Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Βόλτα στο Πάικο Κυριακή 4/4/2004

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Βόλτα στο Πάικο Κυριακή 4/4/2004

Δημοσίευσηαπό xtrail » 01 Απρ 2004, 07:10

Οποιος μπορεί ακολουθεί. Προτάθηκε αρχικά ο Χολομόντας και βόλτες με πιθανή κατάληξη τον Ταξιάρχη. Παίζει επίσης και προς Γουμένισσα που πρότεινε ο Μπάμπης. Οποιαδήποτε αλλη πρόταση δεκτή αρκεί να συμφωνήσουμε εγκαιρα. Επειδή υπάρχουν αρκετοί καινουριοι στην παρέα που πιθανον να θέλουν να ακολουθήσουν, να το κανονίζουμε εγκαιρα.
Ο Μπάμπης (maverickman) κάτι δήλωσε ότι θα βρίσκεται προς Παγγαίο το πρωί αν κατάλαβα καλά. Ο Γιάννης (από Λιτόχωρο) φαινεται πως θα ακολουθήσει, οποτε καλό θα ήταν να μην πάμε πολύ ανατολικά.
Ας αρχίσει να δημιουργείται η λίστα
Τελευταία επεξεργασία από xtrail και 28 Απρ 2004, 07:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό yannis » 01 Απρ 2004, 09:23

Δε με πειράζουν τα χιλιόμετρα. Το μποτιλιάρισμα της επιστροφής με ενοχλεί. Θα έχω όμως συνοδηγό -εκτός από τον synodigo- :wink: για να ρίξω και κανένα υπνάκο στην επιστροφή.

Ο μόνος λόγος που θα πρότεινα τη Γουμένισσα είναι για να πάρουμε και κανένα καλό κρασί. Επειδή όμως προέχει η εκδρομή και το τοπίο και επειδή δεν τα ξέρω τα μέρη, σας αφήνω να αποφασίσετε.

Παράκλιση εκεί που θα φάμε να έχει και τίποτα νηστίσιμο :roll:
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό xtrail » 01 Απρ 2004, 22:57

Που ειναι οι υπόλοιποι?? Εντάξει σήμερα ήταν 1 Απρίλη τελειώνει όμως και περιμένουμε να βγείτε από τις κρυψώνες σας!!!!
Μεχρι τώρα το παρόν έχουν δήλώσει
Yannis
Gmav


Ο μόνος λόγος που θα πρότεινα τη Γουμένισσα είναι για να πάρουμε και κανένα καλό κρασί. Επειδή όμως προέχει η εκδρομή και το τοπίο και επειδή δεν τα ξέρω τα μέρη, σας αφήνω να αποφασίσετε

Κι εγώ δεν ξέρω τα μέρη εκει αλλά στον χάρτη της road δείχνει ενδιαφέρουσα διαδρομή κατά εκεί. Οπως βλέπω πάλι τελευταία στιγμή θα αποφασίσουμε το μέρος. Μπαμπη εχεις χαθεί και ανησυχώ!!!

Παράκλιση εκεί που θα φάμε να έχει και τίποτα νηστίσιμο

Λογικά ναι αφου σίγουρα και αλλοι νηστευουν (πατατουλες, χορτα, σαλατες κλπ)
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Καλόσ σασ βρήκα

Δημοσίευσηαπό HarisHRC » 02 Απρ 2004, 12:42

Φίλοι μου γιάσας και καλός σας βρήκα .. Είμαι νέο μέλος και εύχομαι να γνωριστούμε και από κοντά Την Κυριακή πιθανόν να έρθω στην συνάντηση για την εκκίνηση σας. Μετά δυστυχώς λόγου χρόνου αλλά και επειδή έχει αγώνα εντούρο στον Χορτιάτη δεν θα μπορέσω να σας ακολουθήσω. Φιλικά Χάρης ,με jimny και DRZ 400 :evil:
Άβαταρ μέλους
HarisHRC
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 19:27
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 02 Απρ 2004, 14:29

Καλως ήρθες !!!! Ναι είναι γνωστό πως έχει αγώνα εντούρο στον Χορτιάτη (τι ώρα ξεκινάει?) και μάλλον θα πάει και ο Μιχάλης (mike1962)
Για την ακριβή ώρα και μέρος συνάντησης θα ενημερωθείς από εδώ, έτσι όπως το βλέπω Σάββατο μεσημέρι, που θα φανει και πόσοι τελικά θα βρεθούμε.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Για τον αγώνα του ENDURO στον Χορτιάτη

Δημοσίευσηαπό HarisHRC » 02 Απρ 2004, 21:59

Για τον αγώνα του ENDURO στον Χορτιάτη, η εκκίνηση είναι από την πίστα του πανοράματος στις 10:30 την Κυριακή
Άβαταρ μέλους
HarisHRC
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 19:27
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gmav » 02 Απρ 2004, 22:27

xtrail έγραψε:
Yannis
Gmav



Οπως είχα γράψει και σε άλλο post, αυτήν την κυριακή βαφτίζεται η κόρη της ξαδέρφης μου (11:30). Λογικά θα ξεμπερδέψω μέχρι της 12:30.

αν και θέλω να έρθω ίσως είναι αργά για να με περιμένεται. Εκτός πάλι αν κανονίσουμε να σας βρω εκεί που θα είστε.

Οπότε κανονίζετε εσείς (μέρος και ώρα) και σας ενημερώνω πως θα μπορέσω να έρθω.
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 02 Απρ 2004, 23:48

Λοιπον για την ώρα και το μέρος συνάντησης βλέπω να ανακοινώνεται αυριο. Θα συνενοηθώ μεσω τηλεφώνου με όσους ξέρω τα τηλέφωνα και θα τα ανακοινώσω.
Μάλλον θα ειναι μετά τις 10.30 και δεν βλέπω να προλαβαίνουμε να βρεθούμε με τα παιδιά που θα πανε στον αγώνα. Οποιος θέλει να ακολουθήσει ας μεινει συντονισμένος.
Για το μέρος που θα πάμε παιζει ο Χολομόντας και προς Γουμένισσα (Πιθανόν να βγουμε Εδεσσα-Βεροια από εκεί). Διαβάζω πως εχει διαδρομες εκει, δεν ξέρω καν τα μέρη και ενημερώνομαι μεσω βιβλίου της Road.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 03 Απρ 2004, 13:07

Σάββατο μεσημέρι, δηλώνω πρόθυμος να ακολουθήσω :P (αφού συμμαζεύτηκαν οι δουλειές) και 'μένω συντονισμένος' κατά την έκφραση του συντονιστή.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 03 Απρ 2004, 15:39

mato έγραψε:Σάββατο μεσημέρι, δηλώνω πρόθυμος να ακολουθήσω :P (αφού συμμαζεύτηκαν οι δουλειές) και 'μένω συντονισμένος' κατά την έκφραση του συντονιστή.

Αρα είμαστε
yannis
mato
xtrail
gmav (μετά τις 12.30)
Πιθανόν terry (Νάνσυ-Κώστας) sorento (Βασίλης)

Οποιος άλλος θέλει και μπορεί δηλώνει το παρόν, αρκει να το πει για τον περιμένουμε. Ωρα 11 το πρωι, στα διυλιστηρια της ΕΚΟ (σε όποια εσοχή είναι κοντά στην είσοδο) στον δρόμο προς Χαλκιδόνα.
Θα κινηθούμε Πέλλα-Γουμένισσα-Γρίβα-Καστανερή-Μ. Λιβάδια. Μπορουμε να κάνουμε κάποια στάση για καφέ και να τα πουμε όλοι μαζί και η συνέχεια κανονίζετε επί τόπου. Την κατάληξη δεν την ξέρω, αλλά οπως θελήσει η παρέα. Δεν θυμάμαι αν ο Μάνος έχει PMR, αλλά αν ναι, έχε ανοιχτό στο κανάλι 7,όταν πλησιαζεις. Το κινητό μου το εχεις νομίζω. Θα μπω στο φόρουμ και πιο αργά το βράδυ (κατά τις 9-10) για τυχόν διευκρινήσεις
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 03 Απρ 2004, 16:14

Γεια σας παιδιά

Μπορώ και εγώ να ακολουθήσω την παρέα? ΟΚ για πρωι αλλά έχω μια δουλειά και πρέπει να είμαι στις 7μμ στις Σέρρες. Πως το βλέπετε? Κολάει?
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xtrail » 03 Απρ 2004, 16:41

Φυσικά!!! Δώσε μερικά στοιχεία για εσένα. Αν θέλεις στείλε μου το τηλεφωνο σου με pm. Μπορείς να είσαι στο ραντεβού? Εισαι από Σέρρες?
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 03 Απρ 2004, 17:10

Δεν είμαι από Σέρρες αλλά ζω και εργάζομαι στις Σέρρες εδώ και έναν χρόνο. Έχω ένα ΚΙΑ Sportage 5d με Α/Τ. Στο ρανεβού μπορώ να είμαι το πρωϊ. Επειδή δεν ξέρω καλά την περιοχή αν μπορείς δώσε μου περισσότερες πληροφορίες για το που είναι η ΕΚΟ. Επίσης πιστεύεις ότι μπορώ να είμαι 7μμ στις Σέρρες αν γυρίσω από τον πάνω δρόμο?(Κιλκίς Σιδηρόκαστρο? Χρειάζεται να έχω κάτι μαζί? Το τηλ σε pm
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xtrail » 03 Απρ 2004, 20:10

georgek έγραψε:Δεν είμαι από Σέρρες αλλά ζω και εργάζομαι στις Σέρρες εδώ και έναν χρόνο. Έχω ένα ΚΙΑ Sportage 5d με Α/Τ. Στο ρανεβού μπορώ να είμαι το πρωϊ. Επειδή δεν ξέρω καλά την περιοχή αν μπορείς δώσε μου περισσότερες πληροφορίες για το που είναι η ΕΚΟ. Επίσης πιστεύεις ότι μπορώ να είμαι 7μμ στις Σέρρες αν γυρίσω από τον πάνω δρόμο?(Κιλκίς Σιδηρόκαστρο? Χρειάζεται να έχω κάτι μαζί? Το τηλ σε pm

Καταρχήν να σε καλοσορίσω. Το ξέχασα λογω κεκτημένης ταχύτητας :D
Για τον δρόμο όπως έρχεσαι από Σέρρες, περνάς ΤΙΤΑΝ-Ωραιόκαστρο και παλιά στροφή Ωραιοκάστρου και στην γέφυρα της Σταυρούπολης πας από κάτω για Αθήνα. Ακολουθείς τον δρόμο για Αθήνα και πιο πριν σε φανάρι μετά από Ευοσμο, Κορδελιο κλπ στρίβεις δεξιά στην πινακίδα προς Εδεσσα, Αγ. Αθανάσιο κλπ. Από εκει βγαίνεις στον δρόμο προς Αγ. Αθανάσιο,Πέλλα κλπ. και τον ακολουθείς. Τα διυλιστήρια φυσικά θα τα καταλάβεις!!! εγκαιρα. Κάπου εκει δεξιά έχει πάρκινγκ οπου και θα είμαστε. Θα σου στείλω το κινητό με π.μ. για να το έχεις σε περίπτωση που αργήσεις (λίγο), δεν μας δεις κλπ

Για την ώρα, αν τελικά αργήσουμε, μπορεις να επιστρέψεις μόνος. Από Κιλκίς-Σιδηρόκαστρο ίσως είναι πιο ησυχος ο δρόμος (δεν ξέρω πως ειναι την νύχτα). Αυτά θα τα πούμε και από κοντά

Αν διαθέτεις pmr(walkie-talkie όχι κάτι πολύ ειδικό) το φέρνεις μαζί. Αν όχι όλο και κάποιο πιθανόν να περισσεψει.Να δούμε και πόσοι τελικά θα είμαστε. Αυτο χρειάζεται περισσότερο για τις μεταξύ μας επικοινωνίες ειδικά οταν ειμαστε εκτός δρόμου. Κάτι άλλο ιδιαίτερο όχι (δεν παμε σε τίποτα δύσκολα αλλά αν έχεις οτιδήποτε μπορει να βοηθήσει ιμάντα, φτυάρι κλπ τα παίρνεις μαζί).

Η παρέα τελικά είναι
yannis (jimny)
mato (niva)
xtrail (xtrail)
georgek (kia)
terry (terios)
gmav (terios αλλά αν μπορέσει να μας βρει μετά τις 12.30-13)
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 03 Απρ 2004, 20:14

xtrail έγραψε:Δεν θυμάμαι αν ο Μάνος έχει PMR, αλλά αν ναι, έχε ανοιχτό στο κανάλι 7,όταν πλησιαζεις. Το κινητό μου το εχεις νομίζω. Θα μπω στο φόρουμ και πιο αργά το βράδυ (κατά τις 9-10) για τυχόν διευκρινήσεις


Δεν έχω PMR αλλά CB - υποθέτω οτι δεν θα χρειαστεί. Μάλλον θα δουλέψει το κινητό, αν δυσκολευτούμε να βρεθούμε.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Επόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες

cron