Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

9-10-11 Ιουλίου για άλλες καταστάσεις

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό yannis » 06 Ιούλ 2004, 14:06

..........αν θέλεις στείλε του κι εσύ μία δικιά σου :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό xtrail » 06 Ιούλ 2004, 21:18

Πες μου την διευθυνση να του την στείλω!!!

Επί του θέματος τώρα

-Οι συμμετέχοντες μέχρι στιγμής είναι οι εξής:
gmav (με σκηνή κλπ)
xtrail (με πιθανό συνοδηγό τον Βασίλη από την εκδρομή στον Ν. Όλυμπο με σκηνή κλπ)
Βασίλης (master) με Sorento (σκηνή κλπ?)
yannis(με τον Μάρκο!!!! και τι άλλο??)
georgek (με σκηνή, εξοπλισμό, σκάφος έτοιμος για όλα... αν και αν μαζευτούμε πολλοί προτείνω να μην κατεβάσεις σκάφος γιατί δεν θα χωράμε!!!!)
Ο Μάνος (mato) μπορεί να τελείωσε με τις εξετάσεις αλλά έχει πολλή δουλειά και θα απαντήσει στο τέλος της εβδομάδας
Για τον Κώστα με την Νάνσυ (terry) θα μάθουμε αυριο.
Ο Μπάμπης έχει χαθεί και θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω μαζί του αυριο για να μάθω έστω νέα του.
Για τις τρυφερές υπάρξεις θα κανονίσει ο gmav αφού αυτές που τον συνόδευαν δήλωσαν προθυμία :D .

Κανένας άλλος θα έρθει????? Για να ξέρουμε και για τις προμήθειες που θα πάρουμε μαζί μας

-Για το μέρος τώρα...Η μια ιδέα είναι μετά τον Μαρμαρά (Τριστινίκα κλπ) που κάνει για ελευθερο κάμπινγκ και έχει και τον Νηρέα για κατάδυση.
Άλλα μέρη είναι Αρμενιστής και Πλατανίτσι για οργανωμένα με τα αντίστοιχα καταδυτικά (έτσι δεν θα χρειαστούμε και να κουβαλήσουμε εξοπλισμό από Θεσσαλονίκη).Αυτά από Χαλκιδική. Μια ακόμα ιδέα είναι Πλαταμώνας ή Κοκκινο Νερό με πλήρη άγνοια για τις εκεί δυνατότητες(καμιά βοήθεια ο Γιάννης?)
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 07 Ιούλ 2004, 06:26

xtrail έγραψε:... αν και αν μαζευτούμε πολλοί προτείνω να μην κατεβάσεις σκάφος γιατί δεν θα χωράμε!!!!)


Ο κώστας και η Νάνσυ δεν θα φέρουν το δικό τους?
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xtrail » 07 Ιούλ 2004, 12:18

Τελικά τα παιδιά δεν θα έρθουν. Οι υπόλοιποι παραμένουμε οι ίδιοι εκτός απροοπτου
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 07 Ιούλ 2004, 12:25

xtrail έγραψε:-Για το μέρος τώρα...Η μια ιδέα είναι μετά τον Μαρμαρά (Τριστινίκα κλπ) που κάνει για ελευθερο κάμπινγκ και έχει και τον Νηρέα για κατάδυση.
Άλλα μέρη είναι Αρμενιστής και Πλατανίτσι για οργανωμένα με τα αντίστοιχα καταδυτικά (έτσι δεν θα χρειαστούμε και να κουβαλήσουμε εξοπλισμό από Θεσσαλονίκη).Αυτά από Χαλκιδική.


Στον Αρμενιστή νομίζω ότι δεν λειτουργεί καταδυτικό κέντρο.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό gmav » 08 Ιούλ 2004, 09:05

Τι γίνετε ρε παιδιά? γιατί δε προτείνετε σε ποιο μέρος θέλετε να πάμε?

Εγώ σας ενημερώνω ότι κατά πάσα πιθανότητα θα έρθει για την κατάδυση και το ζευγάρι μου (αυθημερόν).
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 08 Ιούλ 2004, 09:54

Εγώ έχω ένα μικρό πρόβλημα με τη δουλειά :-x :evil: και θα ξέρω το απόγευμα πότε θα είμαι διαθέσιμος. Πιστεύω ότι θα μπορώ από Σάββατο μεσημέρι. Για το μέρος, πιστεύω ότι για ένα βράδυ δεν αξίζει να πάμε σε οργανωμένο καμπινγκ. Πάμε για ελεύθερο και θα έχουμε και πιο πολύ χαβαλέ.
Έχω ακούσει καλά λόγια για την Τριστινίκα και αφού δεν ξέρω και πολλά για τα μέρη, δεν έχω πρόβλημα, συμφωνώ.
Γιώργο δες αν μπορείς να αναλάβεις την ενοικίαση του καταδυτικού εξοπλισμού.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xtrail » 08 Ιούλ 2004, 18:24

Η παρέα θα είναι gmav,georgek,yannis,xtrail και ο Βασίλης και αυθημερόν ο Θάνος(φίλοι του Γιώργου) , σύμφωνα με την τελευταία τηλεφωνική συνομιλία. O Μάνος θα μας τιμήσει με την παρουσία του τελικά? Κανένας άλλος?
Μέρος λέμε προς Τριστινίκα. Για καταδυτικό εξοπλισμό θα δει ο Γιώργος (gmav) αυριο. Γιωργο(georgek) τελικά πότε θα έρθεις? Για πότε έλεγες να κάναμε την βουτιά?
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 08 Ιούλ 2004, 19:07

ρε παιδιά μην το λέτε έτσι κι' έχω και τύψεις από πάνω...
απλώς δεν μπαίνω στην κουβέντα γιατί δεν ξέρω τι να γράψω...
Προέκυψε ραντεβού (επαγγελματικό να το πώ ? δεν έχει σχέση με τη δουλειά ακριβώς αλλά με το χωράφι... που προσπαθούμε να χτίσουμε) Παρασκευή βράδυ και ανάλογα με το αποτέλεσμα θα πάει και το ΣΚ...
Αν βολέψει, θα επικοινωνήσω μέσω κινητών. Αν όχι, καλές βουτιές.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 08 Ιούλ 2004, 22:35

Ευχομαι να πάει καλά. Αν μπορέσετε πάντως ελάτε και αυθημερόν.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 09 Ιούλ 2004, 06:44

Εγώ μπορώ από Σάββατο μεσημέρι, αργά. Θα προσπαθήσω για λίγο νωρίτερα αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω. Για βουτιά μάλλον την Κυριακή το πρωϊ.
Ερώτηση: Θα ψήσουμε το Σάββατο το βράδυ? Τι θα φέρουμε και ποιος?
Εγώ μπορώ να φέρω ψησταριά και προσανάματα. Επίσης κάποια κρεατικά (σουντζουκάκια, κεμπάπ) και ψωμί.
Ποιος θα φέρει κάρβουνα , καμια ντομάτα, και προτείνετε, ο,τι άλλο πιθανό σκεφτει ο καθένας.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό georgek » 09 Ιούλ 2004, 07:09

Κοιτάζοντας το χάρτη είδα ότι ο Μαρμαράς είναι σχετικά μακρυά από την Τριστινίκα για το σκάφος. Πιο κοντά είναι το Πόρτο Κουφό. Μήπως ξέρει κανένας αν το Πόρτο Κουφό έχει γλύστρα για να ρίξουμε το σκάφος? Πιστεύω ότι βολεύει καλύτερα.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xtrail » 09 Ιούλ 2004, 07:51

Για τις προμήθειες συνενοηθήκαμε τηλεφωνικά με τον Γιώργο(georgek).
Για την γλύστρα στο Πόρτο Κουφό ας πει ο άλλος ο Γιώργος. Εμεις λέμε να ξεκινήσουμε πρωί πρωί από Θεσσαλονίκη και ψώνια θα κάνουμε από τον Μαρμαρά.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gmav » 09 Ιούλ 2004, 08:21

georgek έγραψε:......
Μήπως ξέρει κανένας αν το Πόρτο Κουφό έχει γλύστρα για να ρίξουμε το σκάφος? Πιστεύω ότι βολεύει καλύτερα.


Το πόρτο κουφό έχει πολύ μεγάλη κίνηση απο σκάφη. είμαι 99% σίγουρος ότι υπαρχει μέρος για να ρίξεις το σκάφος.

Τώρα, μια ερωτησούλα. το σκάφος θα το χρειαστούμε? λογικά θα έρθεις μετά της 18:00. άρα το Σάββατο είναι ψιλο χαμένο.
την κυριακή που σκέφτεσε για κατάδυση? θα πάμε με το σκάφος? οι υπόλοιποι (που δε κάνουν κατάδυση) τι θα κάνουν? θα μας περιμένουν στην τριστινικα? για να έρθουν μαζί στο μέρος της κατάδυσης, σκέψου λίγο το χώρο και τα άτομα στο σκάφος. θα είμαστε 5 ( ο θάνος αν θα έρθει για κατάδυση θα είναι για Σαββατο) + εξοπλισμός κατάδυσης για 3.

Τώρα για μέρος κατάδυσης.
1. Πορτο Κουφό: Δε θα το συνιστούσα για 1η κατάδυση. είναι αρκετά βαθύ. πρόσβαση από στεριά. δε χρειάζεται σκάφος.
2. Κέλυφος: μόνο με σκάφος. Δε ξέρω τις συνθήκες που επικρατούν
3. Ακτή καλογριας: καλό σημείο. βαθαίνει προοδευτικά. πρόσβαση από ακτή. δε χρειάζεται σκάφος. θα μπορούσαμε να πάμε κατα την επιστροφή της κυριακής (δηλ Κυριακή μεσημέρι)
4. καμπινγκ ζωγράφου: πρόσβαση απο στεριά. καλός βυθός (φτάνει τα -30μ σε ορισμένα σημεία). είναι σχετικά μακριά απο το σημείο που θα βρισκόμαστε
5. καμπινγκ Αρμενιστή: στα αριστερά της παραλίας έχει ένα κομάτι βράχου που πάει στα -15μ. Πρόσβαση από στεριά. είναι μακριά απο το σημείο που θα βρισκόμαστε
6. Καλαμίτση (καμπινγκ Πορτο): στην περιοχή υπαρχει ναυάγιο (από -4μ. εως -18μ). Δεν ξέρω το στίγμα του. Σχετικά κοντά με το αυτοκίνητο. με το σκάφος δε μπορώ να υπολογίσω.
7. οργανωμένη καταδυτική εκδρομή από Νηρέα Πορτο Καρα. Δε χρειάζεται να κουβαλάμε εξοπλισμό. πρέπει να είμαστε συγκεκριμένες ώρες στο καταδυτικό κέντρο.
8. οργανωμένη καταδυτική εκδρομή από Aqualand στο πλατανίτση. Δε χρειάζεται να κουβαλάμε εξοπλισμό. πρέπει να είμαστε συγκεκριμένες ώρες στο καταδυτικό κέντρο. είναι σχετικά μακριά.
9. οργανωμένη καταδυτική εκδρομή από North aegean (αν δεν κάνω λάθος) στο Καλαμίτση (Πορτο). Δε χρειάζεται να κουβαλάμε εξοπλισμό. πρέπει να είμαστε συγκεκριμένες ώρες στο καταδυτικό κέντρο. Αν θυμάμαι καλά ήταν σχετικά ακριβός (σε σχέση με aqualand).

αν έχει κάποιος άλλος οποιαδήποτα πληροφορία ας με συμπληρώσει.
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 09 Ιούλ 2004, 08:34

Να πω πως ψηφίζω το 3? ΑΝ φυσικά έχουμε δικό μας εξοπλισμό
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 22 επισκέπτες