Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Συνάντηση μελών και χωμάτινη βόλτα την Κυριακή 12/10/2003

Στερεά Ελλάδα, Αττική, Πελοπόνησσος, Κρήτη και νησιά Αιγαίου

Re: κι΄αλλοοοοοο

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 13 Οκτ 2003, 12:02

pavlox έγραψε:Ως νεος στο ειδος ενα εχω να πω.....
Ηταν πολυ καλα....και ο μουασακας καλος ηταν...χεχεχεεχεχε, Παρα τις πετρες τα νεροφαγωματα και τις ΜΕΓΑΛΕΣ κιλσεις :oops: ηταν ολα πολυ καλα, και βεβαια ο τιτλος τα λεει ολα...Κιαλλοοοο !!!

Φωτο και μικρα Videos θα δωθουν σε cd στον Σπυρο, αλλα και το βραδακι οταν παω σπιτι θα ανεβασω μερικες....(εκτος απο το Νιβα του Αντωνη) λογω ζηλειας :twisted:

Φίλε Παύλο, προσεχώς θα δεις μεγαλύτερες κλίσεις, νεροφαγώματα και ότι άλλο τραβάει ο οργανισμός σου. Όσο για τις φωτογραφίες και τα βιντεάκια, σου έχω βιντεάκι με το δικό σου στο πρώτο νεροφάγωμα. Μιλάμε και κανονίζουμε πως να στο στείλω (χωράει σε CD πάντως).
Θα μιλήσουμε στο τηλέφωνο σύντομα :wink: :wink:
Viva Niva :!: :!: :!:
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό Arouraios » 13 Οκτ 2003, 12:07

Ήταν όντως πολύ καλά. Αν και φοβήθηκα κάνα δυο φορές (Πρώτη φορά βλέπετε) ειδικά στο πρώτο νεροφάγωμα δεν πίστευα ότι θα το περάσω (Πάει το αυτοκινητάκι μου λέω) :) :) Και σίγουρα αν είχαμε άλλα λαστιχάκια θα ακολουθούσαμε ως το τέλος. :cry: :cry: Την επόμενη φορά όμως

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Σπύρο που μου έδειξε πλευρές του αυτοκινήτου μου που δεν τις είχα δει. Και ελπίζω να δω κι άλλες
Άβαταρ μέλους
Arouraios
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 01 Αύγ 2003, 12:43
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό juan » 13 Οκτ 2003, 12:19

Πότε και που θα δούμε τις Foto ?
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό max » 13 Οκτ 2003, 12:37

Καλά δεν ντρέπεστε να λετε όλα αυτά και να τα διαβάζουμε εμείς που δεν ήρθαμε!!!!
:cry: Με κάνετε να ζηλεύω!!! :oops: :oops:

Το καλό είναι ότι η πρόβλεψη του καιρού λεει για καταιγίδες Πέμπτη και Παρασκευή. Λετε να λασπωθούν θα περίχωρα και να πάμε για λασπόλουτρα (Άντε να το λασπώσω θέλω ρε παιδία που δεν έχει και εμπειρία).

Πρόταση: Λετε να οργανωθούμε και με CB έτσι για μην χανόμαστε (Εάν μαζευτούμε για μαζική αγορά θα έχουμε και καλή τιμή)?? :idea:

Max
Άβαταρ μέλους
max
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 25 Φεβ 2003, 10:40

Δημοσίευσηαπό ian » 13 Οκτ 2003, 12:46

Σας χαιρετώ και εγώ και θέλω να σας πω ότι χάρηκα πάρα πολύ που σας γνώρισα.
Πίστευω ότι θα τα ξαναπούμε σύντομα σε πιο δύσκολες διαδρομές γιατί η χθεσινή μου φάνηκε σχετικά εύκολη, τουλάχιστον ως φύση με ευχαρίστησε και με το παραπάνω.
Δυστυχώς δεν κατάλαβα σωστά και δεν μπόρεσα να σας ακολουθήσω στον Αγ. Μερκούριο. Δεν πειράζει την επόμενη φορά.
Θα συμφωνήσω με την πρόταση του max γιά ομαδική αγορά CB γιατί άλλη φορά τα προβλήματα θα είναι σίγουρα μεγαλύτερα με δεδομένη την μεγαλύτερη συμμετοχή. :lol:
ian
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 10:49

Δημοσίευσηαπό superspy » 13 Οκτ 2003, 13:17

Χμ... την επόμενη φόρα, θα κοιτάξω να σας φτιάξω Road book για μια διαδρομή που έχω στο μυαλό μου 90-100 χιλιομέτρων. Κάντε όμως υπομονή, πιθανώς να βρώ το χρόνο (ένα road book θέλη ΠΟΛΥ δουλειά για να βγεί) και να καταφέρω μέχρι μέσα Νοέμβρη να κάνουμε κατί καλό....
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό spz » 13 Οκτ 2003, 13:32

ΕΠΕΡΑΣΑΜΕ ΟΜΟΡΦΑ ΟΜΟΡΦΑ ΟΜΟΡΦΑ. :D :D :D :D :D :D :D :D
ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ
Άβαταρ μέλους
spz
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 20 Αύγ 2003, 10:34
Τοποθεσία: Ν.ΙΩΝΙΑ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό bisba » 13 Οκτ 2003, 13:54

μια χαρα περασαμε . αν και φαγαμε παραπολυ σκονη . οταν βρεξει ομως θα κανουμε την καλη . χχιχιιχχιχιιχιχχιχιχιχχιχιιχιχιιχιχ
Άβαταρ μέλους
bisba
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 10 Απρ 2003, 13:59
Τοποθεσία: N.Iωνια Αθηνα

Δημοσίευσηαπό kos4wd » 13 Οκτ 2003, 16:12

Πρόταση: Λετε να οργανωθούμε και με CB έτσι για μην χανόμαστε (Εάν μαζευτούμε για μαζική αγορά θα έχουμε και καλή τιμή)?? :idea:

Max

Εάν το αποφαρίσετε πιστεύω ότι θα μπορέσω να σας βοηθήσω για τιμή γύρω στα 60-65 € με ΦΠΑ CB PRESIDENT και η κεραία γύρω στα 25 € MAΝGNUM μεσω της Λέσχης 4WD Περιστερίου.
Απλά πρέπει να ξέρω για πόσα κομμάτια ενδιαφέρεσται[/quote]
Άβαταρ μέλους
kos4wd
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 20 Δεκ 2002, 17:04
Τοποθεσία: ΚΩΣ

Δημοσίευσηαπό tazmania » 13 Οκτ 2003, 23:37

Βλέπω ότι περάσατε υπέροχα και πολύ καλά κάνατε :!: Δυστυχώς αυτή την φορά δεν κατάφερα να έρθω :( αλλά πιστεύω ότι την επόμενη φορά θα τα καταφέρω. Ελπίζω να δούμε σύντομα foto από την εξόρμηση και να ζηλέψουμε ακόμα περισσότερο :!: .

:idea: Λόγο εμπειρίας σε εκδρομές με πολά αυτοκίνητα (από 15 έως και 30) και λόγο του ότι κάτι γράφτηκε για CB, θα ήθελα να αναφέρω κάποια πράγματα :
:arrow: Σίγουρα θα χρειαστεί να υπάρχουν CB τουλάχιστον κάθε τέσσερα αυτοκίνητα και οποσδήποτε ένα στο τελευταίο αυτοκίνητο. Η επικοινωνία μεταξύ των αυτοκινήτων της ομάδας είναι πού συμαντική για την ασφάλεια των αυτοκινήτων και προσφέρει και αρκετή πλάκα κατά την διάρκεια της εκδρομής :D
:arrow: πολύ καλή η ιδέα του superspy για το roadbook, θα βοηθήσει πολύ. Καλό θα ήταν να υπάρχουν και κάποια GPS (δεν ξέρω εαν κάποιος από εσάς έχει :?: ) στην παρέα για κάθε ενδεχόμενο.
:arrow: Αυτός που οδηγεί την ομάδα θα πρέπει να ξέρει καλά τον δρόμο :!:

Αυτά, τα υπόλοιπα τα λέμε και από κοντά.

:D :D :D :D :D Να είστε όλοι καλά :D :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό fatman » 14 Οκτ 2003, 06:53

Και θελω να συμπληρωσω σε αυτα που λεει ο tazmania, οτι οταν το κονβοι αλλαζει πορεια και φευγει απο τον κεντρικο δρομο, αυτος που προηγειται, περιμενει μεχρι να στριψει και αυτος που ακολουθει, ο οποιος θα παραδοσει την σκυταλη στον πιο πισω κ.ο.κ.
Οπως στο στιβο το αγωνισμα της σκυταλοδρομιας ειναι 4χ400 και οχι 1600 και οι αλλοι αντε γεια (και στο βουνο δεν βρισκεις και τοσο ευκολα το δρομο για τα αποδυτηρια!)
Εεεε... Περιμεντε και εμενα
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό spz » 14 Οκτ 2003, 07:03

ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΤΟ DISCOVERY ΤΙ ΕΓΙΝΕ??
ΑΣΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΣ ΝΑ ΦΑΣ ΤΗΝ ΠΙΤΣΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ :?: :?:
Άβαταρ μέλους
spz
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 20 Αύγ 2003, 10:34
Τοποθεσία: Ν.ΙΩΝΙΑ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό xontros » 14 Οκτ 2003, 09:11

Τί να πούμε εγώ και ο metalaxe, που μας αφήσατε στην αφετηρία, και δεν ξέραμε πού να πάμε :lol:
Πάντως αυτά τα disco είναι σκέτες αρκούδες, πέρναγαν από παντού σα να ήταν άσφαλτος . Και απ'ότι κατάλαβα, οι κυρίες των fatman και superspy θα έκαναν άνετα άλλα τόσα χιλιόμετρα, ενώ εμάς μας έφυγαν τα σφραγίσματα από το κούνημα...
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό fatman » 14 Οκτ 2003, 09:54

Προς spz - τυροπιτακια ητανε, την πιτσα την ειχα για τους υπολοιπους συμμετεχοντες! (την εφαγα μονος μου το ιδιο βραδυ - για αυτο με λενε Fatman!)
Προς xontros (ειχα ΚΑΙ Samurai - πως λεμε ειχα και πετρα στα νεφρα και εσπασε, ειχα και καλα δοντια κλπ..)
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό superspy » 14 Οκτ 2003, 10:01

Προς pavlox.....
Περιμένω να με πάρεις για τις φωτό και το MPG, για να τα ανεβάσω....
Έλα με πιέζουν.....
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κεντρική & Νότια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες

cron