Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

9-10-11 Ιουλίου για άλλες καταστάσεις

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό georgek » 09 Ιούλ 2004, 09:56

Για το σκάφος, αφού υπάρχει, μπορούμε να πάμε σε κοντινές παραλίες που δεν έχουν πρόσβαση από την ξηρά και γενικά να κάνουμε βόλτα, και γενική αναγνώριση της περιοχής. Επίσης μπορούμε να συνδυάσουμε και ψαροντούφεκο.
Όσο για το μέρος της κατάδυσης, σχετικά με την Καλογριά δεν ξέρω να σας πω. Για το Πόρτο Κουφό δέχομαι την άποψη του Γιώργου, για το Καλαμίτσι είναι περίπου μισή ώρα με το σκάφος (12 νμ). Δεν ξέρω τι ύψος κύματος μπορεί να έχει στο ακρωτήρι. Ο άνεμος επιφανείας είναι καλός (1-2 boffaurt).
Με τον εξοπλισμό τι γίνεται?
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό gmav » 09 Ιούλ 2004, 10:15

Λοιπόν..... καταδύσεων ενημέρωση συνέχεια.....:

Από Αφοι Μπέκα (που νοικιάζω εξοπλισμό) δεν υπάρχει τίποτα διαθέσιμο.
έκανα και ένα τηλέφωνο στον καταδυτικό κέντρο ΤΡΙΤΟΝ. Εχει διαθέσιμο εξοπλισμό αλλά δεν έχει στολή και βάρη (Αλέξη για εσένα λέω). το κόστος του κάθε σετ (τζάκετ, ρυθμιστής πίεσης, μπουκάλα) είναι στα 30ευρώ.

πείτε μου τι θέλετε να κάνω..


(...οκ με τον εξοπλισμό)
Τελευταία επεξεργασία από gmav και 09 Ιούλ 2004, 13:14, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό yannis » 09 Ιούλ 2004, 11:38

georgek έγραψε:.....Επίσης μπορούμε να συνδυάσουμε και ψαροντούφεκο.


Αρχηγέ μου αν είναι να πάτε ψαροντούφεκο και να χτυπήσετε τίποτα "ψαρούκλες" σαν αυτές που χτυπήσατε την τελευταία φορά, πείτε μας για να αγοράσουμε μόνο σαλάτες 8)

Τι ώρα έχει αναχώρηση από Θεσσαλονίκη?
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό xtrail » 09 Ιούλ 2004, 13:18

Η αναχώρηση θα γίνει ως εξής:
Εγώ με τον Γιάννη θα βρεθούμε στην παραλιακή στο ύψος της σχολής τυφλων στις 9. Ο Γιώργος αν θα έρθει με τον Βασίλη κανονίζουν μόνοι τους.Από εξοπλισμό έχει κανονίσει.

Προμήθειες θα αγοράσουμε από τον Μαρμαρά και όσα φέρει ο Γιώργος (για πόσα άτομα είναι?Για να ξέρουμε τι θα ψωνίσουμε τελικα). Για το μέρος που τελικά θα πάμε θα ψάξουμε και θα αποφασίσουμε εκεινη την ώρα.

Geo,pyrosvestis,maverickman ενδέχεται να μας ακολουθήσετε?
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Geo » 10 Ιούλ 2004, 17:13

Εγώ όπως καταλαβαίνετε (από την μέρα/ώρα που έστειλα το post) είμαι "κλειδωμένος" στο σπίτι λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων.

Άσε που είμαι εντελώς άσχετος από καταδύσεις....

Καλά να περάσετε πάντως!
Άβαταρ μέλους
Geo
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 16 Μάιος 2004, 21:56
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gmav » 12 Ιούλ 2004, 07:30

Geo έγραψε:......
Άσε που είμαι εντελώς άσχετος από καταδύσεις....

Καλά να περάσετε πάντως!


Μα δε χρειάζεται να είσαι σχετικός με καταδύσεις για να έρθεις. Δεν είναι καταδυτικές εκδρομές αυτές που κάνουμε. απλά προσπαθούμε να συνδιάσουμε και την κατάδυση για αυτούς που μπορούν (βλέπε πτυχίο αυτόνομης κατάδυσης) και τους αρέσει.

GEO έγραψε:Εγώ όπως καταλαβαίνετε (από την μέρα/ώρα που έστειλα το post) είμαι "κλειδωμένος" στο σπίτι λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων.
.....


καιρός να βρεις το αντικλείδι!!!!! :D
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 12 Ιούλ 2004, 08:35

Περάσαμε καταπληκτικά! Όσοι δεν ακολούθησαν χάσανε!!! Η παρέα ξεκίνησε με 2 αυτοκίνητα (gmav,xtrail,master). O yannis δυστυχώς φάνηκε από το πρωινό μήνυμα πως δεν θα ακολουθήσει αν και ελπίζαμε πως θα ερχόταν έστω και πιο αργά.Μας έβγαλε λίγο έξω από το πρόγραμμά μας και δεν θα μπορέσει και να απονήμει βραβεία αυτή την φορά!!!
Μετά τις αγορές των προμηθειών άρχισε το ψάξιμο της παραλίας που θα στρατοπεδευαμε. Τελικά καταλήξαμε σε μια αρκετά ωραία παραλία όχι εντελώς έρημη. Ο georgek μας ήρθε αρκετά αργότερα (ακόμα και από αυτό που τον περιμέναμε και λίγο πριν αρχίσουμε τα ψησίματα!!!!)
Μας είχε ενημερώσει πως η παρέα θα μεγάλωνε με άλλα 6-8 άτομα όπως και έγινε. Το σημείο που είχαμε επιλέξει ήταν και λίγο δύσκολο να το βρει ευκολα κάποιος και έτσι τους φάνηκε και λίγο περιπέτεια. Όταν βεβαια ήρθανε και οι υπόλοιποι εμεις κοιμόμασταν αφού είχαμε κουραστεί από όλη την ημέρα.
Το πρωινό μας το πήραμε όλοι μαζί στην παραλία και πρέπει να πω πως ήδη από νωρίς φαινόταν πως η μέρα θα ήταν καυτή!!
Αφού τα μαζέψαμε και πήγαμε για ενα καφεδάκι στο Εθνικ στην Τριστινίκα η παρέα μικρυνε σημαντικά και μείναμε μόνο οι αυτοδύτες!!! Μετά από μια ατυχία (έσκασε το λάστιχο του τραιλορ του Γιώργου) φτάσαμε στην ακτή Καλογριάς που πραγματοποιήσαμε μια ωραια κατάδυση και επιστρέψαμε αρκετά κουρασμένοι μέσω Αρναιας και από τον παλιό δρόμο Θεσσαλονίκης Καβάλας , με αρκετή κίνηση για εκείνη την ώρα.
Φυσικά και θα το επαναλάβουμε και
Geo έγραψε:Άσε που είμαι εντελώς άσχετος από καταδύσεις....

εννοείται πως δεν χρειάζετε να είσαι σχετικός για να μας ακολουθήσεις!!!!
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Elfmelerin » 12 Ιούλ 2004, 21:20

Από οτι είδα παιδιά πεάσατε πολύ ωραία.Έλπίζω να μπορέσω να σας ακολουθήσω σε κάποια εξόρμησή σας.
Elfmelerin
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 30 Ιουν 2004, 22:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες