Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ... ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΔΩΜΑΤΙΩΝ!!!

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ... ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΔΩΜΑΤΙΩΝ!!!

Δημοσίευσηαπό synodigos » 21 Ιουν 2004, 12:55

Καλοκαιρι πλεον και η παρεα πρεπει να μετακομησει απο τα βουνα στα λαγκαδια και στις παραλιες!!Βλεπω οτι λογω της απουσιας μου εχετε αποδιοργανωθει πληρως!!!!Προτεινω λοιπον απο τωρα να αρχισουμε να οργανωνουμε κανενα διημερο-τριημερο ελευθερου καμπινγκ.Η δραστηριοτητα θα εμλουτιστει με ψαρεμα (καλαμια,καμακια και ψαροντουφεκο).Επισης οι αστερατοι θα κανουν επιδειξη ανελκυσης του απολυσθεντος οχηματος του Μπαμπη. :cry: :cry: :cry:
Κάποιος είπε πως ο δρόμος είναι η φλέβα της φωτιάς,ψυχή μου πάντα να κυλάς.Κάποιος είπε πως ταξίδι είναι μόνο η προσευχή,καρδία μου να ΄σαι ζωντανή...
Άβαταρ μέλους
synodigos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 14:14
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό georgek » 22 Ιουν 2004, 08:00

Που χάθηκες εσύ?
Η παρέα δεν αποδιοργανώθηκε, γιατί όπως βλέπεις πήραμε αστεράκια καταδύσεων (3 ΣΚ). Επίσης μια λασπομαχία και μια βόλτα στο Χορτιάτη διατήρησαν τη φόρμα.
Για το διήμερο του ελεύθυερου camping εγώ είμαι μέσα. Αρκεί να μην δουλεύω. Ίσως θα έπρεπε αυτό να το αφήσουμε για λίγηο αργότερα μιας και για μερικούς είναι extreme. Σε κάθε περίπτωση μπορούμε να διατηρηθούμε σε φόρμα με ημερήσιες εκδρομές και ίσως σε πρώτη φάση διήμερο σε οργανωμένο camping. Προτείνω τον Αρμενιστή που έχει και μέρος για κατάδυση. Εσύ πότε θα είσαι βόρεια?

Ο Μπάμπης που χάθηκε? Μήπως παρξηγήθηκε και αποφάσισε να κάνει παρέα μόνο με maverackηδες? (Όπως γράφει σε άλλη θεματική ενότητα). Πάντως Μπάμπη ελπίζω να μην ερμήνευσες το αστείο σαν προσβολή. Εγώ από τη μεριά μου (αν με παρεξήγησες) οφείλω να πω ό,τι έγραψα ήταν απλά για αστείο και χαβαλέ και χωρίς καμία διάθεση προσβολής. Μην ξεχνάς ότι εσύ το ξεκίνησες άσχετα αν γύρισε σε εσένα.
Εγώ πραγματικά εκτιμώ τις οδηγικές σου ικανότητες καθώς και τις δυνατότητες του αυτοκινήτου τις οποίες και εξαντλείς. Να ξέρεις ότι αν δεν ίσχυε αυτό δεν θα ασχολιόμουνα καθόλου.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

,

Δημοσίευσηαπό synodigos » 25 Ιουν 2004, 09:15

φιλε γιωργο τα εχω βρει σκουρα στην εξεταστικη και ειμαι συνεχεια βολο.Καταφερα ομως να ξεσκασω στην Ιο που πηγα.Εκει ηπια και το αιμα απο ενα jimny που νοικιασα.Τελως παντων,βαζω 4χ4 και ανεβαινω ολοταχως στις 11/7!πιθανα μερη που προτεινω για ελευθερο καμπινγκ ειναϊ:
Α) α'ι' Γιαννης στον Μαρμαρα
Β)Στομιο-κοκκινο νερο
Για οργανωμενο:
Α)παραλια παντελεϊμονα
Β) mitari (πριν τον μαρμαρα)

οπως βλεπεις γιαννη δεν σε ξεχναω και βαζω και προορισμους κοντα σε σενα!!
Κάποιος είπε πως ο δρόμος είναι η φλέβα της φωτιάς,ψυχή μου πάντα να κυλάς.Κάποιος είπε πως ταξίδι είναι μόνο η προσευχή,καρδία μου να ΄σαι ζωντανή...
Άβαταρ μέλους
synodigos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 14:14
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 25 Ιουν 2004, 09:22

Κάτι μπορεί να παίξει και αυτό το ΣΚ πάλι προς τρίτο πόδι Χαλκιδικής. Να δούμε αν τελικά θα μας βολέψει για κάμπινγκ. Θα μιλήσω με Γιώργο(gmav) αν μπορεί, ο Γιάννης θα ενημερωθεί το απόγευμα σχετικά και φυσικά η πρόσκληση ισχύει για όλους (ακόμα και αν δεν γίνει 2ήμερο τότε αυθημερόν). Πάρτε και κανένα ψαροντουφεκο μαζί
Αντε Πέτρο να έρθεις να κανονίσουμε μερικες καλές καταστάσεις.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 28 Ιουν 2004, 07:10

Τελικά βρεθήκαμε το Σάββατο με τον Γιώργο (gmav) και τον Γιάννη και στήσαμε σκηνούλα έτσι έλευθερα σε κάποια παραλία κοντά στην Ιερισσό. Το βραδάκι υπέροχο με κρασάκι δίπλα στην θάλασσα, λίγο ψάρεμα και πολύ γέλιο. Δώσαμε και μια μικρή γεύση στον Μάνο που πήζει στην πόλη, για να μην μείνει παραπονεμένος.
Την άλλη μέρα έκανε θριαμβευτική εμφάνιση ο Γιώργος (georgek) με το φουσκωτό του πρωι πρωι και πολύ όρεξη για ψαροντουφεκο. Δεν ακολουθήσαμε καθώς προτιμήσαμε να πάρουμε πρωινό δίπλα στην θάλασσα βλέποντας την ανατολή του ήλιου :D
Η συνάντηση της παρέας έγινε στην Ουρανούπολη, μαζί με τον φίλο του Γιώργου τον Ιορδάνη. Πεταχτήκαμε ως την Αμουλιανή, κάνοντας στάση σε 2-3 παραλίες, κάνοντας τον γύρο του νησιού και καταλήγοντας στο Γαιδουρονήσι. Η γνωστή κατάληξη κάθε εκδρομής ήταν σε ταβέρνα στην Ουρανούπολη... εκεί να δείτε πως ο Γιώργος (georgek) κοιτώντας απλά τις σαρδέλες στα μάτια, να τις κάνει να έρχονται μόνες στο πιάτο του!!!!!! :D
Εγώ προσωπικά πέρασα φανταστικά και όπως άλλωστε είπαμε θα το επαναλάβουμε σύντομα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 28 Ιουν 2004, 11:34

xtrail έγραψε:Δώσαμε και μια μικρή γεύση στον Μάνο που πήζει στην πόλη, για να μην μείνει παραπονεμένος.


.....ήσασταν γευστικότατοι... δεν μπορώ να πω...

xtrail έγραψε:... εκεί να δείτε πως ο Γιώργος (georgek) κοιτώντας απλά τις σαρδέλες στα μάτια, να τις κάνει να έρχονται μόνες στο πιάτο του!!!!!!


...ε, τώρα αυτό θα μείνει ασχολίαστο ? δεν θα απονείμει βραβείο ο Γιάννης ?
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 28 Ιουν 2004, 13:04

δεν κρατιέμαι... κάτι πρέπει να γράψω..
αλήθεια, υπάρχει έργο " Ο Γητευτής της Σαρδέλας " ?

(κατά το " Ο Γητευτής των Αλόγων" , Ρόμπερτ Ρέντφορντ κτλ.)
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 28 Ιουν 2004, 13:14

mato έγραψε:δεν κρατιέμαι... κάτι πρέπει να γράψω..
αλήθεια, υπάρχει έργο " Ο Γητευτής της Σαρδέλας " ?


Μάνο βλέπω ότι από ρεμπέτης έγινες και εσύ σινεφίλ. :popcorn:
Πάντως το πως γίνεται δεν θα το πω σε κανέναν. ..............................Αυτό είναι κληρονομικό χάρισμα :blob7: :blob8:
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό mato » 28 Ιουν 2004, 13:35

ναι, ρεμπεφίλ και σινεφίλ (σαν φάρμακα μου ακούγονται)
georgek έγραψε:
Πάντως το πως γίνεται δεν θα το πω σε κανέναν.


... ετοιμάζεις πατέντα ?
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό yannis » 29 Ιουν 2004, 08:10

mato έγραψε:...ε, τώρα αυτό θα μείνει ασχολίαστο ? δεν θα απονείμει βραβείο ο Γιάννης ?


Η απονομή θα αργήσει λίγο γιατί πλάκωσε πολύ δουλειά. Τα βραβεία είναι σχεδόν έτοιμα.

Πάντως περάσαμε πολύ ωραία. Και με δύο καπετανέους παρακαλώ !!(καπετάν gmav και καπετάν georgek).
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό xtrail » 29 Ιουν 2004, 15:17

Ωραία η εικονα (του Ολύμπου μάλλον) που έβαλες Γιάννη.
Για αυτό το ΣΚ μπορεί να παίξει πάλι κάτι? Υπάρχει διάθεση?
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 30 Ιουν 2004, 06:20

xtrail έγραψε:Τελικά βρεθήκαμε το Σάββατο με τον Γιώργο (gmav) και τον Γιάννη και στήσαμε σκηνούλα έτσι έλευθερα σε κάποια παραλία κοντά στην Ιερισσό. Το βραδάκι υπέροχο με κρασάκι δίπλα στην θάλασσα, λίγο ψάρεμα και πολύ γέλιο. Δώσαμε και μια μικρή γεύση στον Μάνο που πήζει στην πόλη, για να μην μείνει παραπονεμένος.
Την άλλη μέρα έκανε θριαμβευτική εμφάνιση ο Γιώργος (georgek) με το φουσκωτό του πρωι πρωι και πολύ όρεξη για ψαροντουφεκο. Δεν ακολουθήσαμε καθώς προτιμήσαμε να πάρουμε πρωινό δίπλα στην θάλασσα βλέποντας την ανατολή του ήλιου :D
Η συνάντηση της παρέας έγινε στην Ουρανούπολη, μαζί με τον φίλο του Γιώργου τον Ιορδάνη. Πεταχτήκαμε ως την Αμουλιανή, κάνοντας στάση σε 2-3 παραλίες, κάνοντας τον γύρο του νησιού και καταλήγοντας στο Γαιδουρονήσι. Η γνωστή κατάληξη κάθε εκδρομής ήταν σε ταβέρνα στην Ουρανούπολη... εκεί να δείτε πως ο Γιώργος (georgek) κοιτώντας απλά τις σαρδέλες στα μάτια, να τις κάνει να έρχονται μόνες στο πιάτο του!!!!!! :D
Εγώ προσωπικά πέρασα φανταστικά και όπως άλλωστε είπαμε θα το επαναλάβουμε σύντομα


Δεν μπορώ να καταλάβω :shock: γιατί ο x-trail σταμάτησε την περιγραφή της εκδρομής στην ταβέρνα της Ουρανούπολης. Αφού η εκδρομή είχε και συνέχεια. Γιατί δεν την ανέφερε? Μήπως κρύβει κάτι ύποπτο? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xtrail » 30 Ιουν 2004, 07:38

:twisted: :twisted: :twisted: Ναι έχει και συνέχεια, αλλά δεν είχε κάτι που να είναι αξιο αναφοράς εδώ!!!
Ενα ποτάκι με τρυφερες υπάρξεις δεν είναι και τόσο σημαντικό :D :D
Αυτό το ΣΚ είπαμε με τον Γιώργο κάπου στο 2ο πόδι. Εσύ Γιώργο μπορείς?
Μάνο θα διαβάζεις? Οι υπόλοιποι??
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gmav » 30 Ιουν 2004, 07:48

xtrail έγραψε:......
Αυτό το ΣΚ είπαμε με τον Γιώργο κάπου στο 2ο πόδι.
........


Σας υπενθυμίζω ότι στο 2ο ποδάρι ( :D ) της χαλκιδικής έχει αρκετά καταδυτικά κέντρα και τοποθεσίες για κατάδυση (Αρμενιστή, Πλατανίτση, Πόρτο, Πόρτο Καρά).
Κατάδυση μπορούν να κάνουν οι έχοντες ΠΤΥΧΙΟ. Γιαυτό κανονίστε να τα παραλάβετε γιατί μέχρι στιγμής μόνο ο seaworld γνωρίζει ότι είστε αυτοδύτες.


xtrail έγραψε:...
Για αυτό το ΣΚ μπορεί να παίξει πάλι κάτι? Υπάρχει διάθεση?


Διάθεση υπάρχει πάντα. Οκ από εμένα (τα είπαμε και στο τηλέφωνο).
Απλά την Κυριακή πρέπει να επιστρέψω νωρίς γιατι έχω να πάω σε γάμο. :(
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 30 Ιουν 2004, 09:12

Για κάντε την πρόταση ολοκληρωμένη. Εννοείτε από το Σάββατο με camping ή μόνο την Κυριακή? Εμένα πιθανόν να έρθει η μάνα μου (για πρώτη φορά στις Σέρρες)να μείνει λίγες μέρες. Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να την κουβαλήσω μαζί, αν αυτό δεν ενοχλεί την παρέα.
Αλέξανδρε κανόνισε για τα πτυχία!
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Επόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες