Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Καλοκαιρινές αποδράσεις Κυριακή 13.6 και 19-20.6

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό yannis » 04 Ιουν 2004, 19:11

Τις φωτογραφίες του Δημήτρη τις έχεις πάρει? Αν όχι πες μου γιατί τις έχω.

Λοιπόν αλλάζω θέμα. Κύριε συντονιστή, είναι φανερό πλέον ότι η κατάσταση έχει ξεφύγει από κάθε έλεγχο και η τόσο συμπαθητική παρέα μας βρίσκεται υπό διάλυση.
Και δεν εκφράζω την προσωπική μου άποψη αλλά πιστεύω ότι τα γεγονότα μιλούν από μόνα τους:
1. Βρισκόμαστε μόνο για σουβλάκια στο "Ντερλικατέσεν".
2. Ο mato πουλάει τα λάστιχά του.
3. Η γυναίκα μου οδηγεί το jimny πιο πολύ από μένα.

Δηλαδή τι άλλο πρέπει να δούμε? Τον georgek να πουλάει την αντιαεροπορική προστασία ή να χαμηλώνει το ΚΙΑ?
Και μετά τα λάστιχα του mato τι έχει σειρά? Η Λάουρα μήπως ................

Για κανονίστε καμιά συνάντηση. Έστω και για καφέ βρε αδερφέ. Να βρεθούμε λίγο, να τα πούμε.
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό xtrail » 05 Ιουν 2004, 08:01

Δεν βρισκόμαστε υπό διάλυση, μην ανησυχείς!!! Απλά ξεκουραζόμαστε για το καλοκαίρι.
α. Σκέφτομαι πως πριν σε πάω στα σουβλάκια ετρωγες κάτι υγιεινό με σολωμό :D . Μήπως σου έκανα κακό???
β. Ο Μάνος πουλάει τα λάστιχα??? Ποια λάστιχα απ΄όλα?? Λες γι΄αυτό να ήθελε να του αγοράσει 2 ιμάντες ο Γιώργος?
γ. Μήπως η γυναίκα σου μπαινει στο φόρουμ και βρήκε καλή παρέα????????
δ. Πήρα τις φωτο και από τον Δημήτρη και απ' όλους. Τα βιντεάκια όσοι έχουν να δώσουν
ε. Αυτο το ΣΚ τελειώνουμε τις καταδύσεις (ο Γιώργος την άλλη Κυριακή). Μπορει να έρθει για υποβρύχιο βίντεο μαζί μας ο άλλος Γιώργος οπότε θα δείτε και άλλες off road περιπέτειες!!!
στ. Σκέφτομαι πως να συνδιάσουμε καφέ και θάλασσα :D :D Ελα την άλλη Κυριακή να πάμε για καφέ κάπου εδώ (κοντά-μακριά). Ας πουνε και οι άλλοι που βρίσκονται???????????
Μια ιδέα ειναι να πάμε στο Σάνη (γύρω στα 30-45' από Θεσσαλονίκη χωρίς κίνηση) να "δούμε" την βουτιά του Γιώργου :)
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 07 Ιουν 2004, 13:21

ΕΧΩ - ΕΧΩ - ΕΧΩ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΧΩΩΩΩΩ!!!
ΠΑΡΤΕ ΚΥΡΙΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΙ !!!

Χαιρετώ την παρέα και αρχίζω :
Δεν απαντώ συχνά - πυκνά γιατί με την ατυχία που με δέρνει τελευταίως (βλ. λασπόλουτρα κ.ά τινά) δεν τολμώ να δηλώσω συμμετοχή παρά μόνο την τελευταία στιγμή.
Τα λάστιχα τα αλλάζω για να επιστρέψω στις 'μαμίσιες' διαστάσεις και να 'σοβαρευτεί' το αυτοκίνητο (το οποίο κάποιος χαρακτήρισε "τσιγγάνο με ARMANI").
Όσο για την Λάουρα, "θού Κύριε φυλακή τώ στόματί σου" (ή θού ?)
Ο georgek σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες προσπαθεί να βολέψει το αμάξωμα του ΚΙΑ σε σασσί UNIMOG, αφού έβαλε TURBO που καίει κηροζίνη και άλλαξε τον μερικό χιλιομετρητή να γράφει τα χιλιόματρα σε δεκάδες για να χωράνε.
Πολύ ευχαρίστως να συναντηθούμε.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 07 Ιουν 2004, 21:01

Για την Κυριακή 13 Ιουνίου, μετά την ψήφο θα βρισκόμαστε με τον Γιώργο(georgek) και πιθανόν και τον Γιώργο (gmav) στο Σάνη-πρώτο πόδι μετά την Ποτίδαια-, στο καταδυτικό κέντρο- βρίσκεται όπως φτάνουμε από τον δρόμο στην διακλάδωση στο τέρμα του δρόμου αριστερά και μετά ακολουθούμε πινακίδες Seaworld-.
Οποιος έχει χρόνο και κέφι έρχεται, θα είμαστε μάλλον από το πρωι εκει. Εγώ ήδη πήρα το πρώτο αστερι και ο Γιώργος ακολουθεί. Αν υπάρχει κέφι και χρονος σκέφτομαι κάτι πονηρό για το μεθεπόμενο ΣΚ-κάτι με σκάφος....κατι για ψάρεμα....κατι για μπάνιο, κατά τρίτο πόδι!!!!
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 08 Ιουν 2004, 08:16

Για την αποκατάσταση της αλήθειας έχω να δηλώσω τα κάτωθι :!: :!:

Το ΚΙΑ πράγματι το χαμήλωσα γιατί απογοητεύτηκα από την διακοπή της off-road δραστηριότητας. :( :( Το ΚΙΑ φόρεσε τα καλοκαιρινά του παπουτσάκια και ετοιμάζεται για εξορμήσεις σε παραλίες.
Οι προβολείς παροπλίστηκαν :( , όμως αποκτήθηκαν δύο υποκατάστατα (φορητά 3.500.00. κεριων για χρήση από το φουσκωτό :D :D .
Το σασί του Unimog δεν ταίριαξε γιατί ήταν διαφορετικό το καρέ του ημιαξονίου. :lol:
Ο χιλιομετρητής ζήτησε μόνος του αλλαγή μετά από 6500 χλμ σε ένα μήνα.

Στο θέμα μας τώρα. Βρίσκω πολύ καλή την ιδέα του X-trail να βρεθούμε την Κυριακή στο Σανη όπου θα πραγματοποιήσω και την τελευταία μου βουτιά για να γίνω και εγώ 'αστεράτος' στις καταδύσεις. Ή παραλία είναι πολύ καλή και έχει και μέρος για καφέ-φαγητό.

Για το άλλο ΣΚ εγώ είμαι μέσα από Σάββατο μεσημέρι λόγω δουλειάς. Ειδικά το τρίτο πόδι βολεύει πολύ. Άντε να ενεργοποιηθούμε πάλι.
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xtrail » 08 Ιουν 2004, 19:33

Έφτιαξα νέα ενότητα για να κανονίσουμε εδώ την επόμενη συνάντηση, μεταφέροντας την κουβέντα μας από την ενότητα του φωτογραφικού υλικού.

Ακούμε φυσικά και τους υπόλοιπους αν θα μπορούν να έρθουν.

Για τις 13 λόγω εκλογών και καταδυτικών δραστηριοτήτων δεν θα έχουμε χρόνο για κάτι παραπάνω από μπανάκι ή καφέ εκεί.

Για την μεθεπόμενη, Σαββατο 19 (προτεινόμενη, για να αποφύγουμε την κίνηση στην επιστροφή τουλάχιστον) ή Κυριακή 20 ξεκινάμε νωρίς και όταν λέμε τρίτο πόδι δεν εννοούμε Αγιο Όρος...μην τρομάζετε. Ολυμπιάδα, Πυργαδίκια, Ουρανούπολη κλπ κλπ. Σε αυτή αν θέλετε μπορούμε να οργανωθουμε και για ψησίματα κλπ (όλα αυτά καιρού επιτρέποντος και δουλειάς φυσικά!!!)
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gmav » 09 Ιουν 2004, 09:10

Παρών.... (για άλλη μια φορά).

Για την Κυριακή 13 Ιουνίου θα έρθω και εγώ στο Σάνη (εκτός φυσικά απροόπτου).

Για το άλλο ΣΚ, θα πρότεινα και καμπινγκ μιας που ο καιρός έχει αρχίσει να ζεσταίνει αρκετά. Η αυθημερόν εκδρομή όπως και να το κάνουμε κουράζει.

Και για τους αστεράτους πλέον δύτες, θα μπορούσαμε να συνδυάσουμε και κατάδυση σε επιτρεπόμενη περιοχή (πχ αρμενιστή, πλατανίτση, καλαμίτση κτλ).
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 11 Ιουν 2004, 07:00

Χαιρετώ την παρέα!!

Τί γίνεται βρε παιδιά? Που χαθήκατε όλοι?:(
Την Κυριακή θα είμαι και εγώ στο Σανη. :o Όσοι πιστοί προσέλθετε.
Για το άλλο ΣΚ προέκυψε κόλημα λόγω δουλειάς. :( Οι ολυμπιακοί αγώνες βλέπετε έχουν παράπλευρες απώλειες και στις Σέρρες. :(
Πάντως δεν είναι σίγουρο ακόμη το τι θα γίνει. Εγώ ελπίζω μέχρι την τελευταία στιγμή. :cry:
Σε περίπτωση camping είμαι μέσα. Ακόμη και να δουλεύω θα έρθω το Σάββατο το μεσημέρι και θα φύγω Κυριακή πρωϊ.
Αλλά έχουμε χρόνο μέχρι τότε.
Άντε δηλώστε προθέσεις και ιδέες :P :P
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xtrail » 11 Ιουν 2004, 07:49

Για την Κυριακή Γιώργο αν έχει χώρο και με αφήσει θα έρθω κι εγώ μαζί για βουτιά. Οπως φαινεται αυτη τη Κυριακή θα έρθει κάτω ο άλλος Γιώργος (gmav) και ο Κώστας με Νάνσυ.
Ο Μπάμπης που έχει χαθεί??Μήπως φοβάται πως αν τον βγάλουμε φωτο με μαγιό θα είναι πρόκληση προς μοντάζ??????? :D
Αυτό το ΣΚ πάντως προβλέπεται καυτό!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gmav » 11 Ιουν 2004, 14:53

xtrail έγραψε:......... θα είναι πρόκληση προς μοντάζ??????? :D
.........


Καλά, δε σου είπανε να μη μιλάς για μοντάζ?????





τρομάζεις κόσμο :D :D :D :D

ΥΓ.
Που θα κάνεις κατάδυση στο Σάνη? στα φύκια? στην αμμουδιά? ή θα πας στην εκδρομή του seaworld με την βάρκα (πχ ναυαγιο)?
Για την εκδρομή πάντος, το κόστος να το υπολογίζεις στα 30ευρώ....
(λογικό αν δεν έχεις δικό σου εξοπλισμο και τον νοικιάζεις, αλλά αν έχεις????? πίκρα.)
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 11 Ιουν 2004, 19:00

gmav έγραψε:
xtrail έγραψε:......... θα είναι πρόκληση προς μοντάζ??????? :D
.........


Καλά, δε σου είπανε να μη μιλάς για μοντάζ?????





τρομάζεις κόσμο :D :D :D :D

ΥΓ.
Που θα κάνεις κατάδυση στο Σάνη? στα φύκια? στην αμμουδιά? ή θα πας στην εκδρομή του seaworld με την βάρκα (πχ ναυαγιο)?
Για την εκδρομή πάντος, το κόστος να το υπολογίζεις στα 30ευρώ....
(λογικό αν δεν έχεις δικό σου εξοπλισμο και τον νοικιάζεις, αλλά αν έχεις????? πίκρα.)


α Παρακαλω συνχωρεστε με για την απουσια μου αυτο το διαστημα, που εκτος των επαγγελματικων μου υποχρεωσεων επρεπε να περιποιηθω και αυτο το θεικο κορμι ... :bricks: :banging: (βλπ εξαντλητικη διαιτα)

β Γι`αυτη την Κυριακη ειναι μαλλον δισκολο αλλα την αλλη μαλλον ειναι πιο πιθανο
γ "Ανακοινωση:" ?Ταιτιέν βεργα απο ψαροντουφεκο κομαντσι 110 αναζητα τροφαντο κ------- οδηγου Nissan κατα προτιμηση Οι εχοντες την μυγα να μην μυγιαστουν αλλα να προσεχουν τα νωτα τους οπου καταδυονται
...κοι ο νοων νοητω...
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 12 Ιουν 2004, 19:51

Για ναυάγιο χλωμό γιατί πρέπει να είμαι εκει στις 10. Αυτό που είχα σκοπό ήταν να ακολουθήσω τον Γιώργο, έτσι για βόλτα.
Για το μοντάζ γιατί να φοβάται ο Μπάμπης???? :D
Εγώ πάντα σε προσέχω Μπάμπη και να ξέρεις πως υπάρχει υλικό για εσενα που το έχω σε θυρίδα και σε περίπτωση που πάθω κάτι θα βγεί στον αέρα!!!!! :D :D :D
Η διαίτα δεν σε αφήνει να έρθεις ή η δουλειά?? Για το άλλο ΣΚ το τι ακριβώς θα κάνουμε θα το κανονίσουμε μάλλον από κοντά όσοι βρεθούμε αυριο και απο έδω μέσα με τους υπόλοιπους.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 14 Ιουν 2004, 06:57

xtrail έγραψε:Για ναυάγιο χλωμό γιατί πρέπει να είμαι εκει στις 10. Αυτό που είχα σκοπό ήταν να ακολουθήσω τον Γιώργο, έτσι για βόλτα.
Για το μοντάζ γιατί να φοβάται ο Μπάμπης???? :D
Εγώ πάντα σε προσέχω Μπάμπη και να ξέρεις πως υπάρχει υλικό για εσενα που το έχω σε θυρίδα και σε περίπτωση που πάθω κάτι θα βγεί στον αέρα!!!!! :D :D :D
Η διαίτα δεν σε αφήνει να έρθεις ή η δουλειά?? Για το άλλο ΣΚ το τι ακριβώς θα κάνουμε θα το κανονίσουμε μάλλον από κοντά όσοι βρεθούμε αυριο και απο έδω μέσα με τους υπόλοιπους.



θα παρω τηλ
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό georgek » 17 Ιουν 2004, 13:39

xtrail έγραψε:
Για την μεθεπόμενη, Σαββατο 19 (προτεινόμενη, για να αποφύγουμε την κίνηση στην επιστροφή τουλάχιστον) ή Κυριακή 20 ξεκινάμε νωρίς και όταν λέμε τρίτο πόδι δεν εννοούμε Αγιο Όρος...μην τρομάζετε. Ολυμπιάδα, Πυργαδίκια, Ουρανούπολη κλπ κλπ. Σε αυτή αν θέλετε μπορούμε να οργανωθουμε και για ψησίματα κλπ (όλα αυτά καιρού επιτρέποντος και δουλειάς φυσικά!!!)


Πολλή ησυχία διακρίνω στο forum. Αλέξανδρε ισχύει η πρόταση? Υπάρχει κάποια άλλη ενναλακτική?

Εγώ μάλλον δεν δουλεύω την Κυριακή οπότε δηλώνω διαθεσιμότητα από Σάββατο απόγευμα. Δεν ξέρω αν θα έχω και το φουσκωτό γιατί είχα ένα πρόβλημα με το τανκ της βενζίνης και δεν ξέρω αν θα προλάβω να είναι έτοιμο μέχρι τότε.

Επίσης μπορούμε να κανονίσουμε για βουτιά στο.......... ναυάγιο. Το κανονικό έτσι! Στο maverick πάμε άλλη φορά. :D
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό mato » 18 Ιουν 2004, 07:43

Χαιρετώ την παρέα (μή βαράτε για τις απουσίες)
Σ/Κ θα είμαστε στην πεθερά (Μεσολακκιά - περιοχή Αμφίπολης) οπότε αν βρεθείτε Ολυμπιάδα κτλ. υπάρχει μεγάλη πιθανότητα (ποτέ μη λές ποτέ)
να σκάσουμε μύτη :smilebox: .
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Επόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 16 επισκέπτες