Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Και λίγη γκρίνια δεν βλάπτει!!!

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό kyr » 29 Ιαν 2008, 14:40

Lonely_Wolf έγραψε:
Δυστυχώς πάλι πρέπει να γίνω γραφικός με το θέμα των καθυστερήσεων για παιχνίδι, κάτι που γίνετε σε κάθε εκδρομή παρά τις οδηγίες και τις παρατηρήσεις που γίνονται συνεχώς.

Για ακόμα μία φορά φάνηκε ότι δεν μπορέσαμε να τηρήσουμε το πρόγραμμα το όποιο ήταν φτιαγμένο για να ευχαριστήσει όλες τις πλευρές. Αναφέρομαι στο γεγονός ότι προέβλεπε στάση για παιχνίδι σε συγκεκριμένα σημεία, όπου και πήγαμε. Από εκεί και πέρα οι στάσεις που έγιναν (για παιχνίδι) ήταν περιττές και μόνο καθυστέρηση επέφεραν. Δυστυχώς τα δέκα λεπτά που σκέφτηκε κάποιος ότι θα καθυστερήσει τους υπόλοιπους για να παίξει, μετατράπηκαν σε μισή ώρα.

Το αποτέλεσμα ήταν δεκατέσσερα αυτοκίνητα να περιμένουν έναν, δυο που ήθελαν να παίξουν ξέροντας ότι ήδη ο χρόνος μας πίεζε αρκετά. Αυτό είχε ως συνέπεια την διακοπή της τελευταίας χωμάτινης διαδρομής από τον πλοηγό (πάντα με την σύμφωνη γνώμη μας) και τον εκνευρισμό των ατόμων που περίμεναν.


Dimi , δημιουργείς θέμα καθυστέρησης - μονομερώς - για το παιχνίδι τη στιγμή που υπήρχαν κι άλλοι λόγοι...
Σε 20 αυτοκ/τα και 50 ανθρώπους είναι φυσιολογικό κάποιος να καθυστερήσει για :
να αφιχθεί στον τόπο συνάντησης ,
να αφήσει κάποιες εκκρίσεις του οργανισμού του ,
να αλλάξει πάνες στο μωρό ,
να πηγαίνει αργά προφυλλάσοντας το αυτοκ/το του ,
να βγάλει φωτογραφίες ,
να κολλήσει σε κάποιο δύσκολο σημείο
κ.α.

Φιλικά Χρήστος
:)
Άβαταρ μέλους
kyr
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2005, 14:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 29 Ιαν 2008, 16:03

Φυσικά και θέτω θέμα για το παιχνίδι γιατί

Α) Το πρόγραμμα προέβλεπε και παιχνίδι για να ευχαριστηθούν και αυτοί που ήθελαν να παίξουν, όπως και πήγαμε άλλωστε. Αλλά για ακόμια μια φορά φαίνετε ότι δεν ήταν αρκετό.... Στο κάτω κάτω άμα κάποιος θέλει να παίξει τόσο πολύ ας πάει μια άλλη μέρα μόνος του...

Β) Οι ώρες άφιξης ήταν στάνταρ. Όποιος αργεί είναι ευθύνη δικιά του. Δεν φταίνε οι υπόλοιποι να περιμένουν. Ας φροντίσει να ξεκινήσει μισή ώρα νωρίτερα. Προσωπικά ΕΓΩ πρότεινα στον Camel να φύγουμε αφού η ώρα είχε φτάσει 11:15 και ήδη έπρεπε να έχουμε ξεκινήσει πριν είκοσι λεπτά, και δεν είναι σωστό και λογικό δεκαπέντε αυτοκίνητα να περιμένουν ένα δύο.

Τώρα οι υπόλοιπες καθυστερήσεις που αναφέρεις είναι άστοχες γιατί είναι λόγο σωματικής ανάγκης και δεν μπορείς να τις προβλέψεις, ούτε να τις αποτρέψεις. Να τις καθυστερήσεις για λίγο, ναι.

Για το μωρό δεν το σχολιάζω γιατί καθυστέρησα μόνο πέντε λεπτά και αφού ρώτησα τον Camel πάνω από τρεις φορές, δεν σταμάτησα αυθαίρετα όπου ήθελα. Και αν θυμάσαι ήταν στο σημείο που μπήκες για παιχνίδι και κόλλησες. Οπότε πάλι δεν καθυστέρησα εγώ το κομβόι.

Στην τελική άμα είναι να μην βγάζουμε πρόγραμμα, να κάνει ότι θέλει ο καθένας και να δίνουμε ένα ραντεβού να βρισκόμαστε στην ταβέρνα στο τέλος και ο καθένας να είναι ευχαριστημένος.

Και επειδή δεν θέλω να κρύβομαι και θα μιλήσω προσωπικά, εκνευρίστηκα που αργήσαμε είκοσι λεπτά στην αναχώρηση από Πολύκαστρο, όπως και στην τελευταία λακκούβα που μπήκε κάποιος για παιχνίδι και κόλλησε και περιμέναμε μισή ώρα και αναγκάστηκε ο Camel να ακυρώσει την τελευταία διαδρομή διάρκειας μιας ώρας..... και για την ιστορία δεν είμουν ο μόνος που εκνευρίστηκε.

Από όλα αυτά φαίνετε ότι ο Έλληνας δεν μπαίνει σε καλούπι.... Έλα μωρέ πέντε λεπτά θα αργήσουμε.... ας περιμένουν οι άλλοι.....


Φιλικά,

Δημήτρης
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό macedonas » 29 Ιαν 2008, 16:24

Τζάμπα τσακονώνεστε παιδιά.
Ποτέ μα ποτέ κομβόι 20 αυτοκινήτων δεν κατάφερε και ούτε νομίζω να καταφέρει να είναι στάνταρ στο πρόγραμμα.
Πάντα θα υπάρχουν διαφορετικές γνώμες και γούστα αλλά και καθυστερίσεις.
Το βασικό είναι οτι περάσαμε όλοι καλά,γνωρίσαμε καινούργια παιδιά η διαδρομή ωραία, φάγαμε ,ήπιαμε, ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΤΕ :twisted: :twisted:

Άντε και του χρόνου να είμαστε 40 τουτου, και ας καθυστερήσουμε και παραπάνω..

'Οποιος θέλει μόνο xtreme βόλτα ή μόνο περίπατο κανονίζει και την ανάλογη παρέα 3-4 αυτοκίνητα και όχι παραπάνω΄

Όταν προσπαθείς να τα συνδιάσεις όλα μαζί ΠΑΝΤΑ θα υπάρχουν γκρίνιες.
Άβαταρ μέλους
macedonas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: 08 Μάιος 2005, 08:37
Τοποθεσία: Πολύκαστρο

Δημοσίευσηαπό xtrail » 29 Ιαν 2008, 16:34

Θα σας παρακαλούσα να σταματήσετε τις αντιπαραθέσεις που δεν βγάζουν πουθενά (κάνετε σαν γέροι 100χρονών). Αλήθεια περάσατε ή δεν περάσατε ωραία???
Για να θυμήσω μερικά πράγματα που ειπώθηκαν αρχικά για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις
10.55 βρισκόμαστε στα αυτοκίνητα και ξεκινάμε

Αυτό δεν λέει τίποτα??Σας λεω προσωπικά πως αν ήμουν παρών θα είχα ξεκινήσει το αργότερο στις 11...(είχα σηκωθεί από τις 7 για να έρθω, πριν αρχίσουν οι εμετοί, πυρετοί κλπ)
Θα βγούμε στο δρόμο κοντά στην Κούπα (στάση για καφέ, 1 ώρα περίπου περιμένοντας τους υπόλοιπους)

Δυστυχώς ο Μιχάλης ήταν μόνος και δεν μπορεσε να σπάσει το κονβόι σε 2 γκρουπ....
Η διαδρομή σε χώμα υπολογίστε κοντά στα 70χλμ+.
Τα 20-25 αυτοκίνητα κάνουνε ένα κονβόι κοντα στα 2χλμ και βάλε......
Κρατάμε κατάλληλες αποστάσεις ....Υπάρχουν σημεία που θέλουν καλή επισκόπηση πριν το πέρασμα
Αυτά γράφτηκαν για κάποιο συγκεκριμένο λόγο...

Υπολογίστε 3 ώρες διαδρομή σε χώμα, για να έχετε μαζί σας νερά, τροφή κλπ
Εμαθα πως ο Λάκης πείνασε νωρίς....και οποιοσδήποτε άλλος ήξερε απο πριν πως το φαγητό θα ήταν
Για το φαγητό υπολογίστε κατά τις 16.00 (εφόσον κρατηθεί το παραπάνω πρόγραμμα)

Απ ότι έμαθα φτάσατε 5.30 (1.30 καθυστέρηση) που ίσως αν γινόταν η διάσπαση δεν θα υπήρχε καν....
Θα συμφωνήσω και με τον macedona.
ΥΓ Ρε παιδιά δεν σας φαινεται πως ο LW μετά το στρατό εχει γίνει σαν γεροντοκόρος??? :twisted: :twisted: :twisted:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό kyr » 29 Ιαν 2008, 16:39

Macedonas συμφωνώ μαζί σου αλλά δεν ξεκίνησα εγώ την γκρίνια και δεν απαντώ στο τελευταίο (άστοχο) post του Lonely wolf ...
Άβαταρ μέλους
kyr
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2005, 14:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό pitbullakos » 29 Ιαν 2008, 18:04

ηταν η πρωτη μου οργανωμενη εκδρομη στο βουνο και ειλικρινα για 20 αυτ/τα νομιζω οτι 1:30 ωρα ειναι λογικη καθηστεριση.επισης δεν μπορω να καταλαβω πως μου ξεφυγε το σημειο που κολλησαν τα παιδια.εαν το προσεχα θα ειμουν ο πρωτος που θα κολουσα
Άβαταρ μέλους
pitbullakos
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 412
Εγγραφή: 09 Ιαν 2008, 18:59
Τοποθεσία: πολιχνη,θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό camelg4 » 29 Ιαν 2008, 18:37

ολα καλα ολα ανθηρα!Αφου γυρισαμε ολοι και σε μεσες ακρες περασαμε καλα δεν νομιζω οτι θα επρεπε να χαλασουμε τις καρδιες μας μεταξυ μας τωρα.Εγω παντως πλοηγος ποτε ΠΟΤΕ ποτε ΠΟΤΕ ποτε ΠΟΤΕ ποτε ΠΟΤΕ ΞΑΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(και πολυ το αγχος για να μεινουν ολοι ευχαριστημενοι και γδαρμενος στο τελος και το κυριοτερο πρωτος μπροστα να περιμενω και οι αλλοι καποιες εκατονταδες μετρα πιο πισω να παιζουν και εγω οχι) :evil: :( :( :evil: :banging: :banging: Παντως και ο Ντιμις εχει δικαιο γιατι αν σταματουσα και εγω οπου γουσταρα για παιχνιδι ακομη εκει θα ειμασταν. :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: :blob: :blob: :blob: :dancing: :dancing: :dancing: :dude: :dude: :dude: και αν καποιος εχει να μου προσαψει κατι απο την εκδρομη :assshaking: :assshaking: :assshaking: :clubbed: :clubbed: :clubbed:
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.
Άβαταρ μέλους
camelg4
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1761
Εγγραφή: 26 Δεκ 2006, 19:52
Τοποθεσία: polikastro

Δημοσίευσηαπό camelg4 » 29 Ιαν 2008, 18:45

macedonas έγραψε:Τζάμπα τσακονώνεστε παιδιά.
Ποτέ μα ποτέ κομβόι 20 αυτοκινήτων δεν κατάφερε και ούτε νομίζω να καταφέρει να είναι στάνταρ στο πρόγραμμα.
Πάντα θα υπάρχουν διαφορετικές γνώμες και γούστα αλλά και καθυστερίσεις.
Το βασικό είναι οτι περάσαμε όλοι καλά,γνωρίσαμε καινούργια παιδιά η διαδρομή ωραία, φάγαμε ,ήπιαμε, ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΤΕ :twisted: :twisted:

Άντε και του χρόνου να είμαστε 40 τουτου, και ας καθυστερήσουμε και παραπάνω..

και εγω σκουπα ή καπου προς το τελος :blob: :twisted: :blob: :lol: :blob: :dude:

'Οποιος θέλει μόνο xtreme βόλτα ή μόνο περίπατο κανονίζει και την ανάλογη παρέα 3-4 αυτοκίνητα και όχι παραπάνω΄

Όταν προσπαθείς να τα συνδιάσεις όλα μαζί ΠΑΝΤΑ θα υπάρχουν γκρίνιες.
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.
Άβαταρ μέλους
camelg4
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1761
Εγγραφή: 26 Δεκ 2006, 19:52
Τοποθεσία: polikastro

Δημοσίευσηαπό mobile » 29 Ιαν 2008, 19:08

Συμφωνω με το φιλο μου macedona.
mobile
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Οκτ 2006, 08:40
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό camelg4 » 29 Ιαν 2008, 19:15

mobile έγραψε:Συμφωνω με το φιλο μου macedona.


δλδ ρε φιλε μαζι μου δεν συμφωνεις :cry: :cry: :cry: :cry:
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.
Άβαταρ μέλους
camelg4
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1761
Εγγραφή: 26 Δεκ 2006, 19:52
Τοποθεσία: polikastro

..

Δημοσίευσηαπό mobile » 29 Ιαν 2008, 19:33

Δε συμφωνω μαζι σου γιατι πρωτον θελω να ξανα γινει αυτη η διαδρομη και να εισαι ο οδηγος και δευτερον δεν ηθελα να ειμαι ακομη εκει γιατι εχουμε και δουλειες :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
mobile
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Οκτ 2006, 08:40
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

..

Δημοσίευσηαπό xtrail » 29 Ιαν 2008, 21:07

Ει ψιτ...για παιχνιδάκι είμαι κι εγώ μέσα....οπως όμως έχω καταλάβει κάποιος μου κάνει σαμποτάζ-βουντού-μάγια-κατάρες όποτε προγραμματίζω κάτι (τους τελευταίους μήνες μου συμβαίνει 95%)....
Οταν πήγαμε με τον Μιχάλη στην εξερευνητική που το είπαμε από το προηγούμενο βράδυ όλα ήταν καλά...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

..

Δημοσίευσηαπό camelg4 » 29 Ιαν 2008, 22:24

Την κανουμε για παιχνιδι αν θελετε αλλα θα παρουμε το κοματι που βγαζει λειβαδια δλδ απο εκει που πηγαμε για παιχνιδι και πανω.Αλλα το πολυ 6 με 7 αυτοκινητα και αυτα ΟΧΙ μαμα.
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.
Άβαταρ μέλους
camelg4
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1761
Εγγραφή: 26 Δεκ 2006, 19:52
Τοποθεσία: polikastro

..

Δημοσίευσηαπό skier78 » 29 Ιαν 2008, 23:06

Εγώ είμαι μέσα.Θα γίνει κλήρωση?χα χα χα !Το πινιν πάει παντού.
MITSUBISHI PAJERO PININ 2.0 GDI
NISSAN SUNNY 1.6 4WD
SUBARU JUSTY 1.0 4WD
DAIHATSU TERIOS 1.3 '97
..........
Άβαταρ μέλους
skier78
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 406
Εγγραφή: 07 Οκτ 2007, 21:44
Τοποθεσία: Νάουσα

Δημοσίευσηαπό mike1962 » 30 Ιαν 2008, 00:25

camelg4 έγραψε:ολα καλα ολα ανθηρα!Αφου γυρισαμε ολοι και σε μεσες ακρες περασαμε καλα δεν νομιζω οτι θα επρεπε να χαλασουμε τις καρδιες μας μεταξυ μας τωρα.Εγω παντως πλοηγος ποτε ΠΟΤΕ ποτε ΠΟΤΕ ποτε ΠΟΤΕ ποτε ΠΟΤΕ ΞΑΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(και πολυ το αγχος για να μεινουν ολοι ευχαριστημενοι και γδαρμενος στο τελος και το κυριοτερο πρωτος μπροστα να περιμενω και οι αλλοι καποιες εκατονταδες μετρα πιο πισω να παιζουν και εγω οχι) :evil: :( :( :evil: :banging: :banging: Παντως και ο Ντιμις εχει δικαιο γιατι αν σταματουσα και εγω οπου γουσταρα για παιχνιδι ακομη εκει θα ειμασταν. :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: :blob: :blob: :blob: :dancing: :dancing: :dancing: :dude: :dude: :dude: και αν καποιος εχει να μου προσαψει κατι απο την εκδρομη :assshaking: :assshaking: :assshaking: :clubbed: :clubbed: :clubbed:


Μιχάλη,
μπαίνω εγω μπροστά.....

τα βουνα σας ειναι εύκολα, (όσο τα είδα, και η επιστροφή έγινε απ χώμα)
mike1962
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 363
Εγγραφή: 13 Απρ 2003, 20:44
Τοποθεσία: Tουμπα, Θεσ/νικη

Επόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 14 επισκέπτες