Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΣαββατοΚύριακο 24-25 Ιουλίου

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

ΣαββατοΚύριακο 24-25 Ιουλίου

Δημοσίευσηαπό gmav » 21 Ιούλ 2004, 10:58

Χμμμμ, έχει πάει Τετάρτη και ακόμα καμία πρόταση για το σκ.
Εγώ από την Παρασκευή (23/07) θα έχω άδεια και θα βρίσκομαι στη Χαλκιδική (κοντά στην Γερακινή). Το αυτοκίνητο θα έχει όλο τον απαραίτητο εξοπλισμό (για καμπινγκ, καταδύσεις, ψάρεμα κτλ).

Οπότε περιμένω τα νέα σας και τις διαθέσεις σας για το ΣΚ.
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 21 Ιούλ 2004, 11:15

Μόλις τώρα έστειλα ΠΜ στον X-trail για αυτό το θέμα. Του είπα μάλιστα να ανοίξει και θεματική ενότητα αλλά πρόλαβες οπότε ΟΚ. Έγραψα τις ιδέες μου (ολόκληρη έκθεση) και δεν έχω χρόνο να τα ξαναγράψω. Περιμένω να απαντήσει και θα τα πούμε.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό yannis » 21 Ιούλ 2004, 12:05

Νά ΄ρθετε εδώ να καμαρώσετε το φιλαράκι σας που θα είναι λαμπαδηδρόμος το Σάββατο αργά το απόγευμα.

Θέλω τα spot του georgek να φωτίζουν τη διαδρομή (η οποία σημειωτέον είναι..... offroad :wink: )
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό xtrail » 21 Ιούλ 2004, 17:11

yannis έγραψε:Νά ΄ρθετε εδώ να καμαρώσετε το φιλαράκι σας που θα είναι λαμπαδηδρόμος το Σάββατο αργά το απόγευμα

Κι αν δεν είμαστε κοντά, με το μυαλό μας θα σε καμαρώνουμε έτσι κι αλλιώς. Περιμένω να μας πεις και τα συναισθήματα που θα νιωσεις.
Έχω ήδη απαντήσει στον Γιώργο(georgek) με πμ. Ως γνωστόν δουλευει το Σάββατο και έχει να ρίξει το σκάφος 2 ολόκληρες εβδομάδες!!!! Οι προτάσεις είναι οι εξής: Αρμενιστής, Πλατανίτσι και Πόρτο Βαλίτσα. Τα Ρόδα μπορούν να παίξουν εφόσον εμφανιστεί ο Μπάμπης που το πρότεινε.
Το Πόρτο Βαλίτσα ναι μεν καλό αλλά ο κόσμος που πάει στο 1ο πόδι δημιουργει τραγικά προβλήματα στο πηγαινε-ελα. Αν είχαμε δυνατότητα να είμαστε από Παρασκευή και να φευγαμε Δευτέρα τοτε καλώς.
Τα άλλα 2 έχουν καταδυτικά οπότε δεν χρειάζεται να μεταφέρουμε καταδυτικό αλλά και δεν δεσμευόμαστε αν τελικά δεν θελήσουμε και προς τα εκεί έχει όμορφες παραλιες για να πάει κανεις με σκάφος!!!! Η προταση της Ιερισσού για κατάδυση, νομίζω πως εκει απαγορεύεται :? .
Πάντως αν υπάρχει διάθεση για τον Αυγουστο αρχές μπορούμε να πάμε κατά Πήλιο ανατολική πλευρά!!!!
Υπάρχει πιθανότητα να έρθει και ο Πέτρος μαζί μας.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 22 Ιούλ 2004, 06:51

Ως γνωστό δουλεύω το Σάββατο μέχρι τις 15.30. :cry: Δέχομαι την άποψη του x-trail για το Πόρτο Βαλίτσα το οποίο είναι και πολύ μακρυά. Θα προτιμούσα τα Ν.Ρόδα (Μπάμπη που είσαι???) λόγω απόστασης. Για Αρμενιστή και Πλατανίτσι εννοείτε και διαμονή στο οργανωμένο camping?
Που μπορούμε να πάμε για κατάδυση?
Σχετικά με το Πήλιο θα σας πω ότι εγώ παίρνω άδεια την πρώτη εβδομάδα του Αυγούστου (2-6). Θα κινηθώ κάπου εδώ βόρεια. Πιθανόν να έρθει και μία ξαδέρφη μου από την Πάτρα. Θα τα πούμε όταν πλησιάζει ο χρόνος.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

ΣΚ 24-25

Δημοσίευσηαπό pyrosvestis-KIA » 22 Ιούλ 2004, 11:36

Μετα απο αρκετο καιρο απουσιας σας χαιρετω.
Για το σκ 24-25 θα βρισκομαστε με τον Μπαμπη στα Ν.Ροδα στη λεγομενη παραλια Κομιτσας διπλα στα συνορα με το Αγιο Ορος για ελευθερο καμπιγκ
παντα (αποσταση καταυλησμου απο θαλασσα 3,5 μετρα). Εισται ολοι καλοδεχουμενοι. Εξοπλισμος για καμπινκ απαραιτητος.Καλαμια μπετονιες δολωματα σιγουρα. Για σκαφη πρεπει να υπαρχουν καταλληλες αδειες αλιειας,το λιμενικο καραδοκει .
Και για οσους ενδιαφερονται υπαρχει παρ στα 50 μετρα
Αυτα τα λιγα , περιμενουμε συμετοχες.

Αναχωριση Παρασκευη απογευμα.
pyrosvestis-KIA
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2003, 08:43
Τοποθεσία: ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό xtrail » 22 Ιούλ 2004, 12:11

Μόλις μιλησα και με τον Μπάμπη και μου είπε τα ίδια ακριβώς. Οπότε μας βλέπω να βρισκόμαστε όλοι μαζί, αφού και με τον gmav τα είπαμε τηλεφωνικώς, αλλά εμεις από Σάββατο πρωι προς μεσημεράκι και ο georgek προς απογευματάκι. Προμήθειες ο καθένας τα δικά του (γιατί όπως απείλησε ο Μπάμπης θα ισχυσει ο νόμος της ελευθερης αγοράς!!!!)
Επίσης προς georgek σημαντικό το
Για σκαφη πρεπει να υπαρχουν καταλληλες αδειες αλιειας,το λιμενικο καραδοκει

λόγω του ότι ειναι κοντα το Α. Ορος και κάνουν συχνότατα ελέγχους. Δες και για τις φωτοβολίδες αν σου λείπουν.
Για κατάδυση το αφήνουμε για να απολαυσουμε όλα τα υπόλοιπα με την ησυχία μας:D
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 22 Ιούλ 2004, 22:14

yannis έγραψε:Νά ΄ρθετε εδώ να καμαρώσετε το φιλαράκι σας που θα είναι λαμπαδηδρόμος το Σάββατο αργά το απόγευμα.

Θέλω τα spot του georgek να φωτίζουν τη διαδρομή (η οποία σημειωτέον είναι..... offroad :wink: )


ομιχλη μεσα στο κατακαλοκαιρο? Και το λεω γιατι εξ οσον γνωριζω τα συγκεκριμενα σποτ "κοβουν" την ομιχλη...
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό georgek » 23 Ιούλ 2004, 06:46

Που είναι η παραλία της Κομίτσας?
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό pyrosvestis-KIA » 23 Ιούλ 2004, 08:49

georgek έγραψε:Που είναι η παραλία της Κομίτσας?



Για την παραλια Κομιτσας πας στα Νεα Ροδα μεσα απο το χωριο φτανεις στην παραλια πας δεξια στον παραλιακο δρομο , αριστερα θα δεις τα μνηματα και ακριβως προστασου μια ανηφορα ,αυτη σε βγαζει στην Κομητσα.
pyrosvestis-KIA
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2003, 08:43
Τοποθεσία: ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό xtrail » 23 Ιούλ 2004, 08:53

Θα τα πούμε τηλεφωνικά. Ειναι πολύ κοντά στα Ν. Ρόδα.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 23 Ιούλ 2004, 09:20

ΟΚ. Κατόπιν τηλεφωνικής συννενόησης θα έρθω στα Ν. Ρόδα όπου και θα ρίξω το φουσκωτό. Από εκεί θα έρθω εν πλω. Μπάμπη στείλε μου το στίγμα GPS της παραλίας για να το βρω πιο εύκολα. Απλά μετά θα χρειαστεί κάποιος να με πάει πίσω οδικώς για να πάρω το αυτοκίνητο.
Από προμήθειες θα φέρω απ' όλα!
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό georgek » 23 Ιούλ 2004, 09:20

ΟΚ. Κατόπιν τηλεφωνικής συννενόησης θα έρθω στα Ν. Ρόδα όπου και θα ρίξω το φουσκωτό. Από εκεί θα έρθω εν πλω. Μπάμπη στείλε μου το στίγμα GPS της παραλίας για να το βρω πιο εύκολα. Απλά μετά θα χρειαστεί κάποιος να με πάει πίσω οδικώς για να πάρω το αυτοκίνητο.
Από προμήθειες θα φέρω απ' όλα!
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xtrail » 27 Ιούλ 2004, 17:52

Μια σύντομη περιγραφή του πως περάσαμε:
Εγώ με τον Γιώργο (gmav) βρεθήκαμε στα Ψακούδια και αφού κάναμε τις αγορές προμηθειών κατευθηνθήκαμε προς τα Ν. Ρόδα.
Εκεί μετά από μια διαφορετική διαδρομή από αυτή που μας είχαν πει τα παιδιά τελικά βρεθήκαμε όλοι μαζί. Αν και ο καιρός στην αρχη ήταν μια χαρά το απογευματάκι μας τα χάλασε αρκετά σε σημείο που άρχισε και να ψιχαλίζει... Κάπου εκεί έγιναν και οι συνενοήσεις με τον άλλο Γιώργο που ενώ αρχικά είχεσκοπό ακόμα και με καταιγίδα να ρίξει το φουσκωτό τελικά δεν το πήρε μαζί του, πράγμα για το οποίο μετάνοιωσε αργότερα!!!
Η παρέα τελικά ήταν αρκετά μεγάλη (12 άτομα μεταξύ των οποίων gmav, maverickman, master, georgek, xtrail, kia-pyrosvestis από εδω).
Το μέρος ήταν πολύ όμορφο. Εκπληξη της ημέρας τα γεννέθλια του μικρούλη Θοδωρή (το γνωστό τετρακίνητο μωρό) ο οποίος έσβησε το πρώτο του κεράκι!!!! Να σας ζήσει παιδιά.
Το βράδυ έγιναν τα ψησίματα και νομίζω πως όλοι μας το ευχαριστηθήκαμε και το φαγητό και την παρέα. Την άλλη μέρα συνεχίσαμε με τους γνωστους ρυθμούς (ψάρεμα, κολύμπι κλπ) ως το απόγευμα που αποχωρίσαμε.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 11 επισκέπτες