθούμε... αυτό το ψαρονέφρι νομίζω ότι απέκτησε άλλους δυο φανατικούς φίλους! κάποια στιγμή έλεγα να κλείσω το CB... έσταζε η γλυκοκαυτερή... :-)

προς όλα τα παιδιά που δεν κατάφεραν να έρθουν: απλά χάσατε. υπομονή , έχουμε ολόκληρο χειμώνα μροστά μας... θα ξαναπάμε... έτσι κι αλλιώς ούτε δυο ώρες δρόμος δεν είναι.
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 15 Οκτ 2007, 15:05

κοιτούσα τώρα στο meteo και είδα ότι θα έχει "καλό καιρό" το Σ/Κ.... λες να ξαναπάμε....? άσε που θέλω να πάρω και καρύδια... πάνε αυτά που αγόρασα χτες...
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 15 Οκτ 2007, 17:35

Ρέ ασ'τα καρύδια, και βάλε καμμιά φωτό έν δράσει, να δούμε και εμείς οι "λιγούρηδες"............τυροκαφτερή είπες έεε!!! καλή?καλή?
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό ZooL » 15 Οκτ 2007, 19:33

Μπράβο βρε παιδιά, μας ανοίξατε την όρεξη!
Και για βόλτες, και για off-road, και για ψαρονέφρια, για όλα γενικώς!

Κι αφού δεν μπορείτε να μοιραστείτε ...μυρωδιές και γεύσεις, εμπρός λοιπόν, μοιραστείτε εικόνες!

Χ.

'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 15 Οκτ 2007, 20:15

vaggelis έγραψε:κοιτούσα τώρα στο meteo και είδα ότι θα έχει "καλό καιρό" το Σ/Κ.... λες να ξαναπάμε....? άσε που θέλω να πάρω και καρύδια... πάνε αυτά που αγόρασα χτες...

πανε τα καρυδια?οχι ρε φιλε και εχω δουλεια το ερχομενο σ.κ.παντως το μελι δεν περιγραφεται.πρεπει να γινει και κινηση προς ορεινη κορινθια στο μελλον.μαλλον για διημερο.τι λες Βαγγελη?
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 15 Οκτ 2007, 20:39

Ναι, θα πάμε και ορεινή κορινθία! τα καρύδια δεν πάνε ακόμα όλα αλλά μέχρι το ΣΚ θα είναι ανάμνηση.... :-)
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κεντρική & Νότια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 10 επισκέπτες