Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΕΑΡΙΝΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΒΟΥΟΥΟΥΡ!

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

ΕΑΡΙΝΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΒΟΥΟΥΟΥΡ!

Δημοσίευσηαπό maverickman » 23 Μαρ 2004, 20:43

Axχχ Ήρθε η άνοιξη τα πουλάκια και εμείς θα μεινουμε μέσα?


αμ δέ!!!!!!!!!! για ολοι δηλωστε παροντες και ετοιμοπολεμοι.
Κοριτσια η φυση εβαλε το ομορφοτερο φορεμα της και μας περιμενει σαν μια πολυ ομορφη γυναικα να την θαυμασουμε.Μηπως ξερει κανενας που θα κρυβετε το επομενο διαστημα Αν ναι να μας το πει για να οργανωσουμε μια "ΕΠΙΔΡΟΜΗ"
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό mike1962 » 23 Μαρ 2004, 22:17

Αγαπητοί φίλοι γεια σας,
Ο mike είναι εδώ με πολλές προτάσεις για μοναδικές διαδρομές (ωραιότερες από το Μπελλες) αλλά δυστυχώς....δίχως χρόνο.
ΤΟ ΠΣΚ θα είμαι χωριό οικογένεια κλπ (στο μπελλες θα περάσω από τα γνωστά μέρη αλλά και σε άλλα άγνωστα)
Το άλλο ΣΚ έχει αγώνα enduro στο Πανόραμα Χορτιάτη κλπ
Το άλλο είναι Πάσχα
Μετά αρχίζει η Χαλκιδική.
Πρέπει να οργανωθούμε ίσως κάποιο Σάββατο? Να ακούσω προτάσεις.
Η ιδέα είναι μαζί με παλιό φίλο (εμπειρότατο enduroman) άριστο γνώστη των βουνών να ξεκινήσουμε από Λαγκαδά? – βερτισκο? Και να βγούμε Κερκινη.
Τα δω λεπτομέρειες μαζί του και θα σας δώσω πρόγραμμα. Θέλω την άποψη σας σχετικά με το χρόνο , Μπορούμε κάποιο Σάββατο?
Δεύτερη ιδέα είναι από Πιέρια να Βελβενδρο και να γυρίσουμε ακουλουθοντας το ποτάμι.

Περιμένω ιδέες.
(και το CD με την διαδρομή για να ακολουθήσει και η οικογένεια και να μην σας αφήσω πάλι στο τέλος μόνους)
mike1962
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 363
Εγγραφή: 13 Απρ 2003, 20:44
Τοποθεσία: Tουμπα, Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 23 Μαρ 2004, 22:27

Επέστρεψα από Βόλο-Πήλιο. Πέρασα πολύ καλά, ήπια τα τσιπουράκια μου, το γλέντησα.
Οπως δείχνουν και οι φωτογραφίες στο χιονοδρομικό το χιόνι καλά κρατεί!!! Πήγα να κάνω την διαδρομή από Χιονοδρομικό στον Κισσό και ο δρόμος είχε 50++ πόντους χιόνι!!! Ο καιρός καταπληκτικός και αφού κάναμε βόλτα εκει κατεβήκαμε Μακρυνίτσα για καφέ. Εκεί η άνοιξη μύρισε για τα καλά. Μέχρι και παπαρούνες έχουν βγει και οι μυρωδιές ανοιξιάτικες αν και τα δέντρα είναι ακόμα γυμνά.
Για την διαδρομή στα Πιέρια μέσω Σκοτεινών-Φτέρης-Καταφύγι και από εκει Βελβεντό μου την πρότεινε και φίλος από Κατερίνη. Μετά μπορείς να βγείς στο Ελατοχώρι αν και αν έχει χιόνι ίσως ακόμα ειναι δύσκολο.
Για Σάββατα εγώ λίγο δύσκολο να μπορέσω, αφου δουλεύω :-x :( :-x , αν και θα είμαι ελευθερος το Σάββατο μετά το Πάσχα.
Μιχάλη βάλε την γυναίκα σου να δει και φωτογραφίες από το gallery εδώ
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό yannis » 24 Μαρ 2004, 12:26

Εγώ δηλώνω παρών από τώρα!!
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό yannis » 24 Μαρ 2004, 12:29

Εεεεεεε....γι΄αυτή την Κυριακή δε μιλάμε ?
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό mato » 24 Μαρ 2004, 23:10

Καλησπέρα σε όλους. Νέος στο χώρο και νέο μέλος στο forum με NIVA και έδρα Θεσσαλονίκη. Παρακολουθώ λίγο καιρό τις συζητήσεις σας και θα ήθελα να δηλώσω συμμετοχή, αν είναι δυνατόν, σε επικείμενη εκδρομή (ίσως την Κυριακή, απ΄ό,τι καταλαβαίνω ?). Χαιρετώ, Μάνος.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 25 Μαρ 2004, 00:04

μηπως να δηλωσει ο καθενας ποτε μπορει η να οργανονται καθε Κυριακη εξορμησεις με την δυνατον περισσοτερη συμμετοχη?

Βεβαια καλο θα ειναι να υπαρχει ενας συντονισμος να μπορουμε να κραταμε επαφη ρε παιδακι μου.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 25 Μαρ 2004, 09:36

mato έγραψε:Καλησπέρα σε όλους. Νέος στο χώρο και νέο μέλος στο forum με NIVA και έδρα Θεσσαλονίκη. Παρακολουθώ λίγο καιρό τις συζητήσεις σας και θα ήθελα να δηλώσω συμμετοχή, αν είναι δυνατόν, σε επικείμενη εκδρομή (ίσως την Κυριακή, απ΄ό,τι καταλαβαίνω ?). Χαιρετώ, Μάνος.

Καλως ήρθες Μάνο!!!! Φυσικά και θα έρθεις μαζί μας. Να παρακολουθείς την ενότητα και να είσαι σε ετοιμότητα γιατί εδώ τα πράγματα οργανώνονται αρκετά γρήγορα!! Πες και μερικά πράγματα για εσένα.
maverickman έγραψε:μηπως να δηλωσει ο καθενας ποτε μπορει η να οργανονται καθε Κυριακη εξορμησεις με την δυνατον περισσοτερη συμμετοχη?

Είναι καλή ιδέα να γίνεται κάτι σχεδόν κάθε Κυριακή (βλέπω το Σάββατο που πρότεινε ο Μιχάλης δύσκολο από αρκετους???) και όποιος μπορεί να έρχεται. Έχουμε και λέμε

Κυριακή 28 Μαρτίου
Κυριακή 4 Απριλίου
Κυριακή 11 Απριλίου(Πάσχα, άρα δύσκολο για όλους)
Κυριακή 18 Απριλίου (Θωμά)
Κυριακή 25 Απριλίου
1 Μαιου πέφτει Σάββατο οπότε μπορούμε να διοργανώσουμε 2ημερο για κάποιο μέρος

Για το που θα πάμε εχουμε πει ήδη πολλά μέρη. Σε κάθε Ημερομηνία που έχω γράψει ας βάλει ο καθένας το όνομα του και ανάλογα κανονίζεται η εκδρομή (μέρος, ώρα, σημείο συνάντησης).[/quote]
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gmav » 25 Μαρ 2004, 11:37

mato έγραψε:Καλησπέρα σε όλους. Νέος στο χώρο και νέο μέλος στο forum με NIVA και έδρα Θεσσαλονίκη. Παρακολουθώ λίγο καιρό τις συζητήσεις σας και θα ήθελα να δηλώσω συμμετοχή, αν είναι δυνατόν, σε επικείμενη εκδρομή (ίσως την Κυριακή, απ΄ό,τι καταλαβαίνω ?). Χαιρετώ, Μάνος.


Καλος ήρθες και από μένα.

xtrail έγραψε:....Να παρακολουθείς την ενότητα και να είσαι σε ετοιμότητα γιατί εδώ τα πράγματα οργανώνονται αρκετά γρήγορα!!


με τις δουλειές που έχουμε μάλλον είναι δύσκολο να προγραμματίσεις από πολύ πριν. :)

Εγώ δηλώνω παρόν και τα Σάββατα (εκτός απροόπτου [βλέπε καταδύσεις] :D )

είμαι μέσα για 4 Απριλίου + 25 Απριλίου.
Η ιδέα της 1μαγιάς μου αρέσει. άν συμφωνείτε και οι υπόλοιποι θα πρέπει να οργανωθούμε λίγο (για υπνο, μέρος κτλ).

Δυστυχώς αυτό το ΣΚ δε θα μπορέσω να ακολουθήσω σε ότι κάνετε.
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 25 Μαρ 2004, 13:20

συμφωνω με τον συντονιστη.Θα μπορούσε να οργανωνεται κατι καθε κυριακη και να ακολουθουν οι περισσοτεροι η οσοι μπορουν αλλα μια πολυ καλη ιδεα ειναι την πρωτομαγια να οργανωσουμε κατι θα πρεπει να υπαρξει συνεννοηση που σημαινει οτι σχετικα συντομα θα πρεπει να υπαρξει συναντηση των εμπλεκομενων για συζητηση λεπτομεριων.Ομαδικα πετυχαινουμ πολλα πραγματα οπως πχ φτηνοτερα δωματια μιας και το οικονομικο ειναι κατι που προβληματιζει τους περισσοτερους.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 25 Μαρ 2004, 13:26

γαι τις 28 απριλιου θα προτεινα μια περιηγηση επανω απο την Γριβα(βορεια τησ γουμενησας) στα μεγαλα λιβαδια (υπεροχη θεα) φανταστικο μερος τρεις μερες να γυρνας και να μην σου φτανουν.Οσον αφορα διαδρομες παρτε ενα χαρτη και φυγαμε
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 25 Μαρ 2004, 19:00

Εγώ για 28 είμαι κλεισμένος λόγω δουλειάς. Για τις 4 οκ. Για τις 18 μπορώ και Σάββατο (17) εφόσον θα είμαι εδω γύρω.
Για την Πρωτομαγιά πειτε αν μπορείτε και ιδεες αλλά για κάτι που να μην μας φάει πολύ σε διαδρομή αφού και μονο 2 μερες ειναι αλλά θα γίνεται και κόλαση από τον κόσμο!!!!!
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 26 Μαρ 2004, 14:48

Χαιρετώ και πάλι και ευχαριστώ για την υποδοχή.
Καλως ήρθες Μάνο!!!! Φυσικά και θα έρθεις μαζί μας. Να παρακολουθείς την ενότητα και να είσαι σε ετοιμότητα γιατί εδώ τα πράγματα οργανώνονται αρκετά γρήγορα!! Πες και μερικά πράγματα για εσένα.

Την ενότητα την παρακολουθώ καθημερινώς οπότε αν ταιριάζουν οι ημερομηνίες θα σας προλάβω. Για μένα τι να σας πω... αρχιτέκτονας, παντρεμένος, 39 ετών, με σκύλο που ζαλίζεται στο αυτοκίνητο.
Το 'μικρόβιο' το κόλλησα αρκετό καιρό μετά την αγορά του NIVA - το οποίο αρχικά το πήρα για δουλειά-, όταν τον περασμένο χειμώνα έβαλα λάστιχα mud (FEDIMA EXTREME) και ξαφνικά το αυτοκίνητο μεταμορφώθηκε. Δεν έχω σοβαρή εκτός δρόμου εμπειρία, όπως έγραψα άλλωστε, και μέχρι στιγμής προσπαθώ να την αποκτήσω με βόλτες όποτε έχω χρόνο (δύσκολο). Αποφάσισα να έρθω σε επαφή με το forum ακριβώς για να χαρώ την εκδρομή και την εκτός δρόμου εμπειρία, και φυσικά την παρέα.
Όσον αφορά τις πιθανές ημερομηνίες, μπορώ να δηλώσω συμμετοχή στις 28 Μαρτίου και μετά στις 18 Απριλίου, αν και νομίζω οτι εκείνη την μέρα ο ΣΤΕΒΕ οργανώνει σεμινάριο για άμμο. Μετά βλέπουμε.
Χαιρετώ και ελπίζω να μην σας κούρασα.
Μάνος.
Υ.Γ. το αυτοκίνητο δεν φοράει πια τα FEDIMA (τα έβγαλα για το καλοκαίρι), αλλά Α/Τ , με τα οποία νομίζω οτι μπορώ να ακολουθήσω.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 26 Μαρ 2004, 23:19

mato έγραψε: Για μένα τι να σας πω... αρχιτέκτονας
Ωπ γειά σου συνάδελφε!!!!! :D Αρχιτέκτονας κι εγώ!!!
Οσο για τις βόλτες εμεις ρομαντικες βόλτες στα βουνά κανουμε, μπορεις να πας και με ψηλοτάκουνες γόβες!!!!!! Πλακα κάνω :D .
Αντε Μπάμπη οργάνωσε για την Κυριακή γιατι σας βλεπω να μένετε εδώ πάλι!!! Α κι αν τελικα δεν κάνετε τίποτα Κυριακή, βρισκόμαστε για καφε, εγώ απελευθερώνομαι γύρω στις 2.30-3
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό yannis » 27 Μαρ 2004, 23:03

Τελικά "παίζει" τίποτε για αύριο....... :?:
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Επόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 18 επισκέπτες