Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ποδηλατάδα-παραλία Θεσσαλονίκης

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Ποδηλατάδα-παραλία Θεσσαλονίκης

Δημοσίευσηαπό pek » 06 Ιουν 2008, 09:52

από newsletter@bikerespect.gr:

Με χαρά μας διαπιστώσαμε ότι η πρώτη μας Κρίσιμη Μάζα (Critical Mass) έγινε με την συμμετοχή πολλών από εσάς και άφησε πολύ καλές εντυπώσεις σε όλους μας. Ευχαριστούμε όσους συμμετείχαν!

Θέλουμε να αναφέρουμε για άλλη μια φορά, για όσους δεν κατανόησαν την ουσία αυτής της βόλτας στην πόλη ότι, διοργανώνοντας μια Κρίσιμη Μάζα προσπαθούμε να κάνουμε έντονη την παρουσία μας στους δρόμους. Θέλουμε, ο Έλληνας οδηγός να συνηθίσει, πέρα από μεμονωμένα παραδείγματα, την παρουσία πολλών ποδηλάτων στους δρόμους. Εμπνέουμε έτσι ασφάλεια σε όσους θέλουν να ξεκινήσουν με το ποδήλατο και τους προτρέπουμε να το κάνουν. Αυξάνουμε τις εγγραφές μελών στην ιστοσελίδα μας και κάνουμε το ποδήλατο ένα λόγο συζήτησης και θετικών σχολίων, από όσους τυχαίνει να μας δουν, στα κεντρικά σημεία της πόλης που διερχόμαστε.

Για να πετύχουμε την θετική προσέγγιση του κόσμου πρέπει:

Nα συμμορφωνόμαστε στον Κ.Ο.Κ.
Να φοράμε κράνος
Να υπακούσουμε στις εντολές όσων ορίσθηκαν συντονιστές της βόλτας
Να τηρούμε το πρόγραμμά όπως προκηρύχτηκε. Αυστηρά έναρξη ώρα 7 (όλοι εκεί 7 παρά τέταρτο) να ακολουθηθεί η διαδρομή και να αποτραπεί έγκαιρα όποιος λειτουργεί με βάση ατομικά κριτήρια…
Να καλέσουμε όλους όσους εκδηλώσουν ενδιαφέρον για να βρίσκονται μαζί μας σε επόμενη βόλτα, κατά την διάρκεια της πορείας μας μέσα στην πόλη.


]Επόμενο ραντεβού μας την επόμενη Τετάρτη 11 Ιουνίου στις 7 στον Λ. Πύργο.

ΔΙΑΔΡΟΜΗ

####Λ.Πύργος- Μεγάλου Αλεξάνδρου – 25ης Μαρτίου – Βασ.Ολγας – Βας. Γεωργίου –

Μάν. Ανδρόνικου – Τσιμισκή – Αγίας Σοφίας – Νίκης – Λ.Πύργος ####
Άβαταρ μέλους
pek
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 19 Ιούλ 2006, 13:44

Ποδηλατάδα-παραλία Θεσσαλονίκης

Δημοσίευσηαπό nignis » 09 Ιουν 2008, 20:10

συγνώμη, αλλα ποτε εγινε η ποδηλατοτπορια που λες , γιατι εγω δεν πηρα τιποτα χαμπάρι :( :(

οσο γα τη τεταρτη θα προσπαθησω!εχω το ποδηλατο για επισκευη και πιθανως να λειπω και εκτος Θεσσαλονικης
Όλα είναι δρόμος...
Άβαταρ μέλους
nignis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 01 Οκτ 2006, 09:11
Τοποθεσία: όπου πάει το mountain bike...

Δημοσίευσηαπό kyr » 12 Ιουν 2008, 11:53

Ήμουν με το γίμνι και σας είδα χθες (Τετάρτη) κατά τις 19:30 στο ποσειδώνιο!
Άβαταρ μέλους
kyr
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2005, 14:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό pek » 17 Ιουν 2008, 07:38

kyr έγραψε:Ήμουν με το γίμνι και σας είδα χθες (Τετάρτη) κατά τις 19:30 στο ποσειδώνιο!


Αφήστε τα γίμνι και πάρτε τα δίκυκλα!!! Πολύ μου άρεσε μπλούζα που φορούσε ποδηλάτης: Χαριλάου-Κέντρο με πάρκινγκ 15λεπτά, 0ευρώ!!!
Στέλνω νέο μήνυμα από newsletter@bikerespect.gr:


Αγαπητά μέλη,

Συνεχίζεται με επιτυχία η από κοινού προσπάθεια μας για την αφύπνιση των Ελλήνων οδηγών της πόλης, στην χρήση ποδηλάτου στην καθημερινή τους μετακίνηση. Ολοκληρώνοντας την 2η Κρίσιμη Μάζα, γίνεται το ραντεβού μας στον Λ. Πύργο, σημείο αναφοράς για τον ποδηλατικό κόσμο της πόλης μας. Ελπίζουμε να ευδοκιμήσουν και άλλα τέτοια ραντεβού- συναντήσεις και να έχουμε την ίδια και καλύτερη εκτέλεση στο μέλλον...

Σας περιμένουμε και πάλι την άλλη Τετάρτη την ίδια ώρα (7 το απόγευμα) στο ίδιο μέρος (Λ. Πύργος) για την ίδια διαδρομή(Λ.Πύργος- Μεγ.Αλεξάνδρου- Μαρτίου- Βασ.Ολγας- Βασ.Γεωργίου- Τσιμισκή- Π.Μελά-Λ.Πύργος ) .

Υ.Γ Το ίδιο επίμονα συνεχίζει και ο συμπαθείς φίλος μας της γυμνής ποδηλατοπορείας, του οποίου το όνομα δεν το γνωρίζουμε, να ενημερώνει μετά το τέλος για την διοργάνωση που έχει αναλάβει. Σε καμία συνεννόηση δεν έχει έρθει με την ομάδα μας για όσα αγορεύει και δεν μπορούμε και να τον αποτρέψουμε. Το θεωρεί απόλυτα φυσιολογικό μια παραλλαγή ενός παγκόσμιου κινήματος γυμνιστών, να μπορεί στην Ελλάδα να πετύχει την αλλαγή στην μεταχείριση του ποδηλάτη. ktl, ktl.

Άντε να βλέπω χέρια και όποιοι έρθουν να μαζευτούμε και να γνωριστούμε με την ευκαιρία!!
Άβαταρ μέλους
pek
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 19 Ιούλ 2006, 13:44

Δημοσίευσηαπό xtrail » 17 Ιουν 2008, 17:53

Οποιος δεν θέλει να ακολουθήσει-παραβρεθεί δεν χρειάζεται να το ανακοινώσει
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό DHMHTRHS » 21 Ιουν 2008, 11:35

Δεν βλεπω σημετοχη ;
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
DHMHTRHS
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: 26 Ιαν 2008, 20:06

Δημοσίευσηαπό pek » 21 Ιουν 2008, 17:17

Δημήτρη μάλλον ήσουν σε λάθος σημείο!!!!Πάντως για να μην επαναλαμβάνομαι και επειδή δεν υπάρχει ενδιαφέρον από την ομάδα, μας ειδοποίησαν οτί οι Τετάρτες θα είναι μόνιμες οπότε κάθε Τετάρτη στις 7θα έχουμε ραντεβού στον Λευκό Πύργο. Επίσης, συζητάμε αλλαγή διαδρομής και μία μεγαλύτερη για άλλη καθημερινή.
Άβαταρ μέλους
pek
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 19 Ιούλ 2006, 13:44

Δημοσίευσηαπό DHMHTRHS » 22 Ιουν 2008, 13:32

OK........
Άβαταρ μέλους
DHMHTRHS
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: 26 Ιαν 2008, 20:06

Δημοσίευσηαπό PajeroPinin » 22 Ιουν 2008, 17:55

Γεια σου Δημητρη.Σε βρηκα. :o
Άβαταρ μέλους
PajeroPinin
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 20 Οκτ 2007, 15:38
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό nignis » 24 Ιουν 2008, 11:12

την τεταρτη θα ειμαι στο Λευκο Πυργο πιθανον με ενα φιλο μου.

μαυρο mountain με ασημο-γκριζο κρανος και κιτρινο γκρι μπλουζακι.αν ερθεις, ελα να γνωριστουμε και απο κοντα

ο συνδυασμος off roader-ποδηλατη σπανιζει τη Θεσσαλονικη :( :(

Νικος
Όλα είναι δρόμος...
Άβαταρ μέλους
nignis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 01 Οκτ 2006, 09:11
Τοποθεσία: όπου πάει το mountain bike...

Δημοσίευσηαπό pek » 24 Ιουν 2008, 12:53

Nίκο την Τετάρτη θα βρεθούμε 7:30 λόγω θερμοκρασίας. Όσο για μένα...Carrera κόκκινη-γκρι, αλλά ούτως η άλλως η μόνη πιτσιρίκα θα είμαι. Την προηγούμενη ήμουν μόνο εγώ και δύο γιαγιάδες!!! Ελπίζω να έχουμε πιο πολλές κοπέλες τώρα. Θα τα πούμε από κοντά.
Άβαταρ μέλους
pek
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 19 Ιούλ 2006, 13:44

Δημοσίευσηαπό xtrail » 24 Ιουν 2008, 13:51

Αν βρώ χρόνο θα πεταχτώ κι εγώ...σας ξέρω και τους δύο οπότε μάλλον θα σας αναγνωρίσω
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό pek » 24 Ιουν 2008, 17:42

Έτσι μπράβο!! Όχι τίποτα αλλά κάθε άτομο που πάμε παίρνουμε και ποσοστά :wink:
Άβαταρ μέλους
pek
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 19 Ιούλ 2006, 13:44

Δημοσίευσηαπό nignis » 25 Ιουν 2008, 09:36

ελα να μαζευμαστε!!μονο με μαζικη συμμετοχη μπορουμε να τα καταφερουμε!
Όλα είναι δρόμος...
Άβαταρ μέλους
nignis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 01 Οκτ 2006, 09:11
Τοποθεσία: όπου πάει το mountain bike...

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 25 Ιουν 2008, 14:37

nignis έγραψε:ελα να μαζευμαστε!!μονο με μαζικη συμμετοχη μπορουμε να τα καταφερουμε!


Νικο ο συνεργάτης μου ειναι ενεργό μέλος στο bike respect και θα είναι σήμερα το απόγευμα, λέγετε Gareth. Αυτός πάει σε κάθε εκδήλωση και κυκλοφορεί κάθε μέρα με το ποδήλατο χειμώνα καλοκαίρι
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Επόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες