Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Συνάντηση για καφέ στις 20/08/2004

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό georgek » 17 Αύγ 2004, 14:00

Λοιπό έχουμε και λέμε για καφέ ανασυγκρότησης την Παρασκευή 20/08/2004.
Μέχρι τώρα αυτοί που μπορούν είναι:

1. Yannis
2. gmav
3. georgek
4. mato?
5. harisHRC?
6. synodigos?
7. Ο συντονιστής (x-trail) που είναι? Μήπως βάζει τίποτα .........πλακάκια στην .........Αρναία? :lol:
8 Master Sorento?

Και όσοι υπόλοιποι δουν το ποστ και είναι στην ευρύτερη περιοχή της Θεσσαλονίκης ας παρακολουθήσουν την οργάνωση του ραντεβού (μέρος και ώρα ) και είναι όλοι ευπρόσδεκοι.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό mato » 17 Αύγ 2004, 15:02

georgek έγραψε:Λοιπό έχουμε και λέμε για καφέ ανασυγκρότησης την Παρασκευή 20/08/2004.
Μέχρι τώρα αυτοί που μπορούν είναι:

1. Yannis
2. gmav
3. georgek
4. mato
5. harisHRC?
6. synodigos?
7. Ο συντονιστής (x-trail) που είναι? Μήπως βάζει τίποτα .........πλακάκια στην .........Αρναία? :lol:
8 Master Sorento?

Και όσοι υπόλοιποι δουν το ποστ και είναι στην ευρύτερη περιοχή της Θεσσαλονίκης ας παρακολουθήσουν την οργάνωση του ραντεβού (μέρος και ώρα ) και είναι όλοι ευπρόσδεκοι.


O.K. για μένα, ο Haris HRC μάλλον δεν μπορεί Παρασκευή.

georgek έγραψε:Σκέψου το καλά γιατί ίσως σου δοθεί η ευκαιρία να το χρησιμοποιήσεις πλέον. Εγώ έχω σκοπό να το παίρνω μαζί στις βόλτες στο βουνό. Από ότι θυμάμαι από παλιά post και ο Γιάννης είχε προτείνει κάτι ανάλογο, οπότε ίσως και να το χρησιμοποιήσεις.


.... ένα - ένα μας τα λές ...όμως ποιός θα οδηγεί το KIA εν τω μεταξύ ?... εκτός αν σκοπεύεις να το τραβάς, οπότε πάω πάσσο.
Πάντως πρέπει να αποφασίσεις τι είδους όχημα θες (τώρα μούβαλες ιδέες..)

gmav έγραψε:έτσι το μανόμετρο βγήκε σε αχρηστεία οπότε παπαλα η κατάδυση

δηλώνω οτι δεν έχω καμμία σχέση με τις καταδύσεις και δεν με μέτρησε ποτέ κανείς.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 17 Αύγ 2004, 17:02

georgek έγραψε:7. Ο συντονιστής (x-trail) που είναι? Μήπως βάζει τίποτα .........πλακάκια στην .........Αρναία? :lol:

Ναι βρε Γιώργο!!!!!!!!!!! Για την Παρασκευή δεν ξέρω ακόμα γιατί παιζουν τα εξής σενάρια: να πάω για κατάδυση με την Μαρία (την δύτρια) ή να βοηθήσω την Μαρία (της Αρναίας) σε κάτι για το σπίτι...όχι πλακάκια!!!!!
Αφού βολευει για Παρασκευή οκ. Για το μέρος όμως πιθανόν να έχει αρκετό κόσμο...δεν ξέρω. Για ώρα μάλλον κατά τις 7.30-8??
Θα πω και στον synodigo να μας ακολουθήσει αν μπορεί.

1. Yannis
2. gmav
3. georgek
4. mato
5. x-trail
6. synodigos
7. Master Sorento?
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 19 Αύγ 2004, 09:01

Φτάσαμε μια ημέρα πριν την συνάντηση για καφέ ανασυγκρότησης. Ας το κάνουμε πιο συγκεκριμένο. Προτείνω λοιπόν να βρεθούμε γύρω στις 8.00 το βράδυ της Παρασκευής στον Όμιλο. (απέναντι από την εκκλησία του Κύριλου και Μεθοδίου) Ο xtrail, ο Yannis και εγώ μάλλον θα βρεθούμε νωρίτερα για να κάνουμε μια έρευνα αγοράς για off-road ποδήλατο.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό yannis » 19 Αύγ 2004, 09:16

Το μέρος με βολεύει. Νομίζω και η ώρα καλή είναι.
georgek τι ώρα θα είσαι στη Θεσσαλονίκη?
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό georgek » 19 Αύγ 2004, 09:31

Μπορώ να είμαι από νωρίς. Αν πούμε κατά τις 6.00 είναι καλά? Να συναντηθούμε σε κάποιο σημείο (ας πούμε τον επιβατικό σταθμό στο λιμάνι, όπου έχει και χώρο για παρκινγκ) και νακινηθούμε από εκεί.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό yannis » 20 Αύγ 2004, 11:51

Λοιπόν η Παρασκευή έφτασε. Γύρω στις 8:00 στον Όμιλο, όπως προαναφέρθηκε.
Θα έρθει και ο professor. Με τον georgek θα βρεθούμε στις 5:00 για έρευνα αγοράς ΜΤΒ.
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό georgek » 24 Αύγ 2004, 14:13

Η συνάντηση έγινε, αλλά επειδή στον όμιλο είχε τραπέζι, :( (δάχτυλος του mato) πήγαμε στο γνωστό Μαϊάμι. (JOY). :wink: Εκεί βρέθηκε σχεδόν όλη η παρέα. mato, yannis, xtrail, gmav, master, synodigos, georgek, terry. Η διάθεση για νέες περιπέτειες ήταν έντονη και στο τραπέζι έπεσαν διάφορες ιδέες και σχέδια για το χειμώνα. Επίσης υπήρχε και διάθεση για επέκταση των off-road δραστηριοτήτων (MTB).
Όμως το καλοκαίρι ακόμη συνεχίζεται και η σκόνη στα βουνά είναι πολλή. Οπότε προς το παρόν συνεχίζονται οι θαλασσιες δραστηριότητες.

Παραμένουμε συνδεδεμένοι :blob4: :blob5: :blob7:
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό mato » 25 Αύγ 2004, 14:29

georgek έγραψε:......:( (δάχτυλος του mato)

.... ουδέν σχόλιον.
georgek έγραψε: Η διάθεση για νέες περιπέτειες ήταν έντονη και στο τραπέζι έπεσαν διάφορες ιδέες και σχέδια για το χειμώνα. Επίσης υπήρχε και διάθεση για επέκταση των off-road δραστηριοτήτων (MTB).
Όμως το καλοκαίρι ακόμη συνεχίζεται και η σκόνη στα βουνά είναι πολλή. Οπότε προς το παρόν συνεχίζονται οι θαλασσιες δραστηριότητες.


με αφορμή τα παραπάνω να ρίξω μια ιδέα:

Κάποιο από τα ΠΣΚ 3-4-5 ή 10-11-12 Σεπτεμβρίου , με πιθανότερο το πρώτο, θα προσπαθήσω να είμαι στο Πήλιο (Τσαγκαράδα), όπου εκτός του σχεδιαζόμενου γλεντιού στο bar Scala του φίλου μου του Κομνηνού, έχω σκοπό να ελέγξω και έναν – καταπληκτικό εκ πρώτης όψεως - χάρτη (από την Ανάβαση) της περιοχής. Υπάρχει φυσικά δυνατότητα camping (οργανωμένου ή όχι), και – νομίζω - καθέλκυσης στον Αη-Γιάννη και στην Νταμούχαρη (αν υπάρχει ενδιαφέρον θα μάθουμε περισσότερα). Σκεφτείτε το.

Κι όσο σκέφτεστε αυτό, να πω και το άλλο :
προσπαθώ τελευταία να «βγάλω» διαδρομή – ανάβαση χειμάρρου στην περιοχή της Αγ. Παρασκευής (με πράσινο χρώμα στην αεροφωτογραφία, μήκος ~800μ.), σίγουρα αδιάβατη μετά τις πρώτες βροχές. Αν πάλι βρέξει, υπάρχουν οι εναλλακτικές χωμάτινες διαδρομές, ούτως ή άλλως κατάλληλες για τα SUV της παρέας (με μπέζ χρώμα, μήκος ~1600μ., μικρή κλίση, βαθειά λάσπη - και πορτοκαλί χρώμα, μήκος 800μ., μεγαλύτερη κλίση, λεπτή αργιλώδη λάσπη, και φυσικά ολόκληρο δίκτυο χωματόδρομων εκτός αυτών των δύο που τυχαίνει να ξέρω – στον χάρτη με μπλέ η άσφαλτος).
Στον κόκκινο κύκλο είναι το εκκλησάκι της Αγ. Παρασκευής, όπου υπάρχει δασάκι με τραπέζια και λίγο παρακάτω βρύση (συνθήκες δηλαδή όπου ευδοκιμούν παϊδάκια και λουκάνικα).
ΔΕΝ είμαι βέβαιος ότι η διαδρομή στο ρέμα είναι βατή και μέχρι ποιού σημείου (μέχρι στιγμής κόλλησα δυο φορές στα πρώτα 150μ και βγήκα με γρύλο, φτυάρι και «γέμισμα» με πέτρες), αλλά αν «βγει» θα έχει ενδιαφέρον, μια και είναι αρκετά κοντά για να είναι το επόμενο ραντεβού για (προπόνηση και) καφέ (συγγνώμη μπριζόλες ήθελα να πω), από τις 18/9 και μετά.

Αυτά. Ορίστε και οι «χάρτες».


Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 12 επισκέπτες