Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Σ/Κ 16-17/04 "Η επέλαση του γκαντέμη"

Στερεά Ελλάδα, Αττική, Πελοπόνησσος, Κρήτη και νησιά Αιγαίου

Δημοσίευσηαπό blackchris » 21 Απρ 2005, 19:40

Camelius έγραψε:
tedos έγραψε:Αν υποψιαστω και αλλο ΝΙΒΑ στο Stratego δεν ξερω τι θα κανω...... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Εσυ γιατι παραπονιέσαι; Συμφωνα με πληροφορίες εκ των εσω εφυγε ενα Lada Niva από τον Dista ... καποιος επρεπε να αντικαταστησει το κενο, ετσι δεν ειναι ;
Και οριστε, ήρθε ο γκαντεμης (κατα Κουκο) να προσπαθησει να μπει για να διατηρηθουν οι ισορροπίες.
Φιλικά
Βασιλης


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Παιδιά σας το έλεγα ήρθε για να μείνει !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ρε που είναι τα σκόρδα μου, οι χάντρες μου ρε παιδιά ?! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό firelord » 21 Απρ 2005, 20:58

αν θέλετε πραγματικό γκαντέμη, μιλάμε οριτζινάλλε, βέρο, αυθεντικό, έχω ένα φιλαράκι με wrangler.

Στην πρώτη έξοδο (βραδυνή - Πήλιο)

1. έμεινε από λάστιχο....σε ανηφόρα....
2. η ρεζέρβα είχε χάσει αέρα....
3. Τα μπουλόνια είχαν σκουριάσει και δεν παίρνανε με τίποτα...
4. γιοκ αντισκωριακό....
5. .....ούτε τρόμπα....
6. μου έσπασε το σταυρό....
7. ψάχναμε ώρες να βρούμε που στον οξαποδώ μπαίνει ο γρύλλος, γιατί δεν ήξερε....

και να μην ξεχάσω

8 και καλύτερο. πάει να βάλει ποδόφρενο και σπάει η καστάνια....έψαχνα πέτρες για τάκο και καβατζάριζα πλαγιές να τον δέσω με τον ράμσευ μην καταλήξει στα Λεχώνια (από Μακρυνιτσα....)


στη δεύτερη εκδρομή, λίμνη Πλαστήρα με τον αγριόνιβα σκέτο αυτή τη φορά για πρώτη φορά στη ζωή μου τρώω βενζίνη με ξυλοτόλη από jetoilα και ο αγριόνιβας σβήνει σε κάθε κατηφόρα. (Η πρώτη και μοναδική ζημιά στο καμάρι μου....


από τότε έχω ξεματιάστρα online, 25 ευρώ το ξεμάτιασμα, προσάυξηση 30% τα ΣΚ....
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό blackchris » 22 Απρ 2005, 18:19

firelord έγραψε:αν θέλετε πραγματικό γκαντέμη, μιλάμε οριτζινάλλε, βέρο, αυθεντικό, έχω ένα φιλαράκι με wrangler.

Στην πρώτη έξοδο (βραδυνή - Πήλιο)

1. έμεινε από λάστιχο....σε ανηφόρα....
2. η ρεζέρβα είχε χάσει αέρα....
3. Τα μπουλόνια είχαν σκουριάσει και δεν παίρνανε με τίποτα...
4. γιοκ αντισκωριακό....
5. .....ούτε τρόμπα....
6. μου έσπασε το σταυρό....
7. ψάχναμε ώρες να βρούμε που στον οξαποδώ μπαίνει ο γρύλλος, γιατί δεν ήξερε....

και να μην ξεχάσω

8 και καλύτερο. πάει να βάλει ποδόφρενο και σπάει η καστάνια....έψαχνα πέτρες για τάκο και καβατζάριζα πλαγιές να τον δέσω με τον ράμσευ μην καταλήξει στα Λεχώνια (από Μακρυνιτσα....)


στη δεύτερη εκδρομή, λίμνη Πλαστήρα με τον αγριόνιβα σκέτο αυτή τη φορά για πρώτη φορά στη ζωή μου τρώω βενζίνη με ξυλοτόλη από jetoilα και ο αγριόνιβας σβήνει σε κάθε κατηφόρα. (Η πρώτη και μοναδική ζημιά στο καμάρι μου....


από τότε έχω ξεματιάστρα online, 25 ευρώ το ξεμάτιασμα, προσάυξηση 30% τα ΣΚ....


Ρε μπας και έχει συγγένεια με τον δικό μας δεν μπορεί, τίποτα δεν είναι τυχαίο :twisted: :twisted: :twisted: .
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό Camelius » 22 Απρ 2005, 18:59

blackchris έγραψε:
firelord έγραψε:αν θέλετε πραγματικό γκαντέμη, μιλάμε οριτζινάλλε, βέρο, αυθεντικό, έχω ένα φιλαράκι με wrangler.

Στην πρώτη έξοδο (βραδυνή - Πήλιο)

1. έμεινε από λάστιχο....σε ανηφόρα....
2. η ρεζέρβα είχε χάσει αέρα....
3. Τα μπουλόνια είχαν σκουριάσει και δεν παίρνανε με τίποτα...
4. γιοκ αντισκωριακό....
5. .....ούτε τρόμπα....
6. μου έσπασε το σταυρό....
7. ψάχναμε ώρες να βρούμε που στον οξαποδώ μπαίνει ο γρύλλος, γιατί δεν ήξερε....

και να μην ξεχάσω

8 και καλύτερο. πάει να βάλει ποδόφρενο και σπάει η καστάνια....έψαχνα πέτρες για τάκο και καβατζάριζα πλαγιές να τον δέσω με τον ράμσευ μην καταλήξει στα Λεχώνια (από Μακρυνιτσα....)


στη δεύτερη εκδρομή, λίμνη Πλαστήρα με τον αγριόνιβα σκέτο αυτή τη φορά για πρώτη φορά στη ζωή μου τρώω βενζίνη με ξυλοτόλη από jetoilα και ο αγριόνιβας σβήνει σε κάθε κατηφόρα. (Η πρώτη και μοναδική ζημιά στο καμάρι μου....


από τότε έχω ξεματιάστρα online, 25 ευρώ το ξεμάτιασμα, προσάυξηση 30% τα ΣΚ....




Ρε μπας και έχει συγγένεια με τον δικό μας δεν μπορεί, τίποτα δεν είναι τυχαίο :twisted: :twisted: :twisted: .


1ον Δεν εχω συγγενεια με γκαντεμηδες.
2ον Αν καποιος εχει Wrangler τι περιμενεις να παθει; Νομιζεις οτι χρειαζεται και γκαντεμης κοντα του για να μην δουλευει τιποτα;
Ο μικρος πλην τιμιος Ρωσσος μου μια χαρα τα καταφερε στην πρωτη μου εκδρομη μαζι σας και ακολουθει την Ρωσικη παραδοση(οι Ρωσσοι ακομα καννουν αποστολες στο διαστημα, η ΝΑΣΑ μια πηγε να κανει μετα απο τοσο καιρο και παλι την ματαιωσε για αργοτερα, κλασικη δυσλειτουργια αμερικανικων μηχανων)
3ον Οσα σκορδα και να περασεις γυρω απο το Vitara σου απο την στιγμη που θυμασαι να ελεγχεις που και που την σταθμη των υγρων σου δεν νομιζω να χαλασει τιποτα, οχι σαν μερικους μερικους που μενουν μονοι τους με την Express Service σαν τους "κουκους" στην Ανοιξη (ασε που ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξη).
4ον Ποτε θα παμε καμια αλλη εκδρομουλα; (εξαιρειται το ΣΚ 7-8 Μαιου γιατι θελω να ειμαι στα 40 του πατερα μου)
5ον Πρεπει να ειμαι περηφανος που θα μου ερθει κληση για υπερβολικη ταχυτητα με το ΝΙΒΑ;
Φιλακια
Βασιλης
Άβαταρ μέλους
Camelius
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 21 Μαρ 2004, 18:38
Τοποθεσία: Κηφισιά, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό koukos » 25 Απρ 2005, 19:08

firelord έγραψε:αν θέλετε πραγματικό γκαντέμη, μιλάμε οριτζινάλλε, βέρο, αυθεντικό, έχω ένα φιλαράκι με wrangler.

Στην πρώτη έξοδο (βραδυνή - Πήλιο)

1. έμεινε από λάστιχο....σε ανηφόρα....
2. η ρεζέρβα είχε χάσει αέρα....
3. Τα μπουλόνια είχαν σκουριάσει και δεν παίρνανε με τίποτα...
4. γιοκ αντισκωριακό....
5. .....ούτε τρόμπα....
6. μου έσπασε το σταυρό....
7. ψάχναμε ώρες να βρούμε που στον οξαποδώ μπαίνει ο γρύλλος, γιατί δεν ήξερε....

και να μην ξεχάσω

8 και καλύτερο. πάει να βάλει ποδόφρενο και σπάει η καστάνια....έψαχνα πέτρες για τάκο και καβατζάριζα πλαγιές να τον δέσω με τον ράμσευ μην καταλήξει στα Λεχώνια (από Μακρυνιτσα....)


στη δεύτερη εκδρομή, λίμνη Πλαστήρα με τον αγριόνιβα σκέτο αυτή τη φορά για πρώτη φορά στη ζωή μου τρώω βενζίνη με ξυλοτόλη από jetoilα και ο αγριόνιβας σβήνει σε κάθε κατηφόρα. (Η πρώτη και μοναδική ζημιά στο καμάρι μου....


από τότε έχω ξεματιάστρα online, 25 ευρώ το ξεμάτιασμα, προσάυξηση 30% τα ΣΚ....

Ο δικος σας χαλασε μονο ενα αμαξι :D
Ομως ο δικος μας εεεεεεε???? :shock: :shock: :shock: :shock:
HAKUNA MATATA

Stratego Adventure team
Άβαταρ μέλους
koukos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 27 Σεπ 2004, 11:03
Τοποθεσία: Ν ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ ΑΘΗΝΑ

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Κεντρική & Νότια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες