Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Stratego 7 "Η επιστροφή του ασώτου"(Tedos Is Back)

Στερεά Ελλάδα, Αττική, Πελοπόνησσος, Κρήτη και νησιά Αιγαίου

Δημοσίευσηαπό blackchris » 13 Οκτ 2004, 13:15

tedos έγραψε:Ρε συ γιωργη εγω ειχα ακουσει για τον Τερουλα και το Θκουληκι......Αυτοι οι καραβαναδες και οι χασοδικες ποιοι ειναι??? Τι διαολο στις εκπτωσεις τους βρισκετε???? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Τον καραβανά (taxideytis) δεν τον βρήκα ..... μας βρήκε (κατακούτελα) :twisted: )

O χασοδίκης είναι φίλος μου δικηγόρος (εξ ου και το χασοδίκης :twisted: ) με Vitara 1600 μακρύ. Του έχω κάτι μαζεμένα απο τον στρατό και λεω να του τα ξεπληρώσω στην εξόρμηση. :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό denis » 13 Οκτ 2004, 18:20

blackchris έγραψε:1. Blackchris (o Κάπελας)
2. Vagelis (ο Φαρμακοχέρις)
3. Koukos (το Θκουλήκι)
4. Tedos (o Άδωνις)
5. Γιαγκούλας (ο Ιπτάμενος)
6. Σαγνός ( ο Χασοδίκης)
7. taxideytis (o καραβανάς)
8. Denis (ο γκατζετάκιας) ?
9. Dr. Format (ο Αθανάσιος Διάκος) ?
10. Dista ( το κουρασμένο παλληκάρι) ?



Θα σε αφισω χωρις φως αγορι μου? :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
denis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 540
Εγγραφή: 02 Φεβ 2004, 23:47
Τοποθεσία: N.ΙΩΝΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 13 Οκτ 2004, 20:54

Πως σας ακούγεται να μείνουμε στο ορειβατικό καταφύγιο Τζαρτζάνας στο Πιτιμάλικο ?

Απ' ότι ρώτησα οι ανέσεις είναι καλύτερες απο του Ραβάνη .

Αν έχει βέβαια θέσεις.


Οι καιρικές προβλεψεις για το επόμενο ΣΚ στα βαρδούσια είναι χιονοπτώσεις :D :D :D :D
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό vagelis » 14 Οκτ 2004, 07:06

giagoulas έγραψε:Πως σας ακούγεται να μείνουμε στο ορειβατικό καταφύγιο Τζαρτζάνας στο Πιτιμάλικο ?

Απ' ότι ρώτησα οι ανέσεις είναι καλύτερες απο του Ραβάνη .

Αν έχει βέβαια θέσεις.


Οι καιρικές προβλεψεις για το επόμενο ΣΚ στα βαρδούσια είναι χιονοπτώσεις :D :D :D :D


Γι'αυτους που εκδηλωσαν ενδιαφερον για διαμονη εχουν κλειστει δωματια στον Ραβανη,σε προηγουμενο ποστ αναφερω καποια τηλεφωνα για οποιους θελουνε χλιδα.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό teroulas » 14 Οκτ 2004, 08:04

giagoulas έγραψε:Πως σας ακούγεται να μείνουμε στο ορειβατικό καταφύγιο Τζαρτζάνας στο Πιτιμάλικο ?

Απ' ότι ρώτησα οι ανέσεις είναι καλύτερες απο του Ραβάνη .

Αν έχει βέβαια θέσεις.


Οι καιρικές προβλεψεις για το επόμενο ΣΚ στα βαρδούσια είναι χιονοπτώσεις :D :D :D :D


:cry: Μιλάμε έχω ρίξει μεγάλο κλάμα που δεν θα ρθουμε :cry:
Ζηλεύωωωωωωωωω :cry:
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 14 Οκτ 2004, 08:58

Βαγγέλη δεν είναι θέμα χλίδας.

Μίλησα με διάφορα άτομα απο τον ΕΟΣ Αχαρνων και μου είπαν ότι τα μισά δωμάτια που έχει δεν βλέπονται. Χαρακτηριστικά μου είπαν ότι το κέντρο που παρουσιάστηκαν στο στρατό ήταν χλιδάτο σε σχέση με αυτά.

Πιο συγκεκριμένα μου είπαν ότι οι σοφίτες παίζονται, αλλά τα υπόλοιπα ασε.

Οπότε τι θα γίνει ? Θα κάνουμε κλήρωση για τους κακότυχους ? Εκτός αν υπάρχουν εθελοντές που θέλουν να το παίξουν survivor.
Πως το φαντάζεσαι ?

Δεν τραβάω ζορι για το καταφύγιο. Η λογική είναι απλά να είμαστε όλοι μαζί για να έχει πλάκα.

Απ’ ότι εψαξα υπάρχει ακόμη ενας ξενωνας στο χωριό , Μαυρο...κάτι λέγεται, ό οποίος όμως δεν έχει δωμάτια γιατι τα έχει μόνιμα νοικασμένα σε εργάτες.

Δηλαδή δεν υπάρχει άλλη λύση στο συγκεκριμένο χωριό.

Υπάρχει βέβαια και η λύση της παυλιανης που ανέφερες αλλά απ’ οτι θυμάμαι η απόσταση είναι 45 λεπτά περίπου.
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό vagelis » 14 Οκτ 2004, 10:06

Το θεμα διαμονης νομιζω οτι εχει κλεισει προ ημερων,ο μονος που εφερε αντιρηση ηταν ο δοκτωρ,οι αλλοι δεν ειχαν αντιρηση αλωστε μια βραδια θα κοιμηθουμε δεν θα το αγορασουμε,για μενα και καποιους αλλους η διαφορα τιμης απο τους καλους ξενωνες ειναι η βενζινη που θα καψουμε στο βουνο.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 14 Οκτ 2004, 10:24

vagelis έγραψε:Το θεμα διαμονης νομιζω οτι εχει κλεισει προ ημερων,ο μονος που εφερε αντιρηση ηταν ο δοκτωρ,οι αλλοι δεν ειχαν αντιρηση αλωστε μια βραδια θα κοιμηθουμε δεν θα το αγορασουμε,για μενα και καποιους αλλους η διαφορα τιμης απο τους καλους ξενωνες ειναι η βενζινη που θα καψουμε στο βουνο.


Τώρα που το εξήγησες το κατάλαβα !!!
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό blackchris » 14 Οκτ 2004, 18:28

giagoulas έγραψε:
vagelis έγραψε:Το θεμα διαμονης νομιζω οτι εχει κλεισει προ ημερων,ο μονος που εφερε αντιρηση ηταν ο δοκτωρ,οι αλλοι δεν ειχαν αντιρηση αλωστε μια βραδια θα κοιμηθουμε δεν θα το αγορασουμε,για μενα και καποιους αλλους η διαφορα τιμης απο τους καλους ξενωνες ειναι η βενζινη που θα καψουμε στο βουνο.


Τώρα που το εξήγησες το κατάλαβα !!!

Γιάγκο κακός πεθερός θα γίνεις, όλο γκρίνια :twisted:
Τα δωμάτια τα κλείνουμε νωρίς για να μην μένουμε με το πουλί στο χέρι.
Τον Βαγγέλη τον χώνουμε να κάνει τις κρατήσεις επειδή είναι ο μικρότερος σε ηλικία :twisted:.
Αν έχεις κάποια πρόταση στο διάστημα οργάνωσης της εκδρομής πρέπει να την κάνεις ολοκληρωμένη δηλ : μπορούμε να μείνουμε εκεί, μίλησα με τον τάδε, και μου είπε ότι μπορεί να μας κρατήσει δωμάτια με αυτήν την τιμή, και αν συμφωνήσουν οι υπόλοιποι προχωράμε.
Με το "κάποιος μου είπε, κάπου άκουσα ότι μπορεί ίσως να" θα βρεθούμε στο σκοτάδι να χτυπάμε πόρτες στο βουνό.
Εσύ πάντως θα μείνεις σε σοφίτα μιας και είσαι στους πρώτους έξι που δήλωσαν.
Αν στραβώνεις ντε και καλά με τον Ραβάνη υπάρχουν καλύτεροι ξενώνες σε διπλανά χωριά, τα τηλέφωνα τα δίνει ο Βαγγέλης παραπάνω.
Αν ξαναγκρινιάσεις θα αναλάβεις αποκλειστικά το φτυάρισμα
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό blackchris » 14 Οκτ 2004, 18:33

1. Blackchris (o Κάπελας)
2. Vagelis (ο Φαρμακοχέρις)
3. Koukos (το Θκουλήκι)
4. Tedos (o Άδωνις)
5. Γιαγκούλας (ο Ιπτάμενος)
6. Denis (ο γκατζετάκιας)
7. Σαγνός ( ο Χασοδίκης)
8. taxideytis (o καραβανάς)

Τους υπόλοιπους τους αφαίρεσα μιας και μέχρι τώρα δεν επιβεβαίωσαν την συμμετοχή τους.
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 14 Οκτ 2004, 20:00

blackchris έγραψε:
giagoulas έγραψε:
vagelis έγραψε:Το θεμα διαμονης νομιζω οτι εχει κλεισει προ ημερων,ο μονος που εφερε αντιρηση ηταν ο δοκτωρ,οι αλλοι δεν ειχαν αντιρηση αλωστε μια βραδια θα κοιμηθουμε δεν θα το αγορασουμε,για μενα και καποιους αλλους η διαφορα τιμης απο τους καλους ξενωνες ειναι η βενζινη που θα καψουμε στο βουνο.


Τώρα που το εξήγησες το κατάλαβα !!!

Γιάγκο κακός πεθερός θα γίνεις, όλο γκρίνια :twisted:
Τα δωμάτια τα κλείνουμε νωρίς για να μην μένουμε με το πουλί στο χέρι.
Τον Βαγγέλη τον χώνουμε να κάνει τις κρατήσεις επειδή είναι ο μικρότερος σε ηλικία :twisted:.
Αν έχεις κάποια πρόταση στο διάστημα οργάνωσης της εκδρομής πρέπει να την κάνεις ολοκληρωμένη δηλ : μπορούμε να μείνουμε εκεί, μίλησα με τον τάδε, και μου είπε ότι μπορεί να μας κρατήσει δωμάτια με αυτήν την τιμή, και αν συμφωνήσουν οι υπόλοιποι προχωράμε.
Με το "κάποιος μου είπε, κάπου άκουσα ότι μπορεί ίσως να" θα βρεθούμε στο σκοτάδι να χτυπάμε πόρτες στο βουνό.
Εσύ πάντως θα μείνεις σε σοφίτα μιας και είσαι στους πρώτους έξι που δήλωσαν.
Αν στραβώνεις ντε και καλά με τον Ραβάνη υπάρχουν καλύτεροι ξενώνες σε διπλανά χωριά, τα τηλέφωνα τα δίνει ο Βαγγέλης παραπάνω.
Αν ξαναγκρινιάσεις θα αναλάβεις αποκλειστικά το φτυάρισμα
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Εχω την εντύπωση ότι δεν έχεις δεί κακό πεθερό.

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα γκρίνιας.

1) Διαβάζω δύο ποστ, ενα απο τον Dr Format και ενα απο τον Κούκο ότι δεν ξαναμένουν εκεί.

Και στη συνέχεια διαβάζω αλλα δύο ποστ, όπου το πρωτο λέει "παιδιά εγω εκλεισα εκεί", και το δευτερο λέει "κλείσε μου και εμένα".

Τι να συμπεράνω !

2) Νομίζω ότι είναι αποτελεσματικότερο πρώτα να ρωτάω αν ενδιαφέρει κάτι επι της αρχής , και μετά να τρώω το χρόνο μου για να το ψαξω στη λεπτομερεια του.

3) Οταν είμαι μέλος ομάδας, προτιμώ - οταν αυτό είναι εφικτό - να λειτουργώ σα μέλος ομάδας. Δηλαδή δεν θέλω να αγνοω το γεγονος ότι οι τρείς στους επτά έχουν εκφράσει αντιρήσεις για κάτι. Φυσικά απο τεχνικής πλευράς μπορώ να λειτουργήσω και εντελώς ανάποδα.

4) Μέσα στα πλαίσια του ομαδικού πνευματος, δεν χρειάζεται να μείνω σε σοφίτα, εκλεισα δωμάτιο μόνος μου (Αν θέλεις μπορούμε να κοιμηθούμε αγκαλια). Εξ' 'αλλου δε ζήτησα να μου κλεισει ο βαγγέλης δωμάτιο. Τον έχουμε ξεσκίσει τον ανθρωπο, ας πάρει μια ανάσα.


5) Αν και δεν είμαι καλός στο φτιάρισμα δε θα σου χαλάσω το χατίρι.

6) Εκτός απο τα διπλανά χωριά είμαι σίγουρος ότι έχει δωμάτια και στη Λαμία, αλλά εγώ προτιμώ να σε έχω αγγαλίτσα.


7) Αν νομίζεις ότι με αυτά που γράφεις θα γλιτώσεις τον εξευτελισμό στις λάσπες είσαι γελασμένος. Αντε, θα είναι fair, θα κλειδώνω μόνο το πίσω διαφορικό


Σε φιλώ σταυρωτά

Ο γιαγκούλας σου.
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό blackchris » 14 Οκτ 2004, 23:33

Γουργουδουλίτσο Giagoula αφού έκλεισες δωμάτιο τι τρώγεσαι με τα ρούχα σου και γκρινιάζεις σαν δυσκοίλια γριά ?
Ξέμεινες απο αγκάλισες και θα την πληρώσω εγώ ? Να σου λείπουν αυτά, ουστ στην γυναίκα σου. :evil: :twisted:
Μην κλειδώσεις μόνο το διαφορικό, να το κλειδώσεις όλο και να το φουντάρεις σε κανα γκρεμό το χρέπι σου να ησυχάσουμε :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό tazmania » 15 Οκτ 2004, 21:39

blackchris έγραψε:Γουργουδουλίτσο Giagoula αφού έκλεισες δωμάτιο τι τρώγεσαι με τα ρούχα σου και γκρινιάζεις σαν δυσκοίλια γριά ?
Ξέμεινες απο αγκάλισες και θα την πληρώσω εγώ ? Να σου λείπουν αυτά, ουστ στην γυναίκα σου. :evil: :twisted:
Μην κλειδώσεις μόνο το διαφορικό, να το κλειδώσεις όλο και να το φουντάρεις σε κανα γκρεμό το χρέπι σου να ησυχάσουμε :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Άτσα... Αρχίσαμε τις διαμάχες στο Stratego :?: Πολύ γουστάρω :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 16 Οκτ 2004, 19:24

tazmania έγραψε:
blackchris έγραψε:Γουργουδουλίτσο Giagoula αφού έκλεισες δωμάτιο τι τρώγεσαι με τα ρούχα σου και γκρινιάζεις σαν δυσκοίλια γριά ?
Ξέμεινες απο αγκάλισες και θα την πληρώσω εγώ ? Να σου λείπουν αυτά, ουστ στην γυναίκα σου. :evil: :twisted:
Μην κλειδώσεις μόνο το διαφορικό, να το κλειδώσεις όλο και να το φουντάρεις σε κανα γκρεμό το χρέπι σου να ησυχάσουμε :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Άτσα... Αρχίσαμε τις διαμάχες στο Stratego :?: Πολύ γουστάρω :twisted: :twisted: :twisted:


Αγαπητέ Blackchris, εχω δυο ερμηνίες
1. Επαναστάτης με και χωρίς αιτία
2. Παντού υπάρχει ένας Ζορο

Διαλέγεις και παιρνεις.


Και που είσαι, μη σου μπαίνουν ιδέες, εχω αρχήσει να κρατάω αρχείο.


Taz, διαμάχες :?: :?: :?:

Σιγά μη μονομαχήσουμε κιόλας.


Αλλά που θα πάει. Πλησιάζει και η ώρα σου (τι να εννοει ο καλιτέχνης) και μετά θα δείς τη σημαίνει διαμάχη.


Αυτό εδω είναι φιλικές , καλοπροαίρετες ανταλλαγές αποψεων και συνθέσεις ιδεών. Που να δείς τι γίνεται σε καθεστως δικτακτορίας.
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό taxideytis » 16 Οκτ 2004, 21:29

Κάποιος να ψήσουμε παρέα, σε άγρια και βροχερή νυχτιά παρέα με τα στοιχεια τής νύχτας; :)
Άβαταρ μέλους
taxideytis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2003, 23:42
Τοποθεσία: menidi

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κεντρική & Νότια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 13 επισκέπτες

cron