Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΕΑΡΙΝΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΒΟΥΟΥΟΥΡ!

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό maverickman » 27 Μαρ 2004, 23:42

Δεν ξερω ρε συ Υπαρχει προβλημα μαλον για αυριο και μακρυα απο θεσσαλονικη...
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 29 Μαρ 2004, 07:20

mato έγραψε:.......στις 18 Απριλίου, αν και νομίζω οτι εκείνη την μέρα ο ΣΤΕΒΕ οργανώνει σεμινάριο για άμμο.....


Εισαι στον ΣΤΕΒΕ? Μπορούν παρουν μερος και μη μέλη????Απ΄ότι είδα στο πρόγραμμα είναι για τις 30/5 και όχι 18/4

Οσο για τις βόλτες μας τι γίνεται?????? Αντε χάλασε λίγο ο καιρός (καλύτερα!!!! :D ) και νομίζετε πως εφυγε η άνοιξη???? Η νηστεία σας έχει εξαντλησει??? Σκέφτεστε από τώρα το σουβλισμένο αρνάκι/κατσικάκι????????
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό yannis » 29 Μαρ 2004, 12:55

maverickman έγραψε:Δεν ξερω ρε συ Υπαρχει προβλημα μαλον για αυριο και μακρυα απο θεσσαλονικη...

Δεν πειράζει παιδιά. Εγώ ασχολήθηκα με τον κήπο και διάφορα μερεμέτια στο σπίτι.

Την 25η πήγα στο τελευτάιο κομμάτι που κολλήσαμε. Το χιόνι έχει λιώσει. Αν θέλετε, όποτε θέλετε, κανονίζουμε το β' σκέλος.
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό xtrail » 29 Μαρ 2004, 14:56

Για αυτή την Κυριακή προτείνω τον γύρω του Χολωμόντα ή τελος πάντων στα μέρη στον Ταξιάρχη. Ακούω γνώμες. Γιάννη για την συνέχεια της βόλτας μέσα!!! Θα κανονίσουμε όπως το βλέπω για μετά το Πάσχα για να μπορούμε όλοι.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό yannis » 29 Μαρ 2004, 16:06

xtrail έγραψε:Για αυτή την Κυριακή προτείνω τον γύρω του Χολωμόντα ή τελος πάντων στα μέρη στον Ταξιάρχη. Ακούω γνώμες. Γιάννη για την συνέχεια της βόλτας μέσα!!! Θα κανονίσουμε όπως το βλέπω για μετά το Πάσχα για να μπορούμε όλοι.


Αν δεν έχει καμιά ανάβαση ο σύλλογος θα έρθω (βλέπεις οι πρώτες αγάπες δε ξεχνιούνται).

Θέλω να κάνω μια πρόταση. Δεν ξέρω κατά πόσο περπατάτε ή κάνετε ποδήλατο, αλλά κάποιες εκδρομές θα μπορούσαν να συνδιαστούν με μια από τις παραπάνω δραστηριότητες. Άλλωστε με μεγαλύτερη όρεξη θα φας μετά τα κοψίδια !! :wink:
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό synodigos » 29 Μαρ 2004, 17:47

yannis έγραψε:
xtrail έγραψε:Για αυτή την Κυριακή προτείνω τον γύρω του Χολωμόντα ή τελος πάντων στα μέρη στον Ταξιάρχη. Ακούω γνώμες. Γιάννη για την συνέχεια της βόλτας μέσα!!! Θα κανονίσουμε όπως το βλέπω για μετά το Πάσχα για να μπορούμε όλοι.


Αν δεν έχει καμιά ανάβαση ο σύλλογος θα έρθω (βλέπεις οι πρώτες αγάπες δε ξεχνιούνται).

Θέλω να κάνω μια πρόταση. Δεν ξέρω κατά πόσο περπατάτε ή κάνετε ποδήλατο, αλλά κάποιες εκδρομές θα μπορούσαν να συνδιαστούν με μια από τις παραπάνω δραστηριότητες. Άλλωστε με μεγαλύτερη όρεξη θα φας μετά τα κοψίδια !! :wink:
ΕΕΕ!!! ο φωτογραφος και δαιμονας του photoshop δηλωνει παρων.Θα επιστρεψω παρασκευη για να μπορω να σημετασχω και εχω στην εκδρομη.Οσο για πεζοπορια μεσα.Το συζητουσαμε και με τον xtrail οταν ηταν Βολο.Αρκει να το ξερω καμια 4-5 μερες νωριτερα ωστε να ελλατωσω το καπνισμα.!!!!!!!
Κάποιος είπε πως ο δρόμος είναι η φλέβα της φωτιάς,ψυχή μου πάντα να κυλάς.Κάποιος είπε πως ταξίδι είναι μόνο η προσευχή,καρδία μου να ΄σαι ζωντανή...
Άβαταρ μέλους
synodigos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 14:14
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό synodigos » 29 Μαρ 2004, 17:53

Για την εκδρομη της πρωτομαγιας πιστευω τα χιονια προς κισσο να εχουν λιωσει, οποτε ισως ειναι ευκαιρια να επισκευθει η ομαδα το Πηλιο.Ξενοδοχεια μπορω να κανονισω εγω απο εδω και να πετυχουμε και καλυτερες τιμες,αλλα και λιγοτερη ταλαιπωρια.Παρε μια γευση απο Πηλιο στο αλμπουμ που δημοσιευσαμε και περιμενω απαντησεις.
Κάποιος είπε πως ο δρόμος είναι η φλέβα της φωτιάς,ψυχή μου πάντα να κυλάς.Κάποιος είπε πως ταξίδι είναι μόνο η προσευχή,καρδία μου να ΄σαι ζωντανή...
Άβαταρ μέλους
synodigos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 14:14
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό synodigos » 29 Μαρ 2004, 17:59

yannis έγραψε:Αν δεν έχει καμιά ανάβαση ο σύλλογος θα έρθω (βλέπεις οι πρώτες αγάπες δε ξεχνιούνται).


Γιαννη περιμενω να ερθεις σε καμια συναντηση γιατι θελω να αγορασω JIMNY και θελω να μου πεις την δικη σου εμπειρια ,αλλα και να το ακουσω να δουλευει γιατι οι τυποι απο την αντιπροσωπεια δεν εχουν καποιπο για test drive και αυτα που ειναι για ενοικιαση δεν ξερω σε τι κατασταση ειναι και αν μπορω να σχηματισω γνωμη νοικιαζοντας καποιο αμφιβολλου καταστασης. :?:
Κάποιος είπε πως ο δρόμος είναι η φλέβα της φωτιάς,ψυχή μου πάντα να κυλάς.Κάποιος είπε πως ταξίδι είναι μόνο η προσευχή,καρδία μου να ΄σαι ζωντανή...
Άβαταρ μέλους
synodigos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 14:14
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό synodigos » 29 Μαρ 2004, 18:06

mato έγραψε:Καλησπέρα σε όλους. Νέος στο χώρο και νέο μέλος στο forum με NIVA και έδρα Θεσσαλονίκη. Παρακολουθώ λίγο καιρό τις συζητήσεις σας και θα ήθελα να δηλώσω συμμετοχή, αν είναι δυνατόν, σε επικείμενη εκδρομή (ίσως την Κυριακή, απ΄ό,τι καταλαβαίνω ?). Χαιρετώ, Μάνος.
Καλως ηλθες και απο μενα.Ως τωρα ημουν το νεοτερο μελος και τωρα μου κλεβεις την θεση.Σαν παλιοτερος λοιπον εχω να σου πω μια μεγαλη συμβουλη την οποια καλα θα κανεις να την τηρεις ωστε να μην παθεις πριν την ωρα σου εγκεφαλικο: ΜΗΝ ΠΟΖΑΡΕΙΣ ΠΟΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΝ ΦΑΚΟ ΤΗΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ!!!!!Ο Μπαμπης μπορει να σε ενημερωσει για τα αποτελεσματα!!!!! Υ.Γ. Τι χρωμα ειναι το NIVA?
Κάποιος είπε πως ο δρόμος είναι η φλέβα της φωτιάς,ψυχή μου πάντα να κυλάς.Κάποιος είπε πως ταξίδι είναι μόνο η προσευχή,καρδία μου να ΄σαι ζωντανή...
Άβαταρ μέλους
synodigos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 14:14
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό yannis » 29 Μαρ 2004, 19:26

Αγαπητέ συνοδηγέ, μπορείς να είσαι ο συνοδηγός μου την επόμενη φορά που θα βρεθούμε!! Θα σου πω όλα τα¨"μυστικά" του Jimny.

Για Πήλιο μέσα, αλλά όχι πρωτομαγιά. Γίνεται χαμός στους δρόμους ρε παιδιά.

Πριν απο καναδυό χρόνια το περιοδικό DRIVE είχε ένα ωραίο οδοιπορικό Πήλιο, Μαυροβούνι, Κίσσαβο, Όλυμπο και κατέληγε στις Πρέσπες. Ζήτησα και μου στείλανε το roadbook. Κανονίστε ένα 2ήμερο να το κάνουμε.
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό yannis » 29 Μαρ 2004, 19:30

Αγαπητέ συνοδηγέ, μπορείς να είσαι ο συνοδηγός μου την επόμενη φορά που θα βρεθούμε!! Θα σου πω όλα τα¨"μυστικά" του Jimny.

Για Πήλιο μέσα, αλλά όχι πρωτομαγιά. Γίνεται χαμός στους δρόμους ρε παιδιά.

Πριν απο καναδυό χρόνια το περιοδικό DRIVE είχε ένα ωραίο οδοιπορικό Πήλιο, Μαυροβούνι, Κίσσαβο, Όλυμπο και κατέληγε στις Πρέσπες. Ζήτησα και μου στείλανε το roadbook. Κανονίστε ένα 2ήμερο να το κάνουμε.
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό mato » 29 Μαρ 2004, 19:32

Χαιρετώ την παρέα. Το Σ/Κ απουσίασα από την κουβέντα λόγω ιού στον Η/Υ, πάντως παρακολούθησα τις εξελίξεις.
Υ.Γ. Τι χρωμα ειναι το NIVA?

Ενα φρικτό μελιτζανί, του οποίου τα φώτα σκοπεύω να αλλάξω (προσωπικά) το καλοκαίρι.
Κάθε ιδέα δεκτή, όσο τρελλή κι΄αν φαίνεται, ειδικά από 'δαίμονες του Photoshop' (για να καταλάβεις η πρώτη ιδέα που είχα ήταν να βάψω μικρά πορτοκαλί σφυροδρέπανα, εναλλασσόμενα με το σήμα της GM. Μετά να κάνω camouflage γκρί-άσπρο-πορτοκαλί-μελιτζανί και πάει λέγοντας. Πάντως του χρόνου 'κάτι' πορτοκαλί θα έχει το αυτοκίνητο).

ΑΣΧΕΤΗ ΕΡΩΤΗΣΗ : πως μπορώ να εμφανίσω το nickname του φίλου στου οποίου το post αναφέρομαι ?
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 29 Μαρ 2004, 19:40

Γράφεις στο quote="nickname" και τα υπόλοιπα κανονικά.
Για την Πρωτομαγια έχει δίκιο ο Γιάννης, οπότε μπορούμε να κάνουμε τότε την διαδρομή στο Βελβεντό από τα Σκοτεινά....δεν νομίζω να έχει κίνηση από εκεί!!!! Αλλά και ενα ηρεμο διημερο στην Κερκίνη ή στο Παρανέστι για βολτες στα γύρω βουνα?????
Το roadbook το θέλω!!!!!!! οπωσδήποτε
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 29 Μαρ 2004, 19:48

Συμφωνώ για τα περί ηρεμίας και είμαι κατ΄αρχάς μέσα και για τις δύο εναλλακτικές.
για xtrail : δες pm.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό synodigos » 29 Μαρ 2004, 19:48

Υ.Γ. Τι χρωμα ειναι το NIVA?

Ενα φρικτό μελιτζανί, του οποίου τα φώτα σκοπεύω να αλλάξω (προσωπικά) το καλοκαίρι.
Κάθε ιδέα δεκτή, όσο τρελλή κι΄αν φαίνεται, ειδικά από 'δαίμονες του Photoshop' (για να καταλάβεις η πρώτη ιδέα που είχα ήταν να βάψω μικρά πορτοκαλί σφυροδρέπανα, εναλλασσόμενα με το σήμα της GM. Μετά να κάνω camouflage γκρί-άσπρο-πορτοκαλί-μελιτζανί και πάει λέγοντας. Πάντως του χρόνου 'κάτι' πορτοκαλί θα έχει το αυτοκίνητο).

Θα φροντισουμε με τον xtrail να σου παρουσιασουμε μια εκτενη μελετη πανω στις χρωματικες επιλογες του NIVA,αλλα και σε ολα τα πιθανα maps τα οποια τα μπορουσες να χρησιμοποιησεις. ΠΑΡΕΠΙΠΤΩΝΤΩΣ ειμαστε και εμεις συναδελφοι!!Αρχιτεκτονας και εγω απλα στο σταδιο της σπουδης ακομα!!!Πολλοι αρχιτεκτονες μαζευτικαμε παντως και αυτο ειναι καλο!!!Ο Καλατραβα μας λειπει!!!
Κάποιος είπε πως ο δρόμος είναι η φλέβα της φωτιάς,ψυχή μου πάντα να κυλάς.Κάποιος είπε πως ταξίδι είναι μόνο η προσευχή,καρδία μου να ΄σαι ζωντανή...
Άβαταρ μέλους
synodigos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 14:14
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 13 επισκέπτες