Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Εκδρομή στα Πιέρια Σάββατο 17 Απριλίου 2004

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό maverickman » 13 Απρ 2004, 09:15

xtrail έγραψε:
maverickman έγραψε:Παιδάκια θα με πάρετε και εμένα?

Θα σε πάρουμε Μπάμπη μην ανυσηχείς. Ελπίζω τα οικογενειακά να μην ειναι τίποτα σοβαρό και να είναι περαστικά. Ο pyrosvestis θα έρθει μαζί μας?

Αρα για την βόλτα μας είμαστε:
yannis
gmav
xtrail
mato
maverickman


ΘΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 13 Απρ 2004, 17:33

maverickman έγραψε:
xtrail έγραψε:
maverickman έγραψε:Παιδάκια θα με πάρετε και εμένα?

Θα σε πάρουμε Μπάμπη μην ανυσηχείς. Ελπίζω τα οικογενειακά να μην ειναι τίποτα σοβαρό και να είναι περαστικά. Ο pyrosvestis θα έρθει μαζί μας?

Αρα για την βόλτα μας είμαστε:
yannis
gmav
xtrail
mato
maverickman


ΘΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ


μολις μιλησα μαζι του δεν ξερει ακομα αλλα θα μας ενημερωσει οσον αφορα εμενα ελπιζω να υπαρχει κανενα περισιο PMR αλλιως να ψαξω συνοδηγο με ικανοτητες στα σηματα καπνου
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 13 Απρ 2004, 22:43

maverickman έγραψε:οσον αφορα εμενα ελπιζω να υπαρχει κανενα περισιο PMR αλλιως να ψαξω συνοδηγο με ικανοτητες στα σηματα καπνου

Έχω έναν περισσευουμενο ινδιάνο αλλά ειναι λίγο ανορθόγραφος!!!!!!!! :D :D :D
Λοιπόν από τους μέχρι τώρα έχουμε 2 pmr εγώ και 2 ο gmav. Αν έρθει ο Κώστας (terry) θα έχουμε άλλα 2. Αν όχι ελπίζω ο Γιώργος να μπορέσει να τα δανειστεί ή να φωνάξει και τον master sorento που έχει 2. Εγώ μπορει να δανειστώ 1-2. Αν έρθουν βέβαια και οι άλλοι 2 που ανέφερα (Santa fe, Sami) και έρθει και ο georgek και ο Μιχάλης κλπ κλπ δεν θα γλυτώσουμε τα σήματα καπνού!!!!!!!
Μήπως να πάρω 1-2 τηλεβώες?
Μπάμπη θα φέρεις οπωσδήποτε μαζί και το καινουριο σου παιχνίδι, ετσι?
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 14 Απρ 2004, 09:05

xtrail έγραψε:
maverickman έγραψε:οσον αφορα εμενα ελπιζω να υπαρχει κανενα περισιο PMR αλλιως να ψαξω συνοδηγο με ικανοτητες στα σηματα καπνου

Έχω έναν περισσευουμενο ινδιάνο αλλά ειναι λίγο ανορθόγραφος!!!!!!!! :D :D :D
Λοιπόν από τους μέχρι τώρα έχουμε 2 pmr εγώ και 2 ο gmav. Αν έρθει ο Κώστας (terry) θα έχουμε άλλα 2. Αν όχι ελπίζω ο Γιώργος να μπορέσει να τα δανειστεί ή να φωνάξει και τον master sorento που έχει 2. Εγώ μπορει να δανειστώ 1-2. Αν έρθουν βέβαια και οι άλλοι 2 που ανέφερα (Santa fe, Sami) και έρθει και ο georgek και ο Μιχάλης κλπ κλπ δεν θα γλυτώσουμε τα σήματα καπνού!!!!!!!
Μήπως να πάρω 1-2 τηλεβώες?
Μπάμπη θα φέρεις οπωσδήποτε μαζί και το καινουριο σου παιχνίδι, ετσι?


οκ με έπεισες αλλα απο οτι ξερω καποιος της ομάδας έχει cb σωστα?

μα και φυσικά θα το πάρω και ισως να εχει και ενα φανταστικο update μεχρι τοτε...
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό gmav » 14 Απρ 2004, 12:56

xtrail έγραψε:......Μπάμπη θα φέρεις οπωσδήποτε μαζί και το καινουριο σου παιχνίδι, ετσι?



maverickman έγραψε:.....μα και φυσικά θα το πάρω και ισως να εχει και ενα φανταστικο update μεχρι τοτε...


Εμάς δε θα μας παίξετε? :cry: Τι είναι? :?: Τι είναι? να φέρω μπάλα μαζί μου? θα μας πεις??????? έλα πες μας..... γιατί κάνεις πως δεν ακούς.......

Θα προλάβεις για το update? 2 μέρες σου έμειναν :D
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 14 Απρ 2004, 14:18

Ειναι ένα gps της garmin και θέλω οπωσδήποτε να το δω!!!!!!!!!!!!
Εχει cb ο Μανος και ο georgek(αν έρθει γιατί δεν έχει ακουστεί). Ελπίζω να μαζευτουμε πολλοί. Γιώργο πες και στον Σίμο να ξέρουμε αν θα έρθει
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 14 Απρ 2004, 15:03

Παρών!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μάλλον θα έθω αλλά δεν είναι σίγουρο ακόμη. Δεν έχω ωσ γνωστόν CB αλλά θα προσπαθήσω να αποκτήσω PMR. To GPS που θα βοηθήσει? Να φέρω και εγώ το δικό μου (Meridien Marine) αν και νομίζω ότι κανα φτυάρι και κανενας ιμάντας θα είναι πιο χρήσιμα. Διαδρομή έχετε επιλέξει?
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xtrail » 14 Απρ 2004, 15:34

georgek έγραψε:Παρών!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μάλλον θα έθω αλλά δεν είναι σίγουρο ακόμη. Δεν έχω ωσ γνωστόν CB αλλά θα προσπαθήσω να αποκτήσω PMR. To GPS που θα βοηθήσει? Να φέρω και εγώ το δικό μου (Meridien Marine) αν και νομίζω ότι κανα φτυάρι και κανενας ιμάντας θα είναι πιο χρήσιμα. Διαδρομή έχετε επιλέξει?


Να έρθεις!!!! Πες στην δουλειά σου πως είσαι πολύ άρρωστος, στην κοπέλα σου πως σε επιστρατεύσανε ενόψει κυπριακού και ότι άλλη δικαιολογία μπορείς να βρεις.
Για το CB νόμιζα πως είχες.Αν βρεις πάντως PMR θα είναι καλό. Για το GPS φέρτο να το δούμε και αυτό, γιατί ένας φίλος με σκάφος ρωτούσε και ίσως μπορέσω έτσι να τον βοηθήσω(ασε που σκέφτομαι κι εγώ να αγοράσω)
Φτυάρι και ιμάντα οπωσδήποτε αν και θα προσπαθήσουμε να αποφύγουμε τα χιόνια.
Για την διαδρομή διάβασε από την αρχή την ενότητα!!!!Λέμε για Πιέρια, διαδρομή που περιγράφει και στο βιβλίο που έχεις.

Ειμαστε λοιπόν οι εξής:
yannis
gmav
xtrail
mato
maverickman
georgek

Μέρα Σάββατο και ώρα μάλλον 9η πρωινή στα διόδια Μαλγάρων.
Υ.Γ. Γιάννη για το Καταφύγι που λες για φαγητό ξέρεις κάτι. Τελικά μου είπαν πως δεν έχει ταβέρνα εκεί. Εχει στα Σκοτεινά και στο Λιβάδι.Οπως τα βλέπω τα πράγματα θα μπούμε από Ρητίνη-Ελατοχώρι και θα βγουμε Σκοτεινά (?)
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό yannis » 14 Απρ 2004, 23:09

Στο Καταφύγι όταν πάμε τρώμε στην Κυρά Όλγα. Αύριο θα ξέρουμε αν θα είναι ανοιχτά το Σάββατο.

Από τη δικιά μου την παρέα θα είναι επίσης ένα Terrano, ένα Pajero, ίσως και ένα Samurai.

Εγώ θα έλεγα να κάνουμε μια προσπάθεια από το χιονοδρομικό για Καταφύγι και αν δεν τα καταφέρουμε να πάμε από γύρω. Γι΄ αυτό φροντίστε να πάρετε κανένα φτυάρι σαν το Γιώργου γιατί με τα πτυοσκάπανα θα βραδιάσουμε. Στο χιονοδρομικό πάντως δεν υπάρχει χιόνι ούτε για δείγμα.

Ελπίζω με τη ζέστη που κάνει να λιώσει λίγο στα σημεία του δρόμου που ακόμη το κρατάει και να περάσουμε.

Την Παρασκευή θα είμαι στη Θεσσαλονίκη. Προτείνω να βρεθούμε, να βγάλουμε την τελική διαδρομή με τις όποιες εναλλακτικές λύσεις και τις όποιες άλλες λεπτομέριες. Αλέξανδρε να το κανονίσουμε αν θα έχεις χρόνο.
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό mato » 15 Απρ 2004, 00:33

Καλησπέρα/καλημέρα σε όλους.

Και φτυάρια έχουμε, και τσάπες έχουμε, και ιμάντες θα πάρουμε (και τα mud λέω να ξαναβάλω, να τα βγάλω μιά και καλή μετά τις 25/4). Bγάλτε τη διαδρομή και ενημερώστε μας - εγώ λόγω δουλειάς ούτε χάρτη δεν θα προλάβω να διαβάσω.

Αν βρεθείτε Παρασκευή βράδυ, να προτείνω τόπο συνάντησης γνωστό μαγαζί της πόλης όπου θα βρίσκομαι ούτως ή άλλως ? (με ορχήστρα, αλλά ήσυχα πράγματα - ο xtrail έχει κινητό μου).

PMR μάλλον θα έχω και εγώ, και ανυπομονώ να γνωρίσω την Κυρά Όλγα.

Υ.Γ. δείτε και τα νεώτερα στην ενότητα του σεμιναρίου του Σ.ΤΕ.Β.Ε.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 15 Απρ 2004, 08:27

Γιάννη θα έρθεις για τον Ματσικίδη? Αν ναι και ακομα δεν έχεις πληρώσει και κανονίσεις καλή τιμή :wink: καβάτζωσε και εναν ιμάντα για εμένα!!.
Οταν έρθεις πάρε τηλέφωνο, μάλλον θα είμαι ελευθερος όλη την Παρασκευή. Όσο για την προσπάθεια, ναι να προσπαθήσουμε!!Για το φαγητό μήπως πρέπει να ξέρουμε ακριβή αριθμό ατόμων για να χωρέσουμε όπου πάμε?? Για την ακριβή διαδρομή λέω να την ξέρουμε μόνο εγώ με τον Γιάννη και να σας κάνουμε εκπληξη!!!! :twisted: :twisted:

Βλέπω πως η παρέα θα ειναι πολυπληθής αυτή την φορά
yannis (jimny,Terrano,Pajero,Samurai)
gmav (terios)
xtrail (xtrail)
mato (niva)
maverickman (maverick)
georgek (kia sportage)
terry(Κώστας terios) -ακομα όμως δεν είναι σίγουρος-
Ως τώρα 10 αυτοκίνητα με πιθανότητα για άλλα 3-4!! Αντε να δούμε.

Υ.Γ.α)Σημείο και ώρα συνάντησης Σάββατο και ώρα 9η πρωινή στα διόδια Μαλγάρων
β)Λόγω του ότι θα ειμαστε πολλοί η επικοινωνία πρέπει να εξασφαλιστεί για όλους και να μην γίνεται κατάχρηση.Επίσης ας έχουν όλοι και εναν χάρτη της περιοχής για να συνενοουμαστε καλύτερα.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 15 Απρ 2004, 11:43

xtrail έγραψε:Γιάννη θα έρθεις για τον Ματσικίδη? Αν ναι και ακομα δεν έχεις πληρώσει και κανονίσεις καλή τιμή :wink: καβάτζωσε και εναν ιμάντα για εμένα!!.
Οταν έρθεις πάρε τηλέφωνο, μάλλον θα είμαι ελευθερος όλη την Παρασκευή. Όσο για την προσπάθεια, ναι να προσπαθήσουμε!!Για το φαγητό μήπως πρέπει να ξέρουμε ακριβή αριθμό ατόμων για να χωρέσουμε όπου πάμε?? Για την ακριβή διαδρομή λέω να την ξέρουμε μόνο εγώ με τον Γιάννη και να σας κάνουμε εκπληξη!!!! :twisted: :twisted:

Βλέπω πως η παρέα θα ειναι πολυπληθής αυτή την φορά
yannis (jimny,Terrano,Pajero,Samurai)
gmav (terios)
xtrail (xtrail)
mato (niva)
maverickman (maverick)
georgek (kia sportage)
terry(Κώστας terios) -ακομα όμως δεν είναι σίγουρος-
Ως τώρα 10 αυτοκίνητα με πιθανότητα για άλλα 3-4!! Αντε να δούμε.

Υ.Γ.α)Σημείο και ώρα συνάντησης Σάββατο και ώρα 9η πρωινή στα διόδια Μαλγάρων
β)Λόγω του ότι θα ειμαστε πολλοί η επικοινωνία πρέπει να εξασφαλιστεί για όλους και να μην γίνεται κατάχρηση.Επίσης ας έχουν όλοι και εναν χάρτη της περιοχής για να συνενοουμαστε καλύτερα.


Εαν θα ακολουθησουμε την διαδρομη που προτάθηκε στην σελ1 μαλλον θα ηταν φρονιμο να παρουμεμια εκτυπωση αυτου του χαρτη για να εχουμε ολοι τον ιδιο.

Ιμαντας, ναυτικα κλειδια, φτυαρι, αλυσιδες νομιζω οτι δεν θα ηταν ασκοπο να μπουν στο πορτ μπαγκαζ απο ολους μας γιατι απο οτι καταλαβαινω δεν ξερουμε τι θα συναντησουμε εκει επανω
Αν εχει χιονι και ειναι παγωμενο, αν εχει αρχισει να λιωνει και η λασπη βρισκεται οπου και να γυρισεις το ματι σου (χε χε οποιος φοβαται παει και κοιμαται)
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 15 Απρ 2004, 16:36

maverickman έγραψε:Ιμαντας, ναυτικα κλειδια, φτυαρι, αλυσιδες νομιζω οτι δεν θα ηταν ασκοπο να μπουν στο πορτ μπαγκαζ απο ολους μας γιατι απο οτι καταλαβαινω δεν ξερουμε τι θα συναντησουμε εκει επανω
Αν εχει χιονι και ειναι παγωμενο, αν εχει αρχισει να λιωνει και η λασπη βρισκεται οπου και να γυρισεις το ματι σου (χε χε οποιος φοβαται παει και κοιμαται)

Εχεις δίκιο γιατί την τελευταία φορά μας βοήθησε αφάνταστα το κανονικό φτυάρι του Γιώργου, τα μικρά φτυαράκια κουράζουν στο πολύ χιόνι (αλυσίδες είχα μόνο εγώ μαζί μου). Αν και δεν νομίζω να μας χρειαστούν όλα αυτά, ας τα έχουμε μαζί.
Για χάρτη όποιος έχει της ROAD κάνει μιά χαρά. Επιπλέον από το βιβλίο "Ανεξερεύνητη Κ. Μακεδονία" του Ιορδάνογλου εκδοσεων ROAD έχουμε αυτό (με κόκκινο δεν ειναι ασφαλτος αλλά προτεινόμενη από το βιβλίο διαδρομή)
Εικόνα
Για την ακριβή διαδρομή θα το δούμε αυριο με τον Γιάννη
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό yannis » 15 Απρ 2004, 21:23

1. H κυρά Όλγα θα είναι εκεί.

2. Ο δρόμος από Φωτεινά προς Καταφύγι δεν έχει καθόλου χιόνι.

3. Σημείο συνάντησης η αλάνα ακριβώς δίπλα (δεξιά) στο πρώτο φανάρι που θα συναντήσετε βγαίνοντας από τη διασταύρωση της Εθνικής προς Κατερίνη. Πιο συγκεκριμένα, θα βγείτε από την έξοδο με το φανάρι, εκεί που στενεύει ο δρόμος λόγω έργων. Στα 300 περίπου μέτρα, μετά την αντιπροσωπεία της SUZUKI και της FΟRD θα συνανήσετε το πρώτο φανάρι. Δεξιά στην αλάνα θ είναι το σημείο συνάντησης. Ακριβώς μπροστά από τον ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΊΟΥ.

4. Το αναλυτικό πρόγραμμα με τις εναλλακτικές διαδρομές και τα σημεία για καφέ αύριο από τον κύριο συντονιστή.

Καλό βράδυ σε όλους.
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό georgek » 16 Απρ 2004, 07:45

Εριξα μια ματιά στο βιβλίο της Road και μου άρεσε η ιδέα της κατάκτησης της κορυφής Φλάμπουρο. Είναι βέβαια 2200 μ. αλλά πιστεύω ότι θα μας ανταμείψει. Ο δρόμος ξεκινάει από το καταφύγι και φτάνει στην κορυφή. Τελικά απόκτησα και εγώ PMR. Ποιο κανάλι ισχύει?
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 34 επισκέπτες