Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2004

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό xtrail » 16 Αύγ 2004, 15:39

maverickman έγραψε:
mato έγραψε:...Μπάμπη καλές διακοπές.

...κιομως ειμαι ακομα εδω,,,,
Τελικα σε μενα ισχυει αυτο που λεω πως "αν δεν δω την θεσσαλονικη απο τον καθρεπτη (οχι αυτον που εχω στο μπαλκονι που βλεπει την πολη :lol: ) δεν το πιστευω οτι εχω φυγει"...
Αλλα......σημερα αν και ακομα στην τσιμεντουπολη ειμαι απολυτα ετοιμος για αναχωρηση.
Παιδες γιαχαρανταν και τα κουκια μπαγλαν.τα λεμε τελοσ του μηνα.
:alright: Μου λειψατε ολοι
Φευγω σαν πυ... :onfire: πυ... :onfire: πυραυλοοοοοοοοος :cya:
ΥΓ Μανο σταματα να αλλαζεις avatar μας εχεις καταμπερδεψει.Μια κατι ζωγραφισμενα καταλοιπα της ΕΣΣΔ τωρα αυτο που εβαλες τι ειναι? κουκλες απο crash test μου μοιαζουν.Θα σου συνιστουσα, στα πλαισια των πειραματισμων σου στα avatar, μια φωτογραφια του.... αγαπημενου :love8: μου συντονιστη :lol: :lol: :lol: :lol: Εαν δεν εχεις να σου στειλω μερικες συντομευσεις απο site γνωριμιων στην κατηγορια "για κλαματα".

Μπάμπη καλά να περάσεις και με την επιστροφή σου θα σου δώσω και εκείνο τον ζεβρέ προφυλακτήρα του αυτοκινήτου σου που βρήκαμε στις καταδύσεις μας :evil:
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 16 Αύγ 2004, 16:38

xtrail έγραψε:
maverickman έγραψε:
mato έγραψε:...Μπάμπη καλές διακοπές.

...κιομως ειμαι ακομα εδω,,,,
Τελικα σε μενα ισχυει αυτο που λεω πως "αν δεν δω την θεσσαλονικη απο τον καθρεπτη (οχι αυτον που εχω στο μπαλκονι που βλεπει την πολη :lol: ) δεν το πιστευω οτι εχω φυγει"...
Αλλα......σημερα αν και ακομα στην τσιμεντουπολη ειμαι απολυτα ετοιμος για αναχωρηση.
Παιδες γιαχαρανταν και τα κουκια μπαγλαν.τα λεμε τελοσ του μηνα.
:alright: Μου λειψατε ολοι
Φευγω σαν πυ... :onfire: πυ... :onfire: πυραυλοοοοοοοοος :cya:
ΥΓ Μανο σταματα να αλλαζεις avatar μας εχεις καταμπερδεψει.Μια κατι ζωγραφισμενα καταλοιπα της ΕΣΣΔ τωρα αυτο που εβαλες τι ειναι? κουκλες απο crash test μου μοιαζουν.Θα σου συνιστουσα, στα πλαισια των πειραματισμων σου στα avatar, μια φωτογραφια του.... αγαπημενου :love8: μου συντονιστη :lol: :lol: :lol: :lol: Εαν δεν εχεις να σου στειλω μερικες συντομευσεις απο site γνωριμιων στην κατηγορια "για κλαματα".

Μπάμπη καλά να περάσεις και με την επιστροφή σου θα σου δώσω και εκείνο τον ζεβρέ προφυλακτήρα του αυτοκινήτου σου που βρήκαμε στις καταδύσεις μας :evil:


απαραιτητα αλλωστε πρεπει να τον κανω σετ με τα ροζ πλατοκαθισματα
Δεν μπορω να καταλαβω ομως δυο πραγματα:

1 πως ενω εγω τον πεταξα σε ενα ρεμα του Χορτιατη εσυ τον βρηκες καταδυομενος :lol: :lol: Ωρα τωρα ειναι να μας πεις οτι βρηκες θαλασσα επανω στον Χορτιατη :clubbed:
.... να το κοιταξεις αυτο! δεν ξερω οι ειδικοι επι των αυτονομων καταδυσεων να μας πουν εαν ειναι καποιο συμπτωμα συνδεομενο με την νοσο των δυτων αλλα τι λεω υπαρχουν δυτες στο χορτιατη? ΡΕ ΠΑΙΙΔΙΑ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΕΠΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΤΑΜΠΕΛΑ "CHORTIATHS DIVING CENTER"? γιατι αυτος θα μας τρελανει....


2 γιατι τσιμπας?Μηπως νομιζεις οτοι εισαι ο μονος συντονιστης σε αυτο το foroum? :lol: :lol:
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 16 Αύγ 2004, 16:52

[quote="xtrail] Μπάμπη καλά να περάσεις και με την επιστροφή σου θα σου δώσω και εκείνο τον ζεβρέ προφυλακτήρα του αυτοκινήτου σου που βρήκαμε στις καταδύσεις μας :evil: [/quote]

και κατι αλλο.Οταν λες "βρηκαμε" εννοεις οτι ηταν κι αλλοι μαζι σου?Θεε μου! Ή ειναι μεταδοτικο ή εκει στα ελευθερα καμπιγκ κατι γινεται
Γιωργο Georgek μηπως eiδες τιποτε ασπρα φωτα απο τον ουρανο να λουζουν την σκηνη του Αλεξανδρου γιατι αυτος στο τελος θα μας μιλησει και για ροφους που ζουν αναμεσα στις καστανιες

...Αληθεια ο ροφος πεφτει ι σε χειμερια ναρκη? Αν ναι να κανουμε ενα σωματειο βλπ ΑΡΚΤΟΥΡΟΣ (επιδοτηση μου μυριζει ΧΕ χε) για την προστασια του...
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό mato » 16 Αύγ 2004, 20:12

καλά με τέτοια ρέντα φεύγεις ???
που θα μας αφήσεις μόνους μας με τον συντονιστή ? (μέσα για την μετατροπή του avatar - παρεπιπτόντως όντως είναι crash test του niva, για να μην ξεχνιόμαστε...)
Για καφέ φυσικά συμφωνώ και θα ειδοποιήσω τον Haris HRC - με τον gmav ήδη μιλήσαμε κανα - δυό φορές.
Τα λέμε.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 17 Αύγ 2004, 07:29

Τι έγινε ρε παιδιά? Έλειψα 4 ημέρες και πήρε φωτιά το forum?
Λοιπόν τελικά εγώ δεν έμεινα στις Σέρρες, γιατί προέκυψε τετραήμερο καθώς το κλείσαμε και τη Δευτέρα το εργοστάσιο οπότε πήγα Αθήνα :o για mini διακοπές και επέστρεψα σήμερα τα ξημερώματα.
Σύμπτωση που επαναλαμβάνεται παύει να είναι σύμπτωση. Το λέω αυτό για τον x-trail που με χαρακτηρίζει 'άτυχο', αλλά την 'ατυχία μου' την προγραμματίζει αυτός. Η αλήθεια είναι ότι στάθηκα πραγματικά άτυχος στην Αθήνα λόγω κινητού.΄(Έμεινα από μπαταρία γιατί ξέχασα τον φορτιστή στις Σέρρες). :cry:
Μάνο για να έχουμε ολοκληρωμένη άποψη καλό θα ήταν να βάλεις στο άβαταρ τα ανδρείκελα ΜΕΤΑ το crash test του lada. Αλήθεια αναγνωρίζονται? :D
Τώρα για τον καφέ προτείνω την Πέμπτη, γιατί θέλω λίγο να συνέλθω (έκανα πάνω από 3500χλμ το τελευταίο δεκαήμερο), και θα προτιμούσα να είναι η αγορά ανοιχτή για να πάμε με τον Γιάννη να ρίξουμε καμια ματιά για ποδήλατο.
Επίσης θα πρότεινα για μέρος το ναυτικό όμιλο (αυτόν που είναι απέναντι από την εκκλησία των Κυρίλου και Μεθοδίου). Είναι πιο κεντρικά, δεν έχει πρόβλημα παρκινγκ και έχει άμεση θέα στη θάλασσα.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό georgek » 17 Αύγ 2004, 07:38

xtrail έγραψε: Εγινε και μια προσπάθεια για κατάδυση η οποία ευτυχώς λόγω ατυχήματος ακυρώθηκε (έσκασε ένα σωληνάκι ευτυχώς έξω από το νερό και λίγα λεπτά πριν καταδυθούμε)



Αλέξανδρε νομίζω ότι απλά έιμασταν τυχεροί τις προηγούμενες φορές με τον νοικιάρικο εξοπλισμό. Μάλλον θα πρέπει να σκεφτούμε σοβαρά την αγορά εξοπλισμού. Τουλάχιστον του ρυθμιστή. Δεν είναι να παίζουμε με αυτά ούτε να βασιζόμαστε στην σοβαρότητα του κάθε 'επαγγελματία'
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό mato » 17 Αύγ 2004, 08:31

georgek έγραψε:Μάνο για να έχουμε ολοκληρωμένη άποψη καλό θα ήταν να βάλεις στο άβαταρ τα ανδρείκελα ΜΕΤΑ το crash test του lada. Αλήθεια αναγνωρίζονται? :D


.....γιατί τα ήξερες κι από πριν ? :P :P :P

... τέλος πάντων, για να σου κάνω το χατήρι...Εικόνα και Εικόνα

θα προτιμούσα να είναι η αγορά ανοιχτή για να πάμε με τον Γιάννη να ρίξουμε καμια ματιά για ποδήλατο.


πριν αποφασίσετε - αν ενδιαφέρεσαι για mountain - περάστε μια βόλτα από το σπίτι (τι κάνω ο άτιμος για να σας φέρω στη γειτονιά - μου δίνει μίζα ο καφετζής) να δείτε ένα σχεδόν καινούργιο που έχω και δεν το χρησιμοποιώ (δεν κάνω πλάκα).
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό yannis » 17 Αύγ 2004, 08:42

xtrail έγραψε:Εγινε και μια προσπάθεια για κατάδυση η οποία ευτυχώς λόγω ατυχήματος ακυρώθηκε (έσκασε ένα σωληνάκι ευτυχώς έξω από το νερό και λίγα λεπτά πριν καταδυθούμε)

εμένα πάντως δεν μου το βγάζεις από το μυαλό ότι πίσω από αυτό το περιστατικό κρύβεται ο georgek...... 8)

xtrail έγραψε:Λοιπόν μια και επιστρέψαμε αρκετοί να κάνουμε και την συνάντηση που λέμε? Τετάρτη ή Πέμπτη απογευματάκι προς βραδάκι?

Εγώ δυστυχώς η μόνη μέρα που μπορώ είναι η Παρασκευή :(
Τελευταία επεξεργασία από yannis και 17 Αύγ 2004, 13:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό georgek » 17 Αύγ 2004, 08:59

Εγώ δεν έχω πρόβλημα και για την Παρασκευή. Το ίδιο είναι και τα μαγαζιά είναι επίσης ανοιχτά.
Μάνο δηλαδή το ..........χαρίζεις το ποδήλατο? Σκέψου το καλά γιατί ίσως σου δοθεί η ευκαιρία να το χρησιμοποιήσεις πλέον. Εγώ έχω σκοπό να το παίρνω μαζί στις βόλτες στο βουνό. Από ότι θυμάμαι από παλιά post και ο Γιάννης είχε προτείνει κάτι ανάλογο, οπότε ίσως και να το χρησιμοποιήσεις.
Πάντως σε κάθε περίπτωση μπορούμε να το δούμε ΜΕΤΑ τον καφέ. (εμένα ο δικός μου καφετζής μου δίνει μεγαλύτερη μίζα)
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό gmav » 17 Αύγ 2004, 09:31

xtrail έγραψε:Εγινε και μια προσπάθεια για κατάδυση η οποία ευτυχώς λόγω ατυχήματος ακυρώθηκε (έσκασε ένα σωληνάκι ευτυχώς έξω από το νερό και λίγα λεπτά πριν καταδυθούμε)



Το ευτυχώς πάει στο οτι το ατύχημα έγινε πριν προλάβουμε να βουτήξουμε.
Συγκεκριμένα σχιστηκε ο σωλήνας υψηλής πίεσης που πάει στο μανόμετρο λίγα εκατοστά από το σημείο που συνδέεται στο 1ο στάδιο του ρυθμιστή (όι λεπτομέρειες για αυτούς που γνωρίζουν). έτσι το μανόμετρο βγήκε σε αχρηστεία οπότε παπαλα η κατάδυση. σημειωτέον η μπουκάλα είχε 220 ατμόσφαιρες πίεση (βλέπεις με τι μπουκάλες βουτάει ο xtrail?????)
Και να σκεφτείς ότι είχα και την κάμερα μαζί μου!!!!!! θα βιντεοσκοπούσα ασκήσεις πανικού και ομίχλης στα -30μ του xtrail :P

από τη στιγμή που έχετε σκοπό να βουτάτε πάνω από 5-10 φορές το χρόνο η αγορά του εξοπλισμού είναι ίσως αναγκαια. Μέχρι στιγμής από όσους έχουμε νοικιάσει, όλα (τα σετ εξοπλισμου) έχουν τα ψιλοπροβληματάκια τους.

για τον καφέ είμαι μέσα, όλες τις μέρες.
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gmav » 20 Αύγ 2004, 11:44

georgek έγραψε:Φτάσαμε μια ημέρα πριν την συνάντηση για καφέ ανασυγκρότησης. Ας το κάνουμε πιο συγκεκριμένο. Προτείνω λοιπόν να βρεθούμε γύρω στις 8.00 το βράδυ της Παρασκευής στον Όμιλο. (απέναντι από την εκκλησία του Κύριλου και Μεθοδίου) Ο xtrail, ο Yannis και εγώ μάλλον θα βρεθούμε νωρίτερα για να κάνουμε μια έρευνα αγοράς για off-road ποδήλατο.



Η τελική απόφαση για την συνάντηση ποια είναι? ισχύει το παραπάνω?
για να ξέρω να ενημερώσω και τον master.
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 02 Σεπ 2004, 17:50

....ουφ βαρεθηκα.Επιτελους γυρισα σπιτακι μου στο κρεβατακι μου, το
Pc μου και ολα οσα δεν μπορουσα να τα βαλω στην βαλιτσα μου.
περασαμε πολυ ωραια αν και τις περισσοτερες μερες ημασταν χωρια με τον pyrosvesti
Ηταν πολυ ωραια και για τα πρακτικα πηγα Σκιαθο και Τηνο που μου αρεσε ιδαιτερα αν και (οι παροντες εκει θα συμφωνισουν) οτι δακτυλος εκ του forum ονοματα δεν λεμε (...) με ταλαιπωρισε λιγακι δεν μασησαμε ομως κυριε...
Για την Σκιαθο να μην σας τα περιγραψω οσοι εχουν παει ξερουν και αυτοι που δεν εχουν παει ακομα να πανε το επομενο καλοκαιρι.Και πασχα δεν ειναι ασχημα....
Τηνος = πετρα, ξεραίλα και σκονη Φυσικα ειναι και η Χάρη της κανει επισκεψη καθε Ελληνα εστω και μια φορα εκει απαραιτητη πολλα Ενα μικρο προβλημα με το στομαχι μου δεν μου επετρεψε να δω ολα οσα ηθελα αλλα νομιζω οτι την επομενη φορα με την βοηθεια του θεου (οπως λεει και ο Αναστασιαδης ) θα τα καταφερω.
να μια ωραια προταση για εκδρομη μεσα στον χειμωνα (λιγο προς το τελος για να τα ξεχασω λιγακι...)
Any way
i m back for good

καλο χειμωνα τωρα... :wink: :wink:
Αρδαμερι σου ερχομαι :twisted: :twisted:

:?: Αληθεια ποσο εχουν παει το κιλο τα ξυλα?
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό Geo » 03 Σεπ 2004, 11:16

Εγώ τα πήρα 90€ τον τόνο...Κομμένα ετσι..
Άβαταρ μέλους
Geo
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 16 Μάιος 2004, 21:56
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 42 επισκέπτες