Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Τι κανουμε την Πρωτομαγια ?

Στερεά Ελλάδα, Αττική, Πελοπόνησσος, Κρήτη και νησιά Αιγαίου

Δημοσίευσηαπό blackchris » 02 Απρ 2004, 13:24

Ρε παιδιά μη βαράτε, εγώ θα ήθελα να συμετάσχω αλλά δυστηχός έχω χαμηλό W.A.F. οπότε όπως καταλαβαίνετε δυσκολεύομαι :roll: :roll:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό tazmania » 02 Απρ 2004, 15:29

blackchris έγραψε:Ρε παιδιά μη βαράτε, εγώ θα ήθελα να συμετάσχω αλλά δυστηχός έχω χαμηλό W.A.F. οπότε όπως καταλαβαίνετε δυσκολεύομαι :roll: :roll:


Τι είναι πάλι τούτο ωρέ :?: :?: Άκου W.A.F. :?: :?:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό s_christos » 02 Απρ 2004, 15:50

To WAF είναι το γνωστό Wife Acceptance Factor. Το πόσο η γυναίκα σου δηλαδή εγκρίνει αυτά που κάνεις-αγοράζεις.
Παράδειγμα με μηδαμινό WAF είναι η αγορά ηλεκτρονικών gadgets.
Παράδειγμα με τεράστιο WAF είναι βόλτα μέχρι τελικής πτώσεως για "χάζεμα" στα μαγαζιά.
Άβαταρ μέλους
s_christos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 10:40
Τοποθεσία: Βριλήσσια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tazmania » 02 Απρ 2004, 16:20

Αυτή την μονάδα μέτρησης, ομολογουμένως δεν την ήξερα :oops:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό xontros » 02 Απρ 2004, 17:10

Αυτή τη μονάδα μέτρησης την ανακαλύπτεις μετά τον γάμο :roll:
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 02 Απρ 2004, 20:53

blackchris έγραψε:Ρε παιδιά μη βαράτε, εγώ θα ήθελα να συμετάσχω αλλά δυστηχός έχω χαμηλό W.A.F. οπότε όπως καταλαβαίνετε δυσκολεύομαι :roll: :roll:


Πρέπει να το αναλύσουμε λίγο περισσότερο.

Οι γυναίκες είναι καταπληκτικές στο Risk Management & Risk Assessment, όπως και σχεδίαση αντιμέτρων.

Αυτοκράτορα μου πρέπει να το παίξεις και να το θέσεις :
ή γκεισες ή ο γιαμμαμότο .

Το γυναικείο μιυαλό κάνοντας Risk Assessment σε microsecond θα σου βρεί μέχρι και σπόνσορα για τοπυς αγώνες.
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό blackchris » 03 Απρ 2004, 11:56

tazmania έγραψε:Αυτή την μονάδα μέτρησης, ομολογουμένως δεν την ήξερα :oops:


Αυτά είναι πράγματα που τα ανακαλύπτεις μετά το γάμο.
Μόλις πάθεις θα μάθεις. :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό blackchris » 03 Απρ 2004, 11:58

s_christos έγραψε:To WAF είναι το γνωστό Wife Acceptance Factor. Το πόσο η γυναίκα σου δηλαδή εγκρίνει αυτά που κάνεις-αγοράζεις.
Παράδειγμα με μηδαμινό WAF είναι η αγορά ηλεκτρονικών gadgets.
Παράδειγμα με τεράστιο WAF είναι βόλτα μέχρι τελικής πτώσεως για "χάζεμα" στα μαγαζιά.


Χρήστο μου βετεράνος ε ? Και με master βλέπω !!
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό blackchris » 03 Απρ 2004, 12:01

giagoulas έγραψε:
blackchris έγραψε:Ρε παιδιά μη βαράτε, εγώ θα ήθελα να συμετάσχω αλλά δυστηχός έχω χαμηλό W.A.F. οπότε όπως καταλαβαίνετε δυσκολεύομαι :roll: :roll:


Πρέπει να το αναλύσουμε λίγο περισσότερο.

Οι γυναίκες είναι καταπληκτικές στο Risk Management & Risk Assessment, όπως και σχεδίαση αντιμέτρων.

Αυτοκράτορα μου πρέπει να το παίξεις και να το θέσεις :
ή γκεισες ή ο γιαμμαμότο .

Το γυναικείο μιυαλό κάνοντας Risk Assessment σε microsecond θα σου βρεί μέχρι και σπόνσορα για τοπυς αγώνες.

Πιλότε μου αυτά είναι αντίμετρα της πρώτης περιόδου, μια και αι γυναίκαι είναι σαν τους ιούς όταν συνηθίσουν το αντιβιοτικό δεν τους πιάνει μετά τίποτα. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό blackchris » 06 Απρ 2004, 07:16

Για να επανέλθουμε στο θέμα μας της πρωτομαγιάς, νομίζω πως καλό θα είναι μετά τις τελευταίες αποχωρήσεις να αναδιοργανωθούμε για να δούμε ποίοι είμαστε, μιας και πρέπει να κλείσουμε δωμάτια. Παρακαλώ δώστε μια σίγουρη και έγκαιρη απάντηση για να μην έχουμε πρόβλημα με τον ξενώνα.

vagelis
blackchris
giagoulas
bisba ?
m38a1 ?
DUKE ?
max ?
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό max » 06 Απρ 2004, 21:08

Λόγω του ότι δεν σίγουρο ακόμα από την πλευρά μου με αποδεσμεύετε.


Max
Άβαταρ μέλους
max
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 25 Φεβ 2003, 10:40

Δημοσίευσηαπό blackchris » 08 Απρ 2004, 06:28

vagelis
blackchris
giagoulas
bisba ?
m38a1 ?
DUKE ?
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό tazmania » 02 Μάιος 2004, 21:05

Πληροφορίες αναφέρουν ότι τα υποβρύχια.... ε συγνώμη τα τετρακίνητα του Stratego Τeam επιστρέφουν :D :D

Πέρασαν υπέροχα, όπως πάντα. Άντε μάγκες πείτε περισσότερα...
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό vagelis » 03 Μάιος 2004, 07:54

tazmania έγραψε:Πληροφορίες αναφέρουν ότι τα υποβρύχια.... ε συγνώμη τα τετρακίνητα του Stratego Τeam επιστρέφουν :D :D

Πέρασαν υπέροχα, όπως πάντα. Άντε μάγκες πείτε περισσότερα...


Φιλε ταζ δεν ειμαι καλος στον γραπτο λογο,,πιστευω ο γιαγκουλας να κανη περιγραφη,εγω θα πω οτι ηταν η πρωτη φορα που καταλαβα πως επιπλεει ενα αυτοκινητο,ευτυχως που καπου ξαναπατησε βυθο και βγηκα,ο Γιαγκουλας επαθε οτι και εσυ,εμπασε νερα απο το καλοριφερ και σπασανε οι λαμπες απο τα φωτα λογω αποτομης ψυξης,τα ειχε αναμενα την ωρα που περναγε το ποταμι, πιο αναλυτικα πιστευω απο τον γιαγκουλα,γυρισαμε Αθηνα 0300 κοματια,οδηγουσαμε απο τις 1000 το πρωι.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό blackchris » 03 Μάιος 2004, 13:29

Όπως πάντα έφαγε η μύγα σίδερο και το κουνούπι ατσάλι. Την πρώτη φορά που περάσαμε το ποτάμι το ύψος του νερού ήταν 50 πόντους, με ένα σημείο κοντά στην έξοδο που βάθαινε περισσότερο, και μετά από πολεμικό συμβούλιο αποφασίσαμε να το περάσουμε.
Περάσαμε όλοι με λίγο άγχος αλλά χωρίς απώλειες, στόχος ήταν να ανέβουμε τον δρόμο που σκαρφαλώνει στα 1740 m και μετά κατεβαίνει, και βγάζει στο μεγάλο χωριό.
Αφού αρχίσαμε να σκαρφαλώνουμε τον εξαιρετικά απότομο δρόμο, και αφού είχε κάνει, κανα μισάωρο διαδρομή, πέσαμε στο worst case scenario.
Αρχικά Ξέσπασε τρομερή καταιγίδα με ουκ ολίγους κεραυνούς , αλλά εμείς μες΄στην τρελή χαρά συνεχίσαμε απτόητη να ανεβαίνουμε πιστεύοντας (ελπίζοντας) ότι ο δρόμος είναι ανοιχτός. Άνοιξαν οι κάνουλες του ουρανού και από τον δρόμο άρχισαν να κατεβαίνουν άπειρα ρυάκια.
Ξαφνικά ο τρόμος, αντίθετος ερχόμενο vitara που είχε περάσει απέναντι μόνο του πολύ νωρίτερα (έγκλημα για μένα) μας είπε ότι ο δρόμος είναι κλειστός από κατολίσθηση και δεν περνάς ούτε με τα πόδια! Με τα τουλούμια που έριχνε το βεβαιο ήταν ότι το ποτάμι θα φουσκώσει και θα είναι αδιάβατο (όσοι έχουν πάει στο πανταβρέχει πιστεύω ότι καταλαβαίνουν ακριβώς για τι μιλάω).
Αμέσως άρπαξα το CB και ούρλιαξα “ωρέ παλικάρια η μάνα του φεύγα δεν έκλαψε ποτέ”, “τρεχάτε ποδαράκια μου να μην σας χέσει ο κώλος μου” φώναξαν οι υπόλοιποι και κάνοντας αναστροφή αρχίσαμε να κατεβαίνουμε μαλιοκούβαρα, τι Baja και τι Εντούρο εκεί να σε είχα δεις χρόνους.
Ο Killer στην αναστροφή βρέθηκε πρώτος και έτσι πέρασε και πρώτος το ποτάμι με χαρακτηριστική άνεση διότι οι υπόλοιποι έφτασαν 5 λεπτά αργότερα όταν το ποτάμι είχε ήδη αγριέψει περισσότερο και το ύψος του νερού είχε ανέβει στους 80 πόντους.
Φαντασθείτε λοιπόν ποτάμι με νερό στους 80 πόντους αρκετά ορμητικό, που λεπτό με το λεπτό αύξανε το ύψος και η ορμή. Κυριολεκτικά 5 λεπτά αργότερα θα είχαμε αποκλειστεί.
Δεύτερος έφτασε ο Vagelis. Το άκουγα και δεν το πίστευα ότι το ποτάμι μπορεί να σηκώσει το αμάξι και να το κάνει βάρκα, αυτό έπαθε και ο Βαγγέλης και φανταστείτε ήταν και από τα βαρύτερα αμάξια.
Με κομπλαρισμένο το μπλοκέ, αλλά οι πίσω τροχοί δεν πάταγαν, και το αμάξι άρχισε να κάνει τα γνωστά κοψίματα τον Land Rover όταν βραχούν. Φανταστείτε λοιπόν το σκηνικό το Land Rover στο μέσον του ποταμού να πατάει στον πυθμένα μόνο με τους μπροστινούς τροχούς το πίσω μέρος σηκωμένο να κουνιέται δεξιά –αριστερά η μηχανή να ξεροβήχει, ο Βαγγέλης να μαρσάρει μανιωδώς για να την στεγνώσει ενώ ταυτόχρονα να προσπαθεί να φορέσει το σωσίβιο του, και εγώ απέναντι εκ του ασφαλούς να έχω βγάλει μαντήλι και να του το κουνάω τραγουδώντας το έχετε γεια βρυσούλες.
Ξαφνικά οι προσευχές του Βαγγέλη εισακούσθηκαν και ω του Θαύματος το Rover βρήκε πρόσφυση και όρμησε έξω.
Πατώντας στεριά ο Βαγγέλης μην έχοντας βγάλει ακόμα το σωσίβιο άρχισε να χορεύει το “κάτω στον Πειραιά στο μουράγιο πήγα να σκοτωθώ μα τον Άγιο” και μετά σωριάστηκε.
Τρίτος ο Γιαγκούλας ο οποίος από το πρώτο πέρασμα του ποταμού βεβαιώθηκε ότι πρέπει να αγοράσει Defender, Φτάνοντας λοιπόν στην όχθη και βλέποντας ότι το ποτάμι από γαλαζοπράσινο είχε γίνει καφέ, και πιο ορμητικό και βαθύ, έβγαλε το κινητό του και προσπαθούσε να παραγγείλει defender.
Βλέποντας ότι δεν είχε σήμα το πήρε απόφαση, μπήκε στο Niva και του τα έχωσε όλα, και ω ρώσικη τεχνολογία, το Niva δεν πέρασε από την επιφάνεια αλλά από τον βυθό !
Το καλό ήταν ότι ο Γιαγκούλας βρήκε στην μηχανή δυο κιλά ψάρια (τα κράτησε για το σπίτι).
Οι απώλειες του μικρές, δυο λάμπες καμένες και ένα χτύπημα που άκουσε από κάτω κατά την διάρκεια της κατάδυσης. Τώρα που μιλάμε σίγουρα παραγγέλνει το Defender.:twisted:
Συνεχίζεται........
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κεντρική & Νότια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχει 1 επισκέπτης