Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Εκδρομή για πότε?

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό xtrail » 30 Απρ 2004, 15:13

Πάμε στο άμεσο μέλλον. Την Κυριακή 2 Μαίου χαλαρή βόλτα στα γύρω, με προτεραιότητα να καθίσουμε κάπου για καφέ (για φαγητό δεν ξέρω αν θα το αντέξω άλλο αυτές τις μέρες) ώστε να οργανωθούμε για τις επόμενες βόλτες. Προτείνω να βρεθούμε κατά τις 10.30 ώστε να τα προλάβουμε όλα.Μέρος κλπ προτείνετε και αν είναι τα λέμε και με τηλέφωνο.
Για τα υπόλοιπα:
Όποιος έχει υλικό να το φέρει μαζί του και ας μου το δώσει. Θα φτιαχτεί ενα CD με οτι έχουμε από βόλτες (δεν ξέρω αν θα είναι σε στυλ παρουσίασης γιατι ο χρόνος ειναι περιορισμένος).
Για ελευθερα camp δεν έχω εξοπλισμό, ο synodigos τα διαθέτει όμως. Επειδή αυτά θέλουν καλό προγραμματισμό και ο καιρός θα βελτιώνετε να το δούμε γιατί μετά αρχίζει η θάλασσα.
Γιώργο για τις καταδύσεις εννοείται πως θα τραβας και βίντεο!!! :D
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό ditrail » 01 Μάιος 2004, 21:37

Μήπως ,σήμερα το πρωί ο xtrail και ο maverickman πέρασαν από το Λιβαδι με κατεύθυνση προς τα Πετροκέρασα;
Και ενα μήνυμα για τον yannis: Αύριο το πρωί θα βρίσκομαι στο Λιτόχωρο στον Αη Γιάννη για τα 40 χρόνια από τον θάνατο του Γιόσου. Για μένα και την παρέα μου ήταν κάτι σαν "ορειβατικός πατέρας¨και δάσκαλος.
Εκτός αυτού ήμουν και στην όμαδα διάσωσης που τον κατέβασε μετά το ατύχημα.
Θα χαρώ πολύ να γνωρίσω ,σαν άρχή ,έστω και έναν από την ωραία παρέα σας.
ditrail
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 23:48

Δημοσίευσηαπό maverickman » 01 Μάιος 2004, 21:43

ditrail έγραψε:Μήπως ,σήμερα το πρωί ο xtrail και ο maverickman πέρασαν από το Λιβαδι με κατεύθυνση προς τα Πετροκέρασα;
Και ενα μήνυμα για τον yannis: Αύριο το πρωί θα βρίσκομαι στο Λιτόχωρο στον Αη Γιάννη για τα 40 χρόνια από τον θάνατο του Γιόσου. Για μένα και την παρέα μου ήταν κάτι σαν "ορειβατικός πατέρας¨και δάσκαλος.
Εκτός αυτού ήμουν και στην όμαδα διάσωσης που τον κατέβασε μετά το ατύχημα.
Θα χαρώ πολύ να γνωρίσω ,σαν άρχή ,έστω και έναν από την ωραία παρέα σας.

οχι αλλα θα ειμαστε αυριο προσ τα εκει...
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό ditrail » 01 Μάιος 2004, 21:53

Θα μπορούσαμε να ανταμώσουμε ,δυστυχώς όμως αύριο θα βρίσκομαι στο Λιτόχωρο.
ditrail
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 23:48

Δημοσίευσηαπό maverickman » 01 Μάιος 2004, 21:56

ditrail έγραψε:Θα μπορούσαμε να ανταμώσουμε ,δυστυχώς όμως αύριο θα βρίσκομαι στο Λιτόχωρο.

το ξερω και γιαυτο δεν αναφερθηκα σε αυτο.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 02 Μάιος 2004, 23:06

Δυστυχώς δεν είχα υπολογιστή μαζί μου και ούτε μπορούσα να δω έστω τα μηνύματα και να ειδοποιήσω τον Γιάννη.Η συνενόηση έγινε τηλεφωνικά γιατί και το πρωί του Σαββάτου είχε πρόβλημα ο server
Σήμερα η βόλτα ήταν πολύ καλή. Αν κατάλαβα κινηθήκαμε σε διαδρομή για enduro (που είχε γίνει πότε και δεν είχαν βγάλει τις κορδέλες??)
Η πολλή σκόνη εμοιαζε και με ομίχλη μερικες φορές και δεν εβλεπες καλά και τον δρόμο. Μερικά κομμάτια ήταν πολύ καλά για τρεχάλα και κόλπα, άλλα με αρκετή πέτρα.Η συνέχεια πού καλή και κρίμα που την έχασε ο Μάνος. Ο γιώργος εμφανίστηκε περιέργως ( :D ) όταν απόφασίσαμε να πάμε για φαγητό (πλάκα κάνω). Αφού φάγαμε ήπιαμε καφεδάκι στο εκκλησάκι της Παναγίας στο Λιβάδι (όχι μέσα αλλά στην όμορφη φύση που το περιτριγύριζε) και τα είπαμε μια χαρά και κάναμε ακόμα μια διαδρομούλα που μας έβγαλε στην Σαρακήνα. Για την παρέα δεν κάνω σχόλια πιά :D
Άλλη μια όμορφη βόλτα. Αντε να δούμε και εσένα dtrail καμιά φορά μαζί μας!!!
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό yannis » 03 Μάιος 2004, 13:19

ditrail έγραψε:Και ενα μήνυμα για τον yannis: Αύριο το πρωί θα βρίσκομαι στο Λιτόχωρο στον Αη Γιάννη για τα 40 χρόνια από τον θάνατο του Γιόσου. Για μένα και την παρέα μου ήταν κάτι σαν "ορειβατικός πατέρας¨και δάσκαλος.
Εκτός αυτού ήμουν και στην όμαδα διάσωσης που τον κατέβασε μετά το ατύχημα.
Θα χαρώ πολύ να γνωρίσω ,σαν άρχή ,έστω και έναν από την ωραία παρέα σας.


Δυστυχώς τώρα μπήκα στο forum και διάβασα το μήνυμα. Σας είδα κάποια στιγμή που κατεβαίνατε πεζοί, με το λεωφορείο να προπορεύεται στα απότομα σοκάκια του Λιτοχώρου. Περάσατε σχεδόν έξω από το σπίτι μου. Αλλά ποιός να ξέρει.......
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό ditrail » 03 Μάιος 2004, 23:39

¨Οταν εσείς περνούσατε έξω από το σπίτι μου (Λιβάδι) εγώ είχα φύγει και όταν περνούσα εγώ έξω από το σπίτι του Γιάννη με το x-trail (σαν σημάδι γνωριμίας )ο Γιάννης δεν τό ήξερε.
Που θα πάει όμως κάποια στιγμή θα ανταμώσουμε.
ditrail
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 23:48

Δημοσίευσηαπό xtrail » 05 Μάιος 2004, 22:00

Πρόταση! Τι λέτε για μια βόλτα την Κυριακή στην Κερκίνη? Να φάμε κι εκείνο το βουβάλι που λέει ο Γιώργος.
Ξέρω πως δεν μπορεί ο Γιώργος που θα είναι Φλώρινα. Οι υπόλοιποι?
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 06 Μάιος 2004, 06:54

Εγώ είμαι μέσα. Θα έχουμε και προβολή? Διαδρομή ξέρουμε?
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xtrail » 06 Μάιος 2004, 07:09

georgek έγραψε:Εγώ είμαι μέσα. Θα έχουμε και προβολή? Διαδρομή ξέρουμε?

Προβολή μάλλον δύσκολο γιατί ακόμα δεν έχω στα χέρια μου τα βίντεο (φωτογραφίες σχεδόν από όλους).
Διαδρομή αν ξέρεις ή μπορεις να μάθεις? (από την ανατολική όχθη μου είπαν πως είναι πιο όμορφα, εγώ μόνο από δυτική έχω πάει)
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 07 Μάιος 2004, 22:48

Δεν βλέπω συμμετοχή :( Ας ξεκουραστούμε λοιπόν και πάμε κάπου το επόμενο
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 08 Μάιος 2004, 07:51

xtrail έγραψε:Δεν βλέπω συμμετοχή :( Ας ξεκουραστούμε λοιπόν και πάμε κάπου το επόμενο


αλξανδρε συμφωνω Αυτη η εβδομαδα ηταν κολαση θελω να κοιμηθω μονο
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό georgek » 08 Μάιος 2004, 11:22

Και εγώ συμφωνώ αν και δεν μπορώ να ακολουθήσω την επόμενη εβδομάδα :( όπως σας έχω εξηγήσει. Αλλά για το ΣΚ 22-23 δηλώνω από τώρα μέσα.
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xtrail » 11 Μάιος 2004, 20:24

Βλέπω πως σας έχει φάει η δουλεια!!!! Τι θα τα κάνετε τόσα λεφτά???
Δυο πραγματάκια: Για τις φωτογραφίες και τα βίντεο Γιάννη, Μπάμπη και Γιώργο όποτε μπορέσετε επικοινωνηστε μαζί μου.
Για βόλτα???Ο καιρός εφτιαξε πολύ τελευταία. Για αυτή την Κυριακή? Η ειστε κουρασμένοι???
Προς Γιώργο-georgek:Για τις καταδύσεις τα μαθήματα ξεκινάμε όπως βλέπω από την άλλη εβδομάδα. Αρα ΣΚ θα είναι κλεισμένα (2-3)!!!!!
Τα θεωρητικά μαθήματα είναι βραδινά (9-10.30-11). Τα πρακτικά στο Σάνη Χαλκιδικής. Όσοι θέλουν να μας θαυμάσουν μπορουν να έρθουν!!!! :D
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες