Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Υπάρχει κάτι για εκδρομή Off-Road από Σεπτέμβρη;

Στερεά Ελλάδα, Αττική, Πελοπόνησσος, Κρήτη και νησιά Αιγαίου

Δημοσίευσηαπό camelg4 » 30 Σεπ 2007, 08:31

για να μην κανουμε :assshaking: το θεμα αν θελεις κατι αλλο στειλε π.μ
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.
Άβαταρ μέλους
camelg4
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1761
Εγγραφή: 26 Δεκ 2006, 19:52
Τοποθεσία: polikastro

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 30 Σεπ 2007, 20:53

Η εκδρομή έγινε και περάσαμε πολύ καλά!!!
Η διαδρομή ήταν όμορφη και βατή για όλα τα αυτοκίνητα. Η "παιδική χαρά" κοντά στη λίμνη δασίου σούπερ!!! Χάρηκα που γνώρισα από κοντά όλα τα παιδιά που συμμετείχαν (alexissuv, billjeep, grandjohn, gmak, skartos,pajerinho, niknav και ο strouth με την Φωτεινή).
Ελπίζω να τα πούμε το συντομότερο :)
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 30 Σεπ 2007, 21:15

Μερικές φωτογραφίες...
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό KON.GV1,6 » 30 Σεπ 2007, 22:22

μπραβο ρε παιδες.αυτα ειναι τα καλυτερα.μακαρι να μπορουσα να ερθω και εγω.ειλικρινα θα το ηθελα πολυ.αυτα μενουν στο μυαλο και τιποτα αλλο.αυτα σου δινουν δυναμη να συνεχισεις τη ζωη στη μπετουπολη.
...A hundred clocks are ticking
The line becomes a circle
Spin the wheel of fortune
Or learn to navigate...
Άβαταρ μέλους
KON.GV1,6
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2007, 19:16
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Δημοσίευσηαπό gmak » 30 Σεπ 2007, 22:59

και εμεις περασαμε καταπληκτικα...ολα ηταν υπεροχα...απο το τοπιο,τα παιχνιδια,τα κλαδια@@@ τα παιδακια...τι να πρωτο πω προσωπικα(αν και ειναι γενικο) χαρηκα που σας γνωρισα απο κοντα...grandjonh την επομενη φορα θα εισαι αστακος απο κατω και μαχιμος :P :P ελπιζω να κανονισουμε παλι μια εξισου καλη εκδρομη λειαν συντομως
billjeep αναμενουμε βιντεο...και please οποιος εχει φωτο απο το βιταρακι μου ας μου την στειλει
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό Pajerinho » 30 Σεπ 2007, 23:59

Εγώ έχω να καταγγείλω ότι ο vaggelis μεροληπτεί.
Όλα φωτογραφίες με Cherokee μας έβαλε..... :lol:
Πέρα απ' την πλάκα, περάσαμε πολύ καλά. Η περιοχή είναι φανταστική και προσφέρεται τόσο για όμορφες διαδρομές όσο και για παιχνίδι.
Το μόνο που μας έλειψε είναι λίγη λασπούλα. Που θα πάει όμως.....
Pajero Pinin 2.0GDI
www.4x4fun.gr
Άβαταρ μέλους
Pajerinho
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 750
Εγγραφή: 22 Δεκ 2005, 18:02
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό gmak » 01 Οκτ 2007, 00:13

Pajerinho έγραψε:Εγώ έχω να καταγγείλω ότι ο vaggelis μεροληπτεί.
Όλα φωτογραφίες με Cherokee μας έβαλε..... :lol:
Πέρα απ' την πλάκα, περάσαμε πολύ καλά. Η περιοχή είναι φανταστική και προσφέρεται τόσο για όμορφες διαδρομές όσο και για παιχνίδι.
Το μόνο που μας έλειψε είναι λίγη λασπούλα. Που θα πάει όμως.....



ελα ρε διονυση...βαλε τις φωτο σου

http://picasaweb.google.gr/skartaekato/3092007
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό Pajerinho » 01 Οκτ 2007, 00:19

Σωστός!!! (Καλά πότε τις ανέβασε κιώλας!!!!!!)
Είναι στο photo album του skartaekato.
http://picasaweb.google.gr/skartaekato
Όποιος έχει photos της εκδρομής ας τις στείλει με mail ν' ανέβουν όλες σε αυτό το album.
Πληροφορίες για το που και πως θ' αποσταλούν, εδώ: http://www.skartaekato.gr/modules.php?n ... opic&t=249
Τελευταία επεξεργασία από Pajerinho και 01 Οκτ 2007, 16:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Pajero Pinin 2.0GDI
www.4x4fun.gr
Άβαταρ μέλους
Pajerinho
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 750
Εγγραφή: 22 Δεκ 2005, 18:02
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 01 Οκτ 2007, 07:27

Καλημέρα παιδιά. Η εκδρομή, ήταν κατά 99% ΤΕΛΕΙΑ. Μοναδικό ψεγάδι ήταν η ΣΚΟΝΗ , (και το ότι έχασα τα γυαλιά μου ρε γαμώτο :lol: ).
Χάρηκα πάρα πολύ, που γνώρισα απο κοντά τον billjeep, τόν vaggelis, τόν grandjohn, και τόν niknav. Tά υπόλοιπα ρεμάλια, τούς σκαρταίους, τούς ξέρω καλά.
:D :D :D :D
Η διαδρομή ήταν πολύ όμορφη, με αποκορύφωμα τίς "βαρέλες", τα νεροφαγώματα πίσω απο τη λίμνη Δάσιου. Εκεί παίξαμε αρκετά, και ο καθένας γνώρισε σε κάποιο σημείο τα όριά του και τίς δυνατότητες του αυτοκινήτου του. Λέω μέχρι κάποιο σημείο, γιατί, άν στίς βαρέλες είχε λάσπη, θα γινόταν show. Στή συνέχεια μεταφερθήκαμε λίγο πιό δίπλα σέ άλλο σημείο, όπου τουλάχιστον εγώ και pajerinho λυσσάξαμε.
Στή συνέχεια, ακολουθήσαμε μία πανέμορφη διαδρομή μέσα σε πυκνό ελατόδασος, στήν οποία η μοναδική παραφωνία ήταν τα χαμηλά κλαδιά, (για τους άλλους, γιατί το δικό μου είναι ήδη "σώβρακο"). Και πάλι όμως, η ομορφιά του τοπίου, μάς αποζημίωσε.
Η βόλτα τελείωσε σε παρακείμενη ταβέρνα, όπου έγινε μιά άνιση μάχη με τα παϊδάκια και το κοκορέτσι. Θέλω να ευχάριστήσω τούς gmak, pajerinho, και 4x4 strouth, που καθάρισαν όλο το φαγητό απο μπροστά μου, και δέν με άφησαν να φάω τίποτα.
Επίσης, θέλω να ευχαριστήσω, και τα παιδιά που ήρθαν απο την Αθήνα, που "έπαιξαν" και τέσταραν τα αμάξια τους, και ακολούθησαν κατά πόδας όλη τη διαδρομή.


Υ.Γ. Niknav, βγάλε τα σκαλοπάτια......εμποδίζουν :lol:
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 01 Οκτ 2007, 08:02

Καλημερα και απο μενα. Ποτε προλαβατε ανεβασατε φωτο και τα ειπατε? Εχω να πω οτι περασα τελεια και ευχαριστω ολα τα παιδια για την καταπληκτικη παρεα. Τωρα βοηθεια. Πως θα ανεβασω το video? Απο το www.imageshach.us?
The effort measures!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό gmak » 01 Οκτ 2007, 08:22

BILLJEEP έγραψε:Καλημερα και απο μενα. Ποτε προλαβατε ανεβασατε φωτο και τα ειπατε? Εχω να πω οτι περασα τελεια και ευχαριστω ολα τα παιδια για την καταπληκτικη παρεα. Τωρα βοηθεια. Πως θα ανεβασω το video? Απο το www.imageshach.us?


το βιντεο χλωμο το βλεπω να ανεβαινει μεσω imageshach χωρις να ειμαι σιγουρος...ποσο μεγαλο ειναι?
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό grandjohn » 01 Οκτ 2007, 09:28

Καλημερα στην καλη παρεα , οι φιλοι μας Πατρινοι αψογοι στην φιλοξενεια και στις πανεμορφες διαδρομες.
Γιωργο (gmak) , εχεις καλους εκπαιδευτες (ΣΚΑΡΤΟΥΣ) , και ακολουθησες παντου..
Που θα παει δεν θα ταμπουρωθω και εγω απο κάτω..!!
Χαρηκα που σας γνωρισα ολους απο κοντα.

Βασιλη αν βγει cd με το βιντεο πες μου να περασω απο το μαγαζι.
Άβαταρ μέλους
grandjohn
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 30 Ιουν 2006, 20:56
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Pajerinho » 01 Οκτ 2007, 09:35

BILLJEEP έγραψε:Καλημερα και απο μενα. Ποτε προλαβατε ανεβασατε φωτο και τα ειπατε? Εχω να πω οτι περασα τελεια και ευχαριστω ολα τα παιδια για την καταπληκτικη παρεα. Τωρα βοηθεια. Πως θα ανεβασω το video? Απο το www.imageshach.us?

Γειά σου billy! Στο imageshack δε ξέρω αν παίρνει video.
Καλύτερα www.youtube.com
Κάνεις ένα registration (αν δεν έχεις κάνει ήδη) και μετά ανεβάζεις ότι γουστάρεις. Δε ξέρω όμως αν έχει κάποιο περιορισμό ως προς το μέγεθος.

skartos έγραψε:Στή συνέχεια μεταφερθήκαμε λίγο πιό δίπλα σέ άλλο σημείο, όπου τουλάχιστον εγώ και pajerinho λυσσάξαμε.

Γενικά η εκδρομή είχε ωραίο παιχνίδι, αλλά το συγκεκριμένο σημείο ήταν όλα τα λεφτά!! Ο skartos έκανε δύο υπέροχα περάσματα και όλοι περιμένουμε το video για να δούμε αν τα έχει αποθανατίσει καλά.
Εγώ ελλείψει των διαδρομών που έχει η skyjacker του skartou χρειάσθηκα 3-4 προσπάθειες και πολύ προσεκτικό πάτημα για να περάσω. Πάντως το αμάξι για άλλη μια φορά μ' έβγαλε ασπροπρόσωπο (και δεν εννοώ απ' την πολύ σκόνη :D )
Pajero Pinin 2.0GDI
www.4x4fun.gr
Άβαταρ μέλους
Pajerinho
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 750
Εγγραφή: 22 Δεκ 2005, 18:02
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό gmak » 01 Οκτ 2007, 11:14

grandjohn έγραψε:Καλημερα στην καλη παρεα , οι φιλοι μας Πατρινοι αψογοι στην φιλοξενεια και στις πανεμορφες διαδρομες.
Γιωργο (gmak) , εχεις καλους εκπαιδευτες (ΣΚΑΡΤΟΥΣ) , και ακολουθησες παντου..
Που θα παει δεν θα ταμπουρωθω και εγω απο κάτω..!!
Χαρηκα που σας γνωρισα ολους απο κοντα.

Βασιλη αν βγει cd με το βιντεο πες μου να περασω απο το μαγαζι.



φιλε γιαννη γαι το "ταμπουρωμα" οπως σου ειπα εξετασε και την πιθανοτητα να ερθεις μια βολτα πατρα αν δε βρεις ακρη αθηνα....τα πατρον υπαρχουν οποτε ερχεσε μπαινουν φευγεις.....και μετα.....ποιος θα σε πιανει απαλλαγμενος απο το αγχος της ζημιας απο κατω...

οσο αφορα τους σκαρτους να σημειωσω κατι σημαντικο, -οτι ειμαστε παρεα και οχι λεσχη,και θεωρω οτι αυτο ειναι πλεονεκτημα γιατι οπως λεει και ο μεγας "αρχηγος" μας, που το εχει αντιγραψει μου φαινετε απο τον σαββοπουλο, "οι παρεες γραφουν ιστορια"--
και βεβαια ειμαι υπερηφανος που ανηκω σε αυτη τη παρεα, και που δεν μπορω να μην αναφερθω περαν των ολων οσων κανουμε, και στις διακρισεις των μελων οπως το χθεσινο trail στα Μεγαρα οπου οισκαρτοι κατελαβαν την πρωτη δευτερη και δεκατητριτη θεση αντιστοιχα στα 3 αυτοκινητα που συμμετειχαν...οπως δεν μπορω να μην αναφερθω στον σια "τυπου αρχηγο" μας καρκα που προηγηται στην βαθμολογια εντουρο με (αν δεν κανω λαθος)2 εναπομειναντες αγωνες...
και επειδη ειμαστε παρεα και οχι λεσχη, το www.skartaekato.gr ειναι το σπιτικο μας οπου "μαζευομαστε" και τα λεμε..
ευελπιστουμε να συναντηθουμε ξανα και περισσοτεροι για να περασουμε εξισου ωραια σε οποιοδηποτε μερος

ναστε καλα
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό grandjohn » 01 Οκτ 2007, 12:18

gmak έγραψε:
grandjohn έγραψε:Καλημερα στην καλη παρεα , οι φιλοι μας Πατρινοι αψογοι στην φιλοξενεια και στις πανεμορφες διαδρομες.
Γιωργο (gmak) , εχεις καλους εκπαιδευτες (ΣΚΑΡΤΟΥΣ) , και ακολουθησες παντου..
Που θα παει δεν θα ταμπουρωθω και εγω απο κάτω..!!
Χαρηκα που σας γνωρισα ολους απο κοντα.

Βασιλη αν βγει cd με το βιντεο πες μου να περασω απο το μαγαζι.



φιλε γιαννη γαι το "ταμπουρωμα" οπως σου ειπα εξετασε και την πιθανοτητα να ερθεις μια βολτα πατρα αν δε βρεις ακρη αθηνα....τα πατρον υπαρχουν οποτε ερχεσε μπαινουν φευγεις.....και μετα.....ποιος θα σε πιανει απαλλαγμενος απο το αγχος της ζημιας απο κατω...

οσο αφορα τους σκαρτους να σημειωσω κατι σημαντικο, -οτι ειμαστε παρεα και οχι λεσχη,και θεωρω οτι αυτο ειναι πλεονεκτημα γιατι οπως λεει και ο μεγας "αρχηγος" μας, που το εχει αντιγραψει μου φαινετε απο τον σαββοπουλο, "οι παρεες γραφουν ιστορια"--
και βεβαια ειμαι υπερηφανος που ανηκω σε αυτη τη παρεα, και που δεν μπορω να μην αναφερθω περαν των ολων οσων κανουμε, και στις διακρισεις των μελων οπως το χθεσινο trail στα Μεγαρα οπου οισκαρτοι κατελαβαν την πρωτη δευτερη και δεκατητριτη θεση αντιστοιχα στα 3 αυτοκινητα που συμμετειχαν...οπως δεν μπορω να μην αναφερθω στον σια "τυπου αρχηγο" μας καρκα που προηγηται στην βαθμολογια εντουρο με (αν δεν κανω λαθος)2 εναπομειναντες αγωνες...
και επειδη ειμαστε παρεα και οχι λεσχη, το www.skartaekato.gr ειναι το σπιτικο μας οπου "μαζευομαστε" και τα λεμε..
ευελπιστουμε να συναντηθουμε ξανα και περισσοτεροι για να περασουμε εξισου ωραια σε οποιοδηποτε μερος

ναστε καλα



Γιωργο , αν δω οτι δεν βγάζω ακρη εδω ,θα επικοινωνήσω σιγουρα μαζι σου , οπως ειπαμε και στο τραπέζι.
Οσο για τα άλλα με την παρεα σας , μπραβο, και σας ευχομαι οτι καλύτερο.
Θα τα ξαναπούμε απο κοντά κάποια στιγμή..
Άβαταρ μέλους
grandjohn
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 30 Ιουν 2006, 20:56
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κεντρική & Νότια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot]. Υπάρχουν 14 επισκέπτες